⇡ Başa Dön
Marka
Masaj
Eğim
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Koşu Bandı Modelleri ve Fiyatları

Koşu Bantları

Koşu bantları genellikle spor salonunda ya da evde yani kapalı mekanlarda kullanılan ve koşarak spor yapmak amacı ile üretilmiş olan spor aletlerindendir. Spor salonları, tatil köyleri ya da oteller gibi birçok kalabalık alanda da farklı çeşitlerde koşu bandı kullanılır. Gelişen teknoloji ile beraber koşu bantları da daha çok geliştirilerek kişilere aktif ve kolay bir şekilde spor yapma imkanı tanır.

Tamamını Göster

Koşu Bantları

 

Koşu bantları genellikle spor salonunda ya da evde yani kapalı mekanlarda kullanılan ve koşarak spor yapmak amacı ile üretilmiş olan spor aletlerindendir. Spor salonları, tatil köyleri ya da oteller gibi birçok kalabalık alanda da farklı çeşitlerde koşu bandı kullanılır. Gelişen teknoloji ile beraber koşu bantları da daha çok geliştirilerek kişilere aktif ve kolay bir şekilde spor yapma imkanı tanır. Ayarlı programları sayesinde doğru programı bularak etkili bir şekilde koşu yapabilmeyi mümkün kılan koşu bandı kullanımı da oldukça kolaydır. Birçok modelinde mevcut olan ekran özelliği sayesinde ise yapılan spor ve harcanan kalori de hesaplanabilmektedir. Sunulan koşu bandı kategorileri arasından size en uygun olanı Evkur’un sunduğu kredi kartsız 24 aya varan taksit seçenekleri sayesinde edinebilirsiniz. Kendinize uygun ürünü bulmak için koşu bandı fiyatları ve özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca kondisyon bisikletleri gibi sporla ilgili en kaliteli ürünlere Evkur'dan ulaşabilirsiniz.

 

Koşu Bandı Özellikleri

 

Günlük olarak spor veya egzersiz yapanların tercihleri arasında olan koşu bantları gelişmiş ekran tasarımları ile dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Spor esnasında bilgilendirme yapabildiği için spor yapan kişi kaç kilometre koştuğunu, ne kadar kalori harcadığını ve harcadığı kaloriyi ve yağ oranını bile öğrenebilmektedir. Genel olarak koşu bantlarının taşıma kapasiteleri 80 kg ile 200 kg aralığında değişiklik gösterir. Evde kullanılacak olan koşu bantlarında taşıma kapasitesi daha az olanlar tercih edilebilir. Eğer koşu bandı profesyonel bir kullanım için tercih edilecekse daha çok özellikli olanlar arasından seçilmelidir. Geniş ağırlık özelliği bulunanlar özellikle uzun vadede kullanım için daha uygundur. Dijital ve led göstergeli ekranı özellikleri de bulunan koşu bantları özellikle spor salonları gibi profesyonel yerlerde kullanıma oldukça uygundur.

 

Koşu Bandı Modelleri

 

Spor yapmayı daha kolay bir hale getiren spor aletlerinden biri olan koşu bantları rahatlıkla spor yapabilmeyi sağlamaktadır. Yağ yakımı, kondisyon sağlamak ve aynı zamanda vücudun direncini de arttırmak için oldukça kullanışlı ürünler arasında yer alan koşu bandı evlerde de spor yapabilmeyi kolaylaştırır. Koşu bandı ile zayıflamak isteyenlerin sunulan teknolojiyi doğru bir şekilde kullanmaları çok önemlidir. Öncelikle hafif bir şekilde başlanmalı hız sınırı zaman içerisinde artırmalıdır. Zorluk derecesi kademeli olarak artırılırsa sonuç almak daha kolay olur. Ayrıca dengeli ve verimli bir egzersiz programı oluşturulması elbette zayıflama işlemi için gereklidir. Koşu bantlarında spor yaparken vücut yapısına en uygun ayar seçilmelidir ve üzerinde spor yaparken kenarda yer alan korkuluklar tutulmamalıdır. Koşarken ya da yürürken normal bir şekilde yürüyor gibi kollar iki yanda tutulmalıdır. Hattrick koşu bandı, en çok tercih edilen koşu bandı markalarındandır, modeller arasında bir tercih yapabilir dilerseniz bu markayı değerlendirebilirsiniz.

 

Ev Tipi Koşu Bandı

 

Ev tipi koşu bandı özellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise soğuk havalar yüzünden yapılamayan doğa ya da şehir yürüyüşleridir. İnsanlar yaz aylarında yaptıkları spor aktivitelerinin birçoğunu kış aylarında yapamamaktadır. Genel olarak ev tipi koşu bandı yürüyüş alanları 40x120 cm. ebatlarında bulunur. Spor yapacak kişi koşu bandına çıktığında yürüyüş pozisyonu aldığında sağ ve sol taraflarında en az 2 cm. boşluk kalmalıdır. Bu boşluk sayesinde yürüyüş ya da koşu esnasında ayağın bant dışında kalması sağlanmaktadır. Bu sayede hızlı bir şekilde yapılan koşularda yaralanma ya da herhangi bir sakatlanma durumu engellemiş olur. Ev tipi koşu bandı seçilirken bakılması gereken bir diğer özellik ise konulacağı alana sığıp sığmayacağıdır. İhtiyaca uygun olarak seçilmesi gereken koşu bandı seçilirken maksimum hızına ve ek özelliklerine bakılmalıdır.

 

Mekanik Koşu Bandı

 

Mekanik olan koşu bantları elektriksiz koşu bantları arasında yer alıp insan enerjisiyle çalışabilme özelliğine sahiptir. İnsan enerjisiyle çalışan bu koşu bantları zemini belli bir hızda ayakların altından çekilecek hissi yaratmaz. Üzerinden spor yapacak kişi hangi hızda ise mekanik koşu bandı da o hızda ilerler. Mekanik koşu bantları sayesinde hız, dayanıklılık ve çeviklik geliştirmeye olanak tanınmış olur. Vücudun bütün enerji sistemini geliştirmeye yarayan bu koşu bandı düzenli spor yaparak sağlıklı bir vücuda kavuşmaya yardımcı bir niteliktedir. Fonksiyonel bir şekilde hizmet eden ürün aynı zamanda çok fazla yer de kaplamamaktadır. Masaj ve stepper özellikleri de bulunan ürünlerin ekstra yağ yakmaya da yardımcı olma gibi özellikleri vardır. Teknolojik özellikleri doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde istenilen sonuca ulaşılabilir.

 

Portatif Koşu Bandı

 

Hem çok fazla yer kaplamayan hem de ağırlık bakımından daha hafif yapılara sahip olan portatif koşu bandı modelleri, katlanabilir özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle evlerde odalarda çok yer kaplamaması açısından tercih edilen portatif koşu bandı teknolojik özellikleri sayesinde spor yapmayı kolay bir hale getirir. Kişisel alanlarda kullanımı rahat olan bu ürünler farklı renk seçeneklerine de sahiptir. Alanım küçük diye spor yapmaktan vazgeçeceğim diyenlerin imdadına yetişen bu ürün kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Spor yapmayı kolaylaştıran ürünler arasında yer alan koşu bantları sayesinde hemen herkes kolay ve rahat bir şekilde spor yapabilmektedir. Her vücut yapısına uygun bir şekilde seçilebilen değerler sayesinde yapılan spordan sonuç alabilmek mümkündür. 

 

Yeni Nesil Koşu Bandı

 

Koşu bantları sayesinde düzenli olarak yapılan yürüyüş, merdiven çıkma ya da hareketliliklerin sonunda nefes nefese kalma gibi durumlar daha aza indirgenir. Koşu bantlarında belirli bir tempoda yapılan yürüyüşler ya da koşmalar sayesinde vücut tüm bunlara karşı daha dirençli olur. Yeni nesil koşu bandı elektriksiz çalışan manyetik modeller arasında yer almaktadır. Daha hızlı sonuç veren bu modeller aynı zamanda sessiz çalışabilme özelliğine de sahiptir. Özellikle ev kullanımı için oldukça uygun olan bu modeller üzerinde koşulduğu vakit daha fazla kalori yakılmasına yardımcı olmaktadır. Yorucu ve stresli günlerin ardından yapılan spor hem fiziki olarak hem de ruhen bir rahatlık anlamına gelir. Aynı zamanda spor yaparak yaşamda daha aktif olunabilir. 

 

Koşu Bandı Kullanmanın Faydaları

 

İnsan vücudunda biriken toksinler terleme sayesinde vücuttan atılmaktadır. Koşu bandı ile spor yapanlar ise spor esnasında fazlaca terler. Böylece koşu bandında koşu yaparken vücuttan toksinler atılır. Bu da belirli bir kalori yakmanın göstergesi demek olur. Genel olarak koşu ya da yürüyüş yapmak vücut için oldukça önemli ve gerekli bir ihtiyaçtır. Düzenli olarak yapıldığı zaman kalori yakma, kol ve bacak kaslarını çalıştırma ve vücudu sıkılaştırmaya yarar. Daha dinç bir görünüme sahip olabilmek için düzenli olarak koşu bantlarında yürüyüş ya da koşu yapılmalıdır. Hem stres atma hem de metabolizma hızlandırmaya yarayan koşu bantları oldukça faydalı spor aletleri arasında yer alır. Ağır egzersizlerden önce ısınma olarak da kullanılabilen koşu bantlarının pek çok faydası bulunur. 

 

Koşu Bandı Bakımı

 

Koşu bandı bakımı da oldukça önemli bir konudur. Seçilen marka ya da model özellikleri fark etmeksizin düzenli bakım yapmak şarttır. Hem kullanım süresini hem de performansını artıran bakım ve onarım işlemleridir. Özellikle kişisel kullanım olarak evlerde kullanılan koşu bantlarının kullanım dışında fişlerini çekmek önemli bir konudur. Mutlaka düz zeminlerde bulunması gereken koşu bantları montajı yapılırken kullanım kılavuzuna dikkat edilmeli, kılavuza uygun bir şekilde montajı yapılmalıdır. Su ile temastan kaçınılmalı, suya yakın ve açık alanlardan uzak tutulmalıdır. Bant üzerinde koşarken ya da yürüyüş yaparken eğer bantlarda bir gevşeme hissedilirse gevşeyen koşu bandı gerginleştirilmelidir. Koşu bandının temizliği yapılırken nemli bir yardımıyla silinmesi gerekir.

 

Özeti Göster