⇡ Başa Dön
Marka
Güç (w)
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Oto Hoparlörler Sistemleri

Araç içinde çok kaliteli müzik dinleme olanağı sağlayan ses sistemli araba hoparlörleri, düşük sesleri bile araç içine eşit bir şekilde dağıtılarak en ideal şekilde duyulmasını sağlar. Amplifikatör veya diğer ismiyle amfi ile uyumlu çalışan hoparlörler ses yayan cihaz grubundandır. Hoparlör çalışmaya başladığında araç içi ses dengesi olabilmesi için eşit frekansta çalışması gereklidir. Kulak sağlığını ilgilendiren ses frekansı eşitliği için hoparlörler çift olarak kullanılır.

Tamamını Göster

Araç içinde çok kaliteli müzik dinleme olanağı sağlayan ses sistemli araba hoparlörleri, düşük sesleri bile araç içine eşit bir şekilde dağıtılarak en ideal şekilde duyulmasını sağlar. Amplifikatör veya diğer ismiyle amfi ile uyumlu çalışan hoparlörler ses yayan cihaz grubundandır. Hoparlör çalışmaya başladığında araç içi ses dengesi olabilmesi için eşit frekansta çalışması gereklidir. Kulak sağlığını ilgilendiren ses frekansı eşitliği için hoparlörler çift olarak kullanılır. Yüksek dirençli elektriksel donanım gerektiren hoparlör en iyi standartlarda üretilmiş uzun yıllar kullanılabilir kalitede olması beklenen cihazlardandır.

 

Farklı çaplarda ölçüleri olan hoparlörler amplifikatör aracılığıyla çalışır. Hoparlörlerin değişen araç tiplerine uyabilecek modelde çeşitleri bulunur. Araçlara uyabilecek en iyi oto hoparlör çeşitlerini Evkur’dan 24 aya varan taksit fırsatlarıyla hiç peşinatsız kredi kartsız satın alabilirsiniz.

 

Otomobil içerisinde en sevilen müzikleri dinlerken ses ne kalitede iyi olursa o seviyede bir dinleme seviyesine ulaşılmış olur. Dinlenilen müzik, son derece yüksek teknoloji kaydıyla yapılmış olursa ancak iyi bir ses sistemine bağlı hoparlörler sayesinde müzik dinleme kalitesi artabilir.

 

İster ön koltukta isterseniz arka koltukta oturun aracınızda iyi bir ses sistemi varsa gelen sesler konser salonu kalitesi gibi her yerden eşit olarak duyulur. Titizlik gerektiren bir alt yapı ile araca doğru konumlandırılması yapılmış hoparlörler araç içine en iyi ses kalitesini verirler. Araç kabini içinde farklı bölmelerde olabilen araba kolonları en iyi ses işitme konumundan çıkışları yapılmış olmalıdır. Kullanılacak amplifikatör gücü nispetinde hoparlör tercihi yapılmış olması, en iyi ses sisteminin kurulması adına en güzel neticeyi verecektir.

 

Hoparlör Özellikleri

 

Hoparlör çeşitleri ses yükseldikçe bozulma yapmayacak düzeyde imal edilirler. Her güçteki farklı ses desibel yüksekliklerinde çalışabilecek hoparlörlerin modelleri değişiklik gösterebilir. Hoparlör elektrik gücü (w) ürün çeşitlerinde farklılık gösterebilir. 120 ila 800 w arasında değişen güç aralıkları hoparlör çeşitlerinde yaygın olarak bulunabilmektedir. Ürün gücüne bağlı olarak hoparlör çapları büyüme gösterebilir. Özellikle araba kolonlarında ürün çapı derinliği istenilen güç gibi değerlerin birbiriyle orantılı olması önemlidir. Kişisel ses sistem kurulumunda ayrıca ilave edilebilecek tiz seslerin duyulabileceği tiz ses hoparlörleri kullanılabilir. İki yollu hoparlör 4 ayrı hoparlörün bas ve tiz seslerini aynı anda sistem içine dahil eden bileşenleri oluşturur. Otomobil içinde en çok tercih edilen ses sistemlerindendir. Özellikle sadece sürücünün az sesle iyi kalitede müzik dinleme olanağı sağlayan iki yollu hoparlör sistemleri kişisel tercihleri ön palana çıkartan boyutlarda kullanılabilir. Cihazların donanım özellikleri içinde dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de ürün ölçüleridir.

 

Hoparlör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her aracın ses donanımı yerleştirilecek yer derinlikleri montaj yapmaya elverişli olmayabilir. Hoparlör ölçülerinin aracın konumlandırılacak yere uyumlu derinlikte olup olmadığı kesinlikle bilinmesi gereken bilgilerdendir. Aracın kabin büyüklükleri araç hoparlörü alırken dikkat edilmesi gereken bir başka husustur. Araçlarda bulundurulacak hoparlör boyut ve adetleri kabin boyutuyla orantılı olması en iyi sonucu verecek hoparlör bağlantılarının yapılmasına olanak verecektir. Hoparlörlerin araç içi konumlandırılacak yerleri ve ölçüleri belli olduktan sonra bağlantı yapılacak sistemin elverişli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çok kanallı amplifikatör cihazı veya piyasa diliyle amfi hoparlör bağlantılarında kullanılır. Çok adetli hoparlörlerden en iyi şekilde verim alınabilmesi kullanılan amfi güç ve özelikleriyle bağdaşması gerektiği bilinmelidir. Araçta bir amfi varsa hangi güçte kaç adet hoparlör alınması gerektiği hakkında araştırma yapmak gerekir. Eğer araçta amfi yoksa alınacak hoparlör gücü ve sayısına yeterli olabilecek amplifikatör tipi seçilmelidir. Hoparlörler araçların kabinlerinde görsel olarak uyun sağlayabilmesi adına farklı renklerde üretilmiş olabilirler. Ürün satın alırken renk seçenekleri için araç uyumluluğu düşünülebilir. Amplifikatör ve hoparlörler arasında kullanılacak bağlantı kabloları oto ses sistemi kablo seti olarak seçilmelidir. En iyi hoparlör sistemi bileşenlerinin birbiriyle uyumlu olması gereği ürün tedarikleri bu şekilde gerçekleştirilmesi elzemdir.

 

Araba Hoparlör Fiyatları

 

Araba hoparlör markalarında, farklı güç ve ses sitemlerinde ürünler bulunur. Hoparlör fiyatları da firmaların marka ve modellerine bağlı değişkenlik gösterir. İhtiyaç nispetinde seçilerek tamamlanan ses sistemleri araca uygun olan parçaların alınması sayesinde ekonomik ve bütçe dostu alışveriş yapılmasını sağlamış olur. En iyi hoparlör markalarının araç kapı hoparlörleri dahil modellerine Evkur’dan 24 aya varan hiç peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile de sahip olabilirsiniz. Ayrıca aracınızla ilgili multimedya player sistemleri için kategorimize göz atmayı unutmayın.

 

Özeti Göster