⇡ Başa Dön
Marka
Kullanılan Malzeme
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Tipi
Parça Sayısı
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Değişik Kahvaltı Takımı Modelleri

Kahvaltı Takımları

Kahvaltı takımları, hazırlanan kahvaltı sofrasını en güzel biçimde sunmaya yarayan parçalardan oluşur. Sadece kalabalık sofralar için değil tek yaşıyor olsanız bile güne güzel bir kahvaltıyla başlamak herkes için oldukça önemlidir.

Tamamını Göster

Kahvaltı Takımları

 

Kahvaltı takımları, hazırlanan kahvaltı sofrasını en güzel biçimde sunmaya yarayan parçalardan oluşur. Sadece kalabalık sofralar için değil tek yaşıyor olsanız bile güne güzel bir kahvaltıyla başlamak herkes için oldukça önemlidir. Kahvaltı takımları bu durumlar göz önünde bulundurularak farklı parça sayıları ve çeşitli modellerde üretilmektedir. Evkur taksitli ödeme avantajları ile hem zevkinize en uygun kahvaltı takımını rahatça seçebilirsiniz. Kahvaltı seti çeşitleri ve birbirinden güzel çatal bıçak takımları ile güne güzel başlayabilirsiniz. 

 

Kahvaltı Takımları Neden Önemlidir? Değişik kahvaltı takımı modelleri keyifli kahvaltılar için tasarlanmaktadır. Kahvaltı, güne zinde ve enerjik başlamak için en önemli öğünlerden biridir. Güzel ve enerji dolu bir kahvaltı yapmak hem gün boyu sizi tok ve dinç hissettirecek hem de güne pozitif başlamanızı sağlayacaktır. Her ne kadar çalışma günlerinde özenle bir kahvaltı hazırlama alışkanlığı oturmamış ve ayaküstü beslenme yaygın olsa da hafta sonları ya da özel bir günde kahvaltı yaptığınızda ya da kahvaltıya misafir davet ettiğinizde en güzel tabaklarınızı çıkarabilirsiniz.

 

Kahvaltı Takımı Nasıl Olmalı? 

 

Kahvaltı takımı satın alırken birçok farklı tercih sebebiniz olabilir. Bu sebeplerin başında sizin nasıl bir kahvaltı anlayışınız olduğu, aile ile mi yoksa tek başınıza mı yaşadığınız gibi hususlar hem takımın modelini hem de sayısını belirleyen önemli etkenlerden olmaktadır. Geniş bir aileniz varsa ve sofralarınız oldukça kalabalık oluyorsa 32 parçadan oluşan kahvaltı takımları tam size göre bir tercih olabilir. Daha çekirdek aile bir ev yapısındaysanız ve kahvaltınıza konulacak tabak sayısı daha az ise 19 parçadan oluşan takımlara bakmanız gerekmektedir.

 

Yeni evli bir çiftseniz ve iki kişi kahvaltı yapacaksanız 2 kişilik kahvaltı takımları sizin için en uygun tercih olacaktır. Bu süreçte ziyarete gelecek misafirlerinizi de göz önünde bulundurarak bir alışveriş yapacaksanız hem herkesin çok sık kullandığı hem de her ihtiyacı karşılayacak donanımda olan 6 kişilik kahvaltı takımı tam size uygun olandır. Sayılara karar verdikten sonra ise biçimsel olarak kendi zevk ve isteğinize göre kahvaltı takımları seçebilirsiniz. Modern ve farklı modeller için kare kahvaltı seti modellerini inceleyebilirsiniz.

 

Kahvaltı Takımı Alırken Neye Dikkat Etmeli?

 

Kahvaltı takımlarının sayısal olarak iki kişilikten başlayarak dört, altı, sekiz ve on iki kişiliğe kadar seçenekleri mevcuttur. En çok tercih edilen kahvaltı takımı ise altı kişilik yemek takımıdır. Üretilen malzemesine göre ise en çok ve en eski tercihlerden birisi porselen kahvaltı takımı olmaktadır. Porselen takımlar bulaşık makinesinde rahatça kullanıldığı gibi mikrodalga fırınlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Birçok renk çeşidi bulunan porselen tabakların son dönemlerdeki popüler olanı ise el ile boyananlarıdır. Burada kişinin tarzına göre renk ve desene uygulanarak sofralarda özel bir hava yaratmaktadır. Genellikle çocuklu aileler, piknikçiler ve dayanıklı ürün sevenlerin tercih ettiği takım ise melamin kahvaltı takımlarıdır. Melamin takımlar özellikle elde bulaşık yıkayanlar için oldukça kullanışlı bir çeşittir. Burada önemli olan nokta ise melamin kahvaltı takımlarının makinelerde ve mikrodalga fırınlarda fazla kullanılmaması gerektiğidir. 

 

Kahvaltı Takımında Hangi Parçalar Olmalı? 

 

Kahvaltı takımları içerisindeki parçalar talep ettiğiniz kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak ise takımların içerisinde servis tabağı, çay fincanı, çay tabağı, kaseler ve oval kaseler bulunmaktadır. Bu parçaların sayıları ise kahvaltı takımının 2, 4, 6, 8, 12 kişilik seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Kahvaltılık takım içerikleri modeller arasında değişse de genellikle kişi sayısına göre eşit dağılır. 

 

Kahvaltı Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

 

Güzel bir kahvaltı takımı almaya karar verdiyseniz ilk dikkat edilmesi gereken husus sizin kaç kişilik takıma ihtiyacınız olduğudur. Bu hususu belirledikten takımınızın porselen mi, cam mı, seramik mi, yoksa bunlardan tamamen farklı bambu mu olacağına karar verebilirsiniz. Bu nokta sizin kendi zevkleriniz ve isteklerinize kaldığı için bu noktada özgürsünüz. Diğer dikkat edilmesi gereken noktalar ise saklama alanınızı düşünerek, her zaman kullanabileceğiniz renk ve desenlerde takımlar seçmenizdir. Kredi kartsız kahvaltı takımı gibi seçeneklerle Evkur sayesinde birbirinden güzel kahvaltı takımlarına sahip olabilirsiniz.

 

Kahvaltı Takımı Çeşitleri Nelerdir? 

 

Kahvaltı takımları yapıldıkları malzemelere göre farklı çeşitlerde olabilmektedir. Cam, porselen, bambudan, tahtadan olmak üzere birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Son zamanlarda ise yeni trend bambu ve tahta kahvaltı takımlarıdır. Bu kahvaltı takımlarının tercih edilme sebebi ise hem sağlık açısından son derece faydalı olması hem de tahta ve bambu tasarımlarının daha şık, kendine has tasarımları olmasıdır.

 

Seramik Kahvaltı Takımı: Mutfak ürünlerinin vazgeçilmezi olan seramik, her mutfakta rastlayabileceğiniz çeşitlerdendir. Kil ve toprağın birleşiminden oluşan seramik takımların, el emeğiyle yapılarak en yüksek sıcaklıklara sahip fırınlarda pişirilmektedir. Sağlığa oldukça faydalı olan seramik kahvaltı takımlarını seçerek sizde sabahın enerjisini, seramiğin sağlığıyla birleştirebilirsiniz. 

 

Cam Kahvaltı Takımı: Sağlık açısından oldukça önemli olan camlar hemen hemen tüm ev malzemelerinde tercih edilmektedir. Dayanıksız yapısına rağmen özenle kullanıldığında uzun süreler gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Cam kahvaltı takımlarını tercih edenler genellikle sade bir yaşam ve göz zevkine sahiptirler. Şık ve zarafet arayanların ise ilk tercihlerinden birisi her zaman cam kahvaltı takımları olmuştur.

 

Porselen Kahvaltı Takımı: Birçok farklı renk ve çeşide sahip porselen kahvaltı takımları, kahvaltı takımı almak isteyenlerin her zaman ilk tercihi olmaktadır. Seramik ile sık sık karıştırılsa da üretim aşamasındaki sıcaklık farklarından dolayı birbirinden ayrışmaktadır. Porselenin beyaz rengi ise kendi ham maddesinden kaynaklı bir durumdur. Işık geçirgenliği sayesinde sağlığa oldukça faydalı olan porselenler; yemek takımları, ev aksesuarları ve kahvaltı takımları gibi ev içi birçok üründe kullanılmaktadır.

 

Kişi Sayısına Göre Kahvaltı Takımları Kaç Parçadır?

 

Dört kişilik Kahvaltı Takımı: Küçük ailelerin yaşadığı evlerde tercih edilen dört kişilik kahvaltı takımında 1 adet servis, 4 adet pasta, 2 adet reçel, 2 adet zeytin, 4 çay bardağı ve 4 çay tabağı bulunmaktadır.

 

Altı kişilik Kahvaltı Takımları: En çok tercih edilen takımlardan olan altı kişilik kahvaltı takımları içerisinde birçok parça barındırmaktadır. Özellikle çeyiz alışverişlerinde oldukça fazla tercih edilen altı kişilik takımları aldığınız takdirde başka ürün almanıza gerek kalmaz. Genellikle kalabalık ailelerin ve bitmez misafirleri olanların tercihi olan kahvaltı takımının içerisinde altışar olarak servis tabağı, çay bardağı, çay tabağı, 4 adet reçel tabağı, 2 adet peynir tabağı ve 2 adet zeytin tabağı bulunmaktadır.

 

Sekiz Kişilik Kahvaltı Takımları: Farklı tarzda ve renkte olan 8 kişilik kahvaltı takımları görece kalabalık ailelerde kullanılmaktadır. İçerisinde ise 8 adet servis tabağı, 8 adet çay tabağı, 8 adet çay bardağı, 8 tane kahvaltılık tabak, 3 oval tabak ve 2 adet zeytinlik bulunmaktadır. 

 

12 Kişilik Kahvaltı Takımları: En kalabalık sofraların kurtarıcısı olan ve en çok parçaya sahip kahvaltı takımıdır. Parçalarının çok olması nedeniyle farklı kullanımlar içinde değerlendirilen kahvaltı takımlarıdır.

 

Kahvaltı Takımı Fiyatları

 

Kahvaltı takımları ürün çeşidi ve parça sayısına göre farklı fiyatlara sahip olabilir. Evkur’un sunduğu avantajlı ödeme koşullarıyla taksitli kahvaltı takımı sahibi olabilir, hatta senetle veya elden taksitle ödemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede yeni evlenen çiftler çeyiz olarak birçok çeşitte kahvaltı takımını Evkur’da bulabilirler.

Özeti Göster