⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Çeyiz Seti Modelleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Çeyiz Setleri ve Kullanım Alanları           

Çeyiz, modern dünyada asıl anlamını yitirse de kültürel anlamda hala özgünlüğünü korumaktadır.

Tamamını Göster

Hayatınızı Kolaylaştıracak Çeyiz Setleri ve Kullanım Alanları

           

Çeyiz, modern dünyada asıl anlamını yitirse de kültürel anlamda hala özgünlüğünü korumaktadır. Çeyiz kültürü toplumumuzda devam eden bir gelenektir. Eskiden sadece kız tarafının biriktirdiği çeyiz bugün, evlenen ya da evlenecek olan kadın veya erkeğin evlerine yaptıkları katkı olarak da ifade edilebilir. Aileler, gençler evlenene kadar birçok detaydan oluşan çeşitli ev eşyalarını alarak çeyiz biriktirirler. Fikirler değiştikçe çeyiz alma konusu da günümüze değişerek gelmiş ve çeyiz, artık sadece ailelerin aldığı şeyler değil çiftlerin bir araya gelerek gezdiği, birlikte ortak seçerek aldıkları ev eşyaları haline gelmiştir. Eskiden çeyizin içerisinde yer alan eşyalar daha çok havlular, danteller, oyalar, işlemeler olurken bugün artık evlenecek çiftler daha çok hayatlarını kolaylaştıracak elektrikli ve küçük ev aletlerini almayı tercih ediyorlar. Bunun nedeni ise gelişen teknoloji ve modernleşen dünya olarak görülebiliyor. Peki elektronik çeyiz seti dediğimizde akıllara ne geliyor? Elbette mutfaklar ve küçük ev aletleri. Mutfakta kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alan ve çeyizlerin en önemli parçaları arasında yer alan kettle, rondo, blender gibi ürünler hem pratik hem de işlevsellik açısından kullanım kolaylığı sağlar.  Çünkü elektrikli ev aletleri günümüzde birçok işlevsel özelliklere sahip olmaları nedeniyle oldukça büyük önem taşır.

 

Elektronik Çeyiz Seti Modelleri

 

Çeyiz setleri birçok ürünün bir araya gelmesi ile oluşturulabilir. Günümüzde en çok elektrikli mutfak aletlerinden oluşan setler tercih ediliyor. Çünkü özellikle kadınlar için mutfakta kolay işler yapmak, zamandan tasarruf etmek daha önemli hale geliyor. Bu nedenle çeyiz seti tercihi yapılırken setin içinde hangi ürünlerin olduğu çok önemli. Set ne kadar genişse o kadar fazla işe yarayacaktır. Alacağınız elektronik çeyiz setini üretildiği malzeme de kaliteli olmalıdır. Kalitesiz, adı daha önce duyulmamış bir markadan çeyiz seti alındığında pişmanlıklarla karşılaşılabilir ve kullanılan üründen istenilen performans alınamayabilir.

 

Çeyiz Setleri Mutfağımda Bütünlük Sağlar mı?

 

Birçok marka farklı model, farklı tasarım ve renkte çeyiz setleri üretiyor. Siz de mutfağınızdaki diğer ürünleri seçerken buna dikkat edebilirsiniz. Mutfağınızı zaten oluşturdunuz ve elektronik çeyiz seti mi almak kaldı? O zaman mutfağınıza uygun çeyiz setini Evkur’da kolaylıkla bulabilirsiniz. Kredi kartsız taksitli küçük ev aletleri ve buharlı ütü seçenekleri istediğiniz renk ve modelde, üstelik 24 aya varan taksit imkanlarıyla sizlere sunulur.

 

Mutfak İçin Çeyiz Seti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

 

Evlerinizde işleri kolay hale getiren eşyaların başında mutfakta kullanılan küçük ev aletleri geliyor. Mutfakta işlerinizi hızlıca bitirmenizi sağlayan bu aletler arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınızı önceden belirlemiş olmanız gerekiyor. Mutfak çeyiz seti alırken ihtiyacınız olmayan parçalara sahip bir modele karar vermek sizi boş yere masrafa sokacaktır. Bir çeyiz seti alırken düşünmeniz gereken en önemli husus “ihtiyacım var mı?” sorusudur. Özellikle mutfağınızda kullanmayacağınız, fazladan yer kaplayacak küçük ev aletlerinden uzak durmalısınız. Aksi halde satın aldıktan sonra pişman olabilirsiniz ve koyacak yer bulamayabilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce alacaklar listesi hazırlarken hangi mutfak aletlerini kullanıp kullanmayacağınızı belirlemeniz ve ona göre ekleme çıkarma yapmanız gerekiyor. Aksi durumda hazırladığınız liste sizin kafanızı karıştıracaktır. Elektrikli ev aletleri alırken her şeyden önce bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız. Çeyiz almadan önce oturup sağlıklı bir bütçe planlaması yapmalı ve çeyizinizi ona göre satın almaya gitmelisiniz. Unutmayın her bütçeye uygun ürün mutlaka vardır. Bir diğer önemli konu ise çeyiz olarak alacağınız küçük ev aletlerinin boyutlarının bilinerek alınmasıdır. Satın alırken mağazada gözünüze küçük gözüken ürünler eve getirdiğinizde mutfağınıza sığmayabilir ve bu durum sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Mutfağınızda muhteşem bir düzen istiyorsanız çeyiz almadan önce mutfağınızı ve alacağınız çeyizlerin yerlerini ölçmelisiniz. Son olarak alacağınız elektrikli ev aletlerini, motor gücü yüksek kapasiteli ürünler arasından seçebilir, sağlığınıza zararı olmayacak malzemeden üretilmiş olmalarına özen göstererek satın alabilirsiniz.

 

Mutfak Çeyiz Seti Parçaları

 

Mutfak çeyiz setleri genel olarak 4-5 parçadan oluşur. Bunların dışındaki parçaları ayrıca almanız gerekebilir. Bazı markalar mutfaklar için daha geniş kapsamlı setler yaparken bazıları da 4-5 parçayı set haline getirebiliyor. Mutfak setlerinde genellikle rondo veya mutfak robotu, kahve makinesi, kettle veya çay makinesi, tost makinesi gibi cihazlar bulunur. Bazı markalar ise renk tercihlerine, tasarım detaylarına göre çeyiz setini sıfırdan üretebiliyor. Size piyasadaki onlarca seçenek arasından doğru olanı seçmek kalıyor. Bir çeyiz seti elbette mutfağınızın tüm ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Ancak 4-5 parça olarak hazırlanan çeyiz setleri temel ve günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliktedir. Mağazaya gittiğinizde farklı markalardan cihazları bir araya getirerek bütçenize uygun yeni setler oluşturabilirsiniz.

 

Mutfak Çeyiz Seti ile Neler Hazırlayabilirim?

 

Güzel yemekler, harika içecekler yapmanın yolu çoğu zaman mutfaklarınızda kullanmak üzere satın aldığınız elektrikli ev aletlerinden geçiyor. Mutfaklar için üretilen elektrikli ev aletleri sizin en büyük yardımcınız oluyor. Evlenmeden önce evinize aldığınız ürünler ile güzel sofralar hazırlayabilirsiniz. Tüm işleri kolayca yapabilmek için kolay kullanılan, fazla detaya sahip olmayan çeyiz setlerini tercih edebilirsiniz. Kahvaltıların vazgeçilmezi çıtır çıtır bir tost, yemeklerin vazgeçilmezlerinden olan tam kıvamında bir sos, harika bir pasta kreması, güzel demlenmiş bir çay, çorba, kahve, salata gibi birçok yiyecek ve içeceği mutfak çeyiz seti ile hazırlamanız mümkün.

           

Çeyiz Setlerindeki Cihazlar Kaliteli mi?

 

Markaların tek başına ürettiği elektrikli ev aletleri gibi çeyiz setlerinin içerisindeki birbirinden farklı mutfak aletleri de aynı kaliteye sahip oluyor. Özellikle belirtmek gerekir ki bu noktada her şeyden önce markanın bilinirlik düzeyi ve kalitesi önemli. Set seçiminizi yapmadan önce alacağınız ürünleri incelemelisiniz. Kalitesinden emin olduğunuz ürünleri satın almanız, cihazları daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlayacaktır.

 

Elektronik Çeyiz Setlerinin Fiyatları Nedir?

 

Mutfağınıza alacağınız elektronik çeyiz seti fiyatları, ürünlerin tek tek alındığındaki fiyatlarından kimi zaman daha uyguna gelebiliyor. Üreticiler oluşturdukları çeyiz setlerinde fiyatları aşağı çekebilir veya birçok marka, çeyiz setlerinde kampanyalar oluşturabilir. Bu kampanya ve indirimleri takip edebilirsiniz. Piyasada o kadar farklı fiyatta elektronik çeyiz seti var ki sizin bütçenize uygun olanı almanız yararınıza olacaktır. Kaliteli ürünleri uygun fiyata satın almanız sizin için uzun süreli kullanım ve ekonomik avantajlar sağlar. Çeyiz setlerinin içeriği genel olarak benzerdir ve mutfağınızda aynı işlevi görecektir. Evkur’dan taksitli çeyiz seti almanın tam zamanı. Çeyiz setlerinde uygun fiyatlar ve 24 aya varan kredi kartsız ödeme kolaylığı ile Evkur’da.

 

Her ürün gibi mutfağınıza alacağınız elektrikli ev aletlerinin garantisinin olması bir diğer önemli husus. Ayrıca garantili olarak alacağınız ürünün kapsamlı bir servis ağının da olması çok önemli bir konudur.

 

Özeti Göster