⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Model
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Yazın Tadını Evkur Bahçe Balkon Mobilyalarıyla Çıkarın

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle kıymeti bir kez daha anlaşılan açık mekanlar, uzun uzadıya oturup keyifli vakit geçirmek için dizayn edildiğinde çok daha kullanışlı bir hal alıyor. Açık alan dekoru dendiğindeyse akla ilk olarak bahçe ve balkon mobilyaları geliyor. Masa etrafına dizilmiş rahat sandalyeler, ayak uzatmalı bir rattan salıncak, puf ve bahçe koltukları rahatını düşünenler için tasarlanmış modelleriyle Evkur’da yer alıyor.

 

Tamamını Göster

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle kıymeti bir kez daha anlaşılan açık mekanlar, uzun uzadıya oturup keyifli vakit geçirmek için dizayn edildiğinde çok daha kullanışlı bir hal alıyor. Açık alan dekoru dendiğindeyse akla ilk olarak bahçe ve balkon mobilyaları geliyor. Masa etrafına dizilmiş rahat sandalyeler, ayak uzatmalı bir rattan salıncak, puf ve bahçe koltukları rahatını düşünenler için tasarlanmış modelleriyle Evkur’da yer alıyor.

 

Rahat, Kaliteli Bahçe Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Bahçe mobilyası seçerken konforu ön plana alan bir bakış açısıyla yaklaştığınızda işlerin çoğunu halletmiş olursunuz. Evkur’da bulunan konforlu bahçe mobilyaları, kaliteli malzemelerle üretildiği için uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılacak ürünlerdir.

 

Bir bahçe mobilyasının kalitesi nasıl anlaşılır diye bahçeniz veya balkonunuz için ürün bakmaya başladıysanız, kullanılan malzemeler arasında rattan ifadesini görmüş olmalısınız. Rattan, doğal haliyle eğilip bükülebilen ağaç türlerinin örülerek mobilya halini almasıdır. Sentetik rattan ise plastik malzemeden örülerek elde edilir. Tercihen alüminyum bir iskelet üzerine örülerek daha sağlam olması amaçlanır. Bu aşamada alüminyumun kalitesi ürünün yıllarca kullanılsa da paslanmasının önüne geçecektir. Tüm bu özellikleriyle takım, yağmurlu havalardan ve nemden etkilenmeyecektir. Teras mobilyası üretiminde kullanılan malzemeler suya karşı dayanıklı olması için paslanma karşıtı boyalarla boyanmış olmalıdır.

 

Seçilecek olan balkon mobilyası açık alanda kullanılacağı için güneş ışığından etkilenerek solmayacak yapıda olmalıdır. UV koruması bu açıdan çok önemlidir. Zevkle seçtiğiniz mobilyanızın, renginin ve dokusunun ilk aldığınız günkü gibi görünmesini istiyorsanız bu özelliğe ayrıca dikkat etmeniz gerekir.

 

Eviniz, işyeriniz için aldığınız tüm eşyalarda olduğu gibi bahçe mobilyası seçerken de doğru alana uygun ebatta ürün seçmelisiniz. Açık alanda kullanılacağı için satın alma aşamasında ölçü konusunda rahat davranılan bahçe takımları, yerleştirildiği alanda hareketi kısıtlamamalıdır. Her ne kadar büyük bir bahçeniz bile olsa mobilyayı yerleştirmeyi düşündüğünüz alanı ölçmeniz çok faydalı olacaktır.

 

Açılır kapanır cam sistemlerine sahip teraslarda ve balkonlarda mobilyalar dört mevsim yerinde kalabilir. Oysa siz bahçe mobilyasını yazlık eviniz için alıyorsanız sezon sonunda farklı bir alanda veya deponuzda saklamayı düşünebilirsiniz. Bu nedenle seçtiğiniz bahçe mobilyası modeli demonte halde veya kullandığınız haliyle saklamayı güçleştiren ölçülerde ve malzemede olmamalıdır.

 

Balkon ürünleri aynı zamanda kış bahçesinde kullanılması ideal ürünlerdir.

 

Bahçe Mobilyası Hangi Parçalardan Oluşur?

 

Açık mekanlardan balkon, bahçe, veranda veya teraslar için oluşturacağınız dekorda ilk dikkat edilecek nokta alanın büyüklüğüdür. Büyük şehirlerde git gide küçülen ev balkonları göz önüne alındığında bu tip alanlarda iki kişilik balkon için masa sandalye takımı, tekli balkon koltuğu veya rattan salıncak ile rahat bir alan oluşturulabilir.

 

Bahar ve yaz aylarında birçok aktivite açık mekanlara kayıyor. Yemek yeme, çay kahve sohbetleri ve hobilerinize ayırdığınız zamanı güzel bir bahçe köşe takımı üzerinde geçirmek isteyebilirsiniz. Alanınızın müsaitliğine göre takıma ikili veya üçlü bahçe koltuğu ekleyebilirsiniz. Şık ve rahat rattan bahçe oturma grubu ile ihtiyacınız olan tüm parçaları tek bir sette toplayabilirsiniz.

 

Balkon yemek masası seçiminizde genellikle kare, dikdörtgen veya oval şekilde dizayn edilmiş modeller sizleri bekliyor. Sağlam rattan özelliklerine sahip masa tablası üzerine yerleştirilmiş kırılmalara karşı dayanıklı camla estetik bir görüntüye sahip oluyor. Aynı zamanda bu tip bir model temizlenmesi kolay, yemek servis edilmesi ve etrafında toplanılması keyifli bir mobilya çeşidi olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

 

Salıncaklar ise dekoru daha da keyifli hale getiren parçalardan! Üzerinde saatlerce sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz şekilde tasarlanmış balkon salıncakları, zevk sahibi kişilerin beğenisini kazanmayı başarır. Açık mekanlarda yer alacak salıncaklarda kaliteli malzeme kullanımı değişen hava koşullarına karşı oluşabilecek deformeleri önlemiş olur. Salıncaklardaki malzeme sağlamlığı, uzun süreli kullanım için olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Sağlam malzemeye sahip aynı zamanda teknik olarak düzgün monte edilmiş bir salıncak hem çocukların hem yetişkinlerin güvenle kullanabileceği bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bahçe Mobilyası Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Açık alanlarda kullanılan eşyaların bakımı iç mekanlardaki eşyalara kıyasla daha fazla ilgi gerektirebilir. Yağmur, nem, aşırı güneş gibi hava durumları veya toz, toprak gibi etkenler bahçe mobilyalarının daha çok kirlenmesine neden olabilir. Kullandığınız bahçe mobilyasının ana malzemesi plastikse temizlik talimatında büyük ihtimalle yıkanmaya elverişli olduğu yazılıdır. Bu nedenle işiniz kolay olacaktır. Yıkadıktan sonra su lekesi kalmaması adına kuruladığınız mobilyalarınız pırıl pırıl olacaktır.

 

Bahçe veya balkon masaları açık alanda olduğu için her yemek öncesi hafif nemli bir bezle silinmelidir. Bir süre kullanılmayacak olan takımların üzeri koruyucu kılıflarla kapatılabilir.

 

Suya dayanıklı bahçe mobilyası bakımı denince akla paslanmaya karşı koruyucu önlemler gelmelidir. Mobilyanızın metal parçaları suya karşı dayanıklı boyalarla boyanmış olsa bile zamanla boya üzerinde çizilmeler, aşınmalar meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda metal boyası ile boyama yaparak ürünü koruyabilirsiniz. Dış mekanlarda yaşanabilecek böceklenmelere karşı ürünü yılda bir kez ilaçlamanız yeterli olacaktır.

 

Bahçe Mobilyaları Nereden Alınır?

 

Bahçenizi, balkonunuzu yaza hazırlamak için uğrayacağınız adres mutlaka Evkur olmalı! Aradığınız balkon masa sandalye takımı, bahçe köşe takımı, puf, salıncak ve bahçe koltuk modellerini Evkur’un sunduğu taksit imkanları ile hemen satın alabilirsiniz. Dilerseniz ödemenizi hiç peşinat ödemeden, kredi kartsız elden taksit ödemeleriyle vadelere bölebilirsiniz. Ayrıca balkon dekore ederken aradığınız çay seti takımları için kategorimize göz atabilirsiniz.

 

Özeti Göster