⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Miktar
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Güneş Bakım Ürünleri Uygun Fiyatlı Ödeme Seçenekleriyle Evkur'da

Güneş Bakımı

Cildin, dışarı çıkıldığı her zaman güneş bakımına ihtiyacı vardır. Güneş ışınlarının hepsi zararlı değildir sadece UV-A ve UV-B ışınlarının cilt üzerinde zararlı etkileri olur. Güneş bakımı, güneşin zararlı ışınlarından korunmaya yardımcı olur. Sağlık ve cilt sorunları yaşanmaması için önemli bir bakımdır.

Güneş koruyucular yılın her ayında kullanılabilir hatta kullanılması gerekir. 

Tamamını Göster

Güneş Bakımı

 

Cildin, dışarı çıkıldığı her zaman güneş bakımına ihtiyacı vardır. Güneş ışınlarının hepsi zararlı değildir sadece UV-A ve UV-B ışınlarının cilt üzerinde zararlı etkileri olur. Güneş bakımı, güneşin zararlı ışınlarından korunmaya yardımcı olur. Sağlık ve cilt sorunları yaşanmaması için önemli bir bakımdır.

Güneş koruyucular yılın her ayında kullanılabilir hatta kullanılması gerekir.  Özellikle yaz aylarında cilde ekstra bir bakım yapmak gereklidir. Güneş bakım ürünleri; cildi zararlı ışınlardan korur, vücuda nem kazandırır, renk tonu eşitsizliklerinin önüne geçer. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce bakım yapmak sağlığınız açısından büyük önem taşır. Güneş kremi markaları seçerken kişinin yaşına, cilt tipine ve varsa hastalığı ve ilaç kullanımı göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

 

Güneş Bakımı Neden Gerekir?

 

Güneş ışınlarının sağlık açısından birden çok yararı olsa da bir o kadar da zararı bulunmaktadır. Güneş bakım ürünleri cildi UV-A ve UV-B ışınlarından korumaya yardımcı olur. Bu zararlı ışınları emerek insanları sağlık problemlerine karşı korur. Özellikle yaz aylarında güneşlenirken çok dikkatli olmak gerekir. Güneş ışınlarının dik geldiği bu aylarda cilt güneş ışınlarından normalden daha fazla etkilenmektedir.  

Son zamanlarda güneş kreminin önemi artmaya ve kullanımı giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Güneş kremleri ultraviyole radyasyonu emerek ya da yansıtarak güneş yanıklarını önlemektedir. Bunun yanı sıra cilt yanıklarının önüne geçerek cilt kanserinin de önüne geçmiş olur. Güneş ışınlarını direkt ve sürekli olarak almak yaşlanmayı hızlandırabilir. Güneş koruyucu krem kullanarak güneşin olumsuz etkilerinden korunabilirsiniz.

 

Güneş Kremi Nasıl Seçilir? 

 

Güneşli, açık havada geçireceğiniz süreyi göz önünde bulunarak ve güneş kreminin SPF oranına dikkate alarak güneş kremi seçmeniz gerekir. 15, 20, 30, 50 gibi çeşitleri olan SPF oranı güneş koruma faktörü demektir. Bu oran güneş kreminin niteliğini belirler. Bu değer ne kadar yüksek olursa o kadar güneş ışınlarından korunmanıza yardımcı olur. Güneş altında uzun bir süre vakit geçirecekseniz 50 faktörlü güneş kremi kullanmanız gereklidir. Kısa süre için güneşe maruz kalacaksanız veya güneş ışınlarının yatay geldiği zaman dilimlerinde dışarıda olacaksanız daha düşük faktörlü kremler kullanabilirsiniz. Evkur’un sunduğu senetle, taksitle, kredi kartsız ve elden taksitle ödeme seçenekleriyle edinebileceğiniz güneş kremi sadece yazın değil kışın da kullanılabilir özelliktedir. Koruyucu kremler, cilt tipinize uygun seçilmelidir.

 

Güneş Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

 

Güneş kremi güneşe çıkmadan 20 - 30 dakika kadar önce güneşin vücudunuza temas edebileceği yerlere sürülmelidir. Kremin aktif hale gelmesi ve etki etmesi için bu süre gereklidir.  Kremi güneşe çıkmadan önce sürmek çok önemlidir, çıktıktan sonra sürdüğünüzde kremin etkisi azalacaktır. Kremi kalın bir tabaka halinde kullandığınız zaman koruyuculuğu daha yüksek olur. Güneşe çıktıktan en az 2-3 saat aralıklarla kreminizi yenilemeniz gerekir. Güneş sütü cildi hassas olan kişiler tarafından kullanılabilir. Güneşlenme süresi bittikten sonra ise güneş sonrası kremi kullanmanız cilt sağlığınız için çok önemlidir. Güneş sonrası losyon ve kremler sayesinde vücudunuzun kaybettiği nem tekrar sağlanacaktır. Etkili bir koruma için doğru miktarda, cildinizin her yerine gelecek şekilde ve belirli aralıklarla krem kullanmanız gerekir.

 

Güneş Koruyucular İşe Yarar mı? 

 

Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalındığında ciltte yanıklar meydana gelebilir. Güneş ışınları ciltte lekelere neden olur ve estetik açıdan rahatsızlık verir. Güneş yanığı ve hasarı olmadan bronzlaşmak için güneş yağları çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Güneş kremi kullanılarak bu yanıkların ve lekelerin önüne geçilir. Kremin 3 saat gibi belli aralıklarla yenilenmesinde fayda vardır. Yenilenmediği zaman koruma gücü düşebilir. Uzun süre sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmak için mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kremi çeşitleri ne kadar yoğun yapıda olursa olsun, güneşe karşı 2-3 saatlik bir koruma sağlamaktadır. Güneş kremleri, cilt kanseri riskini azaltır, çizgi ve kırışıklıkları önler ve ciltte leke oluşumunu engeller. 

 

Özeti Göster