⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitle Akülü Araba Evkur'dan Alınır!

Akülü Oyuncak Arabalar 

Çocuk gelişiminde aidiyet ve sorumluluk duygularının pekişmesinde oyuncakların etkisi büyüktür. Akülü arabalar, çocukların özgürce fakat bilinç kazanarak idare edebileceği eğitici ve eğlendirici çocuk oyuncaklarındandır. Akülü araçlar, tıpkı gerçek araçlarda olduğu gibi çocuğun kendi idaresiyle araç kullanmasına olanak sağlar. Günümüz gerçek arabalarına benzer minimize edilmiş akülü modelleri vardır.

Tamamını Göster

Akülü Oyuncak Arabalar

 

Çocuk gelişiminde aidiyet ve sorumluluk duygularının pekişmesinde oyuncakların etkisi büyüktür. Akülü arabalar, çocukların özgürce fakat bilinç kazanarak idare edebileceği eğitici ve eğlendirici çocuk oyuncaklarındandır. Akülü araçlar, tıpkı gerçek araçlarda olduğu gibi çocuğun kendi idaresiyle araç kullanmasına olanak sağlar. Günümüz gerçek arabalarına benzer minimize edilmiş akülü modelleri vardır. Şimdilerde yaygınlaşan elektrikli araçların mini replika oyuncak hallerine benzerler. Birbirinden güzel modellerinde beyaz pembe akülü araba renkleri, kırmızı renkli traktörler veya mavi renkli motosiklet modelleri vardır. Hem büyüklerin hem küçüklerin zevkine hitap eden modelleriyle taksitli akülü araçlara Evkur’un hiç peşinatsız, kredi kartsız ödeme avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.

 

Çevresel faktörlerin ve davranış şekillerinin farklılığı çocukların dikkatini çeker. Ebeveynleri taklit eden çocukların benzer oyuncaklarla hayallerini gerçekleştirmesi olağan oyun isteklerindendir. Oyuncakla öğrenimin çocuk gelişimindeki rolü büyüktür. Motorlu taşıtların, insanlar tarafından belli kurallara göre hareketiyle seyahat etmesi yaşamın içinde sürekli karşılaşılan bir durumdur. Çocuklarda bu durum merak uyandırır. Akülü çocuk arabaları da çeşit çeşit modelleri ve fonksiyonel çalışma özellikleri vardır.

 

Akülü Araç Özellikleri

 

Akülü araçlar, çocuklar için 3 ila 7 yaş arası çocukların kullanabileceği standartlarda üretilmişlerdir. Çocukların rahatça oturabileceği ve aracın tüm özelliklerini kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmışlardır. Renkli yapıları ilgi çeken fonksiyonlarıyla dikkat çeken akülü arabalar, çocukların gerçekte gördüğü araçlarla benzerlik gösterirler. Otomotiv araçlarının dikkat çeken özellikleri akülü araba modellerinde çocukların da dikkatini çekmektedir.

 

Oyuncak firmaları, kanunlar gereği üretimde kullandığı malzemeleri temas halinde sağlığa zarar vermeyen malzemelerden seçmek zorundadır. Dizayn edilen bütün parçalar, çocukların rahatça kavrayacağı ergonomide olmalıdır. Açılıp kapanan kapıları, yön değiştirme işlemi yapan direksiyon simidi, çalıştırma anahtar düğmesi gibi fonksiyonları olan akülü oyuncak arabalar oldukça ilgi çeker. Çocukların rahatça kullanabileceği akülü arabalarda güç pedalına basıldığında hareket sağlanmış olur. Direksiyon simidini sağa veya sola çevirerek yön tayini yapılır. İlerleme esnasında güç pedalı bir diğer adıyla gaz pedalından ayak kaldırıldığında araç hareketi durur. Akülü arabalarda ilk hareket ileri veya geri gitme fonksiyonları tıpkı gerçek araçlarda olduğu gibi vitesle yapılır. Akülü oyuncak arabalar model özeliklerine göre bir veya iki elektrik motorunun güç üretmesiyle çalışır. Elektrik motorları gücünü şarj edilebilir akülerden alırlar. Akü gücü bitene kadar araç çalışma fonksiyonlarının çalışması devam eder.

 

Akülü Araç Modelleri

 

Çocukların hayal dünyasında kurdukları oyunlarda farklı araç modelleri yer alabilir. Akülü polis arabası, jeep, akülü Mercedes, akülü ATV modelleri de bu ilhamla tasarlanmış araçlardır. Kız ve erkek çocukların ortak kullanabileceği siyah renkli akülü arabalar ve beyaz renkli araç renkleri olabilir. Daha ilgi çekici renkler kız çocukları için pembe veya lila tek renk araçlar iki rengin bir arada kullanıldığı modelleri Evkur’da bulabilirsiniz. Taksi model akülü arabalar farklı renkleriyle kız ve erkek çocuklar için farklı renklerde olabilirler.  Yarış sporlarına ilgi duyabilen çocuklar için akülü yarış arabası şık ve modern renk görünümleriyle ilgi odağı olabilirler. Belgesel filmlerde dikkat çeken arazi araçları özellikleriyle zorlu yollardan rahat geçerken akülü oyuncak araba modellerine ilham olmuştur. Akülü arazi arabaları spor görünümleri ve renkleriyle çocukların veya büyüklerin beğenisine sunulmuştur. Oldukça ilgi çekici olan görünümleri gerçek modellerine benzer tipte üretilmişlerdir. Motor sporlarına özenen çocuklar için oyuncak akülü motor arabaları da ilgi çeken model çeşitleriyle ilgi çekebilecek sıcak renklerde üretilmişlerdir. Motorlu araçların model ve çeşitlerine benzer kategorilerde olabilirler. Uzaktan kumandalı akülü arabalar da çocuğunuz araç içinde otururken ebeveynin aracın hareket kabiliyetine müdahale fırsatı tanır.

 

Akülü Araç Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Çocuklar bindikleri akülü arabayı kendi kendine hareket ettirebilirler. Aracın ilerlemesini sağlayan elektrik enerjisiyle akünün şarj olması ve aracın içindeki modeline bağlı motor veya motorlara hareket vermesiyle gerçekleşmiş olur. İlerletme geriye gelme şeklinde olabilecek bu işlemlere ek aracın sağa, sola gitmesine olanak tanıyan direksiyon simidinin çevrilmesiyle yön tayini de yapılmış olur. Üretim modeline bağlı farklı çeşitlerde araç farlarının açılıp kapanması, sesli uyarı yapma korna sesi gibi özellikler olabilir. Yine bu özelliklerin kullanılabilmesi akünün elektrik enerjisini iletmesine bağlı olarak çalışırlar.

 

Akülü arabalar çeşidine göre 6 ila 12 Volt akülü modelleri yaygın olarak satış yerlerinde bulunur. Tek kişilik veya çift kişilik akülü araba çeşitlerinde motor gücünün artması gereken ağırlığın taşınması için önemlidir. Bu nedenle bazı modellerde çift akü bulunması elzemdir. Görüldüğü gibi donanımları çeşitlerine göre farklılık gösteren bazı modellerde motoru aşırı ısınma ve elektrik akımına karşı koruyan devre koruma sistemi de bulunur.

 

Bu özellik motorun uzun ömürlü ve verimli olmasına katkı sağlar. Küçük fakat sevilen bir parça olan araba anahtarları da ışıklı ve işlevsel fonksiyonlu olabilir. Akülü arabaların USB çalma özelliği direksiyon olan panelin hemen yakınında konumlandırılmıştır. Sevilen müzik paçalarının çalınmasına fırsat veren bu özelliklere ek olarak araca SD kart takılabilir. Spor model akülü arabalarda FM radyo özelliği olan çeşitlere de rastlamak mümkün. Emniyet kemerli akülü arabalarda gerçek araçlarda olduğu gibi sürücünün savrulmasını engelleme gibi özellik taşısa da buradaki maksat bu tip güvenlik önlemlerinde alışkanlık edinme adına eğitici fayda içeren araçlardır.

 

Tek kişilik akülü arabalarda ve diğer modellerde araç kaputunun açılıp kapanması veya arka bagaj kapağı eklentisi gibi çocukların hayal gücünü etkileyecek etkinlikler yapmasına imkan tanır. Akülü araba tamir etme hissi uyandıran sökülüp takılabilen ön ve arka tampon özelliği bulunur. Gerektiğinde yavaş kalkış yapabilen akülü araba modellerinin bu özelliği gerçek araçlardaki araç kullanım özelliği hissini yaşatır. Çocukların en çok merak ettiği özelliklerden biri de araç farlarının açılan ve kapanan modellerdir. Bu fonksiyon modelden modele farklılık gösterir. Örneğin araç hareket halindeyken farlarının yanması gibi. Çocuklar kontrol altındayken akülü arabada gezdirilmek isteniyorsa uzaktan kumandalı ebeveyn kontrollü modeller tercih edilebilir.

 

Antensiz kumandalarda farklı frekans seslerin karışmaması gibi frekans sabitleme özelliği olabilir. Uzaktan kumandalı akülü arabaları çocuk araç içinde bulunurken aracı hareket ettirme veya durdurma özelliği kullanılabilir. Uzaktan kumanda ile aracı farklı hızda hareket ettirme seçenekleri de bulunabilir. Akü gücüne göre hareket eden ve ilerleme kaydeden modellerde akım hızının değişkenliği genel olarak hızı belirler. Örneğin 12V Ah akü olan arabada 3.5-7 km/saat maksimum hıza ulaşabilir. 12 V Ah gücünde olan bir akü yaklaşık 20 dakika içinde şarj olabilmektedir.

 

Akülü Araç Fiyatları

 

Çocuklar için güvenli malzemelerden üretilmiş yeni model garantili akülü araç model çeşitleri farklı güç ve özellikler içerdiğinden fiyatları değişkenlik gösterirler. En uygun fiyatlı kaliteli modelleri Evkur’da bulabilir, hiç peşinatsız kredi kartsız 24 ay taksit seçenekleriyle dilediğiniz araca hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca çocukların çok sevdiği scooter modellerini incelemek için kategoriye mutlaka göz atmalısınız.

Özeti Göster