⇡ Başa Dön
Marka
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Epilatör Modelleri ve Fiyatları

Epilatörler

Epilasyon aleti olarak da bilinen epilatörler, son derece pürüzsüz ve parlak bir cilt elde edilmesi konusunda kullanıcıya rahatlık sağlarlar. Hızlı ve etkili sonuç gösteren epilatörler kadın, erkek herkes tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. İstenmeyen tüylerin kökünden alınmasını sağlayarak uzun süre pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Farklı fonksiyonlara sahip olma özelliklerine göre değişkenlik gösteren ürünler kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu durum tamamen kişinin kendi ihtiyacına göre ürün seçmesini sağlar.

Tamamını Göster

Epilatörler

 

Epilasyon aleti olarak da bilinen epilatörler, son derece pürüzsüz ve parlak bir cilt elde edilmesi konusunda kullanıcıya rahatlık sağlarlar. Hızlı ve etkili sonuç gösteren epilatörler kadın, erkek herkes tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. İstenmeyen tüylerin kökünden alınmasını sağlayarak uzun süre pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Farklı fonksiyonlara sahip olma özelliklerine göre değişkenlik gösteren ürünler kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu durum tamamen kişinin kendi ihtiyacına göre ürün seçmesini sağlar.

 

Epilatörleri kullandıktan sonra; ağda gibi zahmetli, cımbız gibi acılı yöntemlerden uzak duracaksınız. Kişisel bakım kadar önemli bir konuda mutlaka kendinize zaman ayırmalısınız. Kişisel bakım için ayırdığınız zaman epilatörler sayesinde daha da kısalır ve zaman tasarrufu sağlamış olursunuz.

 

Epilatör Modelleri

 

Epilatör aletlerinin modelleri arasında birçok farklı özellik bulunur. Bu özellikleri kişilerin ihtiyaç ve isteklerine göre planlanmış ve üretilmiştir. Bazı modeller tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmek isteyen kişiler için tasarlamıştır. Mesela bu kişiler için ışıklı epilatör ince ve küçük tüylerin rahatça görülmesi sağlanmıştır. İnce tüyler yeteri kadar ışık almadığında görülmediği için ışıklı modeller tam da bu durum için tercih edilmelidir. 40 cımbızlı epilatörler ise hız bakımından oldukça kullanışlıdır. Cımbız çokluğu işlemin kısa süre içerisinde tamamlanmasını sağlar. Bu epilasyon aletini kullanarak hızlı ve pürüzsüz sonuçlar elde edebilirsiniz. Etkili bir epilasyon için, epilasyon aletinin diz ve koltuk altı gibi zor bölgelerde de kolay kullanım sağlaması çok önemlidir.

 

Epilasyon aletlerini kadınlar kadar erkekler de rahatlıkla kullanabilir. Erkekler de rahatsız oldukları bölgelerdeki istenmeyen tüylerin azaltılması veya yok edilmesi için epilasyon cihazlarından yardım alabilirler. Epilasyon aleti alınırken cilt durumuna uygunluğu da dikkate alınmalıdır. Özellikle hassas cilde sahip kişiler alacakları ürünün ciltlerine uygunluğundan emin olmalıdır. Böylece cihazı konforlu ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.

 

Epilatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Epilasyonun kolay ve konforlu bir şekilde sağlanması için, bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. İlk defa epilatörlerle tanışacak kişilerin bacak gibi daha az hassasiyet gösterebilecek bölgelerden başlaması önerilir. Bu bölgeler cihazın cilt ile uyumunu görebilmenizi sağlar. Ciltte kuruluk, kızarıklık, tahriş ve hatta yara olmaması için ürüne karar verirken oldukça hassas davranmalısınız. Sonuç olarak cilde uygulanacak bir cihazı satın alırken güvenlik ön planda tutulmalıdır. Kullanım sonrası herhangi bir problem yaşamadıysanız işlemi tamamladıktan sonra sağlıklı bir görünüm elde etmek için cildin nemlendirilmesi tavsiye edilir.

 

Dikkat edilmesi gereken farklı bir konu cihazın başlık çeşitliliğinin yanı sıra satın almak istediğiniz modelin şarjlı veya kablolu olmasıdır. Şarjdayken çalışan ve çalışmayan modeller olduğu için bu özelliğe dikkat etmeniz gerekir.

Epilatörlerin sahip olduğu özelliklerden bir tanesi de ıslak kullanıma uygun olup olmamasıdır. Kişisel bakımınızı duş esnasında gerçekleştirmek için mutlaka ıslak kullanıma uygun bir model satın almalısınız. Detaylı bir epilasyon için modelin ışıklı olmasını tercih edebilirsiniz.

 

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

 

Epilasyon aletinin çeşitli başlıklarının olması ile farklı bölgeler için kullanım kolaylığı sağlar. Epilasyon aleti kullanırken uygulama yaptığınız bölgeye uygun olan başlığı tercih etmenizde fayda var. Özellikle hassas ciltler için üretilen epilatörler, acısız ve kolay uygulama için en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Eğer tüyleriniz çok uzunsa işlem yapmadan önce tüylerinizi kısaltabilirsiniz. Sonrasında 75 derecelik açı ile tüylerin uzama yönünün tersine doğru epilatörü uygulayabilirsiniz. Bu konuda oldukça önemlidir. Mutlaka tüylerinizi uzama yönünün tersine doğru almalısınız. Aynı zamanda ıslak-kuru kullanıma uygun modeller uygulama sırasında işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Epilasyon yaparken kuru bir cilt epilasyon işlemini daha rahat hale getirir. Epilasyon makinesi kullanılan bölgede, işlem sırasında veya sonrasında kızarıklık meydana gelebilir. Bu tarz bir durum yaşamamak için öncelikle epilatörün doğru kullanılması gerekir. Ürünü uygulama yaptığınız bölgeye çok bastırmadan yumuşak hareketlerle uygulamak, kızarıklık ve tahrişler oluşumunu engeller. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da işlem yapılan bölgede kızarıklık, acı hissedildiğinde epilatör cihazı aynı bölgeden üst üste geçirilmemelidir. Bu şekilde bir sorun yaşadıysanız işlem sonrasında uygulanacak nemlendirici kremler ile hassas bölgelerde oluşabilecek sorunları en aza indirebilirsiniz.

 

Uygulama esnasında işlem yapılan bölgenin temiz olması önemli bir konudur. Cildinizde nemlendirici, kayganlaştırıcı, krem ve benzeri ürünlerin olmaması da cihazların çalışmalarını olumlu yönde etkileyebilir. Cildin temiz olması epilasyon aletinin doğru çalışmasına yardımcı olur. Ancak önerilen koşullar uygulandığı takdirde cihazdan yüksek performans elde edebilirsiniz.

 

Kullanıcıların aklına takılan başka bir durumda epilasyon aletinin batık yapabilme ihtimalidir. Doğru kullanımda epilasyon aletinin batık oluşumuna neden olduğu konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Cihazların yanlış kullanımı batık sorununun oluşmasında etkili olabilir. Bu sorunla karşılaşmamak için epilasyon aletini kullanırken cihazı tek bir yöne doğru hareket ettirmeniz gerekmektedir. Tüm epilasyon aletlerinde bu kural geçerlidir. Bu tarz ürünlerde modeller farklı olsa da bazı özellikler ve kullanım şekli hemen hemen aynıdır. Batık oluşumunu önlemek için vücut peelingleri ve keselerden yardım alabilirsiniz. Duş sırasında yumuşayan cildinizdeki ölü derileri uzaklaştırmak hem batık oluşumuna önler hem de pürüzsüz sağlıklı bir görünüm elde edersiniz.

  

Bazı modellerde mevcut olan tıraş başlığı ve tarağı, vücudun farklı bölgelerinde yakın tıraş olanağı ve daha hassas bir kullanım deneyimi sağlar. Bu sayede haftalar boyunca pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

 

Su geçirmeyen epilatör modelleri %100 su geçirmezdir. Bu özellik sayesinde acısız bir deneyimle banyoda veya duşta tüy alabilirsiniz. Su geçirmez özelliğinin olması nedeniyle ürünü suyun altında yıkayarak temizleyebilirsiniz.

 

Epilatörlerin Temizliği Nasıl Olmalıdır?

 

Temizlik ve düzenli bakım, her cihazı kullanırken gerektiği gibi epilasyon cihazlarını kullanırken de oldukça önemlidir. İyi temizlenmiş bir epilatörde yer alan cımbızlar, vücudunuzdaki tüyleri tek seferde sorunsuz bir şekilde almanızı sağlar. Bu sayede daha az acı hissederken, pürüzsüz bir cilt elde etmeye daha da yaklaşırsınız.

 

İşlem sonrasında ürünün temizliği için özenli olursanız, uzun ömürlü kullanım sağlarsınız. Ürünü modellere göre farklı şekillerde temizlemeniz mümkündür. Su ile temas edebilen cihazları suyun altında temizleyebilirsiniz. Ancak su ile temasın olmaması gereken ürünler için kutunun içinden çıkan aparatla ya da fırça ile temizlik yapmanız gerekir.

 

Epilatör Fiyatları

 

Farklı markalara ait modeller arasında ürünlerin başlık özellikleri, motor gücü, tasarımı, şarj süresi ve pil ömrü değişiklik göstermektedir. Aradığınız kriterlere ve ek fonksiyonlara göre epilatör fiyatının değişmesi de kaçınılmaz olur.

 

Epilatör cihazlarının ayrıntılı özelliklerini incelemek için Evkur’un kullanıcılarına sunduğu ürün gamını inceleyebilirsiniz. Peşinatsız, kredi kartsız 24 aya varan taksit avantajları ile seçtiğiniz epilatör aletine hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca kişisel bakım ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz saç şekillendiriciler ve saç kurutma makineleri kategorilerine göz atabilirsiniz.

Özeti Göster