⇡ Başa Dön
Marka
Bellek (RAM)
İşlemci Hızı
Daha fazla göster Daha az göster
İşlemci Tipi
Daha fazla göster Daha az göster
Depolama
Daha fazla göster Daha az göster
İşletim Sistemi
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En İyi Oyun Bilgisayarı Modelleri Evkur'da!

Gaming-PC: Oyun Bilgisayarları

Gaming PC, üstün teknolojik donanımlarla entegre edilmiş, bilgisayar oyunlarının oynanabildiği kişisel kullanım için geliştirilen bilgisayar tipidir. Bilgisayarlar, sürekli yükselen ivme gösteren teknolojik gelişim araçlarındandır. En iyi bilgisayar oyunlarını sadece gamer PC sistemlerinin sahip olduğu donanım sayesinde oynayabilirsiniz. Yüksek donanımlı, en iyi oyun bilgisayarı modelleri Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız, taksit seçeneğiyle satın alabilirsiniz.

 

Tamamını Göster

Gaming-PC: Oyun Bilgisayarları

 

Gaming PC, üstün teknolojik donanımlarla entegre edilmiş, bilgisayar oyunlarının oynanabildiği kişisel kullanım için geliştirilen bilgisayar tipidir. Bilgisayarlar, sürekli yükselen ivme gösteren teknolojik gelişim araçlarındandır. En iyi bilgisayar oyunlarını sadece gamer PC sistemlerinin sahip olduğu donanım sayesinde oynayabilirsiniz. Yüksek donanımlı, en iyi oyun bilgisayarı modelleri Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız, taksit seçeneğiyle satın alabilirsiniz.

 

Gaming PC Modelleri

 

Gaming PC bilinen diğer adıyla oyuncu bilgisayarı geleceğin teknolojik varoluşlarına önceden tanışma fırsatı veren donanımları ile diğer bilgisayardan çok daha üstün, kişisel gelişim araçlarıdır. Oyunculara herkes tarafından kullanılan normal bilgisayarların çok ötesinde performans sunar. Oyun tabanında, grafik tasarımı, ses efekti gibi görsel ve işitsel anlamda en iyi görüntü ve ses oyun bilgisayarında olur. Donanımları işlemci yapısı, grafik kartları, bellek büyüklüğü, kişisel tercihlere göre değişim gösterir. İş hayatında da kullanılabilen oyuncu bilgisayarları yüksek özellikleri sayesinde ofis bilgisayarlarından daha iyi çalışırlar. Gerek hızı gerekse üstün işletim sistemleri ofis için kullanılan programların rahat çalışmasına olanak verir.

 

Gaming PC aracılığıyla çocuklar eğitsel oyunlarını oynayabilir. Bu tür oyunlar; olayları tanımlama, duruma göre harekete geçme, sorumluluk alma, görevleri başarı ile bitirme gibi kişisel gelişime pozitif katkı veren etkiler taşımaktadır. Birden fazla kişiyle oynanan eğitsel oyunlar karşılıklı anlaşarak hareket etme, topluluk içinde görev alma gibi aktivitelerle sosyalleşmeye katkı sağlar. Oyunlar sırasıyla aşamaları geçerek sonuca ulaşma katmanlarından oluşurlar. Öğrenme ise merakla olduğu için insanlığın merak ederek geliştiği ise bir gerçektir. Sürekli gelişen teknolojilere erkenden tanışma imkanı sunan gaming pc modellerini Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız, 12 ay taksitle satın alabilirsiniz.

 

Gaming PC Nasıl Seçilir?

 

En iyi oyun bilgisayarları oynanmak istenen oyun çeşitlerine göre tercih edilen bilgisayardır. En iyi seçimse oyun oynayacak kişinin oynadığı oyun türüyle ilgili donanım bilgisiyle seçmesi şeklinde olur. Oyun gereksinimlerine göre dizayn edilmiş bilgisayarlar gereksiz donanım yüksekliğine bağlı olarak yüksek tutarlar ödememizin önüne geçecektir.

 

Bilgisayar oyunları bilgiye dayalı teknolojik yatırım yapılarak üretilmişlerdir. Yeterliliği olan sistemlerde kusursuz çalışabilirler. Kullanılacak oyun yapısal olarak ana bilgisayarın donanım sürümü ana kart kapasitesi gibi gereksinimleri karşılıyor olması gerekir. Oyun alışkanlığı hangi grafik hangi ana kart gereksinimlerini karşılayacak diye değerlendirilip bu doğrultuda seçilmelidir. Bu şekilde yapılmış bir seçim gayet doğru olacaktır. Seçilecek masaüstü oyun bilgisayarının kasa tasarımı oyun ihtiyacınıza cevap verebilecek nitelikte olmalıdır.

 

Yapacağınız bu seçim sorunsuz oyun oynanma keyfi sunar. Diğer bileşenlerle bütünlük oluşturacak ana kasa üzerinde ekstra ürünleri de ilave edilebilecek özelliklerin olduğu dikkate alınmalıdır. Bağlantı araçlarının kasanın ön veya arka taraftan girişi olması gibi değişken özellikler seçim yapılmasına etken unsurlardır. Ön girişleri olan modeller daha rahat kullanım sağlarlar. USB sayısı, kulaklık girişi gibi bağlantı noktaları isteğe uygun adette olmalıdır. Kasa arkasında kullanmakta olduğunuz başka cihazlara çalışma imkanı verecek yeterli giriş bağlantılarının olması önerilir.

 

Kullanılan soğutucu kapasitesi de oynatılacak oyunların kapasitesine uygun olmalıdır. Oyun alışkanlıklarının teknik verileri de oyun kasası seçerken elde olması gereken bilgilerdendir. Oyun kasasından kasıt iç donanım gereksinim parçalarının özellikleri olarak düşünülebilir. Masaüstü oyun bilgisayarlarına oyuncu gereksinimleri farklı ekipmanlarla entegre edilebilir.

 

Donanımsal farklılıklar gösteren oyun bilgisayarları görsel olarak  farklı tipte görünebilirler. Masaüstü modellerinde kasa bilgisayarın ana bileşenlerinin bulunduğu alandır. Gaming PC’lerin donanımsal olarak kasa halinde satılan modellerinde; monitör, klavye gibi ek donanımlar bulunmazlar. Bu durum çevre bileşen kullanımında kişisel isteklere bağlı özgür seçim yapılmasına olanak sağlar.

 

Oyuncu bilgisayarı seçerken bileşen sistemlerinden RAM, CPU, GPU özellikleri oyun gereksinimlerini karşılayacak depolama düzeyinde olmalıdır. CPU çekirdek sisteminin bir başka adıdır. Çeşitli türleri de vardır. GPU gücü ise ekran çözünürlüğüyle orantılı bir birleşen olduğundan uyumluluğu oldukça önemlidir. Örneğin; 4K monitör için gerekli GPU hızı almak istediğimiz bilgisayar bileşeni ile uyumlu mudur? sorusunu sorabilirsiniz. RAM’in de yine oynanacak oyun türü özelliklerine uygun kapasitede olması gerektiği dikkate alınmalıdır. İşlemci, grafik, bellek ve sabit disk değerleri oyun yapı değerlerine uygunluğunu sağlamış olur. Değerlerin yüksek olması farklı tür oyunların oynanmasına da olanak sağlar. Oyuncu ihtiyaçlarına göre donatılmış kaliteli Gaming PC modellerini Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız, taksit ödeme seçeneğiyle satın alabilirsiniz.

 

Gaming PC Oyunlarının Etkileri

 

Bilgisayar oyunlarının türüne göre oyun oynama kişilerin talebine göre değişim gösterir. Örneğin; bir oyuncu gündelik yaşantısından kalan vakitlerde oyun oynuyor olabilir. Başka bir oyuncu ise sevdiği türdeki oyunları takip edebilir. Her oyuncunun bilgisayar başında oyun oynama saatleri de farklılık gösterir. Boş zamanlarında gaming PC ile vakit geçirenler olduğu gibi bilgisayarda oyun geliştirmeyi kendine iş edinenler de olabilir. Çocuklar normal oyun oynama sırasında oyuncakları ile diyalogları gibi arkadaşlarıyla oynama sırasında da farklı diyaloglar kurabilirler.

 

Oyun, çocuk gelişiminin doğal sürecinde ruhsal ve bedensel olgunlaşmanın yapı taşlarını oluşturur. Oyuncakları kendi istekleri doğrultusunda oynatan çocuklar oyunda özgürdürler. Arkadaşlarıyla oyunlarında kıskanma, uyumsuzluk, istediğini yaptırma veya istenileni yapma, ortak hareket etme gibi birçok davranış biçiminde oyun geliştirirler. Gaming PC çocuklara, oyuncak ve arkadaşlar ile edinilemeyen ancak büyüdükleri zaman yaşayacakları hisleri oyun sırasında öğretir. Eğitici oyunlar görev yerine getirmek için kuralara uyma, bireysel ilerleme, tercihleri ve aşamaları geçerken sabırla beklemeyi bilmek gibi farklı kazanımlar getirir. Oyuncular kendileri arasındaki ortak noktaları artı veya eksi yönleri mukayese etme, kazanma kaybetme gibi farklı deneyimler kazanır. Gaming PC oyunlar, hızlı düşünme ve çabuk karar verme gibi yeteneklerin gelişmesinde rol oynar.

 

Gaming PC,  oyun ve bilgiye ulaşma dışında sosyal hayatta yaşanabilecek olay ve görevleri önceden tecrübe edip geliştirmeye d yarar. Gamer PC oyun bilgisayarları da bu anlamda donanım olarak üst düzey performanslarıyla yeni gelişmeleri kullanıcıya ister eğitim alanında isterse iş hayatında kısıtlanmadan tecrübe elde etme fırsatı verir.

 

Üst düzey oyun keyfi sunan oyuncu bilgisayarlarını taksitli ödeme avantajı ile Evkur’dan satın alabilirsiniz. Oyun için ihtiyacınız olan oyuncu koltukları ve gaming klavye modelleri için kategorileri inceleyebilirsiniz.

Özeti Göster