⇡ Başa Dön
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
Ürün bulunamadı.
FİLTRELE
Taksitli Derin Dondurucu Modelleri ve Fiyatları

Derin Dondurucu

Derin dondurucular, büyük miktarlarda gıda maddelerinin saklanabilmesi için tasarlanmıştır. Donmuş yiyecekler, belli bir sıcaklık üzerinde muhafaza edilemedikleri ve dondurucular düşük derecelerde sabit sıcaklığı koruyabildikleri için tercih edilmektedirler. Çok sayıda gıda maddesinin belirli bir sıcaklıkta tutulmasına yardımcı oldukları için evinize gıda maddelerini toplu olarak satın alarak derin dondurucularda muhafaza edebilirsiniz. Derin dondurucular yiyeceklerin tadını korur ve yiyecek israfının azaltılmasına yardımcı olur.

Tamamını Göster

Derin Dondurucu

 

Derin dondurucular, büyük miktarlarda gıda maddelerinin saklanabilmesi için tasarlanmıştır. Donmuş yiyecekler, sıcaklığın 40°C veya üzerinde olduğu yerlerde muhafaza edilemedikleri ve dondurucular düşük derecelerde sabit sıcaklığı koruyabildikleri için tercih edilmektedirler. Çok sayıda gıda maddesinin belirli bir sıcaklıkta tutulmasına yardımcı oldukları için evinize gıda maddelerini toplu olarak satın alarak derin dondurucularda muhafaza edebilirsiniz. Derin dondurucular yiyeceklerin tadını korur ve yiyecek israfının azaltılmasına yardımcı olur. Yaşam temposu arttıkça ve diğer ev işlerinin yanı sıra yemek pişirmeye ve alışverişe ayıracak zamanın daha da azalmasıyla birlikte bir dondurucuya sahip olmanın avantajları gittikçe artmaktadır.

 

Dondurucular her türlü maddenin bozulmadan depolanmasına yardımcı olur. Evinizde bu tür bir ürün bulundurmanın pek çok avantajı vardır ve bu ürünler esas olarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi de sağlar. Dondurularak pişirilebilen ürünleri pişirmeye vaktiniz olmadığında acil durumlar için saklayabilirsiniz. Taze meyve ve sebzeler mevsiminde dondurulabilir ve tüm yıl boyunca tüketebilirsiniz. Evinizde yeterli alan olup olmamasına ve ailenizin ihtiyaçlarına bağlı olarak tercih edeceğiniz derin dondurucu modelleri değişkenlik gösterir. Çeşitli alanlara uygun özelliklerde üretilen farklı dondurucu boyutları arasından seçimler yapabilirsiniz. Kutu tipi dondurucular ve genellikle toplu olarak alışveriş yapan geniş aileler veya dondurulacak çok ürünü olan kişiler için daha uygun olan büyük kare ya da dikdörtgen şekilli modeller bulunmaktadır.

 

Difriz (deep freze) olarak da bilinen bu elektronik cihazlar profesyonel kullanımda aynı zamanda medikal ürünlerin depolanmasını sağlayabilir. Bazı ilaçların, kullanıma hazır enjektörlerin doğru sıcaklıkta depolanması gerekir, soğuk zincirin kırılması bazı ilaçların bozulmasına ve olumsuz sonuçlara yol açabilir. Böyle durumlarda bu tür ilaçların dondurucuda saklanması gerekir. Bu derin dondurucu fiyatları modellerine ve ev veya profesyonel kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir.

 

Derin Dondurucu Özellikleri

 

Tüm teknoloji ürünleri gibi derin dondurucular da hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu ürünler, kişilerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren özelliklerle sahiptir. Kutu tipi dondurucu, dikey dolaplı dondurucu ve buzdolabı-dondurucu kombinasyonu şeklinde üç farklı modelde derin dondurucu bulunur.  Dondurucular çeşitli genişliklerde saklama alanlarına sahip modellerden oluşmaktadır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre bölmeli ve bölmesiz olan tasarımları tercih edebilir. Yaşam alanlarınıza göre dikey veya yatay kullanıma uygun olan tasarımlar arasından tercihlerde bulunabilirsiniz. Derin donduruculara model isimleri sahip olduğu özelliklere göre verilmiştir. Daha dar mutfaklarda yerden tasarruf sağlayan tezgâh altı dondurucu modelleri öne çıkar. Bu ürünler farklı renk çeşitleriyle dekorasyonunuza uyum sağlayabilecek özellikte tasarlamışlardır.  Beyaz ya da gri derin dondurucu seçenekleri arasından zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Tüm modeller özenle tasarlanmış ve kaliteli paslanmaz çelik malzemeden üretildiğinden oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Dayanıklı malzeme sayesinde uzun ömürlü olma özelliğine sahiptirler. Minimum alanda maksimum depolama imkânı sunan bu yenilikçi teknoloji yaşam alanında konfor sunar. Dijital göstergeyi kullanarak ürünün ısısını ayarlamak oldukça kolaydır. Ayrıca dondurucu modelleri normal buzdolabına göre daha fazla enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Modeller arasından kendi ihtiyacınıza hitap eden seçenekleri tercih edebilirsiniz. Her türlü beklentiye ve ihtiyaca uygun özelliklere sahip difriz modellerini görselleriyle birlikte inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra beklentilerinizi karşılayacak en iyi derin dondurucu hangisi karar verebilirsiniz. 

 

Enerji tasarrufu açısından bir dondurucuyu çalıştırmak oldukça avantajlıdır. Kutu tipi dondurucu, kullanması enerji açısından en ekonomik olanıdır. Bu derin dondurucu %50 daha az elektrik tüketmektedir. Kutu tipi dondurucular, genellikle toplu olarak alışveriş yapan geniş aileler veya dondurulacak çok ürünü olan kişiler için daha uygun olan büyük kare ya da dikdörtgen şekilli modellerdir. Bu dondurucu üstten açılır ve bu da soğuk havanın yukarı doğru değil aşağı doğru gelmesi nedeniyle soğuk havanın iyi bir şekilde korunmasını sağlar. Yaklaşık 4 fit küp ile 20 fit küp arasında değişen boyutlarda mevcuttur. Dikey dondurucular, kutu tipi dondurucudan çok daha az yer kaplar. Boyutları 2 fit küp ile 20 fit küp arasında değişen tek üniteli dik donduruculardır. Diğer avantajları arasında, içeriğin paketlenmesi, dondurucudan çıkarılması ve düzenlemesinin daha kolay olmasını sayabiliriz. Dikey dondurucular, kutu tipi dondurucudan çok daha az yer kaplar ve yapıları gereği mutfak alanları için çok uygundurlar. Sıcak hava daha rahat içeriye girdiği ve soğuk hava çok daha kolay kaybolduğu için bu tip dondurucuların çalıştırılması daha maliyetlidir. Dikey dondurucuların çeşitli boyut ve yüksekliklerde üretilmesi, daha küçük modellerin, yeterli alan yoksa diğer cihazların veya tezgâhların üzerine yerleştirilebilmesine imkân sağlamaktadır. Manuel buz çözmeli dondurucuların çalıştırılması çok daha bütçe dostudur ancak yılda bir kez buzunu çözmeniz gerekir.

 

Derin Dondurucu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bir derin dondurucu edinmeye karar verdiğinizde, temel olarak iki noktaya dikkat etmeniz gerekir. Ailenizin büyüklüğüne göre dondurucu boyutu ve evde sahip olduğunuz alana göre dondurucu tipi. Kutu tipi dondurucu, dikey dolaplı dondurucu ve bir buzdolabı-dondurucu kombinasyonu şeklinde üç farklı modelde dondurucu bulunmaktadır. Bu çeşitlerin içerisinde çekmeceli alternatifler de yer alır. Beş çekmeceli ve yedi çekmeceli modeller en çok tercih edilenler arasındadır.  Çocuklu büyük bir aile için bir kutu tipi dondurucu çok daha idealdir ancak tek bir kişi için buzdolabı-dondurucu kombinasyonu yeterli olacaktır. Mevsimlik çok sayıda taze ürünü donduruyorsanız ya da büyük et parçalarını depoluyorsanız, daha küçük hacimli derin dondurucular sizin için daha uygundur.

 

Derin Dondurucu Fiyatları

 

Günümüzde, evinizde gıda muhafaza etmeyi kolaylaştıran derin dondurucular, teknolojideki gelişmeler sayesinde sizlerin farklı fiyat aralıkları ile istediğiniz ürüne sahip olmanızı sağlar. Kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip olan bu ürünlerin fiyatları da bu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dondurucuda depoladığınız ürünleri aylarca saklayabilir ve sahip olduğu fonksiyonlar sayesinde yiyeceklerinizin bozulmasını da engelleyebilirsiniz. Bu ürünlerin sahip olduğu otomatik ayarlar ve manuel ayarlar sayesinde difriz üzerinde kendi ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Bu sayede depoladığınız gıdaları uygun bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Üstün teknolojiye sahip uygun fiyatlı derin dondurucuları sahip oldukları kademeli ısı ayarıyla istediğiniz sıcaklıkta çalışabilirsiniz. Bu durum ürünlerin saklanma sıcaklığını da sizin belirleyebilmenize imkân sağlar. 

 

Tüm iklim koşullarında maksimum performans gösteren dondurucular sayesinde gıdalarınızı aylarca saklamanız mümkündür. Elektrik tasarrufu sağlayabilen bu ürünler bütçenizi korumaya yardımcı olur. Kişilerin ihtiyaçlarına göre ürün seçenekleri de çeşitlilik göstermektedir. Ürünlerde, kalite ve kullanım amacı fiyat farkı oluşturabilir. Niteliklerine bağlı olarak gelişmiş teknolojiyle tasarlanmış ürünlerin fiyatları da değişiklik gösterir. Satın almak istediğiniz ürünü modeline uygun bir fiyat avantajlarıyla sahip olabilir, ürünlerden beklentilerinizi karşılayan bir performans alabilirsiniz. En iyi derin dondurucu seçenekleri ile yiyecekleri aylarca saklayabilirsiniz. Uygun marka ve ürün çeşitlerine göz atarak bütçenize uygun fiyatlarla satışa sunulan ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun ucuz ürün modellerini inceleyebilir, renk ve tasarım bakımından zevkinize hitap edenleri belirleyebilirsiniz. Ayrıca derin dondurucular farklı zamanlarda kampanyalı fiyatlar ile satışa sunularak da bütçenizi korumaya yardımcı olur. İndirimli fiyatlarından faydalanarak bütçenizi zorlamadan istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca taksitli buzdolabı ve beyaz eşya alma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

Derin Dondurucu Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

 

Derin dondurucular, mevsiminde yediğiniz gıdaları farklı bir mevsimde yemeniz için tasarlanmış olup besinleri taze taze yemenize fayda sağlayan bir üründür. Çok fazla talep gören beyaz eşyalar arasında olup büyük olan modellerinin yanında küçük olanları da bulunmaktadır. İhtiyacınıza yönelik tasarlanmış modelleriyle yaşantınızı kolaylaştırmaktadır. Mevsiminde koyduğunuz meyve ve sebzelerin tazeliğini güvenle korur. Sebzelerin yanında et ürünlerinizi de aynı şekilde güvenle dondurucuya koyabilirsiniz. Sizlere sunduğu avantajlarının başında besinlerin ilk günkü gibi olması gelir. Bu avantajın yanındaki bir diğeri ise fazla enerji tüketmemeleridir. Derin dondurucusu kullanan bireyler fazla enerji harcayacağı düşüncesine girerler. Fakat gelişmiş teknolojiyle üretilen bu dondurucular bir ampul kadar enerji harcar. Bu bilgiye sahip olan kullanıcılar giderek artmakta ve derin dondurucuların kullanımları yaygınlaşmaktadır. 

Bir diğer avantajı ise sessiz ve gürültüsüz olup çevreye zarar vermemeleridir. 41 dB kadar düşük gürültüye sahiptir. Evdeki diğer beyaz eşyaların 50 dB  olduğunu düşünürsek derin dondurucunun sesinin ne kadar düşük olduğunu anlamış oluruz. Derin dondurucu gibi soğutma sistemlerinde kullanılan gazların ozon tabakasına zarar vermemesi de dünyanın geleceği adına çok önemli bir noktadır. Derin dondurucuların çekmeceli bölmeleri sayesinde ürünleri istediğiniz şekilde depolayarak saklayabilir ve kendinize göre kategorilere ayırabilirsiniz. Keskin kokuya sahip olan yiyeceklerinizi diğer ürünlerden ayırmadan saklayabilme imkanı da sunmaktadır. Ürünlerin kokularının birbirlerine karışması durumu söz konusu değildir. Yiyecekler bu sayede hiçbir şekilde zarara uğramaz. Dondurucuya yerleştirdiğiniz ürünler, hızlı bir şekilde donar ve iç ısısı istediğiniz seviyeye kısa sürede ulaşır. Bu sayede ürünler uzun süre tazeliğini korumaktadır. No frost özelliği sayesinde ihtiyacınız olan ürünün erimesini beklemeden tüketebilme imkanı sunar. Kredi kartsız, senetle  veya elden taksit imkanıyla hayatınızı kolaylaştıracak derin dondurucu modellerine sahip olabilirsiniz.

 

Derin Dondurucuların Kullanımına Dair Önemli İpuçları 

 

Derin dondurucularla ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Yiyeceklerinizi umduğunuz gibi tüketebilmeniz için yiyecekleri dondurucuya atmadan önce hava geçirmez kaplarda ya da kilitli buzdolabı poşetlerinde saklamalısınız. Bu seçeneklerin dışında yiyeceği koyduğunuz poşeti vakumlayabilirsiniz. Artan yiyeceklerinizi derin dondurucuya atarak tüketmek istediğiniz vakit çıkararak kendinizde kolaylık sağlamış olursunuz. Sandık tipi derin dondurucular saklama alanı olarak da kullanılabilir fakat fazla yüklü miktarda eşya koymamaya dikkat etmeniz gerekir. Derin dondurucuda gıda saklama süresi gıdaların tipine göre değişmektedir. Genel olarak bu süre maksimum 9 aydır. Eğer daha uzun süre saklarsanız, ne yaparsanız yapın dondurucu yanığı olmadan yemek pişirmeniz mümkün değildir. Derin dondurucunun kapağını mümkün olduğunca kısa süre açık bırakmalısınız. Açtığınız sırada da içeride hava akımının olduğundan emin olarak kapatmalısınız. Derin dondurucuya koyduğunuz ürünler kuruyabilir ve bu yüzden dondurucu yanığı meydana gelebilir. Bu da yiyeceklerimizin tadının, görüntüsünün ve kokusunun değişmesine neden olur.

 

Derin Dondurucu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Derin dondurucu kullanımına dair dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

 • Derin dondurucunuzu uygun olan dereceye ayarlayarak besinlerinizi istediğiniz şekilde saklayabilirsiniz.
 • Dondurucunuzu gereğinden fazla doldurmayacak şekilde kullanarak ve bunun gibi belirli noktalara dikkat ederek enerji tasarrufu yapabiliriz.
 • Dondurucunuzu koyduğunuz yerde doğru olarak konumlandırmanız ve kullanmadan yapılması gerekenlere dikkat edilmeniz cihazınızın ömrünü uzatır.
 • Yiyeceklerinizi dondurucuda dondurmadan önce hangi besinin nasıl dondurulduğunu öğrenerek besinlerinizi doğru şekilde muhafaza edebilirsiniz.
 • Dondurduğunuz besinlerin nasıl dondurulduğu hakkında bilgi sahip olurken çözdürülmesi hakkında da bilgi sahibi olarak besinlerin değerlerinin kaybetmemesini sağlayabilirsiniz.

 

Derin dondurucuda muhafaza edeceğiniz meyve ve sebzeler ile ilgili bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • Sebzelerinizi dondurmadan evvel iyi bir şekilde yıkanıp temizlendiğinde emin olmanız gerekir.
 • Su oranı fazla olan sebzeler ya da ham yiyecekler dondurulmaya uygun değildir.
 • Dondurulmuş yiyecekleri çözdürmeden yağda kızartılabilir ve kaynayan suda haşlayabilirsiniz.
 • Püre haline getirip dondurmuş olduğunuz yiyecekleri tüketmek için biraz çözdürmeniz gerekir.
 • Dondurucudan çıkartıp çözdürdüğünüz ürünleri tekrar dondurmak için dondurucuya atmamalısınız.
 • Çözdürmek için mikrodalgayı kullanmak istediğinizde, özel poşetleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede kendi buharıyla pişen sebzeler vitamini kaybetmemiş olur.
 • Hassas yiyecekler dondurulmaya uygun olmayıp lapa haline gelen patates de tekrardan dondurulmaya uygun değildir.

Mevsiminde aldığınız sebzeleri şok yöntemiyle dondurabilirsiniz. Bu sayede besin değerini, rengini ve kokusunu bozulmadan ilk günkü gibi kalır. Ayrıyeten uyguladığınız şok yöntemi sayesinde besinlerin pişirme süresi de azaltılmış olur. Peki, şok yöntemi nasıl yapılır? Suyu kaynattıktan sonra birkaç dakika sebzeleri haşlayıp sonra buzlu suyun içine atarak 1 dakika beklemelisiniz. Ardından sebzelerin kurumasını beklemelisiniz. Kuruduğundan emin olduktan sonra sebzeleri birbirlerinin üstüne gelmeyecek şekilde paketleyebilirsiniz.

 

Derin dondurucuda muhafaza edeceğiniz meyveler konusunda dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır:

 • Tükettiğiniz bazı meyveler tam olarak olgunlaşmamış olabilir. Olgunlaşması için belli  bir süre bekleyip daha sonra dondurucuya atabilirsiniz.
 • Çok olgunlaşmış olan meyveler ise bekletilirse çürümeye başlayacağından çürümeye döndüğünde öncelikle çürüyen yerlerini kesip meyveye limon sıkıp püre haline getirip bu şekilde dondurabilirsiniz. Bu şekilde aşırı olgunlaşmış meyvelerin püre dışında dondurulması önerilmemektedir.
 • Olgunlaşmış ve ham olan meyveler ise rahatlıkta dondurulup tüketilebilir. Marmelat, jöle ve komposto için kullanacaksanız kullanmadan önce çözdürmeniz gerekmektedir.
 • Meyvelerinizi  dondurmadan önce kullanacağınız kap ya da poşette mutlaka belli bir boşluk bırakmalısınız. Donan meyveler genişleyeceği için bırakacağınız boşluğa ihtiyaç duyacaktır.
 • Su oranı yüksek olan ve mandalina, portakal, limon, üzüm gibi asidik olan meyveler dondurulduktan sonra tat ve tazeliğini kaybedeceklerinden dondurulmaya uygun değildir.
 • Dondurmak istediğiniz meyveleri şeker koyup dondurursanız ilk günkü gibi koku ve tadını korur. Bu meyveleri plastik kapta şekersiz olarak poşetle dondurabilirsiniz.

 

Derin Dondurucu Modelleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın

 

Derin dondurucu modelleri, daha çok gıdanın daha uzun süreler ideal ortamında kalabilmesine yardımcı olur. Bu ideal ortamı derin dondurucular karşılıyor olsa da bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Konu gıdaları çok uzun sürelerde taze tutmak olduğunda kullanıcılar derin donduruculara bilhassa ihtiyaç duyabilir. Başka mevsimler için depolama yapmak ve ideal koşullarda ürün saklayabilmek üzere siz de taksitle ya da senetle alabileceğiniz derin donduruculara başvurabilirsiniz. Üstelik derin dondurucular sayesinde yerden de tasarruf sağlayabilirsiniz. Çeşitli amaçlar ile derin dondurucu seçeneklerine yönelen pek çok kullanıcı vardır. Kullanıcıların bu ürünlere başvurmasının nedenlerinin en başında derin dondurucu ile belli mevsime ait olan gıdaları diğer mevsimlerde kullanabilecek olmaları gelir.

Bir derin dondurucu sahibi olduğunuzda dilediğiniz gıdayı yemek için mevsimini beklemeden sakladığınız yerden çıkararak tüketebilirsiniz. Derin dondurucu, mevsiminde olmayan gıdaları başarılı bir şekilde saklamak için son derece idealdir. Evinde sıklıkla misafir ağırlayan kullanıcılar da derin dondurucuya yönelebilir. Öncesinde pişirmeye hazır gelen yiyecekleri  derin dondurucuya atarak ani bir misafir ziyaretlerinde hemen çıkarıp kullanabilirsiniz. Bu şekilde yemek hazırlamaya ayırdığınız uzun vakitlerin önüne geçerek zaman kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıcak yaz günlerinde tatlılarınızın bozulmaması adına da derin dondurucudan faydalanabilirsiniz. Her geçen gün pek çok kullanıcı derin dondurucu satın alarak hayatını daha pratik hale getirmeyi seçmektedir. Derin dondurucu satın alma kararı verdiyseniz, hangi modeli seçeceğiniz konusunda kullanıcı yorumlarını rehber olarak alabilirsiniz.

 

Özeti Göster