⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Makyaj Malzemesi Ürünleri

Makyaj Malzemeleri

Makyaj, kişilerin vücutlarının çeşitli yerlerine uyguladıkları, renk katma ve ekleme yaparak güzellik ve çekicilik sağlayan kozmetik  ürünlere denilmektedir.  Bu ürünler vücudun çeşitli yerlerine uygulanabilse de genellikle yüz bölgesine uygulanması tercih edilir.

Tamamını Göster

Makyaj Malzemeleri

 

Makyaj, kişilerin vücutlarının çeşitli yerlerine uyguladıkları, renk katma ve ekleme yaparak güzellik ve çekicilik sağlayan kozmetik  ürünlere denilmektedir.  Bu ürünler vücudun çeşitli yerlerine uygulanabilse de genellikle yüz bölgesine uygulanması tercih edilir. Çeşitli amaçlarla kendini iyi ve daha güzel hissetmek için genellikle kadınların uyguladığı bir işlemdir. Ancak bakımlı olmak isteyen erkekler de başvurmaktadır.

Son zamanlarda ortaya çıkan makyaj markalarıyla birlikte çok sayıda makyaj malzemesi ortaya çıkmıştır. Kalitesiz ve ucuz makyaj ürünleri kullanmak sağlığınıza zarar verebilir bu yüzden cilt sağlığınız için en iyi makyaj malzemelerini seçip kullanmalısınız. Yüz ve vücut makyaj ürünleri ve çok daha fazlasını Evkur’da bulabilirsiniz.Evkur makyaj ürünleri alanında sunduğu kredi kartsız taksitle ödeme seçenekleri ile kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunar.

 

Makyaj Malzemesi Çeşitleri

 

Makyaj; rimel, ruj, far, allık, fondöten, göz kalemi, eyeliner, dudak kalemi, kapatıcı, pudra gibi kozmetik ürünler yardımıyla yapılan bir uygulamadır. Çeşitli makyaj ürünleriyle kişinin dış görünüşüne müdahale etmek, gizlemek istediği kusurları kapatmak ve cilde renk katmak için yapılır. Makyaj organizeri ise tüm bu ürünleri bir arada tutmak ve düzenli görünmelerini sağlamak için size yardımcı olacaktır.

Makyaj, güzel yanları ortaya çıkarmak, bakımlı ve güzel görünmek için yapılır. İnsanlar,  gözler, yanaklar ve dudaklarını renklendirilerek çok farklı görünüme sahip olabilir. Makyajı bazıları kendini iyi hissetmek, kusurlarını kapatmak için yaparken bazıları da sahne için rol gereği yaparlar. Kaliteli makyaj ürünleri kullanmak makyajınızı daha kaliteli gösterecek ve cilt sağlığınızı bozmayacaktır. Aynı zamanda kişisel bakımın olmazsa olmazı tırnak bakımı da sizleri iyi hissettirecektir.

 

Makyaj Malzemeleri Ne İşe Yarar?

 

Makyaj malzemeleri, tek tek veya makyaj malzemesi seti olarak, kredi kartsız elden taksitle Evkur’da satılmaktadır. Makyaj malzemelerinden bazıları;

 • Fondöten: Cildin kusurlarını kapattığı için en önemli makyaj malzemesidir. Ten rengine göre seçmek çok önemlidir. Parmaklarla, fırçayla ya da makyaj süngerleriyle uygulanmaktadır.  
 • Pudra: Makyajın kalıcılığını arttırır ve yüzde bütün gün durmasını sağlar. Genellikle yağlı cilt tipine sahip kişiler kullanmaktadır. Cildin doğal ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. 
 • Allık: Yanaklara renk katmak için kullanılır genellikler elmacık kemiklerine uygulanır. Yüz hatlarını ortaya çıkarır ve cilde canlı bir görünüm verir.
 • Ruj: Dudakları belirginleştirmek ve renk vermek için kullanılır.
 • Göz farı: Gözleri ortaya çıkarmak için gözün üst kapağına uygulanır.
 • Eyeliner: Kirpiklerin daha belirgin olması için kirpik diplerine uygulanmaktadır. 
 • Rimel: Kirpikleri kalınlaştırıcı, uzunlaştırıcı ve belirginleştirici özellikleri bulunmaktadır. Kirpik yapınıza veya istediğiniz özelliğe göre kullanabilirsiniz.
 • Makyaj fırçaları: Makyaj malzemelerini cilde uygulamak için gerekli malzemeler arasında yer alır.

 

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

 

Farklı günlere, özel organizasyonlara veya kişisel taleplere göre makyaj çeşitleri de değişebilmektedir.

 

 • Porselen Makyaj: Porselen makyaj, makyaj türleri arasında en etkili olanıdır. Porselen makyaj ürünleri fiyatları diğer makyaj ürünlerine göre fazla olabilir. Çünkü bu makyaj ile teni olabildiğince pürüzsüz ve kusursuz hale getirip uzun süre kalıcılık sağlayabilirsiniz. 
 • Günlük Makyaj: Günlük makyaj, az sayıda makyaj malzemesi kullanılarak yapılmaktadır. Kalıcılığı uzun süreli değildir ve doğal bir görünüme sahiptir. Cilt kusurları kapatılarak genellikle rimel kullanılır.
 • Gece Makyajı: Gece makyajında belirgin renkler kullanılmaktadır. Bu makyajdaki amaç yüz hatlarını ortaya çıkarmak ve kalıcılığı gece boyu kullanmaktır. Koyu renkler kullanılır. Düğün, nişan, parti gibi özel günlerde tercih edilir.
 • Kalıcı makyaj: Kalıcı makyaj, makyaj yapmayı seven fakat fazla zaman ayıramayan insanların kurtarıcısıdır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kaşlar, kirpikler belirginleştirilir ve sürekli yapılı bir görünüme sahip olunur.
 • Dizi makyajı: Dizi makyajı, dizi ve film oyuncularının kullandığı makyajlardır. Bazen rol gereği çok yoğun makyajlar yapmak gerekir. Profesyonel makyaj malzemeleri kullanılarak yapılan bu makyajların kalıcılığı yüksektir.

 

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Makyaj doğru yapıldığında yüz hatlarını daha belirgin kıldığından güzel bir görünüm sağlayacaktır. Doğru makyajı yapabilmek için yüz hatlarını tanımak, cilt tipinizi bilmek ve kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak çok önemlidir. Makyajın doğru olarak tanımlanabilmesi için günün saatlerine göre ve makyajın kullanılacağı yere göre bir makyaj tercih etmek gerekir. Makyaj ürünleri markaları çok fazla olduğundan cildinize uygun ürünleri kullanıp doğru bir makyaj yapabilirsiniz. Makyajın nasıl yapılması gerektiği ortama ve kişinin nasıl görünmek istediğine bağlıdır. Doğru makyaj teknikleri vardır fakat kişinin nasıl görünmek istediğine göre bu teknikler değişebilmektedir.

 

Özeti Göster