⇡ Başa Dön
Marka
Kombi Tipi
Yakıt Tipi
Eşanjör
Kapasite Aralığı (kW)
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Kombi Fiyatları ve Markaları

Kombiler

Çeşitli malzemeler ve sistemler kullanılarak tasarlanan bir iklimlendirme cihazı olan kombiler günümüzde kullanımı en yaygın olan cihazlardan biridir. Isınma ve sıcak su ihtiyacının karşılanabilmesi için ideal bir çözüm olanağı sunar.

Tamamını Göster

Kombiler

 

Çeşitli malzemeler ve sistemler kullanılarak tasarlanan bir iklimlendirme cihazı olan kombiler günümüzde kullanımı en yaygın olan cihazlardan biridir. Isınma ve sıcak su ihtiyacının karşılanabilmesi için ideal bir çözüm olanağı sunar. Ev veya ofislerde, kapalı alanlarda kullanıma uygun olup kolay taşınabilir ve fazla yer kaplamaz. Su ve ısınma ihtiyacını karşılayabilmek için kullanılan birçok farklı sistem içerisinde maliyet olarak daha düşük ve konforlu kullanım olanağı sayesinde sıkça tercih edilen ürünlerdendir. Birçok farklı çalışma prensibine sahip olan cihazlar sessiz ve güvenli çalışma özelliği sunar. Duvara monte edilerek kullanıldıkları için fazla yer kaplamazlar. Dolap içinde kullanımı yaygın olan kullanım şekillerinden biridir. Kullandığınız miktarda yakıt harcaması yapması nedeniyle bağımsız bir kullanıma sahiptir. 

 

Kombi Markaları 

 

İhtiyacınız olan kombi çeşitleri arasından seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken birçok özellik bulunur. Bunlardan en önemlisi bulunduğunuz ortamın ihtiyacını karşılayabilecek hacimde sıcak su ve ısı yayabilen bir kombi seçimi yapmak olmalıdır. Çalışma prensipleri de birbirinden farklı olan kombiler arasından kullanımınıza en uygun olanı seçmek en yüksek performansı elde edebilmeniz için oldukça büyük önem taşır. konforlu ve güvenli bir kullanım elde edebilmek için seçim yaparken kombi markaları arasından da bir araştırma yapabilir aradığınız özelliklere en uygun ürünü fiyat performanslarını da göz önünde bulundurarak bulabilirsiniz. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir ürün tercih edebilmek için piyasada bulunan markalar arasından seçim yapabilir, bakım ve arıza gibi teknik destek gereken konular da hizmet sunan markaları tercih edebilirsiniz. En iyi kombi markası hangisidir karar verirken bu etkenleri göz önünde bulundurabilirsiniz.  Her mekana uygun alternatifler sunan geniş ürün yelpazesine sahip kategorilerimiz arasından aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilir güvenle satın alabilirsiniz. 

 

Kombilerin Özellikleri

 

Özellikle küçük ölçekli ev veya iş yerlerinde kullanıma uygun olarak tasarlanan kombiler kullanıcıya birçok avantaj sağlar. Bunlardan ilki hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacını bir arada karşılamasıdır. Ergonomik ve kullanımı kolay olan bir iklimlendirme cihazıdır. Duvara monte edilmesi sayesinde küçük alanlarda mekanı daraltmaz yerden tasarruf etmenizi sağlar. Isı ayarlama seçeneği sayesinde ısınma ve su sıcaklığını istediğiniz derecede ayarlayabilirsiniz. Oldukça sessiz çalışan kombi modelleri gürültüye sebep olmadan ve kullanıcıyı rahatsız etmeden çalışır. Monte edilmesi ve sökülmesi oldukça kolaydır, taşınma esnasında mekan değişikliğine uygun olarak tasarlanmıştır. Günümüzde her ihtiyaca yanıt verebilmek için tasarlanan farklı özelliklere sahip birçok marka ve model seçeneğine sahip olan ürünler kış aylarının soğuklarından korunabilmek ve konforlu bir yaşam sürdürebilmek için en önemli ihtiyaçların başında gelir. 

 

Kombi Çeşitleri 

 

Isınma ihtiyacı insanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için karşılaması gereken en önemli ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyacı giderebilmek adına zaman içerisinde birçok farklı alternatif çözüm üretilmiş olup son dönemlerde kullanımı en yaygın olan sistemlerden biri kombilerdir. Kombi çeşitleri kullanılacak alan boyutlarına ve çalışma prensiplerine göre birçok farklı şekillerde tasarlanmıştır. Ev veya binaların bacalarına bağlanarak kullanılabilen bacalı kombi çeşitleri yanma için gerekli olan havayı dışarıdan alarak atık gazların da baca yolu ile dışarıya aktarılmasını sağlar. Hermetik kombi adı verilen kombi sistemleri ise günümüzde kullanımı en yaygın olan ve içinde bulunan fan sistemi ile yanma için gerekli havayı temin edip yine fan sistemi ile atık gazların dışarı atılmasını sağlar. Hermetik kombilerde iç ve dış baca olmak üzere iki ayrı baca bulunur. Emniyetli baca sistemi sayesinde hava koşullarından etkilenmez aşırı rüzgarlı ve fırtınalı havalarda herhangi bir tehlikeli duruma sebebiyet vermeden güvenli bir kullanım olanağı sağlar.

 

Elektrikli Kombi

 

Baca gibi atık gaz sistemine gerek duyulmadan çalışabilen elektrikli kombiler zehirlenme risklerine karşı oldukça güvenilir bir üründür. Doğalgaz sarfiyatından tasarruf etmek isteyenler için ideal bir alternatif olan bu kombi türleri yeni yapılan evlerle uyumlu olarak kullanılabilir. Farklı çalışma sistemlerine sahip ürünler içerisinde güneş enerjisine uyumlu modeller de mevcuttur. Baca kurulumu gerektirmediğinden evin herhangi bir alanında duvara monte edilerek kurulumu gerçekleştirilebilir.  Elektrikli kazan sistemi uzaktan arıza tespiti yapılmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Elektrikli kombi seçimi yaparken kullanılacak alan ve ihtiyacı karşılayabilecek uygun boyutlarda olan ürünler tercih edilmelidir. Çevre dostu bir üründür. Ve benzer ürünler içerisinde daha sessiz bir çalışır. 

 

Çift Yoğuşmalı Kombi

 

Yoğuşmalı kombilerin çalışma prensibi gaz halindeki maddenin çevreye ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayıdır. Verimlilik açısından oldukça üstün performansa sahip olan yoğuşmalı kombiler de su buharı enerjisi dışarı atılmadan önce tekrar kullanılabilir. Özellikleri açısından üç farklı çeşidi bulunur. Bunlar yarı yoğuşmalı kombi, tam yoğuşmalı kombi ve çift yoğuşmalı kombi olarak bilinir. Çift yoğuşmalı kombilerde diğerlerinden farklı olarak ek bir eşanjör daha bulunur. Bu sayede daha yüksek verimli bir ısınma elde edilebilir. Ayrıca bu tür kombilerde kullanım suyu verimliliği de oldukça üst seviyelerdedir. İçerisinde bulunan ek eşanjör ile sıcak su üretimi yaparken de yoğuşma yapabilme özelliğine sahiptir. Sıcak su üretimi yaparken de yoğuşma yapabildikleri için çift yoğuşmalı kombi adını almışlardır. Ayrıca sıcak su ön ısıtma sistemine sahip olan kombiler sıcak suyun musluklardan daha hızlı akmasını sağlar. Isıtma konusunda da oldukça yüksek verimliliğe sahip olan kombiler son dönemlerde en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Yoğuşmalı kombi fiyat seçenekleri, ürün modeline ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

 

Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

 

Kullanım alanınız için gerekli olan en doğru kombi çeşidinin belirlenmesi ve kombinin alan içerisinde en uygun yere monte edilmesi sağlıklı ve güvenli bir kullanım için önemli unsurlardan biridir. Kombi seçimi yaparken kullanacağınız ev veya ofisin metrekaresi, hangi cephede yer aldığı, binanın yalıtım durumu ve dairenizin katı, sıcak su kullanımının yeterli şekilde sağlanabilmesi için banyo sayısı göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalardandır. Ayrıca kombinizin uzun yıllar verimli bir şekilde çalışabilmesi ve istenilen performansı verebilmesi için düzenli olarak bakım ve temizliğinin profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Ürün kurulumu yapıldıktan sonra cihaz hakkında detaylı bilgi edinmek ve ön panel kısmında yer alan göstergelerin doğru olarak okunup tuşların işlevselliği hakkında da detaylı bilgi edinmek doğru kullanım için oldukça büyük önem taşır. 

 

Kombi Fiyatları

 

Kapalı alanlarda sıcak su ve ısınma ihtiyacını en kolay ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilmek için üretilen kombi çeşitleri doğalgaz ile ısınma sistemleri sunar. Ayrıca doğal gaz hatlarının bulunmadığı bölgelerde de faydalanılan elektrikli kombi çeşitleri de farklı alternatif çözümler sunarak kişilere konfor olanağı sunar. Kaliteli ve kullanışlı son teknoloji ile üretilen kombiler farklı model ve tasarımlarda üretilir. Kombi fiyatları satın alınacak ürünün teknik özellikleri model ve kapasitesine göre farklılık gösterebilir. İhtiyacınıza en uygun marka ve modeli Evkur’da bulabilir, sunulan ödeme seçenekleri arasından taksitle veya senetle, hatta kredi kartsız elden taksitle edinebilirsiniz. Isınma ve su sıcaklığını kontrol altında tutabileceğiniz ideal ölçülerde kullanımını kendinize göre belirleyebileceğiniz ürün seçenekleri arasından bacalı, elektrikli, yoğuşmalı kazan veya çift yoğuşmalı gibi birçok farklı ürün yer alır. Ayrıca kombi tasarımı, ön panel ve göstergeler de birbirinden farklı olarak tasarlanmış olup kullanımı oldukça kolaydır. 

Özeti Göster