⇡ Başa Dön
Uyumlu Telefonlar
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Telefon Kılıfları

Her an, her yerde ve her dakika yanımızda olan telefonlar, gün içinde birçok darbeye maruz kalır. Telefonu uzun süre hasarsız olarak kullanabilmek için telefon kılıfları tam da bu anda devreye girmektedir. Hem telefon ekranının çizilmemesi, çatlamaması için hem de telefonun uzun ömürlü kullanımı için telefon kabı önerilmektedir.

Tamamını Göster

Her an, her yerde ve her dakika yanımızda olan telefonlar, gün içinde birçok darbeye maruz kalır. Telefonu uzun süre hasarsız olarak kullanabilmek için telefon kılıfları tam da bu anda devreye girmektedir. Hem telefon ekranının çizilmemesi, çatlamaması için hem de telefonun uzun ömürlü kullanımı için telefon kabı önerilmektedir.

 

Telefon kabının ya da diğer adıyla telefon kılıfının ilk görevi, telefonu darbelerden korumak ve kırılmasına engel olmaktır. Ceplerden çıkmayan cep telefonları; sıkışma, ezilme gibi durumlar ile karşılaşabilmektedir. Yanlış kullanım, dikkatsizlik ve birçok darbeli kullanım telefonun deforme olmasına neden olur. Eğer ki yeterince dikkatli değilseniz telefonunuzun hem arka hem de ön yüzünü korumak için kapaklı kılıflar tercih edebilirsiniz.

 

Farklı model ve desenlerde binlerce çeşidi bulunan telefon kılıfları, alıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Kimi kılıflar eskimiş telefonların yepyeni görünmesini sağlar. Telefon kılıfları aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Şıklık arayanlar için taşlı, desenli etkileyici tasarımlar mevcuttur. Bir de bunların yanında sadelik arayanlar için şeffaf kılıflar mevcuttur. Şeffaf kılıflar, aksesuar amacından daha çok telefonun korunması istendiği için kullanılır. Birçok renk seçeneği bulunan kılıflarda, beyazdan siyaha, maviden pembeye her renkte ürün bulmanız mümkündür.

 

Kılıf Çeşitleri Nelerdir?

 

Telefon kılıflarının birçok çeşidi mevcuttur. Bunlar; silikon kılıf, rubber kılıf, kapaklı kılıf, taşlı kılıf, metal kılıf ve standlı kılıflar gibi birden fazla çeşide sahiptir.

 

Silikon kılıflar, telefon kılıfları arasında tercih edilen en yumuşak ürünlerin başında gelir. Esnek yapıya sahip oldukları için telefonun alacağı herhangi bir darbeyi emme özelliği mevcuttur. Darbe emici özelliğinin yüksek olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen silikon telefon kılıfları hafif yapılıdır. Telefona herhangi bir ağırlık yapmazlar ve aynı zamanda koruma sağlayabilirler. Özellikle telefonlar yere düştüğünde silikon kılıflar esnekliği sayesinde aldığı darbeyi olabildiğince azaltmaktadırlar.

 

Rubber kılıflar, silikon kılıflardan daha serttir. Sert plastik malzemesinden üretildiği için telefonun yan kenarlarını ve arkasını düşme sonucu darbelenmelere ve çizilmelere karşı korumaktadır.

  

Ön yüzü kapaklı kılıflar, hem telefonunun arkasını hem de aynı zamanda ekranını da korumak isteyen kişilerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kılıfın kapağı sayesinde ekranın çatlama ve kırılma riskini en aza indiren modellerdendir. Bu kılıflar oldukça kullanışlı ve tercih edilen seçenekler arasındadır.

 

Cüzdanlı telefon kılıfları, genellikle yanında hem telefon hem de cüzdan taşımak istemeyen kişilerin tercih ettiği kılıflar arasında yer alır. İçinde aynı zamanda kartlık ve kâğıt para bölümü de bulunduran bu kılıflar koruma oranı oldukça yüksek ve kullanışlıdır.

 

Su geçirmez telefon kılıfları, kilitli ağız kısmıyla içine toz ve diğer sıvıların ulaşmasını engeller. Tamamen kapanan kilit alanı ile düşme ve çarpmalarda ekstra koruma sağlayarak telefonunuza uzun ömürlü kullanım sağlar.

 

Kılıf Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Telefon kılıfı seçerken öncelikle telefon modeline uygun ürünü seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Daha sonra ürünün özelliklerine karar vermelisiniz. Hangi özellikte bir ürün aradığınıza karar verdiğiniz anda zevkinize uygun modeli seçebilirsiniz. Eğer ki beğendiğiniz bir kılıf sizin kullandığınız telefon modeline uymuyorsa başka bir kılıf seçmeniz gerekmektedir.

 

Telefon kılıfı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kılıfı şık bir aksesuar olarak mı yoksa koruyucu özelliği olan bir ürün olarak mı kullanmak istediğinize karar vermek olmalıdır. Telefon kılıfı çeşitleri arasında bir değerlendirme yaparak kullanım kolaylığına ve kişisel zevklerinize en uygun telefon kılıfını seçebilirsiniz.

 

Telefonunuzu şık bir şekilde güvenle koruyabilmek için kılıflarımıza mutlaka göz atmalısınız. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu avantajlar ile seçmiş olduğunuz kılıfa hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzla ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler için kulaklıklar ve şarj aletleri kategorilerini inceleyebilirsiniz. 

 

Özeti Göster