⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Güç (w)
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Süpürge Modelleri Evkur'da

Süpürgeler

Süpürgeler, kullanıcıların evlerini iş yerlerini vs. temizlemek amacı ile kullandıkları bir tür temizlik yardımcı birimidir.  Süpürgeler yapıldıkları malzeme, kullandıkları enerji, çekme güçleri, çalışma prensipleri, depolama hazneleri ve kablolu olup olmamalarına göre farklı özellik ve tiplerde üretilmektedirler. Bu doğrultuda en çok kullanılan süpürge tipleri robot süpürgeler, elektrikli süpürgeler, şarjlı süpürgeler, torbalı süpürgeler, torbasız süpürgeler ve akıllı robot süpürgeler olarak sıralanabilir.

Tamamını Göster

Süpürgeler

 

Süpürgeler, kullanıcıların evlerini iş yerlerini vs. temizlemek amacı ile kullandıkları bir tür temizlik yardımcı birimidir. Süpürgeler yapıldıkları malzeme, kullandıkları enerji, çekme güçleri, çalışma prensipleri, depolama hazneleri ve kablolu olup olmamalarına göre farklı özellik ve tiplerde üretilmektedirler. Bu doğrultuda en çok kullanılan süpürge tipleri robot süpürgeler, elektrikli süpürgeler, şarjlı süpürgeler, torbalı süpürgeler, torbasız süpürgeler ve akıllı robot süpürgeler olarak sıralanabilir. Kullanıcılar, süpürgeleri kullandıkları alanın büyüklüğü ve süpürgeyi kullanım uzunluklarına göre farklı türlerde süpürge tercihlerinde bulunabilirler. Evkur, kullanıcılara istedikleri tip ve fiyat skalasında süpürge modelini bulabilme fırsatını sunmakta; kullanıcılara aynı zamanda çeşitli ödeme kolaylıkları sağlamaktadır. Kredi kartsız elden taksitle ödeme seçenekleri bu kolaylıklardan bazıları arasında yer alır. 

 

Robot Süpürgeler

 

Robot süpürge son zamanlarda kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği süpürge türlerinin başında gelmektedir. Robot süpürgeleri diğer süpürgelerden ayıran en önemli özellik robot süpürgelerin temizlik esnasında herhangi bir kullanıcıya ihtiyaç duymuyor olmasıdır. Robot süpürgeler bulundukları ortamı kendi kendilerine temizlemelerini sağlayacak bir elektronik sistemi içerecek şekilde üretilirler. Bu doğrultuda kullanıcılar robot süpürgeye temizlenecek ortamın elektronik bir haritasını verirler. Temizlenecek ortamın elektronik haritasını kullanıcıdan alan robot süpürgeler, kullanıcıların belirlediği sıklık oranına göre temizlik işlemini yapmak amacıyla yuvalarından çıkarlar ve temizlik işlemine başlarlar. Robot süpürgeler temizlik yerlerini belirlemek için kullanıcıların onlara yüklemiş olduğu elektronik haritayı kullanırlar. Temizlik işleminin bitmesinin ardından yuvasına dönen robot süpürgeler, yuvalarında bataryalarını doldurup tekrar temizlik işlemini gerçekleştirmek için hazır hale gelirler. Kullanıcıların robot süpürge kullanımında yapmaları gereken tek şey robot süpürgelerin çöp haznesini değiştirmek, suyunu ve deterjanını kontrol etmektir. Kullanıcıya farklı çözümler sunan birbirinden değişik özelliklere sahip robot süpürgeler bulunmaktadır.

 

Elektrikli Süpürgeler

 

Elektrikli süpürge neredeyse her evde bulunan klasik süpürge türlerinden biridir. Elektrikli süpürgeler süpürgeden çıkan kablo ucunun bir prize bağlanması yoluyla elektrik ihtiyaçlarını giderirler. Elektrikli süpürgeler kullanıcılar tarafından prize bağlandıktan sonra etrafın süpürülmesi için kullanılır. Elektrikli süpürgeler bir çöp haznesine ve kirleri toplamak için bir uzantıya sahiptir. Genellikle bu uzantının ucunda dikey ve uzun olarak üretilmiş bir süpürge hortumu ve süpürge sapı bulunmaktadır. Kullanıcılar temizlemek istedikleri yerlere süpürgenin ucunu yakınlaştırırlar. Süpürgenin içerisindeki motor, kablo aracılığıyla prizden aldığı elektrik sayesinde çalışan motor ile kiri çeker. Çekilen kir süpürgenin içerisinde yer alan çöp haznesine dolar. Evkur, süpürge çok çeşitli süpürge çeşitleri ile kullanıcıların istedikleri süpürgeleri bulmaları konusunda kullanıcıların yanındadır. İhtiyacınız olan süpürgeyi satın almanız için Evkur elden 24 aya varan taksitli ödeme seçenekleri ile ödeme kolaylığı sunar. Elektrikli süpürge fiyatları ürün model, marka ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

 

Elektrikli Süpürge Çeşitleri

 

Elektrikli süpürgeler farklı boyut, ağırlık, çekme gücü ve tiplerde üretilip satışa sunulurlar. Elektrikli süpürgeler ilk olarak çöp haznelerine göre farklılıklar gösterirler. Bazı elektrikli süpürgelerin çöp haznesinde değiştirilebilir bir torba bulunur. Kullanıcılar belirli sayıda temizlik işleminin ardından dolmuş olan bu torbayı değiştirirler. Bazı elektrikli süpürgeler ise çıkarılıp takılabilir ve yeniden kullanılabilir bir çöp haznesine sahiptir. Bu tip elektrikli süpürgelerde kullanıcılar çöp haznesinin dolduğunu fark ettiklerinde çöp haznesini yerinden çıkarıp boşaltırlar. Temizlenmiş ve boşaltılmış çöp haznesinin eski yerine takılması ile süpürge tekrar kullanım için hazır hale getirilmiş olur. Çöp haznesi tekrar kullanılabilen ve temizlenebilen süpürgeler, torbalı süpürgelere oranla kullanıcılar tarafından daha sık tercih edilmektedirler. En iyi elektrikli süpürge hangisi? diye araştırıldığında birçok kullanıcı torbasız elektrikli süpürgeleri tavsiye edecektir.

 

Toz Torbasız Elektrikli Süpürgeler

 

Kullanıcıların daha önceleri sıklıkla tercih ettikleri klasik elektrikli süpürgeler genellikle torbalı süpürgelerdir. Torbalı süpürgeler zaman içerisinde kullanıcılara ek masraf çıkardığından ve çevreye ekstra bir atık oluşturduklarından dolayı daha az kullanılmaya başlanmıştır. Torbasız elektrikli süpürge torbalı elektrikli süpürgelerin sebep olduğu masraf ve atık gibi problemleri gidermek amacıyla tasarlanmış ve üretilmiş olan ilk süpürge tiplerindendir. Torbasız süpürgeler ekstra bir torbaya ihtiyaç duymadıklarından dolayı kullanıcılara torba masrafı çıkarmamaktadırlar. Torbasız elektrikli süpürgeler yine ekstra bir torbaya ihtiyaç duymadıklarından ötürü çevre için daha az zararlı olan elektrikli süpürge türlerindendir. 

 

Şarjlı Süpürgeler

 

Kullanıcılar açısından düşünüldüğünde süpürge kullanımı esnasında süpürgenin kullanımını zorlaştıran en büyük etken süpürgenin kablosudur. Süpürge kabloları yoğun kullanım esnasında kullanıcıların ayaklarına ya da ev içerisinde bulunan farklı eşyalara takılabilirler. Süpürge kablolarının bu şekilde farklı nesnelere takılması, temizlik işleminin aksamasına sebep olur. Süpürgelerin temizlik işleminin aksamasına sebep olan kablo probleminin çözülmesi için geliştirilmiş olan şarjlı süpürge herhangi bir kablo olmadan çalışabilme ve kullanılabilme imkanına sahiptir. Süpürge, kullanımda olmadığı zamanlarda kullanıcılar tarafından bir hazne aracılığıyla elektrik prizine takılır. Elektrik prizinden bir süre enerji alan şarjlı dik süpürgeler, içerisinde bulunan bataryaya aldığı enerjiyi depolar. Çalışma esnasında bataryasındaki enerjiyi kullanan şarjlı süpürge, kullanım esnasında elektrik prizine ve kabloya gerek kalmadan temizlik işlemini gerçekleştirebilir. 

 

Süpürge Kullanım Alanları

 

Süpürgeler temizlik amacıyla kullanıcılar tarafından oldukça farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda süpürgenin yaygın olarak en çok kullanıldığı alan kullanıcıların evleridir. Kullanıcılar evlerini kolay bir biçimde temizlemek için süpürgeleri tercih ederler. Ev içerisindeki kirleri elektrik yardımı ile kullanıcıları uğraştırmadan bir çekim gücü aracılığıyla içerisine çekip hapseden süpürgeler, kullanıcılara temizlik işlemi söz konusu olduğunda büyük faydalar sağlamaktadır. Süpürgenin tek kullanım alanı evler değildir. Süpürgeler kullanıcılar tarafından evlerin dışında ofis ve işyerleri gibi büyük ortamların temizliği için de kullanılmaktadırlar. Ofis ve işyerleri için kullanılan süpürgeler genellikle daha büyük çöp haznelerine, daha büyük güç tüketimine ve daha fazla çekim gücüne sahip olan süpürgelerdir. Bu süpürgeler ofis ve işyeri gibi ortamların büyüklüğü ve kir oranının fazla olması sebebi ile ev tipi süpürgelere oranla daha güçlü olacak şekilde üretilirler. 

 

Süpürge Tercihi

 

Temizlik yapmak amacıyla süpürge tercih edecek kullanıcıların öncelikle temizlik alanlarını tercih etmeleri gerekir. Ev gibi küçük alanların temizliği için süpürge ihtiyacı olan kullanıcılar elektrikli süpürge, şarjlı süpürge ve robot süpürge tercih edebilirler. Ev ortamını temizlemek amacıyla bu tip süpürgeleri tercih edecek olan kullanıcılar süpürge tercihlerinde çok yüksek çekim gücüne sahip olmayan ve diğer süpürge tiplerine göre daha az enerji tüketen süpürgeleri tercih edebilirler. Akıllı robot süpürge gibi süpürgeler de genellikle ev ortamında temizlik ihtiyacı duyan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Robot süpürge fiyatları ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Temizlik alanı büyük olan ve ofis ya da işyeri temizliği için süpürge tercihi yapacak olan kullanıcıların ise daha büyük, güçlü ve yoğun çekiş gücüne sahip olan süpürgeleri tercih etmeleri gerekmektedir. 

 

Süpürge Bakımı

 

Süpürge tercihini doğru bir şekilde yapmış kullanıcıların süpürgelerin kullanım ömrünü uzatmak için süpürgelerinin bakım ve temizliklerini düzenli olarak yapmaları gerekmektedir. Günümüzde çoğu elektrikli süpürge torbasızdır ve bir çöp haznesine sahiptir. Kullanıcıların bu çöp haznesini tam olarak dolmadan değiştirmeleri ve çöp haznesinin doluluk oranını belirli aralıklarla kontrol etmeleri süpürgenin motor sağlığı açısından büyük bir önem arz etmektedir. Çöp haznesi ve motor elektrikli süpürgelerin iç mekanizmalarında art arda gelmektedir ve çöp haznesinin temizlenmeden elektrikli süpürgenin çalıştırılması, elektrikli süpürgenin kullanım ömrünü kısaltabilir. Bu sebeple kullanıcıların elektrikli süpürge bakım ve temizliklerini aksatmadan yapmaları gerekmektedir. Evkur, sahip olduğu süpürge çeşitliliği ile kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda tercih ettikleri süpürgeleri kolaylıkla bulabilmelerini sağlamaktadır.

Özeti Göster