⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Durumu
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Bilgisayar

Gelişen teknolojinin insan hayatında daha fazla yer kaplamasıyla birlikte bilgisayarlar da günlük hayatta daha sık kullanılmaya başlandı. 

Tamamını Göster

Gelişen teknolojinin insan hayatında daha fazla yer kaplamasıyla birlikte bilgisayarlar da günlük hayatta daha sık kullanılmaya başlandı. Bilgisayarlar iletişim kurmak, bilgilere hızlı ve kolayca ulaşmak, gündemi farklı kaynaklardan takip etmek, resim ve dokümanları daha güvenilir bir ortamda saklamak ve kişisel gelişim gibi birçok amaç için kullanılıyor. Evkur, uygun ödeme kolaylığı ve ek taksit avantajlarıyla laptop ve masaüstü bilgisayar modellerini meraklılarına sunuyor.

Laptop ve masaüstü bilgisayarlar arasındaki en önemli fark taşınabilirlik olduğu için bilgisayar satın almadan önce kullanım amacınıza karar vermeli ve doğru modeli seçmek açısından en çok nerede kullanacağınızı belirlemelisiniz. İhtiyacınız olan bellek ve görüntü kalitesi dahil birçok özellik sizin için önemli birer kriter olacağı için beklentilerinizi sıralamalı, doğru bilgisayar çeşidini onlara göre seçmelisiniz. Bilgisayar fiyatları bu seçiminizde önemli bir kıyaslama unsuru olacaktır.

 

 

Amaca Yönelik Bilgisayar Modelleri

Doğru bilgisayar modelini seçmek için ilk olarak kullanım amacınızı belirlemek gerekir. Eğer iş yerinde ve ofis ortamındaysanız ya da geniş alana sahipseniz birbirinden donanımlı masaüstü bilgisayar modelleri ihtiyacınızı karşılayabilir. Masaüstü bilgisayarlar tüm aksesuarları değiştirip ilgi alanınıza göre kişiselleştirebileceğiniz ve sevdiğiniz renkleri ekleyebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Siz hangi renk aksesuar istiyorsanız, ona göre seçim yapıp bilgisayarınızı renklendirebilirsiniz. 

Bilgisayarın kolayca taşınabilir olması, sürekli aynı ortamda bulunmayan kullanıcılar için önemli bir kriter haline geliyor. Yeterli alana sahip olmayanlar ya da çalıştığı ortamı sürekli değiştirmek zorunda kalanlar için birçok laptop modeli farklı özelliklerle beğeninize sunuluyor. Laptop, tüm parçaları tek bir üründe bir araya getirerek kullanım kolaylığı sağlıyor. All in One bilgisayarlar hem hafif hem de küçük olmaları sebebiyle taşıma ve yer açısından kullanıcılara avantaj sunuyor.

Yüksek kalite seven oyuncular için özel tasarlanmış gamer bilgisayar modelleri, oyun oynarken yüksek performans ve kaliteli ses sistemi özellikleriyle ön plana çıkıyor. İsteyenler için laptop ve masaüstü olmak üzere iki gamer bilgisayar çeşidi bulunuyor. Oyunculara özel olarak tasarlanan Gamer bilgisayarları ön plana çıkaran özelliklerden biri 24 inçten büyük monitörlerle eşsiz bir deneyim yaşatması oluyor. Dilerseniz bilgisayarınıza oyuncu direksiyonları ve kolları da ekleyebilir, oyun keyfini ikiye katlayabilirsiniz. MSI başta olmak üzere birçok markanın bilgisayarlarını avantajlı taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Evkur sayesinde 12 aya varan taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

 

 

Ön Plana Çıkan Bilgisayar Özellikleri

İşletim sisteminden ekran boyutuna, ekran çözünürlüğünden belleğe dek birçok özellik bilgisayar seçiminde amacınız kadar önemli yer tutuyor. En kaliteli bilgisayar modelleri arasında bu özellikler değişiklik gösterebiliyor. Windows, Android ya da FreeDos gibi farklı işletim sistemlerine sahip son model bilgisayarlar Evkur kalitesi ve güvencesiyle sizlere sunuluyor. Bilgisayarınızdaki donanım birimleri ve uygulama yazılımlarının yönetim ve denetimini sağlayan işletim sistemi bilgisayarınızı daha kolay kullanmamızı sağlıyor. Satın almadan önce bilgisayar veya laptop modelinin işletim sistemini ve hangi sürüm olduğunu öğrenerek doğru bir tercih yapabilirsiniz. 

Ekran boyutu ve çözünürlüğü de önemli konular arasında yer alıyor. Masaüstü bilgisayarlarda 19 inçten 24 inçe kadar artan ekran boyutları önerilen ekran çözünürlükleriyle karşınıza çıkıyor. Bu durumda ekran çözünürlüğünüzün daha yüksek olmasını istiyorsanız LCD monitörünüzün kaç inç olduğunu dikkate alarak seçmelisiniz. Dizüstü bilgisayarda ise ekran boyutu masaüstü modellere göre daha küçük oluyor. Eğer taşınması en kolay ürünleri arıyorsanız, 14 inçten daha küçük olanlar sizin için uygun olabilir. Günlük kullanım amacıyla bir bilgisayar alacaksanız, 15-16 inç büyüklüğe sahip olan modelleri inceleyebilirsiniz. Ancak dizüstü bilgisayarınızla oyun oynamak istiyorsanız, daha yüksek performans gösterecek 17 inçlik ekranı olan laptoplar sizin için ideal olacaktır. 

Bir diğer göz önünde bulundurmanız önemli konu ise alacağınız bilgisayarda yeterli belleğin olup olmadığıdır. Amacınızı belirlemek, ihtiyacınız olan belleği de ortaya çıkaracaktır. Bir bilgisayarın sahip olduğu bellek ne kadar yüksekse arka planda o kadar işlem yapılabilir. Günlük kullanım amacıyla seçilecek bilgisayar modelinde 4 GB RAM yeterli olabilecekken ağır işlemler için bilgisayarın en az 8 GB RAM belleğe sahip olması gerekmektedir. En son teknoloji ile üretilmiş bilgisayar modelleri özel kampanya imkanları ile ihtiyacınızı karşılamak için sizleri bekliyor. 

 

 

Performans Artıran Bilgisayar Bileşenleri

Daha kaliteli bir deneyim için performans artıran bilgisayar bileşenleri oldukça önemli hale geliyor. Hem Bluetooth hem de kablolu mouse ve klavye çeşitleri istediğiniz renkte beğeninize sunuluyor. Kulaklık arayışı olan herkes için klavye ve mouse ürünlerinde olduğu gibi kulaklık çeşitlerinde de kablosuz seçeneği bulunuyor. Kablosuz kulaklıklar sayesinde bilgisayara bağlı kalmadan uzaktan bağlantı kurabilirsiniz. Eğer yeterli hafıza alanına sahip değilseniz, belgelerinizi ve programlarınızı aktarabileceğiniz disk çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Farklı GB seçenekleri sayesinde daha fazla yer imkanına sahip olabilirsiniz.

Birbirinden farklı yazıcı çeşitleri ile de istediğiniz her dokümanı yazdırabilirsiniz. Seçeceğiniz yazıcının kartuşlu ve mürekkepli seçenekleri de bulunuyor. Kartuşlu yazıcılarda direkt kartuş değişimi yapılırken mürekkepli ürünlerde eksilen mürekkep var olan tanka ekleme yapılarak tamamlanabiliyor. Bu bileşenlerin yanı sıra Notebook soğutucuları da özellikle oyuncular için performans arttırıcı olarak görev alabiliyor. Bu sayede bilgisayarınızı soğutarak oluşabilecek fazla ısınma sorunlarının önüne geçmenize yardımcı oluyor. Notebook soğutucularını laptop kullanırken altına yerleştirerek kullanabilirsiniz. Evkur'un sunduğu taksit avantajı ile kusursuz kullanım imkanı sağlayan tüm bu hayat kurtarıcı çözümlere kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

 

Kendi Bilgisayarını Kendin Yap

Kendi bilgisayarınızı kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Bilgisayar meraklılarını heyecanlandıran bu bilgisayar yapma fikrini gerçekleştirmek Evkur'da bulunan farklı markalar ve güncellenen stoklar sayesinde çok kolay hale geliyor. Yapmanız gereken ilk şey bilgisayarınızın işlevine karar vermektir. Bilgisayarınızı neden oluşturmak istediğinizi belirlemek ihtiyaç duyacağınız parçaları ve bileşenleri belirleyecektir. Eğer bilgisayarınızı günlük amaçla kullanmayı planlıyorsanız seçeceğiniz bileşenler buna göre şekillenebilir. Kullanım amacınız oyunları en iyi kalitede oynayabilmekse bu durumda oyuncu bilgisayarınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Güvenilir parçaları bir arada bulabileceğiniz Evkur'da bilgisayarınıza ilk olarak bir kasa seçebilirsiniz. Bilgisayar kasaları oyun amaçlı ya da genel amaçlı kullanımlarda değişebilir. Oyun kullanıcıları için tasarlanmış kasa çeşitleri, daha yüksek görüntü kalitesi sunan video ve grafik kartlarına sahipken günlük olarak kullanılacak bilgisayar kasalarında bu performans farklılık gösterebilir. Kasa tamamlandığında sıra diğer önemli bilgisayar parçası olan ekrana gelecektir. Ekranınızın kaç inç olacağına siz karar verebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarda ekran boyutları 19 inçten başlayarak 24 inçe kadar devam eder. İstediğiniz ekran büyüklüğüne bağlı olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bilgisayarınızı tasarlarken ekranı Asus marka tercih ederken kasanızı HP model tercih etmeniz mümkün. Bu size parça ve aksesuar seçimlerinde büyük avantaj sunar. 

Bütün bu adımları takip ettikten sonra bilgisayarınıza uygun mouse ve klavyeyi ekleyerek kendi bilgisayarınızı yapmaya devam edebilirsiniz. Eğer isterseniz Bluetooth özelliği olan kablosuz modelleri tercih edebilir, özgürce hareket edebilirsiniz. Tüm bu ürünlerin kablolu olanları da mevcut olup tercihinize göre renk ve boyut olarak değişkenlik gösterebilirler. Bilgisayarınızın daha yüksek ses kalitesi sunmasını istiyorsanız ses sistemlerinden size ve bütçenize uygun olanı seçip bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile beğeninize sunulan ses sistemleri 2+1, 4+1 ve 5+1 gibi birçok çeşide ayrılıyor. Ses sisteminin yanı sıra Wireless Speaker çeşitleriyle de ses kalitenizi artırabilirsiniz. Bu ürünler Bluetooth ile çok kolay bir şekilde bağlanabiliyor.

PC toplama işlemi esnasında birbiri ile uyumlu çalışan donanım bileşenlerini seçmek çok önemlidir. Bilgisayar toplarken parçaların boyut, chipset, çalışma frekansı(MHz.) ve soket girişi gibi bazı özelliklerinin tam olarak uyumlu olması gerekir. Eğer buna dikkat etmezseniz. Topladığınız bilgisayardan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Hatta soket uyumsuzluğundan dolayı parçaları birleştirmeniz mümkün olmaz. Özellikle RAM seçiminde ana kartın desteklediği RAM tipi ve sınırını iyi bilmelisiniz. Aynı tipte RAM'ler eğer farklı frekanslara sahipseler bir arada çalışırken düşük MHz2li olanın frekansında hizmet verirler. Bu da performans kaybına neden olur. Eğer seçtiğiniz ekran kartı kasanızla tam uyumlu değilse, fanı ve diğer bağlantı bileşenleri kasa içinde diğer donanım parçaları ile sıkışabilir, kasa içinde hava devri daimine engel olduğu için bilgisayarın ısınmasına neden olabilir. Bu be bunun gibi pek çok nedenden dolayı bilgisayar toplamaya başlamadan önce donanım bilginizin yeterli olup olmadığınızdan emin olun. Eğer emin değilseniz hazır toplanmış bir bilgisayar satın almak en güvenli yol olacaktır. Evkur'dan sizin için konusunda uzman firmalar tarafından toplanmış; hazır bilgisayar konfigürasyonlarından birini peşinat vermeden taksitle satın alabilir, güvenle kullanabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu Evkur'da garanti güvencesi, uygun fiyatlar ve + taksit imkanı ile ihtiyacınız olan bilgisayarı seçebilir ya da tercihinize göre kendi bilgisayarınızı oluşturabilirsiniz. Farklı markalar ve güncellenen stoklar ile en kaliteli bilgisayar modellerini Evkur'da bulabilirsiniz.

Özeti Göster