⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Kapasite (lt)
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Boyler Satın Alma Avantajları Evkur'da

Boyler

Boyler, termosifonun çalışma prensibi ile benzer sistemde çalışır. Su ısıtıcı olarak işlev yapar. İçlerinde yer alan serpantin veya rezistanslar aracılığıyla suyu ısıtır ve depolar. Yapı olarak üç farklı çeşitte boyler vardır. Farklı ısı kaynaklarından alınan suların depolanması gerektiğinde boyler kullanılabilir. Toplu alanlarda ekonomik bir seçenek olan boyler kullanımının pek çok avantajı vardır.

Tamamını Göster

Boyler

 

Boyler, termosifonların çalışma prensibi ile benzer sistemde çalışır. Su ısıtıcı olarak işlev yapar. İçlerinde yer alan serpantin veya rezistanslar aracılığıyla suyu ısıtır ve depolar. Yapı olarak üç farklı çeşitte boyler vardır. Farklı ısı kaynaklarından alınan suların depolanması gerektiğinde boyler kullanılabilir. Toplu alanlarda ekonomik bir seçenek olan boyler kullanımının pek çok avantajı vardır. Otel, apartman, fabrika ve benzeri toplu alanlarda sıcak suyun kullanımı fazla olabilir. Bu durumlarda merkezi sistem sıcak su üretim sistemleri kullanmak en iyi seçenekler arasında yer alır. Boyler, farklı kaynaklardan almış olduğu suyu depolar ve ihtiyaç durumunda kullanıma hazır şekilde tutar. Boylerler besleme bölgelerinde 90 ila 70 derece sıcaklıklarında sabit cihazlar bulunduğu takdirde dört mevsim çalışabilir. Beslenmesinde kullanılması için ayrı bir kazan gereklidir.  Bu kazan sayesinde ısıtılan su, kullanıcıya istenilen ısıda verilebilir.

 

Boyler Özellikleri: Boyler Kullanımının Avantajları

 

Boyler her ne kadar sıcak su depolamak amacıyla tasarlanmış olsa da soğuk suyu da istenilen ölçüde ısıtma özelliğine sahiptir. Boyler içinde bulunan rezistans ya da serpantin sayesinde ısıtma görevini yapabilir. Boyler modelleri, hem kullanım alanlarına hem de donanımlarına göre farklı şekillerde üretilir. Güneş enerjisi ile çalışan boyler, tanklar aracılığıyla sıcak su depolar. Isıtma görevini güneş enerjisi sağlarken depolama görevini de tanklar yapar. Evsel olan boylerler ise içerdikleri suları hem ısıtırlar hem de depolarlar. Kalorifer kazanının yüksek olan sıcaklığından yararlanıp soğuk suyu ısıtma özelliğine sahip olan boylerler kapasitelerine göre de değişiklik gösterir. Daha yüksek kapasiteli ihtiyaç olan yerlerde genel olarak 100 lt boyler tercih edilir. Aynı zamanda büyük yerlerde hayat konforunu artırırken tasarruf edilmeye de katkı sağlar. 5lt’den başlayarak 100lt’ye kadar çeşitleri bulunan boyler her ihtiyaca uygun şekilde üretilir. Taksitle boyler satın almak için kredi kartsız, elden taksit ödeme avantajlarına Evkur’dan ulaşabilirsiniz.

 

Boyler Çeşitleri

 

Kullanım alanlarına ve donanımlarına göre çeşitlilik gösteren boylerler iki gruptan oluşurlar. Bunlardan ilki serpantinli model olan boyler çeşitleridir. Serpantinli boyler, suyu ısıtma işlemini gerçekleştirir. Diğer boyler çeşidi ise elektrikli boyler olarak adlandırılır. Elektrikli boyler genel olarak herhangi bir ısı kaynağının olmadığı alanlarda kullanılır. Elektrik enerjisi kullanarak ısıtma eylemini gerçekleştiren bu boyler rezistans vasıtasıyla elektrik kaynağından gücü alır. Oldukça kullanışlı ürünler arasında bulunan bu ürün sıcak su ihtiyacının giderilmesi konusunda temel ürünlerden biridir. Hemen her yaşam alanında ihtiyaç duyulan sıcak su boylerler ile uygun donanımlarla kurulur. Sıcak suyu her ortama getirmeyi hedefleyen boyler gün geçtikçe ürün yelpazesini genişleten ve beklentiyi karşılayan ürünler arasında bulunur. Boyler fiyatları model ve özellikleri arasında değişiklikler gösterir.

 

Termoboyler

 

Ev, ofis ya da restoran gibi yaşam alanları olan yerlerde kullanılan termoboyler genel olarak mutfak ya da banyo başta olmak üzere sıcak suyun ihtiyaç duyulduğu her alanda kullanılır. Doğalgaz gibi ısıtma sistemlerinin olmadığı yerlerde kurtarıcı parça olarak görülür. Çeşitli depo kapasiteleri ile her alanın ihtiyacını karşılamaya yönelik üretilen ürünler genel olarak elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Bir adet su girişi ve bir adet su çıkışı olan bu ürünler su eksildikçe doldurulma özelliği sayesinde su hep birbirine eşit olur ve bu döngü ile çalışmaya devam eder. Boyler kazanı tank bazlı su sistemi anlamına gelir. Soğuk su boylere şebeke basıncı ile pompalandıktan sonra ısıtma elemanları ile ısıtılarak kazandan gelen sıcak su oluşmuş olur. Uzun vadeli olarak kullanıma uygun olan boyler kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir, senetle veya taksitle evinizde yerini edinebilir. Daha çok aynı andan musluk açan sayısının fazla olduğu alanlarda kullanılan boyler her ortama uygun olarak üretilmektedir.

 

Özeti Göster