⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En İyi Akıllı Saatler Güncel Modelleriyle Evkur'da!

Giyilebilir teknolojinin günden güne kullanımının arttığı bu zamanlarda, akıllı saatlere duyulan ilgi de artmaya devam ediyor. Akıllı saatler, klasik saatlerin çok ötesinde smart telefonlardan aşina olunan kullanım özellikleriyle bizleri karşılıyor. Akıllı cihazların cep telefonlarıyla uyum içinde iletişimde kalabilmesi, akıllı saatleri akıllı cihazlar yapıyor.

Tamamını Göster

Giyilebilir teknolojinin günden güne kullanımının arttığı bu zamanlarda, akıllı saatlere duyulan ilgi de artmaya devam ediyor. Akıllı saatler, klasik saatlerin çok ötesinde smart telefonlardan aşina olunan kullanım özellikleriyle bizleri karşılıyor. Akıllı cihazların cep telefonlarıyla uyum içinde iletişimde kalabilmesi, akıllı saatleri akıllı cihazlar yapıyor. Kalori ve kalp ritmi ölçme, hareketsiz kalındığında uyarı verme akıllı saatlerin özelliklerinden sadece birkaçıdır. Akıllı saatler kendi teknolojik özelliklerini cep telefonlarındaki uygulamalarla birleştirebilen cihazlardır. Kadın erkek ve çocuk için akıllı saat modelleri çeşitleri modeller arasında bulunabilir. En iyi akıllı saat modellerini Evkur’da 24 aya varan taksit seçenekleriyle hiç peşinatsız kredi kartsız taksit avantajlarıyla bulabilirsiniz.

 

Akıllı Saat Modelleri

 

Klasik saatlerin çok ötesinde veri toplama ve anlık bilgi akışı sağlama özellikleri olan akıllı saatlerin ışıklı kadranları gece gündüz rahat okuma veya görme fırsatı verir. Normal saatlerde olduğu gibi gövde yapısı çelik veya plastik olabilen saatlerin kordonları da deri, plastik ve silikonize yapıda olabilir. İlk dikkat çeken görsel özelliklerinde saat kadran görüntüsünün farklı görsellerde ayarlanır olması gelir. Klasik saat kadranı veya dijital saat görüntüsünü çok farklı versiyonları ile akıllı saat ekranlarına taşırlar. Alışık olunan sesli alarm seslerine ek cep telefonlarındaki sisteme benzer titreşim özelliği olan akıllı saatler,  özellikle sesle uyanamayanlar içinde yardımcı olabilirler. Bayan akıllı saat modelleri normal feminen versiyonlarda olabiliyorken erkeklerin veya kadınların birlikte kullanılacağı modelleri de olabiliyor. Çocukların kullanabileceği akıllı saatler mesaj ve yer tespitine fırsat veren özellikleriyle ebeveynlere çocuklarıyla iletişime geçmede yardımcı olmaktadır. Piyasada ilk olarak kare modellerin yer aldığı akıllı saatler sonrasında yuvarlak modellerle çeşitlenmişlerdir. Telefon aramalı akıllı saat modelleri sim kartlı çeşitleriyle alternatif iletişim cihazı yerine geçer.

 

Akıllı Saatlerin Özellikleri

 

Özel alaşımlı ve çelik kordonlu akıllı saatler şarj edilebilir cihazlardır. Genelde modellerinde dokunmatik veya kablosuz şarj alternatifleri bulunur. Çelik kordonlu modeller ağır olabilirken çelik görünümünde olan çelikten daha dayanıklı titanyum saat kordonları akıllı saatlerde sık kullanılan bir malzemedir. En hafif, sağlam ve değerli titanyum saat kordonu kusursuz görünümü onlarca özelliğiyle akıllı saatlere değer katıyor. Akıllı saatler kullanım sıklığına göre değişmekle beraber normal şartlarda iki haftaya varan pil ömürleriyle kullanıcılarının uzun süre şarjdan bağımsız olarak saat kullanmasına olanak veriyor. Yaklaşık 10 dakika gibi kısa zaman içinde yüzde 25 olarak şarj olabilen modelleri bulunabilmektedir. Akıllı saatlerin bir saati aşkın bir zamanda tam şarj olabilen modelleri olabilmektedir. Akıllı saatlerin bütün fonksiyonları günlük kullanma durumlarına göre 14 güne kadar şarj süresi kullanılabilir modeller bulunabiliyor.

 

Bluetooth özelliği ile telefona dokunmadan çağrılar yanıtlanabilir. Radyo özelliği kullanımından navigasyona, hesap makinesinden hava durumuna kadar birçok uygulamanın akıllı saatlerde kullanıldığı görülebilmektedir. Telefonla entegre çalışabilme özellikleri olan akıllı saatlerde müzik çalma listenize ulaşıp kulaklıkla telefonunuza dokunmadan müzik dinleyebilirsiniz.

 

Akıllı saatlerde ekran cam kalitesi ve ekran çözünürlüğü marka ve modele göre farklılık gösterebilir niteliktedir. Kişisel sağlık verilerini bilekten almış olduğu verilerle bazı bilgileri veren saatlerde kalp atış hızı takibi gibi bilgilere ulaşılabilir. Su geçirmeme özelliği olan akıllı saat modellerinde marka ve modeline farklı kriterlere göre özelliğin kullanılabileceği anlatılır. Sağlık takibi konusunda veri toplama özelliği olan bazı modellerde akıllı saatler özel sağlık takibi de yapılabiliyor. Örneğin kadınlara özel periyotları takip etme gibi özellikler bazı marka akıllı saat modellerinin özellikleri içinde bulunabiliyor. Bu ve benzeri sağlık takip verileri artarak cihaz özelliklerine eklenmeye devam edebilmektedir. Saat markalarında standart bir takım özellikler dışında ekran yüzleri uygulama programları içinde ücretli satın alınabilir veya birçok uygulama ücretsiz olarak indirilebilir. Onlarca saat görünümün kişisel tarza yakışan modelinin bulunduğu uygulama programları her saat markasının yönlendirdiği uygulama isminden telefonlara indirilmeli ve akıllı saatlerle etkileşimi sağlanmalıdır. Kandaki oksijen oranı, tansiyon izleme gibi sonuç veren uygulamalar, tıbbi referans olarak alınmamalı değişken insan fizyolojik durum normallerinin, basit izlenmesi olarak görülmelidir. Farklı kayış tipleriyle kullanma imkanı sağlayan akıllı saat modellerinde farklı renkteki seçenekleri ayrıca satın alınabilmektedir.

 

Fitness takibi yapabilen akıllı saatlerde vücut yağı yüzdesi ve su oranı gibi veriler özel veri çipleri sayesinde yapılabilir. Eğer yapılan özel bir spor dalı varsa bununla ilgili veri analiz dosyası oluşturabilir buradan periyodik sağlık verileri takip edilebilir. Akıllı saat modelleri içinde spor egzersizlerine isim verip yapılan aktiviteye bağlı sağlık verileri toplanabilir. Uyku analizi yapabilen akıllı saat modellerinde uyku saati takip edilir. Uyku esnasındaki kandaki oksijen seviyesi hakkında rapor hazırlayabilen akıllı saat modellerinde bulunabilen özelliklerden olabilir. Akıllı saat modellerinde kalp ritmi ölçme işlemi otomatik periyotlar içinde yapılabilir ve tarihsel veri olarak ekrandan takip edilebilir. Telefon üzerinden gelen aramalarla veya kendi sim kartı olan saatler de sesli görüşme yapılabilir. Ekran üzerindeki uygulamalarda dokunmatik ekran sayesinde gezinti yapılabilir. Uyarı almak istediğinizde titreşim özelliği de etkinleştirilebilir. Hareketsiz kalındığında hareket etme uyarısı alma etkinliği aktive edilebilir. Akıllı saatlerde 1,5GB gibi hafıza bellekleri markaya ve modele göre değişen niteliktedir. Akıllı telefonların genel özellikleri dışında markaya ve modele göre farklı özellikleri olabilir.

 

Akıllı Saat Fiyatları

 

Akıllı saat modelleri üretici markaların özel tasarım ve yazılımları ile fiyatları çeşitlenir. Elektronik akıllı saatlerin üretim materyalleri haricinde kullanım özellikleri ve özel yazılımları firma ve markalarının modellerinde değişkenlik gösterir. Kişisel kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde model seçimi yapmak doğru ürün içinden seçim yapmamıza yardımcı olur. Çocuk için gereksinim ve özellikleri belirli akıllı saat modellerini öğrenciler için tercih etmek ekonomik olabilir. Kadın akıllı saat modelleri de özelliklerine göre çeşitli fiyatlarda olabilirler. Kişisel kullanıma bağlı alışkanlıklara göre özellikleri olan ürünlerden yana tercihte bulunmak kullanıcı için yapacağı alışverişte doğru ürünü seçmesine yardımcı olacaktır.

 

Akıllı Saat Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

 

Her yaş grubundan insanın, yaşam standartları neticesinde gereksinimleri olan ihtiyaçları faklı olabilir. Öğrenci, sporcu, iş insanı veya çalışanların farklı özelliklerin öne çıkması gereken akıllı saatleri kullanması ihtiyaca göre ürün seçimini kolaylaştırır. İlk ve orta öğretim çocuklarına sim kartlı ve konum gösteren özellikli telefon seçilmesi ebeveynler için faydalı bir seçim yapmaya fırsat verebilir. Sim kartlı telefon görüşmesi yapabilen ve mesaj olanağı veren saatlerde çocuk akıllı saatlerinde olabilen özelliklerdir. Sporcu saatlerinde fitness takibini detaylı verileriyle raporlayabilen saatlerin tercih edilmesi kullanıcı için akıllı saat özelliklerine ek yardımcı bilgi almasına faydalı olacaktır. İş adamlarının medya ağlarından gelen mesajları ve telefon çağrılarını anlık takip etmesi önemli olabilir. Çağrı bildirim özellikli telefonları iş insanlarının tercih etmesi, önemli ayrıntı bilgilere zamanında görmesine ve müdahalesine faydalı olabilir. Taksitle akıllı saat satın almak için mağazalarımızı ziyaret edebilir veya internet sitemizden işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek kulaklıklar ve akıllı bileklikler için kategorilere göz atabilirsiniz.

 

Özeti Göster