⇡ Başa Dön
ALT KATEGORİLER
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Ekran Çözünürlüğü
Daha fazla göster Daha az göster
Bellek (RAM)
Daha fazla göster Daha az göster
Ekran Boyutu
Daha fazla göster Daha az göster
İşlemci Tipi
Daha fazla göster Daha az göster
Grafik Kartı
Daha fazla göster Daha az göster
Depolama
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Dizüstü Bilgisayarlar - Laptoplar

Dizüstü Bilgisayar

Teknolojinin gelişmesiyle insan hayatı pek çok açıdan kolaylaşmıştır. Bu sayede iletişim kurmak, bilgiye ulaşmak, gündemi takip etmek de daha kolay ve hızlı hale gelmiştir. Günümüzde her kullanıcının olmazsa olmazları arasında dizüstü bilgisayar önemli bir yere sahiptir. Pek çok işin kolayca yapıldığı, eğlenceli vakit geçirme imkanı sunan bu teknolojik aletler, gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Çok sayıda model bulunur ve her biri farklı özellikler sunarak ihtiyaçlarınızı karşılar.

Taşınabilir olmasıyla öne çıkan dizüstü bilgisayarları çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Kompakt tasarıma sahip yapısının yanı sıra ihtiyaçlarınızı çok yönlü karşılamasıyla da avantaj sunar.

Tamamını Göster

Dizüstü Bilgisayar

 

Teknolojinin gelişmesiyle insan hayatı pek çok açıdan kolaylaşmıştır. Bu sayede iletişim kurmak, bilgiye ulaşmak, gündemi takip etmek de daha kolay ve hızlı hale gelmiştir. Günümüzde her kullanıcının olmazsa olmazları arasında dizüstü bilgisayar önemli bir yere sahiptir. Pek çok işin kolayca yapıldığı, eğlenceli vakit geçirme imkanı sunan bu teknolojik aletler, gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Çok sayıda model bulunur ve her biri farklı özellikler sunarak ihtiyaçlarınızı karşılar.

Taşınabilir olmasıyla öne çıkan dizüstü bilgisayarları çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Kompakt tasarıma sahip yapısının yanı sıra ihtiyaçlarınızı çok yönlü karşılamasıyla da avantaj sunar. Uzun ömürlü ve verimli bir kullanım için dizüstü bilgisayar önerileri arasından kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ayrıca seçim yaparken bütçenize uygun pek çok seçenek de bulabilirsiniz.

 

Laptop Modelleri

 

Dizüstü bilgisayar, giderek daha yaygın bir şekilde kullanıldığından yeni modeller üretilmeye devam etmektedir. Pek çok markanın çok sayıda seçeneği arasında farklı özelliklere sahip modeller bulunur. Dizüstü bilgisayar modelleri rengine, boyutuna, donanımsal özelliklerine göre değişiklik gösterir. Özellikle seçim yaparken dizüstü bilgisayarın boyutuna dikkat etmelisiniz; çünkü kullanım alanınıza yönelik olarak en doğru olanı bu şekilde bulabilirsiniz. Örneğin; ofiste çalışıyorsanız ve laptopunuz masaüstünde duruyorsa, daha büyük boyutlu modeller sizin için uygun olabilir. Bu sayede daha büyük ekranda, yüksek performanslı bir şekilde çalışabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızı sürekli yanınızda taşıyor ve farklı alanlarda kullanıyorsanız, daha küçük dizüstü bilgisayarlar arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece çantanıza kolayca sığdırabilir ve gün boyu ağırlık olmadan taşıyabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar çeşitleri sahip olduğu özelliklere göre de çok çeşitlenir. Kullanım amacınıza uygun olarak bu özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; bilgisayarın ekran çözünürlüğü, yazılımı, işletim sistemi, sürümü, bellek kapasitesi gibi özellikler oldukça önemlidir. Farklı markaların farklı modellerinde bu özellikler değişiklik gösterir.

 

Dizüstü bilgisayar markaları çok sayıda model üretir ve bu modeller kullanım amaçlarına göre isimlendirilir. Örneğin; oyun laptopları özel olarak üretilen bir modeldir ve özellikle gamerlara hitap eder. Özellikleri bakımından diğer çeşitlere göre daha üstündür; çünkü oyunlar yoğun grafiklere ve yazılımlara sahiptir. Bunları kaldırabilmek ve yüksek performans sergileyebilmek için de bilgisayarların daha donanımlı olması gerekir. Daha çok oyun oynayanların tercih ettiği gaming laptoplar, diğer işleri yapmak için de kullanılabilir. Örneğin; bilgisayara farklı programlar indirip kullanmak istediğinizde, bu bilgisayarlar size maksimum verim sunar. Hem oyun oynamak hem de diğer işlerinizi halledebilmek için çok yönlü avantaj sunar. Dizüstü bilgisayarlar, genellikle boyutlarına göre farklı isimlendirilir; ancak genel olarak sahip oldukları özellikler benzerdir. Dizüstü bilgisayar 17 inç ve üzeri olanlar laptop, 13 ile 17 inç arası olanlar notebook, 13 inç ve altı olanlar minibook ve netbook olarak adlandırılır. Bu çeşitler arasında laptop, notebook ve ultrabooklar çok çekirdekli yapıları ile öne çıkar. Minibook ve netbooklar ise atom teknolojisini kullanarak çalışır. Farklı dizüstü bilgisayar tavsiye modelleri arasından kendinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

 

Ekran boyutu, çözünürlüğü, işletim sistemi, bellek gibi pek çok özellik, dizüstü bilgisayarlarda bulunur. Bu özellikler her model için çeşitlilik gösterir ve farklı kullanıcılar için o modeli öne çıkarır. Kaliteli dizüstü bilgisayar tercihinde bulunmak için bu özellikler oldukça önemlidir. İşletim sistemi özellikleri ise daha çok Windows, Android, FreeDos gibi seçenekler sunar. Bu işletim sistemlerine sahip son teknoloji bilgisayarlar ile istediğiniz verimi alabilirsiniz. Bilgisayarın daha kolay kullanılmasını ve yönetilmesini sağlayan işletim sistemi, dizüstü bilgisayar seçimi yaparken dikkat eteniz gereken bir konudur. Ekran boyutu ve çözünürlük özelliği de değişkendir ve önemli bir özelliktir. Dizüstü bilgisayar 17.3 inç ve daha büyük ekran boyutları bulabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun olarak ekran boyutu seçimi yapmalısınız. Eğer tasarım gibi bir işle ilgileniyorsanız, daha büyük ekrana sahip modeller sizin için uygundur. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir dizüstü bilgisayar alacaksanız, 15-16 inç büyüklüğe sahip ekranları tercih edebilirsiniz. Sürekli yanınızda taşıyacaksanız veya daha seyrek kullanım yapacaksanız, 14 inç ve daha küçük ekrana sahip seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

 

Dizüstü bilgisayar özellikleri arasında bellek kapasitesi de önemlidir. Çünkü işlerinizi yüksek performanslı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için bilgisayarınızda yeterli hafıza bulunmalıdır. Kullanım amacınıza göre ihtiyacınıza uygun bellek kapasitesini de bulabilirsiniz. Ne kadar yüksek bir bellek tercih ederseniz, o kadar fazla işi bir arada yapabilirsiniz. Günlük kullanım için bir dizüstü bilgisayar alacaksanız, 4 GB RAM sizin için yeterli olabilir. Ancak daha ağır işler yapacaksanız veya oyun için kullanacaksanız, 8 GB RAM belleğe sahip dizüstü bilgisayarlar daha uygundur. Çekirdek sayısı da bilgisayardan alacağınız performansı etkileyen bir özelliktir. Çekirdek sayısı ne kadar fazlaysa, yapabileceğiniz işlem sayısı ve hızı da o kadar artar. 2, 4, 8 gibi farklı çekirdek sayılarına sahip dizüstü bilgisayarları geniş çeşitlilik arasında bulabilirsiniz. Günlük bir kullanım için size en uygun seçenekler arasında 2 çekirdekli ve 4 GB ram dizüstü bilgisayar modelleri öne çıkar. Farklı özelliklerine bakarak dizüstü bilgisayarlar arasında kendiniz en uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

 

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

 

Oldukça fazla sayıda dizüstü bilgisayar modeli bulunduğu için her ihtiyaca uygun bir seçenek de vardır. Bunun yanı sıra fiyat açısından da geniş bir aralık sunulur. Dizüstü bilgisayar fiyatları, bilgisayarların özelliklerine göre belirlenir ve farklı bütçelere hitap eden pek çok model vardır. Siz de ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun dizüstü bilgisayarı bulabilirsiniz. Bu bilgisayarların fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Bilgisayarın tasarımsal ve donanımsal özellikleri bu konuda çok etkilidir. Tasarımsal özelliklerine; ekran ve bilgisayar boyutu, renk gibi unsurlar örnek verilebilir. Donanımsal özellikler ise RAM bellek kapasitesi, çekirdek sayısı, işletim sistemi gibi daha pek çok unsurdan oluşur. Farklı markalar, ürettikleri dizüstü bilgisayara farklı fiyat verir; çünkü her birinin kalitesi birbirinden farklıdır. Tanınmış ve kullanıcıların güvenini kazanmış bir markanın dizüstü bilgisayarları daha yüksek fiyatlı olabilir. Gri, beyaz, siyah gibi renklere sahip seçenekler de fiyat açısından küçük de olsa farklılıklar sunar. Seçim yaparken bilgisayarın tasarımına ve fiyatına dikkat edebilirsiniz.

 

Fiyatların belirlenmesinde en etkili olan faktörler daha çok donanımsal özelliklerdir. Dizüstü bilgisayarın RAM kapasitesi arttıkça fiyatı da artar. Çünkü kullanım açısından sunduğu performans yükselir. Dizüstü bilgisayar 6 GB ram ile 8 GB ram seçenekleri farklı fiyatlara sahiptir. İşletim sistemi ve bilgisayarın hangi sürüm olduğu da fiyat açısından önemlidir. Eski sürüme sahip modeller, yeni sürümlere göre daha düşük fiyatlıdır. Çekirdek sayısının fazla olması da dizüstü bilgisayarların fiyatlarını artıran bir etkendir. Dizüstü bilgisayar parçaları kalitesi markadan markaya değişir. Bu parçaların ne kadar dayanıklı olduğu, kullanım ömrünü belirler. Doğal olarak fiyatlar da buna göre değişiklik gösterir. Uzun ömürlü, kaliteli bir kullanım için bütçenize uygun dizüstü bilgisayarları Evkur’da bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi içinden aradığınız özelliklere sahip dizüstü bilgisayarları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz modele taksitle laptop satın alma fırsatlarından yararlanarak hiç peşinatsız, kredi kartsız sahip olabilirsiniz.

 

Özeti Göster