⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Küçük Ev Aletleri

Küçük ev aletleri mutfaktaki işlerimizi pratikleştirerek zamandan tasarruf etmemizi sağlar. Ortalığın dağılmasını ve kirlenmesini minimum düzeye indiren, bize yardımcı olan ev aletlerinin başındadır. Birden çok kullanım olanağı sağlayan ve işleri kolaylaştıran bu ürünlerin temel çalışma prensipleri her ne kadar aynı olsa da, taşıdıkları özellik bakımından markalarına, modellerine ve fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tamamını Göster

Küçük ev aletleri mutfaktaki işlerimizi pratikleştirerek zamandan tasarruf etmemizi sağlar. Ortalığın dağılmasını ve kirlenmesini minimum düzeye indiren, bize yardımcı olan ev aletlerinin başındadır. Birden çok kullanım olanağı sağlayan ve işleri kolaylaştıran bu ürünlerin temel çalışma prensipleri her ne kadar aynı olsa da, taşıdıkları özellik bakımından markalarına, modellerine ve fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Satın almaya karar verdiğinizde kullanım amacınıza ve kullanım sıklığınıza göre tercih etmeniz uzun vadeli kullanım sağlayacaktır. Küçük ev aletleri ayrı ayrı satılabildiği gibi farklı ürünlerle oluşturulmuş paketler şeklinde de satılmaktadır. Örneğin çeyiz alışverişinde olan çiftler veya kendi evini hazırlayan insanlar, tek bir alışveriş ile birçok ürüne sahip olurken, zamandan ve paradan tasarruf edebilmektedir. Küçük ev aletlerinin fiyatları da taşıdıkları özelliklere, üretim materyaline ve tasarımına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu yüzden ürünleri inceleyip, ihtiyaç doğrultusunda seçim yapmak maddi anlamda fayda sağlayacaktır. Bilindik ve kaliteli küçük ev aletleri markaları ürünlerini tercih edilmesi uzun vadeli kullanım açısından önemlidir. Yapıları gereği küçük oldukları için çekmecelerde ve dolap içlerinde rahatlıkla muhafaza edilebilmekte olup tezgâh üstlerinde kabalık yapmaz. Küçük ev aletleri seti ile hem yerden tasarruf edebilir hem de daha uygun bir alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Küçük Ev Aletleri

 

Çay makineleri çay demlemeyi zahmetsiz ve pratik hale getirmeye yardımcı olan küçük ev aletlerinden birisidir. Çay makinelerinin ortak özellikleri; su ısıtma, suyu belirli sıcaklıkta tutma ve çay demlemedir. Pek çok seçenek ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Seçenekler marka, tasarım ve renk, su alma kapasitesi, demlik kısmının üretildiği materyal gibi özellikler ile değişkenlik göstermektedir. Türk kahvesi, filtre kahve ve ekspresso kahve makinaları olarak çeşitlere ayrılır. Çeşitlerine göre birbirlerinden farklı özelliklere sahip olsalar da ortak özellikleri pişirme algılama sensörleridir. Türk kahvesi makinaları köpürtme özelliğine sahipken, filtre kahve makinaları 1LT’ye kadar ulaşabilen su haznesine sahiptir. İhtiyaç duyulan sıcak suyu, en kısa süre içinde elde etmenize yardımcı olan mutfak aletlerinden birisidir. Genel çalışma prensibinde su koymak ve kaynamasını beklemek yer almaktadır. Modeller su kapasiteleri ve dış tasarım farklılıkları gibi özelliklerle birbirinden ayrılırlar. Süpürgeler evlerde en çok kullanılan küçük ev aletlerinden birisidir. Süpürgeler ortamdaki katı, sıvı ve gözle görülemeyecek kadar küçük olan toz ve kirleri çekip haznesine hapsederek temizlik yapmaya yardımcı olur. Robot süpürge, şarjlı süpürge ve elektrikli süpürge gibi pek çok çeşide sahiptir. Elektrikli süpürgelerin fiyatları markaya, sağladığı özelliklere ve aparat sayısına göre değişiklik göstermektedir. Yaşam alanlarınızı temiz tutmak için yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Yıkama veya kullanım sonrası kıyafetlerde, nevresimlerde ve ütülenebilecek yüzeylere sahip olan ürünlerde oluşan kırışıklıkları açmak için kullanılan ev aletlerinden birisidir. Ütüler buharlı, kazanlı ve seyahat ütüsü olmak üzere 3’e ayrılır. Kazanlı ütüler normal buharlı ütülere nazaran daha büyük su haznesine sahip olup, daha yüksek buhar gücüne sahiptir. Böylelikle kırışıklık açmada daha başarılı, Buharlı ütüler ise daha hızlı ısınma ve pratik kullanım özelliğindedir. Küçük ev aletleri gri, siyah, mor, yeşil, beyaz gibi birçok farklı renkte Evkur üzerinden satışa sunulmaktadır.

 

Gıda Hazırlamada Kullanılan Küçük Ev Aletleri

 

Kıyma çekme makineleri buzdolaplarında bulunan etlerin kasaba ihtiyaç duyulmadan pratik bir şekilde kıyma haline getirmeye yardımcı olur. Manuel olarak çalışan ve elektrik ile çalışan olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Manuel makineler kutu içerisinden çıkan, et itme aparatına uyguladığınız güç ile çalışırken elektrikli kıyma makinelerini fişe takmanız yeterli olacaktır. Güçlü bir motora sahip, paslanmaz çelikten olan modeller daha uzun vadeli kullanım sağlayacaktır. Kahve öğütme makinesi ile kahvelerinizi istenilen boyutlarda çekebilir ve taze şekilde tüketebilirsiniz. Kavrulmuş kahve çekirdeklerini istenilen ölçüde öğütebilme farklı kahve türlerini elde edebilmeye yardımcı olur. Farklı boyutlarda çekilmiş kahveler farklı lezzetler sunmaktadır. Kahve sever bir insan iseniz kahve öğütme makineleri mutlaka mutfağınızda bulunması gereken küçük ev aletlerinden birisidir. Aynı anda birden fazla yumurtayı pişirmeye olanak sağlayan bu makineler, yumurtalarınızı istediğiniz kıvamda hızlı bir şekilde haşlamanıza yardımcı olacaktır. Direkt su ile temastansa, buharla pişirme sağladığı için yumurtanın besleyici özelliklerini kaybetmemesini sağlar. Yumurtaları haşlama süresi ile zamandan tasarruf etmenizi sağlayarak, acele işiniz olduğu günlerde size zaman kazandıracaktır. İnternette veya kitaplarda bulunan tariflerin ölçülerini, birebir aynı şekilde yapabilmeye ve daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlar. Hassas ölçüm yapabilme özelliğine sahip olduğu için hassas tartımlarla gerçekleşen tariflerde etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bir diğer kullanım amacı da beslenmesine dikkat eden ve ölçülü gıda tüketen, diyet uygulayan veya belirli ölçülerde beslenmek zorunda olan bireylere porsiyon kontrolünde yardımcı olmaktır. Küçük ev aletleri hediyelik olarak da tercih edilebilir. Sevdiklerinizin hayatını kolaylaştıracak ev aletleri onları oldukça mutlu edecektir.

 

Mutfakta Geçen Süreyi Konforlu Hale Getiren Küçük Ev Aletleri

 

Küçük ev aletleri yorumları ve önerilerini incelemek, ürün alımı öncesinde oldukça önemlidir. Zira kullanım kolaylıkları konusunda bilgi sahibi olmak, ergonomik ve uzun süreli kullanım için kılavuz niteliğindedir. Mutfaklarda yapılacak bölme, karıştırma, ezme gibi işlemleri farklı uçlardaki aparatlar ile pratik bir şekilde yapmaya yardımcı olan mutfak aletlerinden birisidir. Çırpma, parçalama gibi işlemler kapalı hazne içerisinde gerçekleştiği için mutfağın dağılmasını ve kirlenmesini engellemeye yardımcı olur. Toplu yemek yenilecek otel, restoran gibi mekânlarda pratikliği nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Blender setlerinin sahip olduğu özelliklerin birçoğuna sahiptir. 2 parçadan oluşan mekanizmanın içerisinde yer alan bıçaklar kesme ve parçalamaya yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında buzlu içeceklerin yapımında, sosların ve çorbalarında yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. 2 parçadan oluşan gövdesiyle de kolay temizlenebilir özellikte olup zahmetsiz kullanım sunmayı vadeder. Robotların birçok modeli vardır. Ürün içeriğinde bulunan parçalara göre işlevleri değişmektedir. Örneğin karıştırıcı özelliğine sahip olan bir mutfak robotu, hamur başlığı ile rahatlıkla hamur yoğurabilmektedir. Ürün çeşitlerin geneli parçalama, karıştırma, ezme ve rendeleme özelliklerine sahiptir, kutu içeriğine göre hamur yoğurma, meyve sebze sıkma, dilimleme özelliklerine de sahip olabilmektedir. Mutfakta pratiklik sağlayan küçük ev aletlerinin başında gelmektedir. Sert yapılardaki ve normal meyve sıkacakları ile sıkılamayan meyve ve sebzelerin suyunu zahmetsizce çıkartmaya yardımcı olan küçük ev aletidir. Ürünlerin sularını taze bir şekilde tüketmeyi sağlar bu sayede besin içeriklerini kaybetmeyen meyve ve sebzeler sağlığı olumlu etkilemeye yardımcı olur. Yiyecekler ve içeceklerde kullanılacak olan ürünleri, kullanımdan önce küçültmek ve parçalara ayırmak için kullanılırlar. Çeşitli sosların yapımında kullanılacak sebzelerin parçalanmasında, çerezlerin küçültülmesinde, soğan gibi göz yaşartabilen sebzelerin doğranmasında büyük kolaylık sağlarken mutfakta pratiklik kazanmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle unlu mamullerin üretimlerinde sıkça kullanılan mikserler, mutfakta karıştırıcı görevini üstlenmektedir. Tezgâh üstü kullanıma sahip olan modelleri mevcut olup hamur yoğurma özelliğine dahi sahiptirler. El mikserleri ise hareket özgürlüğü sağlayarak kontrolün sizde olmasına yardımcı olur. Sizler de küçük ev aletleri takımı ile kolay kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Mutfakta İşinizi Kolaylaştırabilen Elektrikli Pişirici Çeşitleri

 

Küçük ev aletleri beyaz, siyah, kırmızı gibi birçok renkte olabilir. Mutfak eşyaları oldukça fonksiyoneldir ve güzel bir renkle güzel görünüm de elde edebilirsiniz. Sık kullanılan elektrikli pişiriciler, kızartma sırasında kullanılacak yağın ölçüsünü azaltmaya da yardımcı olurken, pişme esnasında bu ürünlerin başında beklemenize gerekte kalmaz. Bu sayede diğer işleriniz ile ilgilenebilir, zamanınızı daha farklı aktiviteler ile değerlendirebilirsiniz. Elektrikle çalışan veya pres ile çalışan modelleri mevcuttur, satın alınacak ürün kullanılacak meyvelere göre tercih edilmelidir. Pres ile çalışan modeller dökme demirden üretilir ve kolay temizlenebilir özelliktedir. Taze sıkılan meyve suları, kutu içeceklere göre daha besleyici özelliktedir bu sebeple narenciyelerin ve pek çok meyvenin içerisinde yer alan değerli vitaminleri vücuda alabilmek için meyve sıkacakları tercih edilmelidir. Tostlar en pratik hazırlanabilen yiyeceklerden bir tanesidir. Ara öğünlerde, kahvaltı için kısıtlı zamana sahip olduğunda sıkça tercih edilirler. Tost makinaları yalnızca tost yapmaya değil, barındırdığı özelliklere göre et ve et ürünleri pişirme seçeneğine de sahip olabilmektedir. Solunan kirli havayı, insanlar için olması gereken seviyeye getiren filtreleme cihazıdır. Bulunulan odalarda ki koku, toz ve zararlı olabilecek organizmaları filtre ederek sağlıklı bir ortam yaratmaya yardımcı olur. Özellikle astım ve nefes problemi çeken kullanıcılar için idealdir. Çeyiz setleri, evlilik hazırlığında olan çiftlerin birçok ürünü bir arada satın alabilmesini sağlama amacı ile oluşturulmuş paketlerdir. Paket içerikleri tercih edilen ürünlere veya kampanyalara göre değişmektedir. Çeşitli renklerde ve tasarımlarda olmasına rağmen birbiri ile uyumlu ve kombinlenebilir parçalar bir araya getirilerek, mutfağınızda şık bir görüntü sunmanıza yardımcı olabilmeyi amaçlar. Küçük ev aletleri fiyatları markasına, modeline ya da kullanım alanına göre farklılık göstermektedir.

Özeti Göster