⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
İç Hacim Aralığı (lt)
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Fırın Satın Alma Avantajları Evkur'da

Fırın

Mutfak, günlük yaşantıda en sık kullanılan mekânlar arasında yer almaktadır. Mutfaklarda yemek yapmak için çok çeşitli materyallere ihtiyaç duyulur. Yemek yapmak için kullanılan yardımcı en önemli materyallerden birisi de fırınlardır. Kısa sürede sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamayı daha da kolaylaştırmaktadır. Fırınınız pişirme işlemi yaparken siz, diğer işlerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Yemeğin iyi ve doğru oranda pişmesi için iyi kalitede bir ürün seçmeniz çok önem taşımaktadır. Bu nedenle mutfakta kullanılacak elektronik pişirme ürünlerinin teknik özelliklerine ve boyutuna dikkat etmek ve bu açıdan mutfağı en verimli şekilde kullanmak için de çok önemlidir. 

Tamamını Göster

Fırın

 

Mutfak, günlük yaşantıda en sık kullanılan mekânlar arasında yer almaktadır. Mutfaklarda yemek yapmak için çok çeşitli materyallere ihtiyaç duyulur. Yemek yapmak için kullanılan yardımcı en önemli materyallerden birisi de fırınlardır. Kısa sürede sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamayı daha da kolaylaştırmaktadır. Fırınınız pişirme işlemi yaparken siz, diğer işlerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Yemeğin iyi ve doğru oranda pişmesi için iyi kalitede bir ürün seçmeniz çok önem taşımaktadır. Bu nedenle mutfakta kullanılacak elektronik pişirme ürünlerinin teknik özelliklerine ve boyutuna dikkat etmek ve bu açıdan mutfağı en verimli şekilde kullanmak için de çok önemlidir.  Piyasada birçok markanın değişik boyutlarda fırını bulunmaktadır. Ocaklı fırınlar, ankastre fırınlar, mini ve midi boy fırınlar bunlar arasında en çok tercih edilenlerdir. Değişik markaların ürettiği birçok ürün vardır. Bu ürünler bir yandan size zamanı verimli kullanma imkânı sağlarken öte yandan da lezzetli yemekler pişirmenize olanak tanır. Börek, ızgara, kek, yemek ve daha birçok lezzetin ortaya çıkmasına yardımcı olan bu ürünlerin her tarif için farklı şekilde ayarının yapılması gerekir. Bu sayede yemekler, tatlı ve hamur işleri tarife uygun şekilde pişirilir ve istenilen lezzete ulaşır.

 

Ankastre Fırın

 

Dünya üzerinde çok çeşitli marka tarafından üretimi sağlanan beyaz eşyalar arasından fırınlar, mutfakların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Birçok farklı yemek türünü yapabilmenizi mümkün kılan fırın çeşitleri geniş kitleler tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bu ürünler fonksiyonel özellik bakımından kullanıcılarına önemli avantajlar sağlamaktadır. Duvar ya da mevcut mobilya içerisinde gömme olarak kullanımı sağlanabilecek olan ankastre fırınlar, yer işgal etmemesi sebebiyle de küçük ve dar alanlar için ihtiyaç duyulan ürünler arasındadır. İç ve dış tasarım olarak birbirinden farklı onlarca çeşit bulunan bu ürünler küçük ve dar alanlar için kurtarıcı görevi üstlenirler. Yeni nesil mutfak tasarımları ve mobilya anlayışlarında ankastre ürünlerin kullanımı ön planda tutulur. Bu da kullanım alanlarına uygun olarak ürün seçimi yapmanız oldukça önemli bir hale getirir. Kullanımında oldukça büyük kolaylık sağlayan bu ürünler, beyaz eşya satın alımında başı çeker. 

Gömme tasarımlarının darbelere karşı güçlü bir koruma sağladığı ve bu yönlerinin onları uzun ömürlü ürünler haline getirdiği ankastre fırınlar, uzun yıllar boyunca yemek pişirmenin en keyifli yolunu sizlere sunar. Ankastre fırın modelleri, günümüz mutfaklarında en yaygın kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler pratik kullanımlarının yanı sıra genellikle kendini temizleyen programlara sahip modelleri ve manuel temizlikte de kolaylık sağlayan yapılarıyla günlük hayatı oldukça kolaylaştırır. Aralarında pirolitik temizleme sisteminden ızgara özellikli modellere ve çok fonksiyonlu tasarımlara kadar pek çok ankastre fırının yer aldığı ürün koleksiyonu mevcuttur. Siz de hayalinizdeki ankastre modelini bularak keyifli bir pişirme deneyimi elde edebilirsiniz.

 

Fırın Çeşitleri

 

Tasarımları gereği birbirinden lezzetli yiyecekleri dakikalar içerisinde hazırlayabilmeyi mümkün kılan ankastre ürünler birçok farklı renk seçeneği alternatifleri ile önünüze çıkar. Mutfakta vakit geçirmekten keyif alan bireyler için birbirinden farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu ürünler pek çok temel parçadan oluşturulan rezistans sistemi ile çalışır. Rezistans sayesinde ısı iletimini sağlayan ürünler sağlıklı kullanım bakımından oldukça önemlidir. Kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak kullanmaktan keyif aldığınız herhangi bir markanın ürününü seçebilirsiniz. Aynı zamanda birçok farklı renk alternatifi de yer veren markalar ürünlerinde zengin renk çeşitliliği kullanmaktadır. 

Ankastre fırınların beyaz renkli olanları en çok tercih edilmesinin sebebi kullanıldığı alanlarda ferah bir görüntü oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle küçük alanlarda kullanım sağlayabileceğiniz beyaz fırınlar bulunduğunuz ortama daha geniş ve aydınlık gösterebilir. Tasarım anlayışı olarak modern teknolojik donanımlar ile üretimi sağlanan ankastre ürünler ve modern, klasik, retro gibi çeşitleri ile de dikkatleri üzerine çeker. Beyaz renkli olanın yanı sıra gri, kırmızı, siyah, inoks başta olmak üzere birçok farklı renk alternatifi sunan marka ürünleri arasından yeni nesil tasarımlardan tercih edebilirsiniz. Pratik ve hızlı bir şekilde yemek pişirmek için birçok fırının turbo özelliğinden yararlanmak mümkündür. Ankastre fırınlarda karşımıza turbo özellikli olarak çıkmaktadır. Hemen hemen her modelde yer alan turbo pişirme özelliği, ısıyı pişirme sağladığınız gıdanın tümüne eşit bir şekilde dağıtarak pişirme konusunda daha çabuk sonuç almanızı sağlar. Yerli ve ithal birçok farklı markayı kullanım yeri ve amacınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz.

 

 

Mini ve Midi Boy Fırınlar

 

Mutfaklar, günlük yaşantıda aktif olarak kullanılan mekânlar arasında yer almaktadır. Bu mekânlarda yemek yapmak için kullanılan yardımcı en önemli materyallerden birisi de mini ve midi fırınlardır. Bu fırınlarda pişirme işlemi yapılırken siz diğer işlerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Yemeğin iyi ve doğru oranda pişmesi için iyi kalitede bir midi ve mini fırınlar seçmeniz çok önemlidir. Aynı zamanda bir pişirme ürünü seçilirken ürünün teknik özellikleri, boyutu ve kolay taşınabilir olmasına özen gösterilmelidir. Mini ve midi fırınlar bu açılardan çok pratik bir işlev görür. Boyut olarak evde kullanıma uygun olduklarından yemek pişirmek için tercih edebilirsiniz. Özellikle kısa süre içinde kokusuz yemek pişirmek istiyorsanız, bu ürünler sizin için idealdir.

Piyasada birçok markanın değişik boyutlarda ürünü bulunmaktadır. Mini ve midi boy fırınlar modern mutfaklarda tercih edilenler arasındadır. Değişik markalar tarafından üretilen bu ürünler bir yandan size zamanı verimli kullanma imkânı sağlarken öte yandan da lezzetli yemekler pişirmenize olanak tanır. Börek, ızgara, kek, yemek ve daha birçok lezzetin ortaya çıkmasına yardımcı olan bu ürünlerin her tarif için farklı şekilde ayarının yapılması pişirme açısından önemli bir ayrıntıdır. Mini ve midi fırınlar mutfakta hem az yer kaplar hem de profesyonel yemekleri kolayca pişirme imkânı sağlar. Aynı zamanda tasarımlarıyla da çeşitlenen bu fırınlar arasından mutfak dizaynınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

 

Mini ve Midi Fırın Özellikleri 

 

Kullanıcılar tarafından beğeni toplayan tasarım, boyut, özellik ve kalite açısından birçok marka mutfaklara uygun mini ve midi fırın modelleri sunulmaktadır. Bu markaların farklı renk ve modelde çıkardığı ürünler ile herkes kendi zevkine, ihtiyacına ve bütçesine uygun modelleri bulabilir. Mini fırın modelleri genellikle börek pişirme sıklığı yüksek olan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Ayrıca 1800 W fırın gücü ile tüm yemeklerin iyi şekilde pişmesine olanak tanır. Turbo fanlı pişirme özelliği, iç aydınlatma lambası, ısıya dayanıklı özel ön cam, ayarlanabilir termostat, zil uyarılı zaman ayarı gibi özellikler hem yemeklerin iyi pişmesini hem de yemeklere zamanında kolayca müdahale edilmesi konusunda avantaj sağlar. 

Isıyı yoğunlaştırarak yansıtan emaye iç haznesi sayesinde yemeklerin her yerini eşit derecede pişirir. Bu sayede tam kıvamlı ve lezzetli yemekler hazırlamanızı kolaylaştırır. Son zamanların en gelişmiş mini fırın modellerinde piliç çevirme fonksiyonunu da bulunmaktadır. İnox panel, zaman ayarı, kolay raf sistemi, turbo fan, ayarlanabilir termostat, çift cam, kolay temizlik için sökülebilir iç cam, paslanmaz uzun ömürlü iç malzemeler ile kaliteli bir kullanım sağlar. Buz çözme özelliği, buhar destekli pişirme avantajı ve diğer özellikleri ile kullanışlıdır ve az yer kaplar. Beyaz eşya konusunda Farklı markaların değişik bütçeler için hazırladığı midi fırın modelleri, çoğunlukla 50 litrelik iç hacmi ile kalabalık aileler için de uygundur. 

 

Fırın Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Mutfaklarda fırınların sıklıkla tercih edilmesinin sebebi yemeklerin hem daha hızlı hem de daha iyi pişmiş bir şekilde servis edilmesidir. Bu şekilde size hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlar. Almak istediğiniz fırının birden çok özelliğinin olmasına dikkat etmek o fırını daha kullanışlı hale getirir. Bu sayede daha iyi ve lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Fırınların en çok tercih edilen pişirme stillerinden biri geleneksel pişirmedir. Geleneksel yöntemler yemeklerin altına ve üstünün eşit derecede pişmesine yardımcı olur. Fırınlarda pişirilen yemekler ile sevdiklerinize daha az yağlı ve daha sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Fırın seçimi yaparken yeni evlenenler ya da fırınlarını yenilemek isteyenler birkaç konuya dikkat etmelidir. Bu konular hakkında bilgi sahibi olmak fırın seçimi yaparken kendiniz için en uygun fırını bulmanıza yardımcı olabilir. 

İyi bir inceleme yaptıktan sonra fırınların özelliklerinin, boyutlarının ve pişirme stillerinin nasıl olduğunu öğrenerek ihtiyacınız olan fırın çeşidini rahatlıkla bulabilirsiniz. Yeni ev kurmak isteyenler ya da mutfak eşyalarını değiştirmek isteyenler son model bir fırın alarak uzun süre boyunca kullanabilirler. Yeni nesil fırınların iyi yanlarından biri enerji tüketimini dengeleyerek az elektrik ile çok işler başarabiliyor olmalarıdır. Beğendiğiniz fırını satın alırken ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Taksitle ödeme imkânı sayesinde bütçeniz için en uygun fırına sahip olabilirsiniz. 

 

Fırın Seçimlerinde Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

 

Fırın modellerinin özelliklerini bilmek fırın seçimimizde oldukça yardımcı olabilir. Fırınlar da en çok tercih edilen özelliklerden biri yemeklerin çıtır bir şekilde pişmesidir. Bu tür pişirme yöntemi için buna uygun olarak tasarlanmış fırınlar tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde bunun için üretilmemiş fırınlar size istediğiniz çıtırlıkta ürünler hazırlayamayabilir. Çıtır tarifler genellikle böreklerde, hamur işlerinde ya da tatlarda aranan özelliklerden biridir. Ülkemizde hamur işi geleneği oldukça gelişmiş yemek türlerinden biridir. Bu yemekleri en iyi ve en sağlık şekilde yapabilmek için sağlam bir fırına ihtiyaç duyabilirsiniz. Fırın seçimimizde bu ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilecek fırın çeşidi satın alabilirsiniz.

Turbo pişirme özelliğinde fırınlardaki fanlar devreye girerek hem içerideki hava akımını sağlar hem de yaptığınız aromatik yemeklerin kokularını rahatlıkla dışarı atar. Bu özelliği sayesinde de yalnızca bir yemek pişirmek yerine daha fazla tepside koyarak yemeklerinizi aynı anda pişirebilirsiniz. Bu sayede de yemeklerinizin hepsi kokuları birbirine karışmadan ve aynı oranda rahatlıkla pişer. Bu özellik de birçok fırında yer alır ve en çok tercih edilen fonksiyonlardan biridir. Bu ve daha birçok özellik içeren fırınları inceleyerek kendiniz için en uygun ürünü seçerek ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Kredi kartsız ödeme seçenekleri sayesinde ödemenizi kolay bir şekilde yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.  İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için senetle ya da elden taksitle ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Evkur’un sahip olduğu geniş ürün gamı içerisinde mutfağınız için gerekli ocaklar, davlumbazlar ve aspiratörler modellerine göz atabilirsiniz.

 

 

Fırınlarda Bulunan Pişirme Özellikleri

 

Fırın tercihi yaparken belli başlı birkaç özelliği olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu fonksiyonlar sayesinde yemeklerinizi istediğiniz şekilde az enerji harcayarak daha lezzetli pişirebilirsiniz. Bu özelliklerin içerisinde turbo pişirme, alt ısıtma, ızgara, alt üst pişirme, fan defrost ve fan destekli üst ızgara gibi özelliklerini bulması yemeklerinizi oldukça kolay bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olabilir. Alt üst fırın özelliği sayesinde klasik fırınlarda olduğu gibi yemekler altından ve üstünden eşit hava ve ısı derecesi ile aynı oranda  pişirilir. Bu sayede yemeğinizin hem üstü hem de altı eşit oranlı pişer. Bu özellik neredeyse tüm fırınlarda bulunabilen temel özelliklerden biridir. Özelliklerden bir diğeri olan ızgara fonksiyonu ise evinizde dışarı çıkmadan mangal lezzetini yakalayabileceğiniz en iyi özelliklerden biridir. Bu özellik sayesinde dışarı çıkıp piknik alanına gitmeden, kömürle ya da telle uğraşmadan evinizin konforunda aynı lezzeti yakalayabilirsiniz. Izgara mangal fonksiyonu sayesinde sadece mangalla kalmayarak başka şeyler de yapabilirsiniz. Çok çeşitli olarak değerlendirilebilecek bu özellik sayesinde evinizde dilediğiniz yemeği yapabilirsiniz. 

Fırınlarda bulunan özelliklerin sahip olduğu avantajlardan biri de yiyecek pişerken dışının çıtırlaşması ve içinin suyunun lezzetinin içerde kalmasını sağlamasıdır. Bu işleme mühürleme işlemi adı verilir. Bu işleme tavada yapmak isterseniz uzun süreler boyunca ve dikkatli bir şekilde tavanın yanında beklemeli ve sürekli kontrol etmelisiniz. Bu oldukça yorucu ve zahmetli bir iştir. Bunun yerine fırın ızgara özelliği sayesinde mühürlemek istediğiniz yemeği fırına atarak rahatlıkla mühürleyebilirsiniz. Fırında yemeğiniz mühürlenirken aynı zamanda siz bu zamanda değerlendirerek geri kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede size zamandan ve enerjinizden tasarruf etmenizi de yardımcı olur. Fırınların incelenmesi gereken bir diğer özelliği ise turbo pişirme özelliğidir. Bu pişirme özelliği yemeğinizin daha hızlı pişirebilir ve yemeğinizi hızlı bir şekilde hazırlanmasına katkıda bulunur. Bunu yaparken ısıyı yemeğin her tarafına eşit miktarda dağıtarak her yeri aynı oranda ve aynı sürede pişirir. Ayrıca neredeyse birçok yemek ya da tatlı için gereken fırının önceden ısıtılması koşulu bu özellik için gerekli değildir. Fırınınız çok hızlı ısındığı için önceden ısıtma işlemine gerek kalmaz. Bu sayede yemeğimizi hazırlayıp direkt olarak fırına koyarak rahat bir şekilde yapabilirsiniz. 

 

Fırın Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Fırınınızı kullanırken en yüksek derecede verim alabilmek için yapmanız gereken birkaç kontrol vardır. Bu kurallara dikkat ederek fırındaki yemeklerin hem pişme oranını hem pişirme süresini rahatlıkla kendi istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz. Bunlardan ilki fırına yiyeceği koyduktan sonra fırın kapağını kapatıp kapatmadığınızı kontrol etmektir. Eğer fırının kapağını kapatmazsanız ısı ve hava akışı gerçekleşmediği için yemekleriniz yeterince iyi pişmez ve eğer bu aksaklık uzun süre giderilmezse yemekleriniz yenmeyecek duruma bile gelebilir. Kullanma kılavuzlarına dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Fırından tam verim alabilmek daha lezzetli yemekler çıkarabilmek ve ekonomik olarak daha iyi kontrol edebilmek için talimatlara uymanız önemli bir faktördür. Kullandığınız fırının donmuş yiyecekler için özel bir kullanıma ihtiyacı olup olmadığını kullanma kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz. Eğer fırınınız donmuş yiyecekler için uygun ise dolmuş yiyecekleri daha önceden çözdürerek kullanmanıza gerek kalmaz. Fakat fırınınız eğer bunun için uygun değilse fırının çalışma ayarlarını bozarak içerideki ısıyı da elektrik akımını da zorlayarak problemler yaratabilir. 

Yemeklerinizi pişirirken yaptığınız yemeklerin hazırlama, pişirme ve dinlenme sürelerini göz önünde bulundurarak daha lezzetli yemekler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede fırınınız hem lezzetli hem de daha aromatik yiyecekler çıkarabilir. Fırınların içerisinde ya da kapağında bulunan her bir özellik birbirinden farklı kullanımlara hizmet eder. Fırını düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Bunun yanında fırının içinde bulunan tepsiler ya da bölmeler rahatlıkla raf olarak kullanılabilir. Fakat bunun haricinde fırının içerisinde sürekli yemek bulundurmak ya da su bulundurmak fırının yapısına zarar vereceği için hızlıca bozulmasına da sebebiyet verebilir. Fırınların içerisine her ne olursa olsun kesinlikle su dökülmemelidir. Eğer fırın sıcakken su dökerseniz fırında buharlaşma olur ve buharlaşma fırının çalışma prensibini etkileyerek bir daha kullanılamayacak hale getirebilir. Satın aldığınız fırının parçalarının hem çıkarıp takılabildiğinden hem de bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması da önemli bir diğer özelliklerden biridir. İşinizi kolaylaştıracak çok özellikli fırınlara Evkur’un sunduğu taksitle ya da kredi kartsız ödeme şekillerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

 

Özeti Göster