⇡ Başa Dön
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitle Elektrikli Scooter Satın Alma Avantajları Evkur'da!

Elektrikli Scooter

Elektrikli scooter, akülü şarj edilebilir tekerlekli bireysel ulaşım araçlarıdır. Kişisel kısa mesafeli yolculuklarda ciddi zaman kazandıran pratik ulaşım araçları elektrikli scooter modelleridir. Her geçen gün popülerliğini arttırmakta olan scooter modelleri, özellikle şehir içi trafik taşıtlarının bir parçası olarak ulaşım çeşitliğine pozitif yönde katkı sağlar.

 

Tamamını Göster

Elektrikli Scooter

 

Elektrikli scooter, akülü şarj edilebilir tekerlekli bireysel ulaşım araçlarıdır. Kişisel kısa mesafeli yolculuklarda ciddi zaman kazandıran pratik ulaşım araçları elektrikli scooter modelleridir. Her geçen gün popülerliğini arttırmakta olan scooter modelleri, özellikle şehir içi trafik taşıtlarının bir parçası olarak ulaşım çeşitliğine pozitif yönde katkı sağlar.

 

25 km. menzil alabilen modelleri orta mesafeli ulaşımda gidiş dönüş için yeterli gücü kullanıcılarına vaat etmektedir. Gün boyu yapılacak kısa mesafeli sürüşlerde yeterli performans gösteren modellerin kullanımı her geçen gün artarak devam ediyor. En iyi elektrikli scooter modellerini Evkur’da 24 aya varan taksitle hiç peşinatsız kredi kartsız taksitle satın alabilirsiniz.

 

Elektrikli scooterların ilk ataları olan 3 tekerlikli scooterlar çocuklar için üretilmiştir. Sonradan gelişen tüm özellikleri çocuklara özel çeşitlenmişlerdir. İlk piyasaya çıktığı zamanlarda gençler için scooter çeşitleri ile pazarda yer edinen modeller yetişkinlerin kısa mesafeli yolculuklarına uyarlanmıştır. Kız çocuk scooter ve erkek çocuk scooter olarak kay kay şeklindeki scooterların yetişkin versiyonları çok güçlü profesyonel özelliklerle imal edilmiş ulaşım araçları olmuştur.

 

Her geçen gün artan trafik problemi ve trafik yavaşlamasına bağlı kısa mesafe yolculukların gereğinden fazla uzaması e-scooterlara olan talebi biraz daha arttırmaktadır. Bireysel bir araçla, zahmetsiz keyifli seyahat etmeyi sağlayan scooterler bisikletten çok daha küçük yapıda olması sebebiyle metro otobüs yolculukları sonrasında kısa yolların kat edilebilmesi içinde kullanılabiliyor. Pratik kullanım kolaylığı sağlayan birçok ürünün katlanabilme özelliği sayesinde elde taşınmasına fırsat verir. Katlanan elektrikli scooterlar kısa zamanlı elde taşıyabilmek adına ve az yer kaplama gibi avantajlar sağlar. Enerji sarfiyatı en az olan araçlardan e-scooter her türlü motorlu araç tiplerine göre yakıt ve bakım ücretlerine göre avantaj sağlar.

 

Elektrikli Scooter Özellikleri

 

Elektrik motorunun aracın aküsündeki enerjiyi kullanarak hareket ettiren scooterlar insan taşıma kabiliyetine sahip sağlam şasi yapısı olan araçlardır. Ön tekerleğe bağlı döner mil bisiklet gidonu tarzı tutunma ve yön tayin etmeye yarar. Gidon üzerinde güç verme ve fren yapmaya yarayan tertibatlar kolayca kullanılacak şekilde hazırlanmıştır. Scooter araçlar düz yolda kullanılabilecek türde üretilmiş araçlardır. Tekerlek yapılarının küçük olması nedeniyle bozuk yollar scooter kullanımını zorlaştırır. Scooterların şasi üzerindeki tekerlere bağlı fren tertibatları bulunur. E-scooterlar disk ve kampana türü fren sistemleri kullanırlar. Reflektör ve aydınlatma ön ışığı araçlarda mutlaka bulunmalıdır. Tekerleklerde bulunan süspansiyon yol üzerindeki değişken yol durumuna göre sarsıntı yapmadan rahat sürüş yapmaya yarayan yaylı düzeneklerdir. Elektrikli scooter her türlü hava koşuluna uzun müddet direnç gösterip dayanmasını sağlayan özel boyalı gövde yapısı vardır. Şarj edilebilir tekrar kullanıma uygun akü sistemi aracın uzun yıllar kullanılabilmesine olanak verir. Alüminyum gövde yapısı olan e-scooter modelleri diğer alüminyum olmayan modellere göre daha hafif yapıya sahiptirler. Taşıma ve saklama için modelin hafif olması isteniyorsa bu tür özellikler araştırılabilir. Araçlar kuru zeminde kullanılabilecek en iyi düzeyde imal edilmişlerdir. Yağış ve ıslak zeminde aracın zarar görebileceği ve sürüşün tehlikeli olabileceği unutulmamalıdır.

 

Elektrikli Scooter Kaç Saat Gider?

 

Elektrikli scooterların çalışma süresi, ortalama taşıma kapasitesi ve yol durumu gibi birçok etkene göre değişebilir. Üretici firmalar fikir vermek adına genelde ürünün kaç km. mesafe yapabileceğine dair bilgiler verir. 120 kg. taşıma kapasitesi olan e-scooter, maximum 30 km. hızla 25-30 km. yol kat edebilir. Satın alacağınız e-scooter modelini bu bilgiyi referans alarak değerlendirebilirsiniz.

 

Elektrikli Scooterlar Nasıl Kullanılmalı?

 

Şehir hayatındaki ulaşım araçlarından biri haline gelen e-scooterlar trafik kanun yönetmeliklerine konu olmuştur. Kalabalık cadde ve sokaklarda kullanılan araçlar çoğaldıkça bunlara bağlı kanunda olmayan araçlar ilave yönetmeliklerle kullanımları düzenlenmiştir. Kişisel elektrikli scooter kullanımı dışında bu araçlar trafikte ticari kiralama sistemiyle de kullandırılmaya başlanmıştır. E-scooter kullanan sürücülerin kurallara hareket ederek trafikte bulunması sürücü sağlığı ve çevresel trafik güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Ülkemizde ki geçerli kanunlara göre e-scooter araçların araç yollarını kullanmaları zorunlu hale getirilmiştir.

 

Yaya ve bisiklet yollarında kullanımı yasaklanan scooterlarla 25 km.'den fazla yol yapılmaması gerekir. Uyarı işareti vermek hariç tek elle scooter kullanılması ve iki kişi seyahat edilmesi de kanunda yasaklanmıştır. Yaya ve trafiği olumsuz yönde etkilen park etme şekilleri de cezai sorumluluk getirdiği unutulmaması gereken bazı kurallardır. Trafikte farkındalık oluşturmak adına araç ışıklarının açık olarak ilerlenmesi önemlidir. Gece sürüş yapılması gerekiyorsa trafikte farkındalık oluşturmak adına giysi yönünün her yerden görünebilen fosforlu renklere sahip olması gerektiği unutulmamalıdır.

 

Elektrikli Scooter Garanti Şartları

 

Elektrikli Scooterlar kanunla belirtilen önlemlerin tamamı sürücü sağlığı ve kamu yararına olduğu unutulmamalıdır. Birçok fayda sağlayan yönleriyle elektrikli scooterlar her zaman trafik kurallarına uygun kullanılması gereken araçlardır. Üretici firmalar kanunen sorumlu oldukları iki yıllık garanti sürelerini müşterilerine sunarlar. Ancak uzun yıllar kullanım ömrü olan araçların bakım onarım veya yedek parça gereksinimlerinin de duyulacağı göz ardı edilmemelidir. Satın alınan ürünün yaygın servis ağı olması ve yedek parça sağlayabilecek ve yıllar geçse de kullanım ömrü süresince parça ve teknik destek sağlayabilecek alt yapısı olan markaları tercih etmek isabetli olacaktır. Satış faturasıyla geçerli garantileri başlayan scooterlar standart kullanımda oluşabilecek durumlara karşı garanti sağlamış olur. Her firmanın garanti şartlarıyla aynı olmayacağı düşünülmelidir. Kullanım kılavuzu mutlaka okunmalı ve içeriğindeki tavsiyeler her zaman ciddiyetle takip edilmelidir.

 

Elektrikli Scooter Fiyatları  

 

Scooter fiyatlarını belirleyen etkenler vardır. Ürün özelliklerinde görülen motor gücüne bağlı ürünün kaç km. yol alabileceği gibi durumlar fiyatına etki edebilecek en etkili faktördür. Güvenilir üretici firmaların en kaliteli elektrikli scooter modelleri Evkur’da 24 aya varan hiç peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajıyla satın alabilirsiniz.

 

Özeti Göster