⇡ Başa Dön
Marka
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Kullanımı Pratik: Bluetooth Kulaklık Modelleri

Bluetoothlu Kablosuz Kulaklıklar

 Teknolojinin gelişmesiyle bluetooth kulaklıkların hayatımıza girmesi, birçok kolaylığı yanında getirmiştir. Taşınabilir ve küçük boyutlarda tasarlanmış olan kulaklıklar her anlamda kullanım kolaylığı sağlamakla birlikte güçlü ses performanslarıyla oldukça gözde ürünlerdir.

 

Tamamını Göster

Bluetoothlu Kablosuz Kulaklıklar

 

Teknolojinin gelişmesiyle bluetooth kulaklıkların hayatımıza girmesi, birçok kolaylığı yanında getirmiştir. Taşınabilir ve küçük boyutlarda tasarlanmış olan kulaklıklar her anlamda kullanım kolaylığı sağlamakla birlikte güçlü ses performanslarıyla oldukça gözde ürünlerdir.

 

Kulaklığınızla ister telefon görüşmesi yapın, ister müzik dinleyin ya da film izleyin. Çok fonksiyonlu olan kablosuz kulaklıklar ergonomik tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Tere, toza dayanıklı olan bu ürünler, dikkatli korunduğunda uzun ömürlü kullanım için idealdir.

 

Teknoloji gelişirken kablolar, insanlar için sorun haline gelmiştir. Katlanınca kırılan, katlamayınca birbirine dolaşan kulaklıklar yerini insanlığın hayatını kolaylaştıran küçük ve çok kullanışlı kablosuz kulaklıklara bırakmıştır. Bluetooth teknolojisinin kullanıcıları memnun eden başka bir yanı da birbirine karışan, kopan kablolu kulaklıklara veda etmeyi sağlamış olmasıdır.

 

Bluetoothlu Kablosuz Kulaklık Çeşitleri

 

Bluetoothlu kablosuz kulaklık çeşitleri arasında iki tip seçenek vardır.

 

  • Bluetoothlu kulak üstü kulaklık

 

  • Kulak içi kulaklık

 

Kişisel tercihinize göre seçim yapabilirsiniz. Rahatlık ve konfor açısından karşılaştırıldıklarında kulak üstü kulaklık modelleri sevenlerinin çok beğendiği ürünlerdendir. Kulağı dışarıdan kavrama özelliğine sahip olduğu için tam bir müzik zevki yaşatır. Bu kulaklıklar kulağınızdayken terlerseniz üründe problem yaşamazsınız ve bu sayede ürünü uzun süre takabilirsiniz. Kulak içi kulaklıklara kıyasla tek dezavantajı, ürünün taşıma zorluğudur. Dışarıda hareket halindeyken içeri hiç ses almadığı için bir takım zorluklar yaşamanıza neden olabilir.

 

Kulak içi kulaklıkların en büyük avantajı kolay taşınabilir olmasıdır. Ayrı bir kolaylık olarak cihazı kulağınızda hiç hissetmezsiniz. Cebinize ve çantanıza kolayca sığabilir. Kulak içi bluetooth kulaklıklar konfor ve rahatlık açısından da çok avantajlıdır. Kulağınızın içine tam olarak oturduğu için ses yalıtımı oldukça iyidir.

Gün boyu sürekli telefon görüşmesi yapmanız gereken bir işte çalışıyorsanız mikrofonlu bluetooth kulaklık tercih edebilirsiniz. Bu sayede gün boyu sürekli telefon açıp kapamakla uğraşmazsınız. Bluetooth kablosuz kulaklığı daha çok telefon görüşmeleriniz için kullanacaksanız silikonlu modelleri tercih edebilirsiniz. Silikonlu ve silikonsuz bluetooth kulaklıklar, kulağınızın yapısına tam uyum sağlamak ve sizi rahat ettirmek için geliştirilmiştir. Bu tarz kulaklıklar kulak kanallarınıza tam olarak oturur ve olağanüstü yalıtımıyla dış sesi azaltır.

 

Bluetooth Kulaklık Özellikleri

 

Bluetooth kulaklık satın alırken şarj süresi dikkat etmeniz gereken ilk özellik olmalıdır. Kulaklıkların şarj süresi kulaklık modeline göre değişiklik gösterir. Tam şarj olmuş bir kulaklık kesintisiz bir şekilde ortalama 3-4 saat çalışma süresine sahiptir. Cihazın çalışma süresi hakkında net bilgi alabilmek için ürün özellikleri mutlaka incelenmelidir.

 

Bluetooth kulaklıkların kendi içinde farklı modelleri bulunur.  Farklı modeller farklı şarj etme yöntemlerini de beraberinde getirir. Bluetooth kulaklık modelleri neredeyse birçoğu pratik bir şarj kutusuna sahiptir. Bu modeller kulaklığın şarjı bittiğinde kutusundaki şarj alanına yerleştirilir. Şarjı dolduğunda size genellikle renkli ışıkla uyarı verir. Kutusunda şarj edilen modeller taşınabilir ve her yerde şarj edilebilir özelliktedir. Bu nedenle konforlu bir şarj etme olanağı sağlar. Kablosuz kulaklıklarınızı kullanmadığınızda kutusunda bırakarak, şarjının her an dolu olmasını sağlayabilirsiniz. Kablosuz şarj kutusunu ise şarj aleti ile şarj edebilirsiniz. Kutuyu kulaklıklar içindeyken ya da dışındayken şarj edebilme olanağı bulunmaktadır. Kulak içi bluetooth kulaklıklar, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz özel bir şarj kutusu ile beraber satılır. 

 

Farklı model kulaklıkları ise USB kablo ve şarj cihazı ile şarj edebilirsiniz. Kablolu şarj modellerinde kablonun kulaklıkla uyumlu ucu kulaklığa takılır. Diğer ucu şarj cihazına takılır. Şarj olduğundan emin olmak için şarj oluyor ibaresine bakmalısınız. Bluetooth kulaklıkların uzun ömürlü kullanılmasında şarj önemli bir detaydır. Şarj etme yöntemlerinin belirtilen şekilde kullanılması, kulaklık ömrünü uzatır. Cihazla uyumlu orijinal şarj cihazlarının kullanılması çok önemlidir. Kablosuz kulaklıkların uzun ömürlü kullanılması için şarjı tam dolana kadar ürün şarj edilmelidir. Daha uzun süre yüksek performans alabilmek için ürününüzü orijinal şarj aletleri ile şarj etmelisiniz.

 

Müzik sizin tutkunuz ve her anınızda müzik yanınızda olsun istiyorsanız, bluetoothlu kablosuz kulaklıklar tam size göredir. Kulaklık özellikleri nasıl olmalıdır ve bunların yanında da en iyi kulaklıklar hangileri gibi sorularınızın cevabı ilk olarak ürünü nerede kullanacağınıza karar vermekten geçer. Bluetoothlu kablosuz kulaklık aldığınızda ilk dikkat etmeniz gereken şey, cihazınız ile uyumlu olmasıdır. Cihazınızla uyumlu olması halinde kullanım amacınıza uygun olmalıdır. Evde, işte, dışarıda, yolculuk yaparken, güneşli veya yağmurlu günlerde kulağınızdan çıkarmayacağınız bir model arıyorsanız su geçirmez kulaklıkları tercih edebilirsiniz.

 

Sessiz ortamlarda etrafınızdaki kişilerin rahatsız olmaması için gürültü önleyici modelleri tercih etmeniz önerilir. Gürültü önleyici modeller, çevre sesleriyle telefon ya da bilgisayarınızdan gelen seslerin karışmasına engel olur. Bu kulaklıklar dışarıdan gelen gürültüleri en aza indirerek daha konforlu bir müzik keyfi yaşamanızı sağlar.

 

Araba kullanırken veya yürüyüş yaparken kullanmak istediğiniz kulaklığın kablolarının size dolaşması hiç hoş değildir. Hatta spor yaparken kullanmak istiyorsanız kulağınızdan düşmemesi için hareket halinde kullanıma uygun bir model seçmelisiniz. Sizi bu durumdan kurtaracak olan ise bir çift bluetooth kulaklıktır. Bluetooth özelliğe sahip olan bu kulaklıklar, istediğiniz gibi hareket etmenizi sağlar.

 

Bluetoothlu Kablosuz Kulaklıklarla Nasıl Bağlantı Kurulur?

 

Bluetooth kulaklıklar ayrı bir cihaz olduğu için öncelikle kulaklığın açma kapama tuşuna birkaç saniye basılı tutarak ürünü açmalısınız. Bu sayede kulaklığın bluetooth özelliği de açılmış olur. Cihazı kullanmak için daha sonra telefonunuzun bluetooth bağlantısını etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Telefonun üzerinde kulaklığın bağlantı ismini bulduktan sonra kulaklık ile telefon arasında bağlantı kurabilirsiniz. Kulaklıkla telefonunuz arasında doğru eşleştirme ayarları yapılmalıdır. Bağlantı kurulduktan sonra kulaklığınız aktif hale gelerek çalışacaktır. Bluetooth kulaklıklar cihazdan 10 metreye kadar uzaklaşma imkanı tanır. 10 metre yarıçaplı bir alanda bluetooth kulaklığınızla dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Telefonunuzla eşleştirme tamamlandıktan sonra kulaklığı başka bir cihaza bağlamak istediğinizde kulaklığınızın telefon ile bağlantısını kesip diğer ürün ile bağlantı kurmasını sağlamalısınız.

 

Bluetooth kulaklığınızı bilgisayara veya televizyona bağlayabilmek için bağlanacak cihazda bluetooth bağlantı özelliğinin olması gerekir. Eğer bilgisayarınız bu özelliğe sahipse Bluetooth uygulaması aracılığıyla kulaklığınızı bağlayabilirsiniz.

 

Bluetooth Kablosuz Kulaklık Fiyatları

 

Bluetooth kulaklık fiyatları marka ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ayırmış olduğunuz bütçe ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak seçiminizi bir fiyat performans ürününden yana kullanabilirsiniz. Ürünlerin müşterilere sunduğu hizmeti ürün açıklamaları üzerinden kolayca görebilir ihtiyaçlarınız belirleyebilirsiniz. Alacağınız kulaklığın telefon, tablet ya da bilgisayarınıza uyup uymaması da önemli bir konudur. Cihazınıza uymayan bir ürün alırsanız ya ürünü kullanamaz ya da kullanabilmek için farklı aparatlar satın almaya ihtiyaç duyarsınız. Bu da ekstra maliyet doğuracaktır.

 

Bluetoothlu kulaklık modellerini Evkur’da bulabilirsiniz. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz kulaklığa hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyabileceğiniz tüm farklı kulaklık modelleri için kategoriye göz atabilirsiniz.

Özeti Göster