⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Telefon Kılıfı Modelleri

Kılıflar ve Ekran Koruyucular

Telefon kılıfları ve telefon için hazırlanmış ekran koruyucular kullanıcıların kullandıkları telefonların kullanım ömrünü uzatmak için geliştirilmiş telefon koruyuculardır. Küçük bir boyuta sahip olduğundan dolayı zarar görebilme ihtimali yüksek olan cep telefonları alabilecekleri darbelere, suya ve çizilmelere karşı koyabilecek bir materyalle korunmak durumundadır. Bu doğrultuda kullanıcıların kullandıkları telefonun arka, üst, sağ ve sol yanlarını kaplayan telefon kılıfları geliştirilmiştir. Kullanıcılar aynı zamanda kullandıkları telefonların ekranlarını da korumak durumundadırlar.

Tamamını Göster

Kılıflar ve Ekran Koruyucular

 

Telefon kılıfları ve telefon için hazırlanmış ekran koruyucular kullanıcıların kullandıkları telefonların kullanım ömrünü uzatmak için geliştirilmiş telefon koruyuculardır. Küçük bir boyuta sahip olduğundan dolayı zarar görebilme ihtimali yüksek olan cep telefonları alabilecekleri darbelere, suya ve çizilmelere karşı koyabilecek bir materyalle korunmak durumundadır. Bu doğrultuda kullanıcıların kullandıkları telefonun arka, üst, sağ ve sol yanlarını kaplayan telefon kılıfları geliştirilmiştir. Kullanıcılar aynı zamanda kullandıkları telefonların ekranlarını da korumak durumundadırlar. Ekran, kullanıcıların bir telefonda en sık kullandığı kısımdır. Telefon ekranı, fazla kullanım, darbe ya da yere düşmeler sebebiyle kolaylıkla zarar görebilir. Telefon ekranlarını alınan darbelere, çizilmelere ve yere düşmelere karşı korumak için tasarlanan ekran koruyucular, telefonun aldığı darbe sonucu minimum hasar almasını sağlamaktadır. Hayalet ekran koruyucu ince ve hafif tasarımı sayesinde maksimum koruma sağlarken yapısı ile varlığını fark ettirmez.

 

Telefon Kılıfları

 

Üretilen telefon kılıfları çeşitliliği, neredeyse üretilen telefon çeşidinin üzerindedir. Telefon kılıflarının çeşidinin bu kadar fazla olması, kullanıcıların estetik zevkleri ile doğru orantılıdır. Telefon kılıfları sadece telefonun korunması amacıyla değil, aynı zamanda kullanıcının telefon kullanma deneyimine görsel bir zevk katmak amacıyla da üretilir. Bu doğrultuda neredeyse her telefon türü için birden fazla çeşit, renk ve materyalden üretilmiş telefon kılıfı çeşitleri bulunmaktadır. Telefon kılıfları, genellikle kullanıcıların kullandıkları telefonun ismi ile anılırlar. Telefon kılıfları modelleri Evkur’da kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunabilir. Kullanıcılar, kullandıkları telefonun tür, boyut, renk ve dayanıklılığına uygun olarak aradıkları telefon kılıflarını Evkur’da rahatlıkla bulabilir; Evkur’un sağladığı ödeme kolaylıklarından faydalanabilir, alışveriş deneyimlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

 

Telefon Kılıfı Renkleri

 

Kullanıcıların telefon kılıflarını seçerken en çok dikkat ettikleri şeylerden bir tanesi telefon kılıfı renkleridir. Renkler, kullanıcıdan kullanıcıya değişen kişisel zevklere göre telefon kılıfları söz konusu olduğunda tercih edilirler. Kullanıcılar bu doğrultuda giyim zevklerine ya da estetik zevklerine göre telefon kılıflarının renklerini seçebilirler. Telefon, kullanıcıların gündelik hayatta neredeyse her an taşıdıkları bir cihaz olduğundan telefon, kullanıcılar için bir tür aksesuar olarak görülmektedir. Kullandıkları aksesuarların renklerine önem veren kullanıcılar, bu sebeple telefon kılıflarının renklerine oldukça büyük bir önem vermektedir. Telefon kılıfları; mavi, mor, turkuaz, yeşil, kırmızı, turuncu, bakır rengi, beyaz, bordo, kahverengi, sarı, pembe, lila ve akla gelebilecek neredeyse her renkte üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

 

Telefon Kılıfı Seçimi

 

Kullanıcılar telefon kılıflarını seçerken öncelikle telefon kılıflarını kullanım amacını netleştirirler. Telefon kılıfının kullanım amacı genel itibariyle telefonu maksimum seviyede korumak; telefonu orta düzeyde korumak; telefonu minimum düzeyde korumak ve telefonun estetik açıdan daha güzel görünmesini sağlamak olarak sıralanabilir. Telefon kılıfını telefonunu maksimum seviyede korumak amacıyla kullanacak olan kullanıcıların telefon kılıfı seçimlerinde dikkat etmesi gereken nokta telefon kılıfının görünüşünden ziyade telefon kılıfının koruyucu özellikleridir. Kullanıcıların telefonları için yüksek seviyede koruma sağlayan telefon kılıfları genellikle estetik açıdan güzel görünmesi için tasarlanmış telefon kılıflarına göre daha ağır bir materyal kullanılarak üretilirler. Bu ağır materyal, telefonun gelecek darbelere karşı korunmasını sağlar. Estetik açıdan telefonu güzel göstermek için tasarlanmış olan telefon kılıfları ise daha hafif bir materyal ile üretilirler ve telefonu koruma seviyeleri diğer telefon kılıflarına göre daha düşük seviyelerdedir. 

 

Telefon Ekran Koruyucuları

 

Kullanıcılar telefonlarını gün içerisinde yoğun bir biçimde kullandıklarından ötürü telefonlar farklı sebepler ile oluşabilen birçok hasara sahip olabilirler. Telefon kullanıcılarının telefonun hasar görmesi söz konusu olduğunda yaşadıkları en büyük talihsizlik telefonlarının yanlışlıkla yere düşmesidir. Telefonlar oldukça küçük olduklarından ve hafif olmaları sebebiyle aşırı dayanıklı materyaller kullanılarak yapılmadıklarından kullanıcıların yere düşmeleri sonucu kalıcı hasarlar alabilirler. Yere düşen bir telefonun en kolay şekilde hasar alabileceği parçası telefonun ekranıdır. Telefon ekranları genellikle cama benzer bir materyal kullanılarak üretilir ve bu materyal kırılmaya yatkın bir yapıdadır. Telefon ekran koruyucu denen ve telefonun ekranını alınabilecek darbelere, çizilmelere ve kırılmalara karşı koruyan materyal, telefon ekranına oranla daha sağlam bir yapıya sahiptir. 

 

Telefon Ekran Koruyucu Kullanımı

 

Telefon ekran koruyucuları cam bir materyalin yüksek ısılar altında ısıtılarak eski haline göre daha sağlam bir hale getirilmesi sonucu üretilirler. Yüksek ısı altında eritilerek daha sağlam hale getirilen koruyucu ekran, telefonun ön yüzüne yapıştırmak için tasarlanır. Telefon ekran koruyucusu satıcıları ya da kullanıcılar, telefon ekran koruyucusunu kolaylıkla telefonlarının ekranlarına takabilirler. Telefon ekran koruyucusunun telefon ekranına takılabilmesi için öncelikle telefon ekranının mikrofiber bir bez aracılığıyla silinmesi gerekir. Mikrofiber bir bezle temizlenen telefon ekranı, telefon ekran koruyucunun takılması için hazır hale getirilmiş olur. Ekran koruyucu fiyatları seçilen ürün cinsine ve kullanılan materyal özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. 

 

Telefon Ekran Koruyucu Seçimi

 

Kullanıcılar telefon kılıflarını seçerken kullandıkları telefonun ekranının dayanıklılığını göz önünde bulundurmalıdırlar. Kimi telefon ekranları alınabilecek darbelere karşı zayıf bir materyal kullanılarak üretilmiş iken kimi telefon ekranları alınabilecek darbelere karşı güçlü ve korunaklı materyaller kullanılarak üretilmişlerdir. Kullanıcılar, telefonlarının ekranlarının dayanıklılık seviyelerine göre seçimlerini yaparlar. Kullandıkları telefonun ekranı alınabilecek darbelere karşı zayıf ve korumasız olan telefon kullanıcıları koruma seviyesi yüksek ve kalın bir yapıda olan telefon ekran koruyucularını tercih etmelidirler. Kullandıkları telefonun ekranı alınabilecek darbelere karşı güçlü ve dayanıklı olan telefon kullanıcıları ise koruma seviyesi düşük ve ince bir yapıda olan telefon ekran koruyucularını tercih edebilirler. Kullanıcılar, telefonlarına uygun olan telefon ekran koruyucularını ve kılıfları Evkur’un kullanıcılara sunduğu ödeme imkanlarından faydalanarak satın alabilirler.

 

Telefon Koruması

 

Kullanıcılar telefonlarını korumak amacıyla birçok farklı materyal tercih edebilirler. Telefonları darbelere, yere düşmelere ve çizilmelere karşı korumak amacıyla üretilmiş birçok ürün bulunmaktadır. Kullanıcıların telefonlarını korumak söz konusu olduğunda dikkat etmeleri gereken en önemli nokta telefonlarını her açıdan korumaları gerektiğidir. Kullanıcılar bu doğrultuda telefon kılıfları ve telefon ekran koruyucuların her ikisinden de yararlanmak durumundadırlar. Telefon kullanıcısının telefonu ile birlikte sadece telefon kılıfı kullanması, telefonun ekranını darbelere, yere düşmelere ve çizilmelere karşı savunmasız bırakabilir. Aynı şekilde telefon kullanıcısının telefonu ile birlikte sadece telefon ekran koruyucu kullanması, telefonu üst, alt, sağ, sol ve arka kasaya gelebilecek darbelere karşı savunmasız bırakabilir. Dolayısıyla kullanıcılar, telefonlarını maksimum seviyede korumak için telefonlarını telefon kılıfları ve telefon ekran koruyucuları ile birlikte kullanmalıdırlar. 

 

Telefon Koruma Ekipmanlarının Bakımı


Kullanıcıların kullandıkları telefonları korumak için tasarlanmış olan telefon kılıfları ve telefon ekran koruyucularının da çeşitli bakımlara ihtiyacı vardır. Telefon kılıfları belirli bir süre zarfı içerisinde telefondan çıkarılarak temizlenmelidir. Telefon kılıfının temizlenmesi, telefonun kılıf içerisinde hava almayan yerlerinin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Telefon ekran koruyucuları da aynı şekilde belirli aralıklarla kullanıcılar tarafından kontrol edilmelidir. Çatlak, derin çizik ya da kırık halde olduğu tespit edilen telefon ekran koruyucularının kullanıcılar tarafından telefonun korunması açısından acilen değiştirilmesi gerekmektedir. Kırılmaz cam olarak da adlandırılan ekran koruyucular, belirli darbeler aldıktan sonra hasar görebilmekte ve dayanıklılıklarını ilk satın alındaki zamana oranla yitirebilmektedirler. Kırılmaz cam fiyatları her bütçeye uygun seçenekleri ile Evkur’da yer alır.

 

Özeti Göster