Tüm Filtreleri Kaldır
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Durumu
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE(1)
Beyaz Eşyalar

Evinizin en önemli ihtiyaçlarından biridir beyaz eşyalar. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın davlumbaz, derin dondurucu gibi pek çok ürün türünün ortak adıdır. Evimizin olmazsa olmazlarıdır. Yeni bir ev kurarken hazırladığımız alışveriş listesinin üst sıralarında bulunurlar. Renginden, tasarımına ve markasına kadar en çok araştırdığımız; satın alırken dikkat ettiğimiz ürünlerdir. Satın alacağımız bir beyaz eşyadan fonksiyonel olmasını, verimli çalışmasını, dayanıklı olmasını ve tabii ki de ekonomik olmasını isteriz.

Evinizin en önemli ihtiyaçlarından biridir beyaz eşyalar. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın davlumbaz, derin dondurucu gibi pek çok ürün türünün ortak adıdır. Evimizin olmazsa olmazlarıdır. Yeni bir ev kurarken hazırladığımız alışveriş listesinin üst sıralarında bulunurlar. Renginden, tasarımına ve markasına kadar en çok araştırdığımız; satın alırken dikkat ettiğimiz ürünlerdir. Satın alacağımız bir beyaz eşyadan fonksiyonel olmasını, verimli çalışmasını, dayanıklı olmasını ve tabii ki de ekonomik olmasını isteriz. Beyaz eşyaları, yiyeceklerimizi saklamak, bulaşık ve çamaşırlarımız yıkamak ve yemeklerimzi pişirmek gibi önemli ev işlerinde kullanırız. Bir kez aldığımız bir ürünü uzun yıllar kullanmak isteriz. Bu sebepten satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yaparız. Genelde bu araştırmaya marka ve fiyat araştırmasından başlanır. Genelde daha önce kullandığımız markaların ürünlerini tercih ederiz. Marka seçiminde aile büyüklerimizin de önemli bir etkisi olmaktadır. Onlar da uzun yıllar kullandıkları ve kalitesine güvendikleri markaları tavsiye ederler. Satın alma sürecine bu tavsiyelerin ışığı altında başlarız.

Marka araştırmasının hemen ardından fiyat araştırmaları; karşılaştırmalar girer devreye. Annemizin, babamızın tavsiye ettiği beyaz eşya markalarının yanında fiyatının daha uygun olduğunu düşündüğümüz diğer markaların ürünlerini de araştırırız. Buzdolabı fiyatları, çamaşır-bulaşık makinesi fiyatları derken elimizde uzun bir fiyat listesi oluşmaya başlar. Bir karara varmadan önce firmaların dönemsel olarak yaptıkları beyaz eşya kampanyalarını da hesaba katmak yerinde bir davranış olacaktır. Özellikle yeni evlenenler için hazırlanan düğün paketleri, ekonomik alışveriş olanakları sunabilmektedir. Alışveriş yaparken bu kampanyaları takip etmek yararımıza olacaktır..

Beyaz eşya satın alırken fiyat ve markanın dışında, onu yerleştireceğimiz yeri de düşünürüz. Buzdolabı, bulaşık makinesi, ocaklar ve fırınlar genelde mutfağa konur. Özellikle fırın gibi sık sık kullanmayacağınız bir ürün alacaksanız, mutfağınızın yüzey genişliği çok önemlidir. Eğer mutfağınızda alan sıkıntısı yaşıyorsanız, ankastre ürünler satın almak sizin için uygun bir çözüm olabilir. Buzdolabı alırken hacmine, çamaşır makinesinin devir sayısı ve yıkama kapasitesi, bulaşık makinesi için program sayısı ve kapasitesi, ocaklar için doğal gaz kullanılabilirliği ve göz sayısı, davlumbazlar için çekim kapasitesi önemli ölçütlerdir. Fırınlar için gücü ve iç hacimi önemlidir. Günümüzde üretici firmalar ev ürünlerini enerji tasarrufu yapacak, düşük elektrik ve su sarfiyatı yapacak şekilde dizayn etmektedirler. Ürünlerin enerji tasarrufu seviyesi, enerji sınıfı olarak isimlendirilir ve A'dan D'ye kadar harfler ile sembolize edilir. A sınıfı ürünler, enerji verimi en yüksek olan, içini ekonomik yapan ürünlerdir. Satın alırken enerji sınıfına dikkat etmeniz önemlidir.

Özeti Göster