⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En İyi Havlu Seti Avantajlı Fiyatlarıyla Evkur'da

Havlular

 

Kurulanmak için kullanılan havlular farklı ip türlerinden imal edilirler. Günlük yaşantımızın başlangıcında elimizi yüzümüzü yıkadıktan sonra kullanılan el yüz havlusu ve havlu çeşitleri, türleriyle geçmişten gelen kültürümüzün bir parçasıdır. İşlemeli havlu, olarak kullanılan el yüz havluları el emeği göz nuru geleneksel yöntemlerle işlenerek çeyizlik havlu olarak ta kullanılır.

Tamamını Göster

Havlular

 

Kurulanmak için kullanılan havlular farklı ip türlerinden imal edilirler. Günlük yaşantımızın başlangıcında elimizi yüzümüzü yıkadıktan sonra kullanılan el yüz havlusu ve havlu çeşitleri, türleriyle geçmişten gelen kültürümüzün bir parçasıdır. İşlemeli havlu, olarak kullanılan el yüz havluları el emeği göz nuru geleneksel yöntemlerle işlenerek çeyizlik havlu olarak ta kullanılır. Banyodan mutfağa plajdan peştamal havlusuna varana kadar birçok alanda kullanılan önemli ihtiyaçlarımızın giderilmesinde oldukça büyük bir yeri olan havlu çeşitleri farklı özellik ve kalitede üretilirler. İhtiyaçları karşılayacak her türlü en iyi havlu modelleri Evkur’dan avantajlı 24 aya varan taksit seçenekleriyle satın alınabilir.

 

Yumuşak olarak üretilen havlu modelleri birçok yaşam alanında kullanılır. Bebeklerin doğumu ile başlayan bebek havluları minik vücutların temizlik sonrası kurulanmasında kullanılırlar. Bebeklerin narin vücutlarını yumuşak yapıları ile sararak kurulanmasını sağlayan bebek havluları özel olarak imal edilmişlerdir. Evde kullanılan modellerinin yanı sıra spor aktivitelerinde kullanılan modelleri olan havlular hayatın her alanında yanımızdan ayırmadığımız veya ihtiyaç duyduğumuz eşyalardır. 

 

İşlemeli havlu modelleri ve nakışlı havlu modelleri geleneksel hediye kültürlerinde yeni evi olanlara verilen hediye şeklinde olabiliyordu. Bugün de havlu vererek hediyeleşmeler devam etmektedir. Misafir havlusu olarak ta kullanılan nakışlı havlular da çiçek motifleri ön plana çıkıyor. Havlu renkleriyle ve üzerindeki işlemelerle turistik eşya olarak da kullanılmaktadır. Şehrin ünlü ikonlarının işlendiği havlu modelleri hatıra eşya olarak satılırlar.

 

Havlu setleri içinde 2 adet el yüz havlusu 1 adet ise banyo havlusunun olabildiği setlerdir. Kumaş türü pamuk olabilen modellerinde küçük havlu ölçüsü 50 x 90 cm ölçülerinde ve 2 adettir. El veya yüz havlusu olarak kullanılabilen havlu aynı zamanda saç havlusu olarak ta kullanılabilir. Set içinde bulunan diğer havlular ise 70 x 150 cm banyo havlusu olarak kullanılır. Pamuklu havlular 30 derecede yıkanmaya uygun olarak imal edilmişlerdir. Pamuk havlular kuru temizlemeye uygun olduğu gibi ütüleme de yapılabilir. Havlu setlerini yetişkinler ve çocuklar için kullanılabilir.

 

 

Banyo Havlusu

 

Yıkanma sonrasında kullanılan 90 x 150 cm ebatlarında olabilen banyo havluları genelde pamuk kumaştan üretilmişlerdir. Hamam havlusu kurulanma esnasında suyu emen pamuk kumaştan yapılmış banyo havluları ayrıca çabuk kuruma özelliğine de sahiptir. Yıkama etiketlerinde yazan temizleme talimatlarına göre 30 ila 40 derece sıcaklıkta yıkanabilen havlular deforme olmadan yıllarca kullanılabilir kalitede üretilmiş olabilirler. Birçok farklı renkleri de olabilen banyo havluların kaliteli modelleri boya vermez özelliktedir. Banyo havlularının düz ve desenli olabilen çeşitleri olabilmektedir.

 

 

El Ve Yüz Havluları

 

Banyo ve lavabo yanlarında kullanılan el ve yüz havluları kişisel olarak ta kullanılabilir. Standart ebatlarda olabilen havluların ölçüleri 50 x 90 cm boyutlarındadır. Kumaşında pamuk kullanılan modelleri suyu kolayca emen ve kurulama hissini çabucak veren uzun tüylü yumuşak olması aranan özelliklerindendir. 

 

 

Bornoz Setleri Ve Tek Bornoz

 

Banyo bornozları kadın ve erkek banyo ihtiyaçları sonrasında kullandıkları diz üstü giyilebilir kemerli havlulardır. Bornoz setleri içinde birer adet  erkekler de L kadınlarda M beden bornoz bulunur. Kadın ve erkek bornozları takım içinde zıt renklerde olabilirler. Bornoz setlerinde ayrıca iki adet banyo havlusu ve iki adette el yüz havluları bulunur. 

 

Banyo havluları plaj havlusu olarak ta kullanılabilir. Set içinden çıkan el havluları saç havlusu olarak ta kullanılır. 50X80 cm ebatları olan saç havluları saçı kurulama ve sarma işlemi yapılabilir. Altı parçadan oluşan bornoz seti farklı renk ve desenlerde olabilmektedir. Tek bornozlar kadın için üretilmiş lila beyaz krem bej renklerinde bornozlar olabildiği gibi işlemeli nakış ve güpürlü modelleri de olabilmektedir. Erkek için şal yaka bornoz modelleri olan tek bornozlarda ayrıca birçok renk seçenekleri de vardır. Çocuklar için üretilmiş modelleri yaşa göre gruplandırılmış olmalıdır. Bornoz setlerinde bambu havlu gibi bambu liflerinden üretilen özel iplik karışımlı havlular kullanılabilir. Bambu bornoz setleri özellikle nemli ortamlarda bakteri barındırmayan veya bakteri oluşumuna dirençlidirler.

 

 

Peştemal Havlular

 

Hamam kültüründen gelen peştemal havluları örtünme için kullanılırken vücutta biriken nemi de içe çeker. Oldukça hafif malzemeden hava alabilir kumaşlardan üretilen peştemal havluları plaj kullanmalarında çabuk kurutularak ta kullanılabilir. Çocuklar için desenli ve yetişkinler için farklı ölçülerde desenleri olan peştemal havlular oldukça rahat kullanımlı olan havlulardır. Pamuk kumaştan imal edilen modelleri vücut iklimine uyumlu olarak rahat kullanım olanağı verir.

 

 

Mutfaklarda Kullanılan Havlular

 

Mutfak havlusu küçük boyutlarda kurulama amaçlı kullanılır. Gıda hazırlama yaparken ıslak ellerin kuruması için kullanılan mutfak havluları çok amaçlı olarak mutfakta kullanılabilir. Küçük havlu olarak renkli veya işlemeli olabilen mutfak havluları mutfak gereçlerinin kurulanmasında veya sıcak bir eşyayı tutmaya yardımcı olması gibi birçok alanda mutfak havluları kullanılır. Hediyelik havlu modelleri de küçük ölçüde olduklarından mutfakta kullanılabilir.

 

Özeti Göster