⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Saç Düzleştirici Modelleri

Saç Düzleştiriciler

Saçların bakımı, şekli gibi hassas konularda birçok teknolojik ürün ön plana çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi ve insan isteklerinin değişmesi ile saç şekillendirme konusunda da markalar alternatif ve gelişmiş araçlar üretiyor.

 

Tamamını Göster

Saç Düzleştiriciler

Saçların bakımı, şekli gibi hassas konularda birçok teknolojik ürün ön plana çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi ve insan isteklerinin değişmesi ile saç şekillendirme konusunda da markalar alternatif ve gelişmiş araçlar üretiyor. Saç düzleştirme konusunda gelişen teknolojiler de bu yenilikler arasında yer alıyor. Kadınlar ve erkekler saçlarındaki elektriklenmeden, karışıklıktan kurtulmak ister. Eskiden farklı yöntemlerle düzleştirilen saçlar artık saç düzleştiriciler sayesinde kolayca şekillendirilebilir. Kuaföre gitmeden evinizde profesyonel saç düzleştirici yardımı ile saçlarınıza artık kolayca şekil verebiliyorsunuz. Peki evde saçlarınıza vereceğiniz şekiller için size yardımcı olacak saç düzleştiricileri tercih ederken nelere dikkat edilmeli? Mutlaka incelemelisiniz.

 

Saç Düzleştirici Hangi Malzemeden Üretilmelidir?

 

Saç düzleştiriciler farklı malzemelerden üretilen panellere sahip olabilirler. Farklı amaçlara yönelik farklı malzemelerden üretilen düzleştiriciler; seramik, titanyum, tourmaline ve keratin malzemesinden üretilebilir.

 

  • Seramik: Seramik malzeme ısıyı tüm bölgelere eşit şekillerde yayar. Saçlarınıza değdiği her bölgede kolayca etki eder. Seramik malzeme saçı kolay kolay yakmaz. Burada önemli husus seramik malzeme alırken ürünün seramik kaplama olmadığına dikkat etmektir. Aksi halde kaplamalı ürünler zamanla aşınır ve saçlarınıza zarar verebilir. Ayrıca bu düzleştiriciler uygun fiyatlı olarak piyasada yer almaktadır.
  • Titanyum: Titanyum plakalı düzleştiriciler ısıyı hızla iletir ve saça anında etki etmeye yardımcı olur. Saçlarınıza uzun süre temasından kaçınmalısınız. Hassas ve ince telli saçlar için uygun değildir.
  • Turmalin: Kristal mineralinden üretilen turmalin maddesi, ezilerek düzleştiricinin plakalarına yerleştirilir. Yıpranmış saçlar için kullanılabilir. Saçların dirilmesini ve canlılık kazanmasını sağlar.
  • Keratin: Saçtaki proteini azaltmayarak düzleştirme işlemini sağlayan düzleştiricilerdir. İsminden de anlaşılacağı gibi keratin içeriklidir ve bu da saçı besler. Ayrıca düzleştiricilerin plaka boyutu da saçlarınızın sağlıklı bir şekilde şekillenmesi için bir diğer önemli üretim özelliğidir. 

 

Saç Uzunluğuna Göre Hangi Düzleştiriciyi Almalısınız?

 

Saç uzunluğunuz, hangi saç düzleştiricisini almanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer çok kısa bir saç kesiminiz varsa 19 mm boyutunda bir saç düzleştiricisi alabilirken kalın telli kısa saçlarınız varsa 22 mm boyutundaki saç düzleştiricileri tercih edebilirsiniz. Orta kalınlıkta ve omuz hizasında saçlarınız varsa 25 m, daha kalın telli ve kıvırcık saçlarınız varsa 28 mm boyutlu düzleştiriciler tercih etmelisiniz. Bunların dışında saçlarınız çok uzunsa boyutları 32 mm olan geniş saç düzleştiricileri satın alabilirsiniz. En iyi saç düzleştirici modelleri ile  saçınızın özelliklerine uygun olan ürünü kolaylıkla seçip, satın alabilirsiniz.

 

Saç Düzleştiricisi Çeşitleri Nelerdir?

 

Saç düzleştirmeye yarayan birçok özelliğe ve şekle sahip elektrikli kişisel bakım aletleri üretilmektedir. Saç düzleştiricilerin şekilleri değişse de aslında temelde aynı işleve sahiptir. Kimi düzleştiriciler taraklı iken kimisi fırçalı veya silindir başlıklı olabiliyor. Taraklı saç düzleştirici bun modellerden ilkidir. Buna fırçalı saç düzleştirici de denilebilir. Tarağa sahip bu tür düzleştiriciler, uyguladığı dengeli ısı yayımı sayesinde saçları kırmadan, sağlıklı bir şekilde istenilen doğal düzleştirme ihtiyacına göre şekillendirebilir. Bu sırada hem saçlarınızı kırılmadan tararken hem de düzleşmiş olursunuz. İsterseniz farklı şekiller de verebilirsiniz. Silindir saç düzleştirici ise yine taraklı bir yapıya sahiptir. Taraklı saç düzleştiricisinden farkı, saçları kolayca dalgalı hale getirebiliyor olmasıdır. Bu cihaz ile saçlarınızı tararken bir yandan da onları doğal görünüme sahip dalgalı hale getirebilirsiniz. Saç düzleştirici seçiminde sıcaklık derecesi çok çok önemli bir konudur. Isı derecesinin ayarlanmadığı ya da fazla geldiği durumlarda saçlarınız yanabilir ya da ciddi zarar görebilir. Genelde düzleştiriciler üst derece sınırı 230 olacak şekilde üretiliyor. Bir saç düzleştirici satın alırken sağlığınız için bu ısı seviyelerinin biraz daha altında kalan düzleştiricileri tercih edebilirsiniz.

 

Saç Düzleştirici Fiyatları

 

Saç düzleştirici fiyatları ürün özelliklerine ve kullanılan materyale göre değişkenlik gösterebilir. Bir saç düzleştirici, Saç kurutma makinesi veya Saç şekillendirme setleri satın alırken sağlığınız için bu ısı seviyelerinin biraz daha altında kalan ürünleri tercih edebilirsiniz. Evkur’un sunduğu 24 aya varan kredi kartsız taksit imkanları ile beğendiğiniz model saç düzleştiriciye uygun fiyatlı satın alma seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

 

 

Özeti Göster