⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Epilasyon Aletleri ve Epilatör Modelleri

Epilasyon Aletleri ve Ağdalar

Epilasyon aletleri ve ağdalar vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Bu cihazlar elektrikle, pille veya sarj edilerek çalışır. Ağdalar ise ısıtılıp eritilerek uygulanmaktadır. pilasyon aletleri yüz, koltuk altı, kol, bacak ve bikini bölgesine uygulanabilir özelliktedir. Bu aletleri kullanmadan önce nasıl kullanılmasını bilmeniz gereklidir. Yanlış kullanımlarda vücudunuz tahriş olabilir veya batık oluşumuna sebebiyet verebilirsiniz.

Tamamını Göster

Epilasyon Aletleri ve Ağdalar

 

Epilasyon aletleri ve ağdalar vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Bu cihazlar elektrikle, pille veya sarj edilerek çalışır. Ağdalar ise ısıtılıp eritilerek uygulanmaktadır.

 

Epilasyon aletleri yüz, koltuk altı, kol, bacak ve bikini bölgesine uygulanabilir özelliktedir. Bu aletleri kullanmadan önce nasıl kullanılmasını bilmeniz gereklidir. Yanlış kullanımlarda vücudunuz tahriş olabilir veya batık oluşumuna sebebiyet verebilirsiniz. İstenmeyen tüyler ister kadınlar için olsun ister erkekler için herkesi rahatsız edebilir. Bu nedenle epilasyon aletlerine ihtiyaç duyulur. Birbirinden farklı birçok türü bulunan epilasyon aletlerine Evkur fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz.

 

Epilasyon Aletleri ve Ağda Nasıl Kullanılır?

 

Kişisel bakım insanlar için büyük önem taşımaktadır. İstenmeyen tüyler ise hem erkekler hem de kadınlar için sorun olabilmektedir. Kıllardan kurtulurken çoğu şarjlı epilasyon aleti ile işlemi daha kolay uygulayabilirsiniz. Farklı çalışma prensipleri ile istenmeyen tüyleri hedef alan cihazlar ve ağdaları aşağıdaki başlıklar altında inceleyebilirsiniz:

 

Epilatör: Vücuttaki tüyleri almaya yarayan aletlerdir. Epilatörler yavaş bir şekilde kullanılmalıdır. Hızlı bir şekilde cildinizde gezdirdiğinizde hem cildinizi kapma ihtimali vardır hem de tüylerin kırılıp batık oluşturmasına sebep olacaktır. Bazı marka epilatörlerin hız ayarı bulunmaktadır. Hız ayarını istediğiniz şekilde ayarlayarak tüylerinizi alabilirsiniz. Epilatör çoklu cımbız işlevini görmektedir. Bu yüzden biraz acı çekeceğiniz bir işlem olabilir. 

 

Lazer epilasyon aleti: En etkili ve kesin çözümlerden biridir. Tecrübe gerektirmeden evde kendi lazer epilasyonunuzu kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Lazer epilasyonun çalışma mantığı kıl köküne ışın atarak derinize hasar vermeden onları ısıtıp yakmaktır. Bu kökler zarar gördükçe zamanla uzaması seyrekleşecektir. Güvenli, sağlıklı ve kesin çözümler üretebilen aletlerdir.

 

Ağdalar: Doğru ve düzgün ağda kullanımında tüyleri azaltmaya yardım edebilir. Kıl köklerinin tersine yönde çekilmesi çok önemlidir yanlış yöne çekildiği zaman tüyler ağdaya gelmeyecektir. Bacak ve kol gibi geniş bölgelerde daha iyi uygulandığından kullanımı en çok bu bölgelerde tercih edilebilir. 

 

Epilasyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Epilasyon aleti alırken cildinizi tahriş etmeyen ürünler seçmeniz gerekir. En pratik ve kesin çözüm lazerdir. İhtiyacınıza uygun bütün epilasyon aletlerini Evkur’un sunduğu fırsatlardan yararlanarak taksitli epilasyon aleti seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Ayrıca günlük rutininiz için gereken saç şekilendirme cihazlarını ve kişisel bakım ürünlerini Evkur'da bulabilirsiniz. Hangi epilasyon aletinin hangi bölgede ve nasıl kullanacağına dikkat etmek gerekir. Yanlış kullanımlarda cildinize zarar verebilirsiniz. Güzellik merkezlerine fazla para vermeden evde kendi kişisel bakımlarınızı bu ürünlerle yapmanız mümkündür. 

 

Hangi Epilasyon Yöntemi Daha İyi?

 

İstenmeyen tüylerden her mevsim kurtulmak istenilmektedir. Gelişen teknolojiler sayesinde her geçen gün birbirinden iyi epilasyon yöntemleri çıkmaktadır. Her epilasyon yöntemi biraz acı hissettirebilir. Ancak kişilerin acı eşiği birbirinden farklı olduğu için acıları farklı hissedeceklerdir. Lazer epilasyon aleti istenmeyen tüylere atışlar yaparak azalmasını sağlar uzun süreli kullanımlarda kesin çözüme ulaşabilir. Kıl köklerine ulaşan bu ışınlar zaman içinde yok olmasını sağlar. Daha kesin çözümlü ve hızlı aletlerdir. Uzun süre tüyleri çıkarmaz. 

 

Kendinize uygun bulduğunuz veya ihtiyacınız olan ürünleri tercih edebilirisiniz. Ağdalar biraz zahmetli işlem gerektirebilir. Fakat tüylerin hepsi birden çekildiği için hızlı bir yöntem olduğundan tercih edebilirsiniz. Yüz epilasyon aleti kullanırken ekstra bir özen göstermek gerekir. Yüz en hassas ve görünür bir bölge olduğu için tahriş olması enerjinizi düşürecektir. Epilasyon yaptıktan sonra hemen duşa girilmemesi gerekir. Cildinizde kızarıklıklar oluşur bir süre bekledikten sonra duşa girebilirsiniz. 

 

Kişisel bakımın en merak edilen konularından biri de “epilasyon aletleri ve ağdalar tüyleri azaltır mı?” sorusudur. Epilasyon aleti tüyleri kökünden aldığı için daha yavaş ve ince köklü uzamasına neden olur. Lazer epilasyon aletleri tüylerin azalmasına yardımcı olur. Tüylerin uzaması kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu durum çok kişisel ve hormonlarla alakalı bir konu olduğu için her epilasyon aleti her kişide farklı sürelerde uzama sağlayacaktır. Tüylerin uzaması genellikte 3-4 hafta kadar sürmektedir. 

 

Özeti Göster