⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Beyaz Eşyalar

Beyaz eşyalar evlerin vazgeçilmez demirbaşları arasındadır. Ev işlerini kolaylaştırmada, pratikleştirmede oldukça yardımcı olup bedensel yükü hafifletirler. Su ve elektriği minimum düzeyde kullanarak maddi tasarruf imkânı sağlarlar.

Tamamını Göster

Beyaz eşyalar evlerin vazgeçilmez demirbaşları arasındadır. Ev işlerini kolaylaştırmada, pratikleştirmede oldukça yardımcı olup bedensel yükü hafifletirler. Su ve elektriği minimum düzeyde kullanarak maddi tasarruf imkânı sağlarlar. Pek çok ünlü markanın kaliteli beyaz eşya üretimi vardır. Herbütçeye ve her dizayna hitap edebilen onlarca çeşit model ve tasarım vardır. Farklı renklerde üretilmiş olanları, değişkenlik gösteren programları ve ayarları ile fiyatlandırmaları değişmektedir. Ürünler tek başına satılabildiği gibi birçok firma çeyiz seti veya beyaz eşya seti adı altında toplu satışlar yapmaktadır. Ürünler daha uygun fiyatlara gelirken, tek seferde alım ile sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Dört Mevsim Tazelik Sunan Beyaz Eşya Modelleri

 

Beyaz eşya tavsiye edildiğinde akla ilk gelenlerden birisi, buzdolapları olmaktadır ve buzdolapları evlerin demirbaş eşyalarından birisidir. Soğutucu ve dondurucu olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşan buzdolapları, gıdaların tazeliklerini korumasına yardımcı olmanın yanında uzun süre muhafaza edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Tek kapaklı veya çift kapaklı, büro veya ev tipi gibi birçok modelde üretilmişlerdir. Buzdolaplarının fiyatları tasarımlarına, boyutlarına, üretimde kullanılan materyallere ve enerji sınıflarına göre değişmektedir. Beyaz eşya enerji sınıfları, ürünün enerji tüketimini göstermektedir. Pek çok bütçeye uygun buzdolabı mevcuttur. Uzun vadeli kullanıma sahip olduğu için satın alırken nerede kullanılacağı göz önüne alınıp özelliklerine, boyutlarına ve tasarımlarına göre tercih edilmelidir. Derin dondurucular sandık tipi veya dikey tip olmak üzere 2 tipte üretilmişlerdir. Mevsimlerinde toplanan meyve ve sebzelerin, dönemsel kesilen etlerin ve tutulan balıkların uzun süre bozulmadan, ilk günkü tazelikleri ile muhafaza edilebilmesini sağlar. Dondurma işlemindeki sistemleri buzdolaplarından farklı olup bu sayede meyve ve sebzelere yalnızca dönemsel olarak değil, istediğiniz zamanlarda ulaşabilme imkânı sağlar. Evlerdeki kullanım alanlarının yanında, restoran ve otellerde kullanımlarına sıkça rastlanmaktadır. Fiyatları dikey veya yatay olmasına, enerji tüketimlerine, iç hacim oranlarına ve iç tasarım özelliklerine göre değişmektedir. Beyaz eşya markaları özelinde de fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Temizliğe Yardımcı Olan Beyaz Eşya Çeşitleri

 

Beyaz eşya modelleri oldukça çeşitlidir. Bunlardan en çok kullanılanlardan bir tanesi de çamaşır makineleridir. Çamaşırların yıkanması, asılması, kurutulması ve ütülenmesi uzun ve zahmetli ev işlerinden bir tanesidir. Fakat yıkama ve kurutma özelliğini bir arada sizlere sunan bu modeldeki ürünler çamaşırlarınızın yıkanmasını ve kurutulmasını tek tuş ile sağlamaktadır. Çamaşır makineleri evdeki demirbaş beyaz eşyalardan birisidir. Kirlenen nevresim takımları, birçok kokuya maruz kalan perdeler ve dışarıda bulunan toz ve kirden etkilenen çamaşırların belirli sıcaklıklar ile temizlenmesi ve dezenfekte olmasını sağlar. Üretilen modeller çamaşır alma kapasitesi, barındırdığı programlar ve enerji tasarrufları ile birbirinden ayrılmaktadır. Bu yüzden ürün tercih edilirken ürünün evinize ve size uygunluğu göz önüne alınmalı ve ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapılmalıdır. Beyaz eşya renkleri de tercihinize göre farklılık gösterebilir. Çamaşır kurutma işlemleri oldukça yorucu ve zahmetli işlerden bir tanesidir. Artan hava kirliliğiyle de beraber temizlenmiş eşyalarınızın kurutma sırasında kirlenmesi de olasıdır. Tam bu noktada kurutma ve ütü programlarıyla beraber kurutma makinaları kıyafetlerinizin ve nevresim takımlarınızın asılma, toplama ve ütüleme işlemlerine gerek duymadan tek tuş ile kuru hale getirecektir. Birçok kurutma programı ile ev işlerinizde sizlere kolaylık sağlayacaktır. Çamaşır ve kurutma makinaları içerdiği programlar ve özellikleri ile çamaşır alım kapasitesi ile fiyatlandırılmaktadırlar. İhtiyacınız doğrultusunda seçim yapmanız uzun vadeli kullanım sunacaktır. Mutfaklarda biriken bulaşıkları sudan tasarruf ederek daha hızlı temizleme amacı ile üretilmiş evdeki önemli beyaz eşyalardır. İçerisinde yer alan dönen su püskürtücüler, kirli mutfak eşyalarınızın her yerine yüksek sıcaklıklarda ki suyun değmesini sağlarken, haznesine yerleştirilen bulaşık tabletleri köpürtmeye ve daha temiz sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Birden fazla renk seçeneği ve ankastre seçenekleri ile mutfağınızda uyum yakalamanızı sağlayan bulaşık makineleri, çoklu programlama sistemiyle de biriken farklı derecelerdeki bulaşık artıklarının kolayca temizleyebilmenizi sağlar. Hem zamandan hem de sudan tasarruf etmenize yardımcı olur. Bulaşık makinelerinin iç, dış tasarımları ve farklı program seçenekleri fiyatlandırılmasını doğrudan etkiler. Beyaz eşya takımı alındığında da fiyatlar, tekli alımlara göre değişkenlik gösterecektir.

 

Pişirme İşleminizi Kolaylaştıran Beyaz Eşyalar

 

Fırınlar yemek yapmak veya hazırdaki yemekleri ısıtmak için kullanılan beyaz eşyalardan biridir. Tek başlarına satılabildikleri gibi ocak sistemlerinin üzerinde bulunduğu modeller de mevcuttur. Birden fazla yemeği aynı anda yapabilen fırınlar, hızlı bir şekilde yemek yapmaya yardımcı olurken zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Her ne kadar çalışma prensipleri aynı olsa da her mutfak tipine ve kullanıcı sayısına bağlı olarak pek çok farklı modelde ve boyutta üretilen çeşitleri mevcuttur. Doğal gaz bulunan evlerde gaz sistemiyle, bulunmayan evlerde ise elektrik ile çalışan modelleri de vardır. Fırın tercih ederken mutfağınızın ihtiyacı olan modeli ve kolay temizlenebilir olanlarını seçmeniz kullanım kolaylığı sağlamanın yanında uzun vadeli kullanım imkânı sunmaktadır. Ankastre tipte mutfağa sahip olan ev sahiplerinin tercih ettiği fırın tipleridir. Diğer fırın tiplerinden farkı, ankastre mobilyaların içerisine yerleşebilecek boyutta ve özellikte olmasıdır. Pek çok renk ve modeli mevcuttur. Bu tip üretilen fırınlar üzerinde ocak sistemlerini de barındıran fırınlardır. Elektrik veya gazla çalışan modelleri vardır. Mutfaklarda çok fazla yer kaplamayan, kullanıldıktan sonra rahatlıkla dolap içlerine kaldırılabilen tezgâh üstü kullanıma uygun tipte küçük fırınlardır. Beyaz eşya yorumları incelendiğinde görüleceği üzere, küçük evlerde yine küçük tip fırınlar tercih edilmektedir. Öğrenci evlerine, mutfağında alan sıkıntısı yaşayan bireylere ve ofis kullanımlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Şoklanmış ve hızlı tüketim gıdalarını elektromanyetik dalgalar ile en hızlı şekilde ısıtmaya yardımcı olan fırın tipidir. Hızlı ve pratik olunması gereken noktalarda imdadınıza yetişen bu tip fırınlar dondurulmuş yiyecekleri birkaç dakika içerisinde çözdürme özelliğine de sahiptir. Daha çok eski tip kullanıma sahip olan fırın tipidir. İçerisine yerleştirilen termostat, fırın içerisindeki ısıyı sabit tutarak aşırı ısınmayı engeller ve yemeklerin belirlenen sıcaklıkta pişmesini sağlar. Ocaklar hem elektrikli hem de gaz ile çalışan şekilde üretilirler. Bazı modellerde hem gaz hem de elektrik sistemi bir arada bulunmaktadır. Yemek yapmada, ısıtmada kullanılan bu beyaz eşya evlerin vazgeçilmez parçalarından birisidir. Set üstü ve ankastre seçenekleri vardır. Tezgâhların üzerine yerleştirilebilen elektrik veya gaz ile çalışan, fırın ile bağlantısı olmayan modellerdir. Sabitlenmiyor oluşu yer değiştirebilme imkânı sağlarken, mutfaklarınızın boyutuna göre 2'li veya 4'lü olarak tercih edebileceğiniz seçenekleri de mevcuttur. Ankastre ocaklar şık görüntüleri ile ankastre fırınların ve davlumbazların tamamlayıcı parçası olacaktır. Genel olarak gaz ile çalışıyor olsalar da elektrikli çalışan modelleri de mevcuttur. Bu tipteki ocakların ısı kontrolü daha kolay olmaktadır. Tabanları dayanıklı camlardan üretilmekte olup, kolay temizlenebilir özelliktedir. Beyaz eşya önerisi olarak oldukça fazla kişi tarafından deneyimlenmiş ve önerilmiştir.

 

Pişirme Ünitesinin Yıldızı Davlumbaz Çeşitleri

 

Davlumbazlar mutfaklarda genel olarak ocakların üzerinde konumlandırılmaktadır. Yemek pişirme esnasında çıkan ağır yemek kokularının ve buharlarının ortama dağılmasını engelleyerek ortamdan uzaklaştırır. Birden fazla renkte olan seçenekleri ile ankastre setlerinize ve mutfağınızın renklerine uyum sağlar. Yemek pişirme esnasında oluşan yemek kokularını ve dumanları ortamdan uzaklaştırmaya yarayan mutfak eşyasıdır. Aspiratörlerin davlumbazlar ile farkı yalnızca tasarım şekli ve ortamdaki kokuları ve buharları uzaklaştırmaya yarayan emiş güçlerinin farklarıdır. Aynı görevi gören ve ortalama olarak beyaz eşya fiyatları göz önünde bulundurulduğunda aynı bantta olan bu iki beyaz eşyayı mutfağınızın tasarımı ve yerleştirilecek alanın boyutuna göre tercih edebilirsiniz. Beyaz eşya fiyatları, markaya, boyuta ya da diğer özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Arzu ettiğiniz beyaz eşyaları Evkur üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Özeti Göster