⇡ Başa Dön
Marka
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Davlumbaz ve Aspiratör Modelleri Evkur'da

Davlumbazlar ve Aspiratörler 

Temizleyici anlamına gelen davlumbaz ve aspiratörler, ortamda bulunan kötü koku ve duman gibi yabancı maddeleri yaşam alanından uzaklaştırarak sizlere temiz ve sağlıklı hava imkânı sunar. Birbirinden lezzetli yemeklerin yapıldığı ev mutfaklarının yanı sıra farklı birçok mekânda da bu ürünler kullanılmaktadır. Aspiratörlerin farklı kullanım alanları için farklı özelliklerde ve tasarımlarda üretilen çeşitler bulunmaktadır. Üstün teknik özellikleri sayesinde pek çok alanda rahatlıkla kullanılırlar. Kullanım alanlarında bu ürünler özellikle banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir.

Tamamını Göster

Davlumbazlar ve Aspiratörler
 

Temizleyici anlamına gelen davlumbaz ve aspiratörler, ortamda bulunan kötü koku ve duman gibi yabancı maddeleri yaşam alanından uzaklaştırarak sizlere temiz ve sağlıklı hava imkânı sunar. Birbirinden lezzetli yemeklerin yapıldığı ev mutfaklarının yanı sıra farklı birçok mekânda da bu ürünler kullanılmaktadır. Aspiratörlerin farklı kullanım alanları için farklı özelliklerde ve tasarımlarda üretilen çeşitler bulunmaktadır. Üstün teknik özellikleri sayesinde pek çok alanda rahatlıkla kullanılırlar. Kullanım alanlarında bu ürünler özellikle banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bu ürünler, bunun yanı sıra ofis gibi çalışma ortamlarında da rahatlıkla kullanılabilir. Davlumbazlar ise özellikle kalabalık aile evlerinde ya da profesyonel olarak yeme içme hizmeti veren mekânlarda yoğun pişirme işlemleri yapılan çok çeşitli profesyonel alanlarda tercih edilen ürünlerdir. Bu sebeple ev yapı dekorasyon tasarımları yapılırken mutfaklarda kullanılan ana malzemeler arasına davlumbaz ürünleri de bulunmaktadır. Ortamda bulunan kötü koku ve toz gibi yabancı cisimler davlumbazlar ve aspiratör tarafından emilir. Kızartma, haşlama ve benzeri pişirme işlemleri sırasında ortaya çıkan karışık kokular tahliye edilmediği durumlarda tüm evi ve mekânı sararak, uzun süre rahatsız edici etkiler bırakabilir. Bu cihazların sahip olduğu hava sirkülasyon sistemi sayesinde emilen hava partikülleri dışarı gönderir, dolayısıyla bu ürünlerin temel fonksiyonunun kokular ve dumanın dışarı gönderilerek bireylere ve eşyalara zarar vermesini engellemek olduğu söylenebilir.  Koku ve tozların yok edilmesi ve gönderilmesi için cihazlarda baca sistemi veya özel filtreler bulunur.

 

Davlumbaz ve Aspiratör Çeşitleri


Ocakların bulunduğu yer, davlumbaz ve aspiratörlerin hava çekişini önemli ölçüde etkiler. Ocağın etrafında iki ya da daha fazla sayıda bir duvar yer alıyorsa aspiratör ve davlumbazların verimliliğinde artış meydana gelir. Bu nedenle köşe noktalara konumlandırılan davlumbaz ve aspiratörler hava çekiş gücünde artış gösterir. Mutfakların ebatına uygun olan bir ürün ile dilenen çekiş gücüne sahip modellerden faydalanılabilir. Mutfak için ihtiyaç duyulan ürünlerin çekiş gücü 400 m3/sa dan başlar ve 600 m3/sa gücüne dek yükseliş gösterir. Davlumbaz ve aspiratörlerin hava çekim gücü çeşitli kademelere sahiptir. Kullanıcılar dilediği performansı alabilmek için cihazın hava emiş kademesini yükseltebilir. 3 kademeden başlayan bu ürünler, 7 kademeye dek güçlenen seçeneklere sahiptir. Her bir kademe artışında motor daha fazla çalışarak hava emiş gücü yükselir. Akıllı davlumbaz ve aspiratör seçeneklerinde ışıklı ya da dijital seviye belirteçleri bulunur. Aspiratör seçenekleri, bacasız kullanılabilme özelliğine sahip olmasıyla da dikkat çeker. Davlumbaz ürünleri ise genel olarak baca donanımıyla bir çalışma sergiler. Hava çekiş gücü yüksek olan bu ürünlerden davlumbazlar, yüksek çekim gücüyle ön plana çıkar.

 

Farklı Tasarımlara Sahip Davlumbaz ve Aspiratörler

Geçmiş dönemlerden bugüne farklı markalar tarafından tasarlanan bu cihazlar, günümüzde yaratıcı tasarımlarıyla ve akıllı teknik donanımlarıyla iç mimari, dekorasyonu anlamında da mutfaklara zenginlik katan ürünlerdir. Teknolojik gelişmeler sayesinde, her türden kullanıcıya hitap eden davlumbaz ve aspiratörler bulunmaktadır. Bu ürünler mutfaklarınızın vazgeçilmez beyaz eşya grubu içerisinde yer almaktadır. Her mutfakta mutlaka ihtiyaç duyulan bu ürünler değişik markalar tarafından çeşitli modelleri özel olarak dizayn edilerek hizmetinize sunulmaktadır.

 

Aspiratör seçenekleri modern tasarımlarıyla dikkat çekse de davlumbaz çeşitleri taş veya ahşap yapısıyla farklı ve göz alıcı tasarımlara sahiptir. Country stile sahip ürünlerle evin havasını değiştirmek mümkün olabilir. Davlumbazlar ve aspiratörlerin kullanım amacı aynı olup, esas çalışma özelliği nem ve kirli havanın dışarı atılmasını sağlamaktır.

 

Evlerin yanı sıra işyerlerinde de kullanılan davlumbaz ve aspiratör çeşitleri temel olarak ev tipi ve endüstriyel tipi olarak hizmetinize sunulmaktadır. Birçok beyaz eşya markası tarafından farklı davlumbaz ve aspiratör çeşitleri farklı model ve seçenekleriyle üretilmektedir. Değişik markaların farklı kullanım alanı sunduğu bu ürünleri kendi zevkinize göre istediğiniz ürün arasından tercih edebilirsiniz. Ev ürünleri, satışı gerçekleştiren ve kaliteli içerikleriyle kullanıcısına güven sunan Evkur, müşterilerine ödeme kolaylığı konusunda yardımcı olur. Senetle, taksitle, kredi kartsız, elden taksitle ödeme seçeneği sunan Evkur, kaliteli ürün satışı gerçekleştirerek müşterilerde güven ve memnuniyeti sağlar.

 

Davlumbaz Çeşitleri
 

Çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olan davlumbazlar hem evlerde, hem de restoran, cafe, otel mutfağı gibi profesyonel alanlarda büyük rol oynamaktadır. Bu cihazlar mutfakların servis ve pişirme bölümünde yer alırlar. Kömürlü, gazlı veya elektrikli modelleri bulunmaktadır. Ocak, fırın, fritöz, buharlı pişirici, ızgara gibi ekipmanların pişirme sırasında çıkarmış olduğu kokuları yalıtmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Kokuları, yalıtım performansları açısından klasik ve yüksek performanslı davlumbazlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu modeller klasik davlumbazlar içerisinde en çok tercih edilen seçenekler arasında gösterilmektedir. Yıllar içerisinde teknik özellikleri bakımından son derece gelişen bu ürünlerin kullanımı son derece yaygındır ve bu ürünlerin yağ filtreli seçenekleri bulunmaktadır, genelde küçük mutfaklarda tercih edilmektedirler. Yüksek performanslı davlumbazlar ise ortamdaki koku ve ısı yayılımını en minimum hale getiren ürün modelleridir. Bu ürünlerde hava kaçağı az, emiş yeteneği ise son derece yüksektir aynı zamanda ürünlerin gösterdikleri performanslar son derece yüksektir. Sağladıkları enerji tasarrufu, havalandırmadaki yüksek performansları, kirli mutfak havalarının en etkili şekilde temizlenmesi bu ürünlerin genel olarak profesyonel ve büyük mutfaklarda kullanılmasını yaygınlaştırmaktadır. Fazla elektrik tüketmeden, hijyen kalitesini en yüksek düzeye çıkaran, ısı ve yağ yüklü mutfak buharlarını ustaca çeken ürünler, çalışma konforunu en üst seviyeye çıkarmaktadır.

 

Davlumbaz Türleri ve Özellikleri

 

Ankastre veya solo tip olarak modellenen ürünler mutfaklar içerisinde oldukça uyumlu bir hava yaratabilir. Davlumbazlar ısı, buhar ya da dumanın tahliye edilme şekline göre bacalı ya da bacasız olarak iki kategoride incelenebilir. Kanallı davlumbaz olarak bilinen bacalı tipler havalandırması olan modellerdir. Bu modeller çektikleri havayı davlumbaz gövdesinden çıkarıp bina dışında yer alan kanallardan dışarı çıkarırlar. Bacasız olarak tasarlanan ürün çeşitleri ise sirkülasyonlu ürünler olarak bilinir. Ürünün içerisinde yer alan filtreler sayesinde kötü koku ve duman ürün içerisinde temizlenerek mutfağa geri verilir. Bu modeller genel olarak mekânların tesisatında kanal için yer olmadığında tercih edilen seçenekler arasındadır. Bunun yanı sıra mutfakların dekorasyonu açısından ürünlerin model tasarımları da son derece önemlidir. Birçok beyaz eşya markası tarafından Türkiye ve dünya genelinde farklı davlumbaz tipleri farklı model ve seçenekleriyle üretilmektedir. Duvara dayalı davlumbaz çeşitleri özellikle evlerin mutfaklarında en yaygın kullanılan maddelerdendir. Emiş gücü yüksek ve performansı kuvvetli olan modeller T tipi olarak bilinen davlumbaz modelleri dir.

 

Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Davlumbazlar ve aspiratörlerde dikkat edilen ölçütlerden biri ses seviyesidir. Akıllı sistemlerle tasarlanan davlumbaz ve aspiratörler, sessiz bir çalışma prensibine sahiptir. Böylelikle mutfakta çalışırken yoğun bir çekiş gürültüsüne maruz kalmadan keyifli bir şekilde yemek hazırlanabilir. Bu ürün seçeneklerinin sessizlik özelliğine sahip olması için bazı teknik donanımlara sahip olması gerekir. Dolayısıyla desibel cinsinden ölçüm yapılan davlumbaz ve aspiratörlerde bazı seviye seçenekleri mevcuttur. 30 ila 39 db ses seviyesi, ideal bir aspiratör ses çıkışını belirleyen özellikler arasında bulunur. Davlumbaz ve aspiratörlerde kullanılmakta olan motorların ses seviyesini düşüren üstün teknolojik özellikler sağlanır. Mutfağın tasarımına uygun olarak satın alınabilen davlumbaz ve aspiratörler çalışırken mutfakta gürültüsüz ve sessiz bir ortam sağlamak da mümkün hale gelir.  Ürünlerin hem dekorasyon açısından, hem de teknik donanımları ile birçok alternatif modeli bulunmaktadır. Markalar tarafından birçok alanda kullanılabilecek ürün seçenekleri çeşitli renklerde ve tasarımlarda üretilmektedir. Dekorasyonda bütünlüğe önem veren kullanıcılar dilerlerse markaların farklı renk ve tasarım seçeneklerini inceleyebilir. Son zamanlarda az yer kaplayan ancak yüksek performans gösteren slim camlı tasarımlara sahip olan ürünler en çok talep gören modellerdir. Türkiye genelinde de davlumbaz üretimi yapan birçok marka ürün yelpazesi içinde bu modellere daha çok yer vermektedir. Kullanıcılar diledikleri ürünü kendi zevkleri ve talepleri doğrultusunda bu modeller arasından seçebilirler. Uzun yıllardır kaliteli hizmetiyle güvence sağlayan Evkur, uygun fiyatlı ödeme avantajı sunmaktadır. Senetle, elden taksitle, kredi kartsız taksit seçenekleri gibi seçeneklerle kolaylık sunan marka, herkesin dilediği ürünü uygun alternatiflerle satın almasını sağlar.

 

Kullanım Alanlarına Göre Aspiratörler

 

Aspiratörler üstün teknik özellikleri sayesinde pek çok alanda rahatlıkla kullanılır. Kullanım alanlarına göre çeşitlenen modelleri ile iki farklı çalışma mekanizmasına sahiptirler. Filtreli tasarımlar ortamın havasını filtre yardımıyla temizler, bacalı tasarımlar ise ortamdaki havayı emerek baca yardımıyla dışarı verir. Ortamdaki havanın temizliği için farklı aspiratör modelleri bulunmaktadır. Duvar tipi, sanayi tipi, kanal tipi ve çatı tipi ve sürgülü aspiratör türleri bu çeşitlere örnektir. Sanayi tipi modeller, büyük hacimli alanlarda tercih edilir. Alışveriş merkezleri ve fabrikalarda bu modeller kullanılmaktadır. mutfak ve banyo gibi alanlarda ise duvar tipi modelleri arasında yer alan aksiyel tipi modelleri kullanılmaktadır. Bu ürünler, yüksek çalışma performanslı özelliğe sahiptir ve cihazın kullanımı oldukça kolaydır. Ters akım oluşumunu engellemek için, cihazın çalışmadığı durumlarda gövde kapağı kapatılabilir. Pencere ya da duvar gibi alanlara yapacağınız cihaz montajının ardından, ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kare tipi aspiratör ise büyük hacimli alanlarda kullanabileceğiniz diğer bir modeldir ve bu modellerin çalışma performansları oldukça yüksektir. Cihazların soğutma fanı bulunmaktadır. Tercihinizi ürünler arasında yapacağınız incelemeyle kullanım alanına ve sağladığı avantaja göre yapabilirsiniz. Yuvarlak aspiratör modellerini de ilginizi çekebilir, her alanda kullanılabilen ve pek çok ortamda hava temizliği sağlayan bu ürünleri de inceleyip sağladıkları avantajlara göre tercih edebilirsiniz. Ayrıca sıklıkla tercih edilen çeşitler arasında ankastre aspiratör türleri de yer almaktadır. Ankastre modelleri arasında yer alan ışıklı aspiratör çeşitleri de mevcuttur. Bu modeller hem de estetik görünüm açısından. Bu modeller mutfaklarda rahatlıkla tercih edilmektedir. Değişik markaların farklı kullanım alanı sunan, bacalı veya bacasız ürünleri arasından kendi zevkinize göre istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Davlumbazlar ve aspiratörler, içerisinde bulunan motorların çalışma gücüne orantılı olarak bir enerji tüketimi gerçekleştirir. Mutfaklarda gün içerisinde sıklıkla kullanılan bu ürünler, kısıtlı bir süre kullanım sergilemesi neticesinde elektrik faturası üzerinde önemli ölçüde etkili olmazlar. Enerji tüketimi açısından bir tasarruf edilmek istenmesi halinde A sınıfı olan modellerden yana tercih kullanılabilir. Davlumbaz ve aspiratörlerin fiyatları ürünlerin malzemesine ve kullanım özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Bu seçenekler arasında düşük performanslı ya da yüksek performansa sahip marka ve modeller mevcuttur. Ürünlerin ahşap ya da beton özelliklere sahip olması da fiyat üzerinde belirleyici olabilmektedir. Beyaz eşya ve küçük ev aletlerini uygun fiyatlara satın almanızı sağlayan Evkur, ödeme konusunda çeşitli avantajlar sağlar.

 

Özeti Göster