⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Dondurucu Bölümünün Konumu
Kapasite Aralığı (lt.)
Daha fazla göster Daha az göster
Enerji Sınıfı
Kullanım Şekli
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Buzdolabı Modelleri ve Fiyatları

Buzdolabı

Günümüzde evlerin en önemli araçlarından biri olan buzdolapları yeni nesil teknolojilerle oldukça farklı özelliklere sahip farklı modellerde ve markalarda üretilmektedir. Tek kapılı, çift kapılı, gardırop tipi ya da rengârenk modelleri ile buzdolapları artık hem gıdaları koruyan hem de evinize şıklık katan beyaz eşyalardan biri haline geldi. Ev döşerken ya da eski bir buzdolabını değiştirmek istendiğinde akla en çok takılan ‘’En iyi ve en kaliteli buzdolabı markası hangisi?’’ sorusu olmaktadır. Bu ürünler günün her saati çalışan eşyalardır ve evlerde uzun yıllar değişmeden kullanılmaktadırlar.

Tamamını Göster

Buzdolabı

 

Günümüzde evlerin en önemli araçlarından biri olan buzdolapları yeni nesil teknolojilerle oldukça farklı özelliklere sahip farklı modellerde ve markalarda üretilmektedir. Tek kapılı, çift kapılı, gardırop tipi ya da rengârenk modelleri ile buzdolapları artık hem gıdaları koruyan hem de evinize şıklık katan beyaz eşyalardan biri haline geldi. Ev döşerken ya da eski bir buzdolabını değiştirmek istendiğinde akla en çok takılan ‘’En iyi ve en kaliteli buzdolabı markası hangisi?’’ sorusu olmaktadır. Bu ürünler günün her saati çalışan eşyalardır ve evlerde uzun yıllar değişmeden kullanılmaktadırlar. Bu nedenle tüketiciler buzdolabı satın alınırken çok hassas davranarak en iyi marka ve modeller tercih etmektedir. Bu beyaz eşyayı tercih ederken saklama alanı özelliklerini göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Ürünün ihtiyacınıza uygun tarz ve boyuta olması kullanışlılık açısından çok önemlidir. Ayrıca buzdolabı seçerken enerji maliyetleri düşük olan ürünlerin tercih edilmesi çevreyi koruma açısından da önemlidir. Özellik olarak buzdolabı içerisinde koku oluşumunu önleyen tasarımlara dikkat edilmelidir. Tasarım açısından temizlenmesi kolay bir ürünün tercih edilmesi hem sağlık açısından hem de zamandan tasarruf açısından çok önemlidir. Ailede üye sayısına göre ne kadar yiyecek tükettiğinize bakarak ürünün hacmi ve büyüklüğüne göre tercih edeceğiniz ürüne karar verebilirsiniz.  

Buzdolabı; kısa veya uzun vadeli gıda, ürün, yiyecek ve içecek gibi birçok besin maddesini buhar sıkıştırma yoluyla soğuk tutarak besin kalitesini arttıran bir soğutma makinesidir. İcadının üzerinden on yıllar geçen ürün günümüzde her evde olan olmazsa olmaz beyaz eşyalardan biri halini almıştır. Gıdaların bozulma süresini en aza indirmeyi sağlayan buzdolapları gıdaları uzun zaman boyunca taze muhafaza edilmesini sağlayabilen en kullanışlı beyaz eşyalardan bir tanesidir. Modern, yüksek programlı, çok bölmeli ve geliştirilmiş buzdolapları zamanla gıda dayanıklılığı konusunda kendini geliştirmeye devam ediyor.  Evinize yeni bir buzdolabını taksitle satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evlilik yolunda olan çiftler için ise taksitle buzdolabı satın alma veya senetle ödeme seçenekleri Evkur’da bulunuyor. Eskimiş, paslanmış ve soğutmayan buzdolabını yenilemek isteyen aileler Evkur’un sunduğu avantajlarla yeni, geliştirilmiş, modern buzdolabına kredi kartsız ödeme yoluyla sahip olabilirler. Satın alım sırasında birçok ödeme seçeneği buzdolabı kullanıcılarına sunulmaktadır. Kredi kartı ile işlem yapılırken herhangi bir sorun çıkması durumunda endişelenmenize gerekmez Çünkü kredi kartsız ödeme imkanından yararlanarak taksitle ödeme seçeneği ile dilediğiniz buzdolabı modeline sahip olabilirsiniz.

 

Doğru Buzdolabı Nasıl Seçilir?

 

Kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alan No Frost buzdolabı modellerinin teknolojiden maksimum performansla yararlanmaya yardımcı olması ve bu ürünün yiyecekleri ve içecekleri kısa bir sürede soğutmayı başarmasıdır, ayrıca buzlanma sorununa yol açmadan dondurma işlemlerini gerçekleştiren, no frost buzdolabı terimi bu özelliklere sahip ürünleri ifade eden terimdir. Bu terim güvenli ve verimli bir kullanım için gerekli desteği sağlayan ürünleri tanımlar. No Frost buzdolabı modelleri yiyeceklerin kokularının birbirine karışmasını önlemeye yardımcı soğutma teknolojilerini kullanan, oldukça başarılı bir şekilde gıdaları muhafaza eden ürünlerdir. Bu ürünlerin tek kapılı ve çift kapılı modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Depolama kapasitelerine göre de inceleyebileceğiniz bu seçenekler, bütçenize uygun modellere ulaşmanızı kolaylaştırır. Ürünün fiyatları ekonomik bir düzeye sahip olduğu için bütçenizi aşmadan dilediğiniz modeli uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bir buzdolabı markasının No Frost buzdolabı olup olmadığını yiyeceklerin ve içeceklerin dış yüzeyinin buzlanmadan soğutulmasından kolayca ayırt edebilirsiniz. Kontrol paneli yardımıyla yönetebileceğiniz buzdolabı çeşitleri, soğutucu ve dondurucu bölümlerin ısı seviyesini kısa bir sürede ayarlamanıza imkân tanır. Dünya çapında kullanılan ve güven veren markalar tarafından dizayn edilen modelleri, pratik özellikleri ile öne çıkar. Kullanım konforu yaratan tasarımlar gerçekleştiren markaların ürettiği buzdolapları, zaman kazandıran özelliklere sahiptir.

 

Buzdolabı kullanıcılarının en sık karşılaştığı ve hoşlanmadığı konulardan bir diğeri de buzdolabına koydukları ürünlerin kokularının birbirine karışmasıdır. Örneğin misafirleriniz veya aileniz için güzel bir balık pişirdiniz ve pasta hazırladınız ve buzdolabına koymaya karar verdiniz. Kokuların birbirine karışmasını kesinlikle istemezsiniz. Pek hoş olmayan bu durum çoğu buzdolabı kullanıcısı tarafından eleştirilen ve buzdolabı seçilirken göz önünde bulundurulması gereken diğer hususlardan bir tanesidir. Buzdolabına konulan gıdaların kokusunun karışmaması sağlamak için gıdaları kapaklı kap, kapaklı tencere, saklama kutusu, tabak veya poşet gibi birçok şekilde buzdolabınıza yerleştirmeniz koku sorununu çözecektir. Evinizde bir elektrik kesintisi durumunda ev elektriğiniz gelinceye kadar buzdolabınızın kapağını açmanız ise önerilmemektir çünkü buzdolabında bulunan gıdaların soğukluk derecesi buzdolabı kapağı her açıldığında azalacaktır.  Bu da buzdolabınızın ömrünü ve gıdaların tazeliğini azaltacaktır. Ama yeni nesil teknoloji ile geliştirilmiş modern buzdolapları bu sorunların üstesinden kolayca gelebilir. İçerisinde bulunan program, donanım, hava kanalları, soğutma ve dondurma sistemleri gibi özellikleri sayesinde modern buzdolapları çok daha kullanışlı bir deneyim sunuyor. Evkur’un taksitli alışveriş imkanı sağlayan beyaz eşyaürün gamından buzdolapları kredi kartsız ödeme seçeneğiyle de satılmaya devam ediliyor. Uygun taksitle satın alıp kullanmaya başlayabileceğiniz geliştirilmiş buzdolapları elektrik faturalarında, ev ekonomisinde ve gıdaları taze tutma konusunda kendini gösteriyor. Her bütçeye göre, uygun taksitle ödeme seçeneği bulunması buzdolabını yenilemek isteyen aileler için ideal bir tercih oluyor. Ayrıca ödeme sonrası buzdolabının teslimi için teknik ekip adresinize kadar size eşlik ediyor. Kurulum, çalışma sistemleri, kullanım, temizlik, bakım ve onarım gibi konularda teknik ekip yardımcı oluyor. Hızlı dondurma, az enerji tüketimi, iç kapasite, depolama alanı, hacmi ve yüksekliğine göre kendinize en uygun buzdolabını senetle ödeme seçeneği ile alabilirsiniz. 

 

 

Doğa Dostu No Frost Buzdolapları

 

Enerji verimliliği sağlayan bu tür gelişmiş ürün çeşitleri, düşük oranda elektrik tüketimine ihtiyaç duyarak kullanıcılarını memnun eder. Soğutma ve dondurma seviyelerini minimum düzeyde tutmanız, bu ürünün en az oranda elektrik tüketimini sağlar. No Frost buzdolabı modelleri, aynı zamanda soğutma seviyesine bağlı olarak da farklı seviyelerde elektrik tüketir. Ekonomik çalıştırma modu, tatil modu gibi seçenekleri kullanarak da elektrik tüketimini minimize edebilirsiniz. Sahip oldukları motorun gücüne bağlı olarak elektrik tüketimi seviyesi değişiklik gösterir. Ürünün sahip olduğu motorun gücüne bağlı olarak elektrik tüketimi seviyesi değişiklik gösterir. Dar alanlara yerleştirilebilen ve düşük oranda elektrik tüketimi yapan mini buzdolabı modelleri sayesinde de kullanım konforu elde edebilirsiniz. Kapıları açık unutulduğunda alarm sistemi ile kullanıcılarını bilgilendiren buzdolabı modelleri, gereksiz elektrik tüketimi yapılmasının önüne geçer. 

 

Buzdolaplarında sıklıkla karşımıza çıkan fullfresh+ teknolojisi, hızlı dondurma, yönü değiştirilebilir kapı, kahvaltılık çekmecesi ve cool plus gibi özellikler yaygınlaşmaya başladı. Meyve ve sebzeler için özel olarak tasarlanmış ışık teknolojileri buzdolapları karşılaştırmalarında büyük fark yaratıyor. Birçok buzdolabı üreticisinin kullandığı mavi ışık teknolojisi meyve ve sebzeleri farklı ışık sistemi ile aydınlatır ve gıdaların doğadaymış gibi fotosentez yapmaları sağlar. Bu yüzden gıdalar daha uzun süre tazeliğini korurken aynı zamanda da vitamin ve mineral gibi vücuda faydalı besleyici değerlerini kaybetmezler. Bazı buzdolaplarında bulunan özel hava kanalları, sahip olduğu meyve ve sebzeler için ideal saklama koşulu sağlar. Yeni nesil üretilen buzdolabı markaları alışılmışın dışına çıkarak ürünlerinde wifi sistemi üzerinden uzaktan erişim sağlama imkanına sahip oldu. Bu teknolojiye sahip buzdolapları; telefon, tablet hatta TV üzerinden bile kontrol edilebilmektedir. Bu özelliğe sahip diğer beyaz eşyalardan çamaşır makinesi, ankastre fırın, bulaşık makinesi buna örnektir. Bu özelliğin en avantajlı yanı telefonunuz kullanarak tek tıkla buzdolabınızın sıcaklık değerini arttırabilir veya azaltılabilir olmasıdır.

 

Buzdolabı Özellikleri

 

Soğutma sistemleri icat edildikten sonra yiyeceklerin güvenli korunma işlemi gerçekleştirildi. Geçmişte farklı teknikler kullanılarak yiyeceklerin güvenle sağlıklı bir şekilde korunduğu teknikler yerini teknoloji ürünleri buzdolaplarına bıraktı. Bugün her evde kullanılan buzdolabı modelleri, beyaz eşya sınıfının en gözde ürünlerindendir. İlk yıllarda sadece beyaz olarak tasarlanan bu ev eşyaları günümüzde farklı renk seçeneklerini de kullanıcılarına sunmaktadır. Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından tasarlanan ve geniş bir model yelpazesi içinde sunulan dolaplar ev, ofis vb. tüm alanlarda yiyeceklerinizi soğutma ve saklama imkânı tanır. Geniş depolama alanı ve üst düzey estetiği ile küçük alanlarda kompakt çözümler oluşturur. Yeni alınan meyve ve sebzeler dışarıda bırakıldığında iki gün gibi bir süre içinde tazeliğini kaybedebilir. Sıcak, nem gibi etkenler bu sürenin daha az olmasına da neden olabilir. Mevsimsel olarak değiştirilebilen ayarlar yaz ve kış modu ile farklı soğukluk dereceleri sunar. Başta sadece ürünleri korumaya yönelik tasarımları yapılan buzdolaplarına, akıllı cihaz sisteminin yaygınlaşmasıyla farklı özellikler eklenir. Basit çalışma yöntemlerini öğrenerek herhangi bir arıza durumunda atacağınız adımları belirleyebilirsiniz.

 

Buzdolabı modelleri, dondurucunun nerede olduğuna göre üç sınıfta inceleniyor.  Dondurucu üstte olan buzdolapları, bu modeller geleneksel model olarak adlandırılmaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi üst kısmında dondurucu alt kısmında soğutucu yer almaktadır. Soğutucu bölümünde bulunan her noktaya kolaylıkla ulaşılmaktadır ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Dondurucu altta olan  ise son yıllarda oldukça popüler olmuşlardır. Bu modeller kombi tipi buzdolabı olarak da adlandırılmaktadır. Soğutucu bölümündeki sebzelik kısmına ve dondurucudaki her noktaya kolaylıkla ulaşmak isteyenler tarafından tercih edilen bir modeldir. Gardırop Tipi Buzdolapları boydan boya iki kapılı ve ikisi altta ikisi üstte toplam dört kapılı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İki kapılı gardırop tipi buzdolaplarında dondurucu solda, dört kapılı gardırop tipi buzdolaplarında dondurucu altta yer almaktadır. Bu tip modeller sık sık alışveriş yapmak yerine çıktığı alışverişte daha fazla gıda ürünü alan ya da derin dondurucu almak yerine yerden tasarruf etmeyi amaçlayan geniş aileler tercih etmektedir.

 

Buzdolabı tercih edilirken diğer önemli ayrıntılardan biri sahip olduğu çekmece sayısıdır. Klasik buzdolaplarında genellikle yedi çekmece ve dolap kenarında yer alan pratik küçük depolama alanları bulunur. İki ile dört kişilik küçük aileler için ideal tercih olmaya devam ediyor. Bu modellerde buzluk soğutucu kısmı üstte veya altta kalacak şekilde tasarlanmıştır. No Frost buzdolapları uygun vadeli taksitle beyaz eşya bayilerinde satışta bulunmaya devam ediyor. No Frost buzdolabı modelleri boyutu dolayısıyla daha az alan alan kaplıyor. Gardrop tipi buzdolapları dört kapılı, üstün soğutma sistemleri, daha az titreşim, daha az gürültü, daha sessiz çalışma, wi-fi bağlantısı, hava akışı gibi üstün özellikler ile donatılmış buzdolabı çeşididir. Bu tarz buzdolapları kredi kartsız elden taksitle seçeneği ile de satışta bulunmaktadır. Taksitle veya senetle ödeme seçeneğini seçerek de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Evkur, kredi kartı kullanmayanlara birçok ödeme imkanı sunuyor.

 

Farklı Tasarımlarda Buzdolapları

 

En çok bilinen ve karşımıza çıkan klasik buzdolapları rengi gri, beyaz ve siyahtır. Ancak tarzı, rengi, şekli ve tasarımıyla mutfaklara şirinlik katan retro buzdolapları oldukça şık bir görünüme sahiptir. Dış görünüşü ve rengi ile oldukça beğenilen retro buzdolaplarına uygun vadeli taksitle ödeme seçeneğiyle kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Kırmızı, yeşil, mavi, su yeşili, sarı, bebe mavisi, krem, bej, turuncu, fıstık yeşili, mor, lacivert, bordo gibi birçok farklı renge sahip olması nedeniyle gençler tarafından oldukça beğenilen buzdolapları arasında yer alıyor çünkü mutfaklara minimal bir hava katarken aynı zamanda havalı ve şık görünümünü koruyarak tarz yaratıyor.

Kendinize uygun buzdolabı seçerken bütçenize uygun, uzun ömürlü, kullanışlı, geniş ve pratik depolama alanına sahip olup olmadığını incelemek daha iyi bir tercih yapılmasını sağlar. Eğer yalnız yaşayan bir çift, üniversite öğrencisi yada tek başına yaşayan kişiler için  satın alacakları buzdolabı tercihinde mini buzdolaplarını seçmeleri elektrik faturası açısından daha avantajlı bir tercih olacaktır. Gereksiz elektrik kullanımının önüne geçerek buzdolabından yüksek performans alabilirsiniz. Yüksek programlı ve performanslı önde gelen buzdolabı markaları en kaliteli soğutma, sebze ve meyve tazeliği, uzun süreli dayanıklılık, hızlı ve kolay kullanım sunar. Yüksek kalite buzdolaplarından bir tanesini kredi kartsız elden taksitle ödeme yöntemi ile kolaylıkla satın alabilir ve mutfağınıza yerleştirebilirsiniz.

 

Buzdolabı Fiyatları

 

Evkur’dan taksitle buzdolabı satın almak için istediğiniz buzdolabı markasını ve modelini belirledikten sonra, kredi kartıyla ya da kredi kartı olmaksızın senetle ürününüze sahip olabilirsiniz. Kredi kartsız buzdolabı almak için Evkur’un sunduğu avantajlı satın alma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu aşamada almak istediğiniz modeli iyice araştırmalı mutfağınızda buzdolabını konumlandıracağınız alana ve buzdolabı kapasitesine iyice dikkat etmelisiniz. Buzdolabı fiyatlarını etkileyen en önemli iki değişkenden biri marka bir diğeriyse buzdolabının hacmidir. İhtiyacınızdan büyük kapasitede buzdolabı almanız hem satın alma sırasında hem de kullanım sırasında tükettiği enerji bakımından gereksiz harcamalara yol açabilir. Evinizin veya işyerinizin gerekliliklerini düşünerek en uygun ürüne karar verebilirsiniz. Ayrıca buzdolabı dışında derin dondurucu ve diğer beyaz eşya ihtiyaçlarınızı Evkur’dan karşılayabilirsiniz.

 

 

Özeti Göster