⇡ Başa Dön
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Telefon Ekran Koruyucuları & Kırılmaz Camlar

Günlük hayatta yanımızdan ayırmadığımız telefonlar hayatımızın önemli bir parçası olmuştur. Hem özel hayatımız hem de iş hayatımızı idare ettirdiğimiz telefonların önemi oldukça fazladır. Telefonun ekranının ve içindeki bilgilerin zarar görme riskini azaltmak için ekran koruyucusu kullanmak gerekir. Elektronik cihazların en hassas yeri ekranlarıdır. Dokunmatik ekranlarda oluşabilecek herhangi bir hasar, kırık veya çatlak dokunmatiği bozacağı için telefon kullanılmaz hale gelir. Bu yüzden ekran koruyucuları, cihazınızın ekranını dış etkenlere, darbelere karşı korur.

Tamamını Göster

Günlük hayatta yanımızdan ayırmadığımız telefonlar hayatımızın önemli bir parçası olmuştur. Hem özel hayatımız hem de iş hayatımızı idare ettirdiğimiz telefonların önemi oldukça fazladır. Telefonun ekranının ve içindeki bilgilerin zarar görme riskini azaltmak için ekran koruyucusu kullanmak gerekir. Elektronik cihazların en hassas yeri ekranlarıdır. Dokunmatik ekranlarda oluşabilecek herhangi bir hasar, kırık veya çatlak dokunmatiği bozacağı için telefon kullanılmaz hale gelir. Bu yüzden ekran koruyucuları, cihazınızın ekranını dış etkenlere, darbelere karşı korur. Ekran koruyucu kullanmanız, cihazınızı yere düşürdüğünüzde ekranın kırılıp çatlamasını önler. Cep telefonu ekranınızın detaylı olarak korunması için kırılmaz cam kullanmalısınız. Kırılmaz cam kullanmak telefonunuzu uzun ömürlü bir şekilde kullanmanızı sağlar.

 

Cep telefonları için telefon koruyucuları plastik ve cam olarak ikiye ayrılır. Cam malzemeden yapılmış olan ekran koruyucuları plastiklere göre çok daha sağlamdır. Kırılmaz camlar diğer ürünlere göre çarpmaya, düşmeye ve darbeye daha dayanıklıdır. Aynı zamanda ekran koruyucularının ortak özellikleri arasında çizilmeyi önlenmesi eklenebilir. Koruyucular sayesinde telefon çizilmesi sorunu en aza inecektir. Ekran koruyucuları genellikle cihazları kırılmaktan korumasa da çizilmeye karşı korur.

 

Telefon koruyucularının bir diğer önemli özelliği ise ekrandan yansıyan ışığın parlaklığını yumuşatarak gözde meydana gelebilecek problemlerin önüne geçmektir. Göz sağlığı için bu konu önemlidir.

 

Ekran Koruyucu Nasıl Takılır?

 

Telefon ya da tabletler için kullanılan ekran koruyucular telefona takılmadan önce telefon yüzeyi iyice temizlenmelidir. Ekranın üzerindeki toz ve lekeler temizlendikten sonra yavaş bir şekilde kenarlarından başlanarak dikkatlice takılmalıdır. Ekran koruyucular takılırken hava kabarcığı kalmaması çok önemlidir. Hava kabarcığı kalması durumunda telefon ekranında hoş bir görünüm olmaz, hem de ekran koruyucu görevini yerine getiremez. Koruyucu camın işlevini düzgün bir şekilde yerine getirmesi için koruyucu kenarlarından açılmamasına dikkat edilmelidir.

 

Ekran Koruyucu Boyutları

 

Akıllı telefonlar için tasarlanan ekran koruyucuları, ekranları korumak gibi önemli bir göreve sahiptir.

Ekran koruyucularının boyutları birbirinden farklıdır. Ürünlerin farklı boyutlarda olması, kullanılan telefon modellerinin boyutlarının birbirinden farklı olmasıyla ilgilidir. Akıllı telefonlarda kullanılmak üzere birbirinden farklı boyutlarda ekran koruyucu modelleri mevcuttur. Telefonunuzun boyutuna uygun olmayan ya da modeline tam uygun olmayan ekran koruyucu çeşitleri, telefonunuzu tam anlamıyla koruyamaz. Telefonun modeline uygun olması, ekrandan daha büyük ya da daha küçük olmaması gerekir. Büyük olduğunda cihazın yapısına zarar verdiği gibi küçük olduğunda da ekranı tamamen kaplamadığı için çizilme ya da kırılma durumları ile karşılaşılabilir. Bundan dolayı telefonunuzun modeli ile ekran koruyucunun uyumlu olması oldukça önemlidir.

 

Ekran Koruyucu Fiyatları

 

Kırılmaz cam alırken ürünün orijinal olduğuna dikkat etmek gerekir. Bu durum fiyatı belirlemede direkt olarak etkilidir. Yüksek dayanıklılığa sahip ve sıkıştırılmış plastikten yapılan ürünleri, sahtelerinden ayırt etmek zordur. Ekran koruyucunun orijinal olması ürünün uzun süreli kullanılmasını ve ekrana gelen darbelerde, ekranın çok iyi bir şekilde korunmasını sağlar. Ekran koruyucularını birbirinden ayıran en büyük özelliklerden biri de ürünün dayanıklılığı ve yüzeyinin dokusudur. Ekstra dayanıklılık isteyenler temperli ekran koruyucu modellerini tercih edebilir. Temperli cam yüksek dayanıklılıktadır. Darbelere karşı en üst düzeyde dirence sahiptir. Bu özelliklere sahip ekran koruyucuları; düşme ve çarpma gibi durumlarda sıkıştırılmış yapıları sayesinde ekranın zarar görmesini engeller.

 

Telefonunuzun en iyi şekilde korunmasını sağlamak için kırılmaz telefon koruyucu ürünlerimize mutlaka göz atmalısınız. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu kırılmaz ekran camı çeşitleri arasında telefonunuza en uygun ekran koruyucu modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzla ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerden powerbank ve kulaklıklar kategorilerini inceleyebilirsiniz.

 

Özeti Göster