⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitle Bebek Arabası Satın Alma Fırsatları Evkur'da!

Bebek Arabası

Ebeveynler, daha bebekleri dünyaya gelmeden tüm ihtiyaçları hazır olsun isterler. Bebeklerin doğduğu andan itibaren önce sağlıkları sonraysa konforları hep ön planda tutulur. Özellikle bebeklerin dışarı çıktıkları anda güvenli şekilde taşınmasını ve korunmasını sağlayacak bir araç elzemdir. Bu ihtiyacı ancak bebek arabaları  giderebilir.

 

Tamamını Göster

Bebek Arabası

 

Ebeveynler, daha bebekleri dünyaya gelmeden tüm ihtiyaçları hazır olsun isterler. Bebeklerin doğduğu andan itibaren önce sağlıkları sonraysa konforları hep ön planda tutulur. Özellikle bebeklerin dışarı çıktıkları anda güvenli şekilde taşınmasını ve korunmasını sağlayacak bir araç elzemdir. Bu ihtiyacı ancak bebek arabaları  giderebilir.

 

Bebek arabasının temel ihtiyaç olmasının sebebi, bebeklerin tıpkı anne karnında olduğu gibi kusursuz korunmasını istemektir. Bebekler anne karnındayken üşümez, sarsılmaz ya da olumsuz hava koşullarından etkilenmez. Bir bebek dünyaya geldiğinde onu bahsedilen olumsuzluklardan korumak zorlaşır. Gezmek, çıkıp hava almak, yürüyüş yapmak ve alışverişe gitmek çocuğunuzla yapacağınız en güzel aktivitelerdendir. İşte tam da bu anlar için kaliteli, korunaklı bir bebek arabasına ihtiyacınız var demektir. Kendi ihtiyaçlarınızı bebeğiniz yanındayken halledebilir hatta arabanın sepeti sayesinde aldıklarınızı kolayca taşıyabilirsiniz. Tüm bunları bebeğiniz yanınızdayken yapabilirsiniz.

 

Kız ve erkek bebeğiniz için farklı renk veya tasarımda modelleri seçebilirsiniz. Bej, gri, siyah, kırmızı, gold, kahverengi, pembe ve mavi gibi birçok renk seçeneğine sahip olan bebek arabası modelleri ile ebeveynler ve bebekler keyifli yolculukların tadını çıkarabilir. Bebeklerin ilgisini çeken ve ebeveynler için kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik bebek arabası modellerini Evkur’da bulabilirsiniz.

 

Bebek Arabası Modelleri

 

Çeşit çeşit modellere sahip olan bebek arabaları arasında seçim yapan anne ve babaların işi pek de kolay sayılmaz. Her bebek alışverişinde olduğu gibi ihtiyaca uygun olarak alışveriş yapmaya dikkat edilmeli. Karar verme anında bebeğin nelere ihtiyacı olacağını, günlük rutinde hayat alışkanlıklarınızı bozmayacak şekilde seçimler yapmalısınız.

 

Bebeklerin cildi, yetişkinlerin cildinden yaklaşık üç kat daha ince olduğundan dolayı cildini dış faktörlere karşı korumak oldukça önemlidir. Bebeğinizin cildi dışarıda hava ile henüz tanışmadığından dolayı hasar görebilir. Örneğin güneşten kızarabilir, rüzgârdan tahriş olurken yağmurdan ıslanabilir. Bu nedenle bebek arabasının muhakkak bir tentesi olmalı. Tenteler yağmurlu günlerde bebeğinizi tamamen yağmurdan korur. Aynı zamanda soğuğu da kesebildiği için bebeğinize koruma sağlayacaktır. Tentenin ayarlanabilir olması ya da tamamen kapanması kullanım kolaylığı açısından oldukça önemlidir. 

 

Bebek arabalarında taşıma ve kullanım kolaylığı açısından çok fazla bebek arabası tipi vardır. Bazı modellerde yükseklik ayarı bulunurken, bazı modellerde ise 360 derece dönebilen tekerlekler mevcuttur. Bu özellik, dilediğiniz yöne kolayca manevra yapmanızı sağlar. Böylece bebeğinizle beraber gittiğiniz her yerde bebeğinizin rahat etmesini sağlamış olursunuz. Alışveriş işlerini bebeğiniz arabasındayken yapacaksanız sizin için en iyi bebek arabası geniş ve sağlam taşıma sepetine sahip olan ürün modelleridir. Geniş hacimli alt sepeti bulunan bebek arabaları ebeveynlerin işini oldukça kolaylaştırır. Sepetin sağlam ve düzgün olması önemlidir. Böylece hem bebek eşyalarını hem de kendi eşyalarınızı kolayca taşıyabilirsiniz. Bazı bebekler dışarı çıkarıldığı zaman anne ve babasının yüzünü görmek ister bazıları ise etrafı izlemekten hoşlanır. Böyle bir özellik için çift yönlü bebek arabası modeli bakmalısınız. Çift yönlü kullanım özelliği ile ürün iki yönlü olarak kullanılabilir. Bu modellerde istediğiniz zaman bebeğinizin yüzünü kendinize, istediğiniz zaman ön tarafa çevirebilirsiniz.

 

Katlandığında otomatik kilitlenme ve az yer kaplama özelliği olan modeller, aracınıza kolayca sığabilir. Özellikle bagajı küçük bir aracınız varsa katlandığında az yer kaplayan bir model seçmeniz gerekir. Bu modelleri tercih ettiğinizde günlük hayatınızda bebeğinizle beraber kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kolay açılıp kapanabilen ve katlandığında az yer kaplayan modeller, kullanım kolaylığı sağlayan modeller arasında yer alır.

 

En önemli bebek arabası özelliklerden biri de fren sisteminin maksimum kalitede olmasıdır. Süspansiyonlu arka tekerleklerde tek tuş fren sistemi ile sarsıntılar en aza indirilmiş olur. Bu tarzda bir bebek arabası almanız halinde güvenli olarak bebeğiniz ile beraber yolculuk yapabilirsiniz.

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Bebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken ilk özellik hafifliği ve bununla bağlantılı olarak rahatlıkta taşınmasıdır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, sırada bebek arabasının materyallerini araştırmak olmalıdır. Örneğin kumaşın yanmazlık özelliğinin olması ya da deri kaplamalı olması gibi kumaş özelliklerinin karar verilmesi gerekir. Şasenin üzerine oturtulan ve bebeğin üzerine oturtulduğu koltuk, bebeğinizin rahatça oturması ve uyuması için yumuşak malzemeden üretilir. Kumaşı keten cinsi terletmeyen, kolay temizlenebilir ya da silinebilir özellikte tasarlanır. Leke tutmayan ve kolayca çıkarılıp tekrar takılabilen bir kumaş olması ebeveynler için olmazsa olmazdır. Ürünlerde kanserojen maddenin bulunmaması oldukça önemlidir. Bebek arabalarında azot boya kesinlikle kullanılmamalıdır. Ürünler bebeklerin sağlıklı gelişimine ve konforuna hitap edecek şekilde tasarlanmaktadır.

 

 

Bebek Arabasında Olması Gereken Özellikler

 

Bir bebek arabasında olması gereken en önemli özelliklerin arasında güvenlik gelir. Güvenliğin sağlanması için başlıca özelliklerden biri emniyet kemeridir. Ama sadece beli saran kemerler tek başına güvenlik için yetmez. Aynı zamanda omuzları saran 5 noktalı emniyet sistemi tercih edilmelidir. Diğer önemli özelliklerden biri de fren sisteminin maksimum kalitede olmasıdır. Otomatik fren sisteminin olması güvenlik konusunda içinizi rahatlatabilir. İyi frenleme sistemi bulunmayan bebek arabaları yokuş aşağı gidildiğinde bebeğinizin ve sizin kötü deneyim yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden her şeyden önce fren sistemi olan bir bebek arabası tercih etmeniz olmalıdır.

Bebeklerin seyahat sırasında rahat etmesi için birçok farklı sırt pozisyonu bulunmaktadır. Oturur pozisyonda dik durma modunun yanı sıra uyuma sırasında rahat edebilmesi için gerekli yatış pozisyonu da bulunmaktadır.

 

Büyük tekerlekleri olan bebek arabaları, küçük tekerlekli bebek arabalarına kıyasla çok daha kolay sürülmektedir. Bu nedenle büyük tekerlekli bebek arabaları çok daha fazla tercih edilir. Bir diğer önemli konuda yaşadığınız bölgenin genel zeminidir. Yaşadığınız bölgenin zemini düşündüğünüzde bazen de küçük tekerlekli bebek arabası modelleri daha kullanışlı olabilmektedir. Örneğin; engebeli, taşlı ve topraklı zemine sahip bir yerde yaşıyorsanız kolay manevra yapabilmeniz için küçük tekerlekli bebek arabası modellerini satın almayı tercih etmelisiniz.

 

Bebek Arabası Fiyatları

 

Ailelerin gönül rahatlığıyla bebeklerini güvende tutmalarının garantisi kaliteli bebek arabası markalarıdır. Geniş model seçenekleri ve onlarca farklı özellikleriyle piyasada birçok bebek arabası modeli mevcuttur. Evkur, piyasadaki en iyi ürünleri uygun fiyatlı ödeme avantajlarıyla kullanıcılara sunmaktadır. Bu sayede her aile kendi ihtiyacına uygun modeli  Evkur’un geniş ürün yelpazesi içinde bulabilmektedir.

 

Bebek arabası fiyatları ve beğendiğiniz ürünün ayrıntılı özelliklerini inceleyebilirsiniz. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz bebek arabasına hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz anne bebek ürünleri için kategoriye göz atabilirsiniz. 

Özeti Göster