⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Elektrikli Bisikletler ve Mopedler Taksit Avantajıyla Evkur’da

Elektrikli bisikletler, gücünü şarj edilebilir aküsünden alıp elektrik motoruyla hareket sağlayan seyahat araçlarıdır. Motorlu araçlardan daha uygun fiyatları olan adına e-bisiklet de denilen şarjlı bisiklet çeşididir. Normal bisiklet yapısı görünümünde olsalar da biraz daha fazla ağır yapıdadırlar. Elektrik motoru ve pil kaynaklı ağırlıklarına rağmen kilometrelerce öteye gidip gelebilen bisikletler, sağlam malzemelerden üretilmişlerdir. Ülkemizin kalitesiyle ön plana çıkmış servis yapılanması olan firmaların elektrikli bisiklet modelleri artan kaliteli hizmet taleplerinde ön plana çıkıyorlar.

Tamamını Göster

Elektrikli bisikletler, gücünü şarj edilebilir aküsünden alıp elektrik motoruyla hareket sağlayan seyahat araçlarıdır. Motorlu araçlardan daha uygun fiyatları olan adına e-bisiklet de denilen şarjlı bisiklet çeşididir. Normal bisiklet yapısı görünümünde olsalar da biraz daha fazla ağır yapıdadırlar. Elektrik motoru ve pil kaynaklı ağırlıklarına rağmen kilometrelerce öteye gidip gelebilen bisikletler, sağlam malzemelerden üretilmişlerdir. Ülkemizin kalitesiyle ön plana çıkmış servis yapılanması olan firmaların elektrikli bisiklet modelleri artan kaliteli hizmet taleplerinde ön plana çıkıyorlar.

 

Yol kalitesinin pek de iyi olmadığı yerlerde tek ulaşım çözümü güçlü motorlu araçlar olmuşlardır. Yol kalitesinin artmasıyla bisikletlerin ve elektrikli bisikletlerin trafikteki sayıları git gide artmaya başlamıştır. Kısa süreli seyahatlerin zahmetsizce ve hızlıca yapılmasını sağlayan elektrikli bisiklet fiyatlarıyla da motorlu araçlara göre satın alınması, ulaşılması kolay araçlardandır. Ayrıca bisikletlerin sağlığı ilgilendiren pozitif özellikleri de bulunur. Dengede durma, sürekli dikkatte kalma gibi fiziksel bu özellikler artı fayda olarak düşünülebilir.

 

Teknolojiye bağlı olarak sürekli değişen endüstriyel gelişmeler elektrikli bisikletlerin üretim modellerini pozitif yönde etkilemektedir. Gününümüz elektrikli bisikletleri daha güçlü yapıya sahiptirler. E-bisikletler hem zaman hem de artan ulaşım fiyatlarına göre kısa süreli seyahatler için ciddi kazanım sağlarlar. Zamandan ve ekonomik yönden tasarruf sağlarlar. En iyi elektrikli bisikletleri Evkur’da hiç peşinatsız, kredi kartsız 24 aya varan taksitle satın alabilirsiniz.

 

Elektrikli Bisikletlerin Özellikleri

 

E-bisikletlerin özellikleri diğer bisikletlerden farklıdır. Her ne kadar bisiklet diye anılsa da hareket gücünü fiziksel kuvvet dışında, elektrikli motordan alırlar. Anında hız kazanabilen elektrikli bisikletler, motor ve pil gücünün kuvvetini sürücünün kontrolüne verir. Normal bisikletlerden daha hızlı sürat yapabilme özellikleri vardır. Hız kontrolü sürücü tarafından yol durumuna göre vites düşürme veya arttırma yoluyla yapılabilmektedir. Bozuk ve engelli yollarda düşük vitesler seçilmeli, güvenlik tedbirleri mutlaka alınmalıdır. Sürat söz konusu olan yerde araçların fren sistemleri de hayati önem taşır. Üretici firmalar bu tür sistemleri kendi üretim sistemlerinden veya dünyaca ünlü vites takımı yapan firmaların ürünlerini kendi ürün gruplarında kullanırlar. Sürüş kurallarına uyumlu olan kullanılan bisikletler, daha az fren yapma bisiklet üzerinde güvenli kalma fırsatı verir. E-Bisikletler az bir güçle yola çıkabilen araçlardır. Şöyle ki saatte 25 km. yapabilen bir bisiklet yol durumuna göre 35-45 km. yol kat edebilmektedir. En güvenli gidiş dönüş mesafesi olarak tek bir şarj süresi ile 15 km. yol alabilir.

 

Elektrikli Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

E-Bisikletler sökülüp takılabilen akülü modelleri yenilenebilir veya değiştirilebilir olması önemlidir. Kolay ulaşılabilir servis yapısı, ihtiyaçlara göre ilave edilebilen ek parça temininin yapılabilmesi, önemli kullanım avantajı sağlar. Bisiklet kullanırken sele boyu yani oturum yeri sürücünün rahatça pedal çevirebilme seviyesinde olmalıdır. Böylece sürücünün denge ve hakimiyeti sürüşü kolaylaştırır.

 

Elektrikli Mopedler

 

3 tekerli motor türleri olan mopedler geçmişte üzeri kapalı, arkası kasalı 3 tekerli araçları hatırlatır. Motorlu araçların en büyük handikapı olan gürültü ve yakıt kokusu, elektrikli mopetlerde yerini sessizlik ve temiz havaya bırakıyor. Elektrikli tricycle hafif yük taşıma kapasiteleri de olan araçlardır. Triporter diye de bilinen bu araçlar hafif ticari taşımacılıkta sıkça kullanılan elektrikli motorlardır. Kısa ve orta mesafe ulaşımda ve taşımacılıkta kullanılabilen modelleri oldukça fazladır. Kişisel ihtiyaca uygun yaygın kaliteli elektrikli mopedleri Evkur’da hiç peşinatsız kredi kartsız 24 aya varan taksitle satın alabilirsiniz.

 

Kısa mesafeli yolculukların ve hafif taşımacılık işler hayatın bir parçası ise 3 tekerlekli elektrikli bisikletler işleri kolaylaştırıyor. Ulaşım maliyetlerinin her geçen gün arttığı hafif ticari taşıma ücretleri sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu zamanlarda beklemeden iş görmek ve ihtiyaç duyulan yerlere ulaşım sağlamak için ekonomik mini mopedler kullanılır. Firmalara ciddi anlamda katma değer sağlayan mopedlere olan ilgi artmaya devam ediyor. Düşük enerji maliyetiyle maksimum fayda sağlayan pratik şarjlı motorlardır. Dar yollarda bile kullanılabilen park problemi çıkarmayan elektrikli mopedler gürültü kirliliği de yapmazlar. Neredeyse 100 yıldır insanlık hayatını bir parçası olarak değişmeyen modelleriyle gelen çeşitleri bundan sonraki yıllarda da kullanılmaya devam edecek izlenimi veriyor.

 

Elektrikli Moped Modelleri

 

Moped modelleri farklı amaçlara maksimum hizmet verebilmek adına farklı çeşitlere sahiptir. Motor gücü 1000 W modellerinde 72 V, 24 Ah, akü gücü olan modelleri 2 kişi taşıyabilecek kapasitede üretilmişlerdir. 220-240 V elektrik enerjisiyle şarj olurlar. 50 km. kadar hız yapabilen çeşitleri bulunur. Örnekte motor gücüne bağlı diğer modellerin özellikleri birbirine yakın değerlerde değişebilmektedir. Mopetlerin 2 kişinin seyahat edebileceği şekilde üretilmiş modelleri vardır. Tek kişinin seyahat edebileceği yük taşıma sepeti olan modelleri de bulunur.  Her şartta ulaşım ve taşıma yapabilecek kabiliyette ürün talep ediliyorsa kabinli triporter modeli sürüş konforunu üst düzeyde tutan modellerdir. Trafikte rahatça fark edilebilir, seçilebilir renkleri vardır. Mavi ve kırmızı renkli triporterlar en çok görünen modeller arasında olmuşken beyaz renkli moped renkleri de yaygın satışta olan modellerdir. Özel veya kamuya ait işletmelerde sık kullanılan bu araçlar genelde ihtiyaca göre dizayn edilebilir. Belediyelerin temizlik ve çöp toplama aracı olarak kullandığı kamu araçları farklı hizmetler için kullanıldığı birimleri de vardır. Belediye zabıtalarının devriye gezme aracı olarak kullandığı elektrikli bisikletler ayrıca farklı görevlerde birimler arası rink aracı olarak da kullanılmaktadırlar. Elektrikli moped turizm şirketlerinin kısa mesafeli taşımacılık ve rink seferi için kullandığı modellerdendir. Oturum yerlerinin genelde deri görünümlü veya deri kaplama malzemesiyle kaplandığı görülür. Üzeri açık moped modellerinde deri kaplamalar kullanılması temizlik bakımından da faydalı olur. Posta ve kargo aracı olarak da kullanılan mopedler görüldüğü üzere doğru hizmete yönelik her sektörde kullanılırlar.

  

Elektrikli Mopetlerin Garanti Süreci

 

Elektrikli araçların garantileri faturası kesildikten sonra başlayarak en az iki yıl boyunca devam eden bir süreci kapsar. Mopetler de kullanım talimatları ve bakım talimatlarının nasıl yapılacağına dair bilgilendirme kitapçığı bulunur. Ürüne bağlı bakım talimatlarına uyulması ürünün kullanma ömrüne katkı yapan önemli bir süreçtir. Ürünlerin bakımlarının her zaman yetkili servislerde yapılması araçlara uyumsuz parça ile trafiğe çıkmanın önüne geçen tedbir olacaktır. Araçla uyumlu olmayan parçalarla seyahat etmenin tehlikeli olabileceği unutulmamalıdır.

 

Elektrikli Mopet Fiyatları

 

Şarjlı motorların çeşitleri ve kullanım özellikleri fiyatını etkileyen unsurlar arasındadır. Her model moped, hizmet edeceği yönde özel donanımlar içerir. Motor gücü tekerlek yapısı kabin özellikleri gibi değişken faktörler de modeline göre moped fiyatlarını etkiler. Triporter almadan önce hangi amaçta daha faydalı olmasını istiyorsanız o yönde model seçmek kullanma süreci açısından daha faydalı olacaktır. Büyük ticari şirketlerin hizmet kalitesini arttırmak adına firmalarına kazandırdıkları bir araç tipidir. Küçük ticari işletmelerin hem fiyat hem de ekonomik yakıta sahip olması avantajı sayesinde her kesimden ihtiyaç sahibinin işine gelir avantajlar sağlıyor. Evkur’un sunduğu taksitle moped ve elektrikli bisiklet satın alma avantajlarını kaçırmayın.

Özeti Göster