⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Durumu
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Isıtma - Soğutma İhtiyaçlarınız İçin Evkur'a Gelin

Farklı mevsimler ve hava şartları, yaşam alanlarında çeşitli ısıtıcı ve soğutucuların kullanımını zorunlu kılmıştır. Mevsim koşullarından dolayı üşümemek ya da sıcaktan bunalıp terlememek için bu cihazlar çok önemlidir. Pek çok yaşam alanında yer verilir ve farklı özellikleri ile çeşitli ihtiyaçları karşılar. Kış aylarında düşük hava sıcaklıklarında ısıtma sistemleri kullanılarak evler, işyerleri daha konforlu hale getirilir. Isıtıcı olarak ise farklı formlarda ürünler kullanılır. Klima, kombi, termosifon, radyatör, termostat gibi sistemler, ısıtma sistemleri arasında sayılabilir.

Tamamını Göster

Farklı mevsimler ve hava şartları, yaşam alanlarında çeşitli ısıtıcı ve soğutucuların kullanımını zorunlu kılmıştır. Mevsim koşullarından dolayı üşümemek ya da sıcaktan bunalıp terlememek için bu cihazlar çok önemlidir. Pek çok yaşam alanında yer verilir ve farklı özellikleri ile çeşitli ihtiyaçları karşılar. Kış aylarında düşük hava sıcaklıklarında ısıtma sistemleri kullanılarak evler, işyerleri daha konforlu hale getirilir. Isıtıcı olarak ise farklı formlarda ürünler kullanılır. Klima, kombi, termosifon, radyatör, termostat gibi sistemler, ısıtma sistemleri arasında sayılabilir. Farklı derecelerde ayarlanabilen bu cihazlar ile yaşam alanınızda istediğiniz konforu elde edebilirsiniz.

 

Sıcak havalarda ise ev soğutma sistemleri çok sık kullanılır ve ferahlık elde edilebilir. Soğutma sistemlerine örnek olarak ise vantilatör, klima gibi ürünler gösterilebilir. Farklı çalışma prensiplerine sahip bu ürünler, ortamı etkili bir şekilde serinleterek rahatlamanızı sağlar. Mevsim koşullarına uyum sağlamak ve daha yüksek standartlı bir yaşam elde etmek için ısıtma ve soğutma sistemlerine evinizde, işyerinizde yer verebilirsiniz.

 

Isıtma Sistemi Çeşitleri

 

Soğuk havalarda ısınma oldukça önemli bir ihtiyaçtır ve bunun için ısıtma cihazları kullanılır. Isı konforunu sağlamak için üretilen bu cihazlar; verimli, sağlıklı, kaliteli bir yaşam için önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle ısıtma sistemlerinde çeşitlilik artmış ve daha modern kullanılabilir hale gelmişlerdir. Isıtma sistemi çeşitleri arasında ısı pompaları, sıvı yakıtlı, odun ve kömürlü, doğalgazlı merkezi, sıvı yakıtlı merkezi, LPG’li merkezi, güneş enerjili ve termosifonlu ısıtma sistemleri yer alır. Isı pompaları özellikle konutlarda tercih edilir. İklimlendirme sistemine sahip bu cihazlar arasında klimalar da yer alır. Hem soğutma hem ısıtma cihazları arasında yer alan klima, dış havadan aldığı düşük sıcaklıktaki ısıyı ortama aktarır. Doğalgazlı merkezi ısıtma sistemi ise konutlarda ısınma ve sıcak su ihtiyacı için kullanılır. Çok tercih edilmese de avantajlı bir ısıtma sistemi olan termosifon, kazan ve borulardan oluşan bir sistemdir. Elektrik veya doğalgazı enerji kaynağı olarak kullanır ve farklı sıcak su kapasitelerine sahiptir.

 

Sıvı yakıtla çalışan ısıtma sistemlerinin kaynağı ise ham petroldür. Motorin, fuel-oil gibi çeşitleri bulunur. Odun ve kömürlü ısıtma sistemleri ise son dönemlerde tekrar popülerlik kazanmıştır. Hem etkili bir ısıtıcıdır hem de görsel olarak beğenilmektedir. Ayrıca odun kaynaklı ısıtma sistemleri kaloriferlere de bağlanabiliyor; böylece tüm ev ısınabiliyor. Sınırsız enerji kaynağı olan güneşten beslenip ısı üreten güneş enerjisi ısıtıcılar, sıcak su üretmede de kullanılır. Kış aylarında soğuk havalardan korunmak ve kapalı alan yaşam alanlarınızı ısıtmak için ısıtma sistemlerini kullanabilirsiniz. Özellikleri, kullanım şekilleri ve çalışma prensipleri ile birbirlerinden ayrılan sistemler vardır. Farklı ısıtma sistemleri arasından kendiniz için en verimli olanı tercih ederek uzun ömürlü kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Isıtma soğutma sistemleri evinizin daha konforlu olmasını sağlayarak farklı hava koşullarına hazırlıklı olmanız için de idealdir. Evkur’da ısıtma ve soğutma sistemi cihazlarını bulabilirsiniz, farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz. Sundukları özelliklere göre seçim yaparak ısınma ve serinleme ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

 

Soğutucu Modelleri

 

Sıcak havaların bunaltıcılığından kurtulmak ve ferahlık elde etmek için soğutucu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bunun için geleneksel ve portatif klimalar, farklı vantilatör çeşitleri, tavan pervaneleri bulunur. Ev soğutma cihazları olarak klimalar oldukça sık tercih edilir. Klasik bir şekilde duvara monte edilen klimalar ile yaşam alanınızda belli bir serinlik elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra son dönemlerde portatif klimalar da öne çıkmıştır. İç mekandaki havayı soğutmak için basit bir teknoloji kullanan portatif soğutucular, enerji verimliliği de sağlar. Taşınabilir olduğu için farklı alanlarda kullanıma da imkan verir. Sabit klimalarla karşılaştırıldığında daha az maliyetlidir. Tutacakları ve alt kısmında bulunan tekerlekler sayesinde kolay bir şekilde hareket edebilir. Farklı tasarımlar ve çeşitli fonksiyonlarla sunulan portatif soğutucular, avantajlı kullanım imkanı sağlar. Açma kapama, ısı ayarı, nem seviyesi, otomatik kapanma gibi tuşlarla cihaz üzerinden kolayca ayarlama yapabilirsiniz. Ayrıca uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen seçenekler de vardır.

 

Ev hava soğutucu olarak yaygın olarak kullanılan bir diğer cihaz vantilatörlerdir. Farklı türde vantilatörler vardır ve kullanım alanına göre seçim yapılabilir. Örneğin; sanayi tipi vantilatörler ayaklı ve klasik tasarıma sahiptir. Üzerinde bulunan tuşlar ile kontrol edilir ve farklı yönlere doğru dönebilir. Kule tipi vantilatörler ise kapalı ve uzun şekilde tasarlanır. Cihazın iç kısmında bulunan pervaneler, serinletme işlevi görür ve cihaz farklı yönlere dönebilir. Uzaktan kumandalı ve kumandasız olmak üzere farklı seçenekler bulunur. Vantilatörlere benzeyen ve sabit bir şekilde kullanılan pervaneler de yaşam alanlarında sıkça kullanılır. Tavana sabit bir şekilde asılan bu pervaneler, büyük kanatlara sahiptir. Döndüğü esnada ortama serinlik verir. Ev soğutucu tavsiye olarak farklı çalışma prensiplerine sahip ürünler verilebilir. Seçim yaparken ihtiyaçlarınız, kullanım alanınız ve beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü bunlara göre sizin için en verimli soğutucu çeşidi farklıdır. Uzun ömürlü ve tasarruflu bir kullanım için doğru seçimi yapmak oldukça önemlidir. Farklı soğutucu sistemlerini incelemek için Evkur’daki modelleri inceleyebilirsiniz.

 

Isıtıcı ve Soğutucu Fiyatları

 

Isıtma – soğutma için kullanılan cihazlar birbirlerinden farklı yapılara sahiptir. Aynı zamanda fonksiyonları bakımından da birbirlerinden ayrılırlar. Farklı ihtiyaçlara hitap eden ısıtıcı ve soğutucuların fiyatları arasında da farklılıklar görülür. Bu fiyatların belirlenmesinde cihazın hangi amaçla kullanılacağı, çalışma prensibi, kaynağı, tasarımı gibi özellikleri göz önünde bulundurulur. Örneğin; soğutma için kullanılan cihazlar ile ısıtma için kullanılanlar arasında fiyat farkları görülür. Her ikisine de bir arada sahip olanlar ise bunlardan daha yüksek fiyatlıdır; ancak daha verimlidir. Çünkü her ikisi için de farklı cihaz almak zorunda kalmaz ve tek cihazla farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Isıtma ve soğutma sistemleri çalışma kapasitelerine göre farklı fiyatlandırılır. Harcadığı enerji ve maksimum performans kapasitesi fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Cihazın kullanım şekli de fiyat açısından oldukça önemlidir. Isıtıcı soğutucu klima modelleri portatif ve sabit olmak üzere iki farklı tasarıma sahiptir ve sahip oldukları avantajlara göre fiyatlandırılırlar.

 

Özellikle ısıtıcılar farklı enerji kaynakları ile çalışan seçenekler sunar. Doğalgaz, güneş enerjisi, odun ve kömür gibi daha pek çok yakıt çeşidiyle çalışan alternatif vardır. Bu yakıtların maliyetine göre fiyatlandırma yapılır. Isıtma soğutma havalandırma sistemleri fiyatları cihazların tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin; farklı renklerdeki klimalar veya vantilatörler fiyat açısından da birbirlerinden farklıdır. Seçim yaparken zevklerinizi, yaşam alanınızın dekorasyonunu ve bütçenizi düşünebilirsiniz. Ayrıca vantilatörler açısından kumandalı olup olmama durumuna göre de farklı fiyatlar sunulur. Uzaktan kumandaya sahip olanlar daha yüksek fiyatlı ve daha kullanışlıdır. Klimalar özelinde de BTU değeri, fan hız kademesi, soğutma ve ısıtma kapasitesi, enerji sınıfı gibi pek çok özelliğe bakılır. Ev soğutucu tavsiye modelleri arasından seçim yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurarak bütçenize uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Farklı fiyatlara sahip çeşitli ısıtma ve soğutma sistemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Evkur’un geniş ürün yelpazesi içinde aradığınız özelliklere, fiyatlara sahip ve ihtiyaçlarınızı karşılayan ısıtıcı ve soğutucuları inceleyebilirsiniz.

 

Özeti Göster