⇡ Başa Dön
Marka
Güç (w)
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Ekmek Kızartma Makineleri

Ekmek Kızartma Makinesi Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle mutfaklarımızda elektrikli ev aletleri ile eğlenceli ve lezzetli yemekler yapmak ve atıştırmalıklar hazırlamak kolay hale geldi.

Tamamını Göster

Ekmek Kızartma Makinesi Modelleri

 

Teknolojinin gelişmesiyle mutfaklarımızda elektrikli ev aletleri ile eğlenceli ve lezzetli yemekler yapmak ve atıştırmalıklar hazırlamak kolay hale geldi. Hayatımızı kolaylaştırarak zamandan tasarruf ettiren bu ev aletleri bizlere birçok farklı yemek hazırlamak için fırsat sunuyor. Ekmek kızartma makinesi de hayatımızın içine dahil olan, yıllardır kullanılan elektrikli ev aletlerinden. Ekmek kızartma makinesi dilimlenmiş ekmeklerin içerisine koyularak kızarmasını ve çıtır çıtır olarak servis edilmesini sağlıyor. Kızarmış ekmekleri ise ne şekilde yemek istediğiniz size kalmış. Kahvaltılara çıtır ekmekler hazırlayan ekmek kızartma makineleri dikey olarak sadece ekmek kızartmak için tasarlanmıştır. Ancak gelişen tasarım dili ekmek kızartma makinelerine kızartma, pişirme ve buz çözebilme gibi özellikler kazandırmıştır. Onlarca çeşit arasından ekmek kızartma makinesi tercih ederken göz önünde bulundurabileceğiniz yığınla fonksiyon bulunuyor. Satın almadan önce en uygun modeli seçmek için ihtiyacınızı ve isteklerinizi belirlemelisiniz. Kaç kişilik ekmekler kızarmak istediğinizi, fonksiyonlu modelleri isteyip istemediğinizi, işletmeniz için mi yoksa eviniz için mi bir ekmek kızartma makinesi alacağınıza karar verip seçiminizi buna göre yapmalısınız.

 

Ekmek Kızartma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi haline gelen kızarmış ekmeklerin, kızartılmasına yarayan ekmek kızartma makinesi seçimi düşünüldüğü kadar zor değil. Bir ekmek kızartma makinesi almak istiyorsanız öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken şey büyüklüğüdür. Piyasada farklı özellik ve boyutlarda ekmek kızartma makinesi modelleri bulunuyor. Ekmek kızartma makineleri 1, 2, 4 ve daha fazla ekmek yerleştirme gözüne sahip. İhtiyacınıza hangi büyüklükte bir ekmek kızartma makinesi gerekiyorsa tam da onu almalısınız. Kocaman bir aileniz varsa ve siz tek hazneli bir ekmek kızartma makinesi aldıysanız herkesin karnını doyurmaya yetişemeyebilirsiniz. Satın alırken bir diğer husus cihazın fiziki büyüklüğü olabiliyor. Küçük mutfağınıza kocaman bir ekmek kızartma makinesi satın almak mutfağınızdaki estetiği bozabilir. Bu yüzden satın alırken mutfağınızın ölçülerini ve ekmek kızartma makinesini hangi köşeye yerleştirmek istediğinize net karar vermeniz gerekebilir. Bir ekmek kızartma makinesi satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik üretilen malzemesinin mümkünse çelik olması. Kalitesiz ve sağlığa zararlı bir plastikten üretilen cihazları seçmeniz sağlığınıza zarar verebilir. Yüksek sıcaklıklar plastik ürünler için büyük bir dezavantaj haline gelebiliyor.

 

Ekmek Kızartma Makinesi Özellikleri

 

Ekmek kızartma makinesi, ekmek kızartma özelliğinin yanında birçok özelliğe sahip olabiliyor. Çeşitli ekmek türlerinin kızartılmasını sağlama, birden fazla ekmeği aynı anda kızartma, ekmek kırıntılarının birikeceği hazne, buz çözme, ısı yalıtım, otomatik yanma engelleyici, sıcak tutma ve LED gösterge gibi özellikler bir ekmek kızartma makinesinde bulunabilir. Bu saydığımız özellikler ürünlerin fiyatını etkileyen önemli özelliklerdir. 

Zamandan tasarruf edebilmek ve zahmetsiz ekmekler kızartabilmek için daha fazla otomatik hale getirilmiş ve üstün teknolojiler ile donatılmış ekmek kızartma makinelerini tercih edebilirsiniz.

 

Ekmek Kızartma Makinesi Hangi Malzemeden Üretilir?

           

Birçok marka plastik veya metal olarak cihaz üretebiliyor. Ancak sağlığınız için metal ürünleri tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Ekmek kızartma makineleri genel olarak metal aksamlı makinelerdir ve ısıya dayanıklı olarak üretilirler. Bu sayede ekmekler makineye genelde yapışmazlar, sağlığa zararlı bir durum meydana gelmez. Kızardıkları için yalnızca kırıntıları dökülür. Kırıntı toplama tepsisi ile bu kırıntıları kolayca çöpe dökebilirsiniz. Kaliteli ev aletlerinin adresi Evkur’da. Taksitli ekmek kızartma makinesi fırsatını kaçırmayın.

 

Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Kullanılır?

 

Ekmek kızartma makinesi, ekmeklerinizi dakikalar içerisinde ısıtmaya veya kızartmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Özellikle sabahları bize zamandan tasarruf ettirerek hızlı kahvaltılar hazırlamamızı sağlayan ekmek kızartma makinesini kullanmadan önce satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu incelemeniz gerekecektir. Böylelikle sahip olduğunuz ekmek kızartma makinesinin tüm özelliklerine ve kullanım detaylarına en ince ayrıntısına kadar hâkim olabilirsiniz. Kullanımı çoğu zaman basit olan bu ev aletinin genel kullanım detayları ise şöyle:

 

  • Dilimlenmiş ekmeklerinizi ekmek kızartma makinesinin bölmelerine yerleştirin.

 

  • Ardından kızartma derecesini ayarlamalısınız. Dereceyi ayarladıktan sonra makinenin kolunu aşağı yönlü indirerek kızartma sürecini başlatabilirsiniz.

 

  • Ekmeklerin kızarmasını bekleyin. Kimi cihazlarda dakika sayacı olabilir ve alarm sesi ile kızartma işleminin bittiğini haber verebilir. Ekmeklerinizi iyi kızardığından emin olun. 

 

  • Ayarladığınız sürenin sonunda ekmek kızartma makinesinin kolu geri attığında kızartma süresi sona ermiş demektir.

 

  • Bu süreçte ekmekler de yukarıya çıkmış olacaktır. Elinizi yakmayacak şekilde ekmekleri cihazınızdan alabilir ve servis edebilirsiniz. 

 

Ekmek Kızartma Makineleri Ne Kadar Sürede Pişirir?

 

Uzun uğraşlara gerek kalmadan kısa sürede ekmek kızartmak için üretilen ekmek kızartma makineleri ortalama 5 ile 10 dk. arasındaki sürelerde ekmeklerinizi kızartabilir. Süre önemli olduğu kadar sizin kızartma derecesi seçiminiz de çok önemli. Az kızarmış ekmekler seviyorsanız daha az, fazla kızarmış ekmekler seviyorsanız daha fazla kızartabilirsiniz. 

 

Ekmek kızartma makineleri genel olarak dakikalar içinde ekmeklerinizi istediğiniz düzeyde kızartır ve yemeye hazır hale getirir. Oldukça pratik bir makine olan ekmek kızartma makinesi, hızlı hazırlamak istediğiniz kahvaltılarınızda sizlerin en büyük yardımcısı olacak. Daha önce belirttiğimiz gibi birçok özellikte ekmek kızartma makinesi olduğu için pişirme süreleri de elbette farklılık gösterebilir.

 

 Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Temizlenir?

 

Ekmek kızartma makinesinin kullanma kılavuzuna inceleyerek hangi parçalarının çıkarılıp çıkarılmadığına ve hangilerinin bulaşık makinesinde yıkanabildiğine bakmanız gerekecektir. Ekmek kızartma makinesini her kullanımdan sonra silmeniz ya da yıkamanız temizlik ve hijyen açısından önemlidir. Aynı zamanda cihazın uzun ömürlü kullanılmasını sağlar. 

 

Ekmek kızartma makinesinin içinde her kızartma işlemi sonrası ekmek kırıntıları birikir. Bu kırıntıları makineyi her kızartmadan sonra ters çevirerek boşaltabilirsiniz. Ancak ekmek kızartma makinesinin yüzeylerini sivri cisimlerle kazıyarak temizlemek makinenin görünümüne ve fonksiyonlarına zarar verebilir. Bu yüzden nemli bir bez ya da yumuşak malzemeler temizliği sağlıklı hale getirecektir.

 

Ekmek Kızartma Makinesi Fiyatları

 

Üreticiler birbirinden farklı özelliklerde ve donanımlarda ekmek kızartma makinelerini piyasaya sürmekteler. Boyutları, bölmelerin ve ısıtma kademelerinin sayısı, sıcak tutma, çözme gibi özellikler bir ekmek kızartma makinesinin fiyatını etkileyen başlıca özellikler. Elbette markadan markaya özellik ve fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Siz de bir ekmek kızartma makinesi satın alacaksanız göz önünde bulundurmanız gereken şey fiyat ve performans açısından sizi tatmin edecek olmasıdır. Yüksek performanslı bir makineyi kendi bütçenize uygun olarak almak tercih sebebiniz olabilir. Bütçenize uygun, mutfağınıza çok yakışacak ekmek kızartma makinelerini Evkur’da bulabilirsiniz. 24 aya varan vadelerle kredi kartsız ekmek kızartma makineleri, tost makineleri, çay makineleri Evkur’da.

  

Ekmek Kızartma Makinelerinde Renk Seçenekleri Var mı?

           

Ekmek kızartma makineleri de diğer elektrikli ev aletleri gibi farklı renk ve tasarım seçeneklerine sahip. Ekmek kızartma makinesi siyah, gri, beyaz gibi renk seçenekleri ile üretilebiliyor. Ancak mutfağınızda kullandığınız diğer ev aletlerine uyum sağlaması için altın, gümüş, bronz, pembe gibi renk seçeneklerini de bulabilirsiniz.

Mutfakların bütünlüğünü bozmadan, dilediğiniz renk seçeneklerinde tercih edebileceğiniz ekmek kızartma makineleri kahvaltılarınıza lezzet katarken mutfaklarınıza mis gibi ekmek kokuları bırakacak. Size uygun ürünleri Evkur’da bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

 

Özeti Göster