⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Kaliteli Banyo Ürünleri Evkur'da!

Banyo Ürünleri

Kendinizi özel hissetmek ve hayata keyif katmak istediğiniz zamanlarda akla ilk olarak kişisel bakımınız gelmektedir. Gün boyu iş stresi, okul sorumlulukları ve diğer koşuşturmalar sırasında kendimize bakmayı unutabiliriz. Bu stresten arınmak ve çok daha verimli bir gün geçirmek için rahatlatıcı duş fikirleri size iyi gelecektir. Banyo yapmak her ne kadar arınma ve temizlik anlamına gelse de ruhu da bir o kadar rahatlatan bir eylemdir. Günlük stres ve yorgunluk seviyesini azaltır ve kişiyi dinlendirir.

Tamamını Göster

Banyo Ürünleri

 

Kendinizi özel hissetmek ve hayata keyif katmak istediğiniz zamanlarda akla ilk olarak kişisel bakımınız gelmektedir. Gün boyu iş stresi, okul sorumlulukları ve diğer koşuşturmalar sırasında kendimize bakmayı unutabiliriz. Bu stresten arınmak ve çok daha verimli bir gün geçirmek için rahatlatıcı duş fikirleri size iyi gelecektir. Banyo yapmak her ne kadar arınma ve temizlik anlamına gelse de ruhu da bir o kadar rahatlatan bir eylemdir. Günlük stres ve yorgunluk seviyesini azaltır ve kişiyi dinlendirir.

 

Banyo ürünleri, hijyen ve vücut bakımı için oldukça önemlidir. Bu yüzden seçilen bu ürünlerin doğal olması gerekir. Banyo ürünleri, arzu ettiğiniz vücut bakımını gerçekleştirir. Gerekli hijyeni sağlayarak sağlıklı bir duş keyfi yaşatır.

 

Eve geldiğinde dış dünyanın tüm etkilerinde kurtulmak, kaostan uzaklaşmak ve kendi huzurlu alanına giriş yapabilmek için oldukça kısa ve kolay bir adım sizleri bekliyor. Sıcak bir banyo ve banyo yaparken size eşlik edecek banyo ürünlerini kullanmak yorgunluk atmaya birebir!

 

Banyo ürünlerinin seçimi kişiden kişiye göre değişir. Bunlar süngerin malzemesi, dayanıklılığı, yıkanabilir olması, şekli ve estetik biçimi gibi seçim önceliğine göre değişen konulardır. Örneğin, hassas cilde sahip olan kişiler cildi sadece aşındırıcı süngerleri tercih etmemelidir. Derin bir peeling ihtiyacı olan kişilere ise biraz daha fazla aşındırıcı bir sünger uygun olabilir.

 

Banyo Süngerleri

 

Sizler için hazırlanan süngerlerimiz banyonuzu daha keyifli hale getirecektir. Bu doğal süngerlerden biri saf selüloz masaj süngeridir. Oldukça emicidir. Kullanım öncesi ve sonrası durulayarak kullanmanız önerilir. Doğal bir yapıda olması kullanım sonrası hızlı ve tamamen kuruma sağlar. Banyo süngerlerinin hızlı kuruması, bakteri ve mikrop üremesini engeller.

Banyo süngeri, banyo sırasında vücudu temizlemek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda peeling için kullanılan kişisel bakım malzemelerinden biridir. Gözenekli özelliğinden dolayı bu banyo süngerleri daha çok köpük üretebilmektedirler. Bir diğer güzel konu ise süngerlerin yumuşak olması sayesinde uygulama yaparken cildin tahriş olmasını engellemektedir.

 

 Banyo süngerlerinin vücudunuza olan faydaları;

 

  • Banyo sırasında banyo süngerini vücuda masaj yaparak uyguladığınızda derinizin altında bulunan kılcal damarlarda oluşan etki kan dolaşımını hızlandırarak cilde canlılık verir.

 

  • Düzenli kullanım sonucunda ciltteki ölü derinin temizlenmesini sağlar.

 

  • Kan dolaşımını hızlandırdığı için cildi yeniler ve akne, sivilce oluşumlarını engellemeye yardımcı olur.

Banyo süngeri seçerken dikkat edilen bir başka konu da maliyetidir. Doğal süngerden üretilmiş olan banyo süngerleri diğerlerine göre daha maliyetli olmasına rağmen bakteri oluşumunu en aza indirdiği için tercih edilebilir.

 

Banyo Süngeri Nasıl Kullanılır?

 

Sünger su ile ıslatılır ve üzerine banyo yaparken kullanılan bir sabun ya da duş jeli yeterli miktarda sürülür.  Nemlenmiş cilde sünger ile dairesel ya da düz hareketler uygulanarak vücut temizlenir. Duş esnasında ve sonrasında cildinizin temizliği kadar duştan sonraki durumu da önemlidir.

Banyo süngeri kullanıldıktan sonra iyice yıkanır, üzerindeki köpükten iyice arındırılarak saklanır. Süngerler iyice durulanarak kuruması için asılır.

 

Banyo Lifleri

 

Banyo lifi, banyo yaparken vücudu temizlemek için kullanılan kişisel bakım ürünlerinden biridir. Banyo lifleri vücudunuz için peeling görevi gördüğünden cildi temizler ve tazeler. Banyo lifleri özel banyo ve duş ağ süngeridir. Banyo lifi kullanılırken uygun duş jelleri ya da sabun ile cilt temizlenirken, cilt üzerindeki ölü deriler de temizlenir. Gerekli bölgelere yapılan masajlar sayesinde selülitlerin azalmasına yardımcı olur.

 

Banyo Lifi Nasıl Kullanılır?

 

Banyo lifi kullanımı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ama ortak özellik olarak lif kullanılmadan önce sıcak su ile iyice ıslatılır. Yumuşamış banyo lifine duş jeli sıkılır veya sabun ile lif iyice köpürtülür. Lif ile beraber vücudunuzun da ıslatılması lifin vücut üzerinde daha rahat hareket ettirilip köpürtülerek dairesel hareketlerle kullanılmaya başlar. Cilde fazla baskı yapılmaması oldukça önemlidir. Baskı yerine hafif bir masaj yaparak uygulama önerilmektedir. Fazla baskı sonunda ciltte kızarıklıklar ya da tahriş olabilir. Dikkatli hareketler yapılması önerilir. Banyo lifi işleminiz bittikten sonra lifin de bol su ile durulanması gerekmektedir. Sonrasında banyo lifinin nemli ve sıcak bir ortamda değil kuru bir ortamda saklanması tavsiye edilmektedir.

 

Banyo Eldiveni

 

Banyo eldiveni, önce köpürtülüp ardından dairesel ve nazik hareketler ile ovalama yapılarak kullanılır. Peeling etkisi ile ciltteki sivilce, siyah nokta ve batıkları temizler. Derinin soyularak yenilenmesine yardımcı olur. Masaj etkisi ile kan dolaşımını hızlandırarak selülit oluşumunun engellenmesini sağlar, cildin yenilenmesini sağlar. Cildi parlak ve pürüzsüz yapar. Karma cilt tipleri için uygundur. Her gün kullanım için uygun değildir, tahrişe sebebiyet verebilir. Kullanıldıktan sonra hava alan bir alanda kurutulur ise kullanım ömrü uzar ve bakteri barındırma riski azalır.

 

Microfiber Makyaj Temizleme Pedi

 

Cilt makyaj temizliğine uygun microfiber yüz temizleme pedleri cildinizi derinlemesine temizler. Kenarları dikişli, yuvarlak ve yumuşak pedler olarak tanımlanan makyaj temizleme pedleri, tıpkı pamuklar gibi en önemli cilt temizliği yardımcılarından biridir. Pamuklar ile aynı kullanım amacına ve şekline sahip olan pedler, özellikle krem ve köpük temizleyiciler ile kullanılmaktadır. Kullanım sonrası ılık su ile durulayıp sabun ile temizlemeniz önerilir.

 

Düzenli Banyo Yapmanın Bedene ve Ruh Sağlığına Faydaları

 

Asıl amacın temizlenme ihtiyacının karşılanması için duş almanın düzenli olarak bir rutine aktarılması ruh sağlığına da çok iyi gelmektedir. Banyonun faydaları;

  • Banyo yapmak hem temizlik sağlarken ruhu da rahatlatmaktadır. Günlük yorgunluğunuzu giderir ve sizi dinlendirir.
  • Kas ve kemik ağrılarını azaltır. Vücutta bulunan gerginliği en aza indirir. Duş sonrası gergin kasların gevşediğini hissedersiniz. Kısacası ılık duş kas ve kemik ağrılarını hafifletir.
  • Ilık duşun yanı sıra ayrıca vücudun uyanmasını istiyorsanız soğuk duş her zaman vücudu uyandırır, sizi zinde tutar.
  • Çok yorgun olmanıza rağmen uyuyamıyor ve uyku problemi yaşıyorsanız sıcak bir duş almanız önerilir. Duştan vücudunuz mayışacağından uyku probleminiz ortadan kalkacaktır.
  • Düzenli banyo yapmak kan dolaşımını hızlandırır; bu sayede kalp sağlığını olumlu etkilenir. Yani, aşırı sıcak ya da soğuk su olmamak şartıyla düzenli yapılan ılık bir duş kalbi korur.
  • Düzenli duş almak, kişisel hijyeni korumak öz güvenini artırır.

 

Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz banyo ürünlerine hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyabileceğiniz ağız bakım ürünleri için kategorilerimize göz atabilirsiniz. Saç kurutma makineleri kategorisi de ilginizi çekebilir.

 

Özeti Göster