⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Ürün Durumu
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Kondisyon Bisikleti Çeşitleri

Kondisyon Bisikletleri

Spor, insan hayatında daha sağlıklı ve zinde kalabilmek için oldukça büyük önem taşır. Açık havada yapılan bir çok spor dalının yanı sıra günümüzde yoğun iş temposundan dolayı spor yapmak isteyenler spor salonlarını veya kendi evlerindeki imkanları değerlendirmektedir.

Tamamını Göster

Kondisyon Bisikletleri

 

Spor, insan hayatında daha sağlıklı ve zinde kalabilmek için oldukça büyük önem taşır. Açık havada yapılan bir çok spor dalının yanı sıra günümüzde yoğun iş temposundan dolayı spor yapmak isteyenler spor salonlarını veya kendi evlerindeki imkanları değerlendirmektedir. Kondisyon bisikletleri sağlıklı bir yaşam ve formda kalmak isteyenlerin kullanmayı tercih ettiği en önemli spor aletlerinden biridir. Özellikle spor yapmaya ve spor salonlarına gitmeye vakit bulamayanların evlerinde kullanmayı tercih ettiği bu ürün büyük ölçüde alternatif bir çözüm sunar. Evde düzenli bir spor alışkanlığı kazanmak isteyenlerin ilk adım olarak tercih ettiği kondisyon bisikletleri gelişen teknoloji ile birlikte birçok farklı model ve fonksiyonda tasarlanmıştır. Kullanacağınız kondisyon bisikleti sayesinde spor yaparak zinde kalabilir, vücudunuzun forma girmesine yardımcı olabilir ve düzenli kullanımda kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Kondisyon Bisikleti Modelleri

 

Ergonomik tasarımları ve işlevselliği açısından ideal bir seçim olan kondisyon bisikletleri aynı zamanda çok büyük boyutlarda olmaması nedeniyle evlerinizde kolayca kullanabilme olanağı sunar. Dar alanlar için üretilen, pratik çözümler sunan tasarımları sayesinde fazla kilolardan kurtulabilmek için tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer alır. Kondisyon bisikleti çalışma prensipleri birbirine benzer özellikler taşısa da birçok farklı modelde tasarlanmıştır. Normal bisiklete benzer özellikler taşıyan oturma yeri ve pedalı bulunan modeller klasik kondisyon bisikleti diye adlandırılır. Basen, bacak, kalça kaslarını çalıştırmaya yarayan bu modellerde pedal çevirerek efor harcar ve böylece kalori yakabilirsiniz. Ön kısmında yer alan gösterge paneli sayesinde yaktığınız kalori miktarını, pedal çevirme sürenizi ve hızınızı öğrenebilirsiniz. Kademeli pedal sertlik dereceleri ile kolaydan zora doğru bir spor yapma deneyimi yaşamanız mümkündür.

 

Eliptik Kondisyon Bisikleti 

 

Kondisyon bisikletleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri olan eliptik kondisyon bisikleti çalışma prensibi olarak klasik modele benzese de farklı işlevler eklenerek fonksiyonel hale getirilmiştir. Elle tutulan iki adet kolları bulunan modeller kolların ileri geri hareket etmesi ile çalışır. Kollara bağlı bulunan pedallar, bu ileri geri hareket ile bacakların da koordineli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Farklı hız kademelerine sahip olan ürünler ortalama bir hız ve belirli bir süre içinde kullanıldığında vücudun kalori yakmasına yardımcı olur. Eliptik bisikletler sayesinde ayak, bacak ve kollar dairesel bir hareket ile çalıştırılmış olur. Spor salonlarında ve evlerde kullanımı en çok tercih edilen kondisyon bisikleti çeşitlerinden biridir. Tasarlanan ürün çeşitleri kolaydan zora tüm seviyedeki spor yapan kişiler ile uyumlu olarak çalışabilme olanağı tanır. Kas sağlığınızı koruyabilmek ve özellikle zayıf olan vücut kaslarınızı geliştirebilmek için ideal bir üründür.

 

Eliptik Bisiklet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

 

Kullanıcının fiziksel ihtiyaçları göz önünde tutularak farklı tasarımlara sahip olan eliptik bisiklet modelleri arasından size en uygun modeli kategorilerimiz arasından bulabilir ve güvenle satın alabilirsiniz. Eliptik bisikletlerde yer alan gösterge paneli sayesinde kalp atış hızınızı, yaktığınız kalori miktarını ve hız seviyesini kolaylıkla görebilir ve kayıt altına alabilirsiniz. Omuz ve sırt kaslarını da bacak ve kol kasları ile birlikte çalıştıran bu tasarımlar ile vücudunuzun her bölgesinden yağ yakımı yapabilmeniz mümkün olacaktır. Pedallı eliptik bisikletlerin kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olup alt kısmı tekerlekli olan modellerin taşınması da pratiktir. Çalışma düzeninin vücudunuzun ihtiyaçları doğrultusunda belirleyebileceğiniz ürünlerde kolları tutarak çalışabileceğiniz gibi sadece pedallar ile de çalışmanız mümkündür. Vücudunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarlanan modeller arasından size en uygun modeli seçebilirsiniz.

 

Dikey Kondisyon Bisikleti

 

Vücutta çalıştırılmak istenen bölgeye yönelik olan tasarlanan kondisyon bisikletleri arasından seçim yaparken çalıştırmak istediğiniz bölgeye yönelik modelleri tercih edebilirsiniz. Kondisyon bisikletleri; yatay kondisyon bisikleti, dikey kondisyon bisikleti ve eliptik kondisyon bisikleti olarak farklı modellerde üretilmiştir. Dikey kondisyon bisikleti karın ve bacak kaslarını çalıştırarak hem kasların güçlenmesine hem de yağ yakımına yardımcı olur. Dikey bisiklet kullanımında omuz ve sırt kasları da çalıştırılarak daha yüksek nabız hızı elde edilebilir. Dar mekanlar da spor yapabilmek için uygun olan dikey kondisyon bisikleti sadelik ve pratik bir kullanım olanağı sağlar. Ayarlanabilir koltuk ile kendi boyunuza uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca pedal direnci de kendi isteğinize göre arttırılıp eksiltilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Led ışıklı gösterge paneli kullanım kolaylığı sağlar. 

 

Yatay Kondisyon Bisikleti 

 

Kişisel alanlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz ve özellikle dar mekanlar için de ideal tasarımlara sahip olan kondisyon bisikletleri arasından farklı bir tasarıma sahip olan yatay kondisyon bisikleti konforlu bir kullanım olanağı sağlar. Sırt bölgesini arka kısma yaslayabilmek için tasarlanan yaslanma destekli koltuk düzeneği ile sırt ve omurga güvende tutulurken bacakları pedal çevirerek çalıştırabilmeniz mümkündür. Ayarlanabilir oturma koltukları konforlu bir kullanım olanağı sağlar. Bel ve sırt bölgesinde problem yaşayan kişiler için oldukça ergonomi bir tasarıma sahip olan ürün güvenli bir kullanım sunar. Zorluk seviyesinin ayarlanabildiği kademeli çalışma özelliği sayesinde kişisel çalışma programınıza uygun egzersizler yapabilmeniz mümkün olacaktır. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir model seçebilmek için piyasada yer alan ürün ve markalar arasından size en uygun ürünü kategorilerimiz arasından bulabilir güvenle satın alabilirsiniz. 

 

Profesyonel Kondisyon Bisikleti

 

Kondisyon bisikletleri, yeni başlayanlardan uzman seviyelerine kadar her aşamadaki spor yapanlara hitap edebilen etkili ve kullanımı kolay bir spor aletidir. Profesyonel kondisyon bisikleti daha üst kademelerde spor yapanlar için yakılan kalori hesabının hesaplanmasından antrenman süresine kadar takip edebilir. Takip edilen bu veriler ile kendinize bir rutin oluşturabilir düzenli bir çalışma programı oluşturabilirsiniz. Güvenlik açısından birçok farklı aksesuar ile desteklenen ürünler sayesinde konforlu ve güvenilir bir spor keyfi yaşayabilirsiniz. Kayışlı pedal tasarımı sayesinde uzun süreli antrenmanlara dayanıklı bir kullanım olanağı sunar. Gösterge panelinde yer alan hız seviyelerini kendi çalışma özelliğinize göre ayarlayabilir kolaydan zora bir çalışma sistemi geliştirebilirsiniz. Ergonomik tasarımı sayesinde kolay kurulum ve kolay kullanım özelliğine sahip olup küçük boyutları sayesinde her alanda kullanılabilir yapıdadır. Kondisyon bisikletleri kapalı alanlarda kullanıma uygun olması nedeniyle oldukça sessiz çalışabilme özelliğine sahiptir. 

 

Kondisyon Bisikleti Fiyatları

 

Açık havada veya spor salonlarında spor yapmaya zaman bulamayanlar için alternatif bir çözüm olanağı sunan kondisyon bisikletleri farklı model ve özelliklerle donatılmış olup her ihtiyaca yönelik farklı alternatifler sunar. Çalıştırmak istediğiniz bölgeye yönelik farklı tasarımlar arasından özellikle kalça basen ve bacak bölgesini çalıştırmak isteyenler klasik modelleri tercih ederken bir defada birden çok bölgeyi çalıştırmaya yönelik olarak tasarlanan eliptik kondisyon bisikletleri sayesinde kol ve sırt bölgesi de çalıştırılabilir. Bisiklet seçimi yaparken beklenti ve çalışma sisteminizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Böylelikle üründen üstün performans alabilirken keyifli bir spor yaşayabilirsiniz. Ürün fiyatları kullanılan malzeme çeşitlerine ürün tasarım ve teknik özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Her bütçeye uygun fiyat avantajlarından faydalanabilmek için sunulan senetle, taksitle, kredi kartsız ve elden taksitle ödeme seçeneklerini de göz önünde bulundurarak kategorilerimiz arasında yer alan ürünleri inceleyebilir ihtiyacınıza en uygun kondisyon bisikleti modelini bulabilir ve güvenle satın alabilirsiniz. Ayrıca koşu bantları ve çok daha fazla spor aleti sizleri Evkur’da bekliyor.

 

Özeti Göster