⇡ Başa Dön
Marka
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Saç Maşası Modelleri ve Fiyatları

Saç Maşaları

Saçların bakımlı durması özellikle de kadınlar için çok önemlidir. Maşa ile saçlara bukle yapılır. Bukle; pratik, şık ve kurtarıcı saç modelidir. Saçları bukle yapabilmek için önce nasıl bir bukle yapacağınıza sonra da bunun için nasıl bir maşa seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Saç maşaları, düzleştiriciler gibi sıcaklıkları ile saçın yapısını değiştirip şekil veren saç bakım cihazlarıdır.

Saç maşaları iki çubuktan veya tek çubuktan oluşmaktadır.

Tamamını Göster

Saç Maşaları

 

Saçların bakımlı durması özellikle de kadınlar için çok önemlidir. Maşa ile saçlara bukle yapılır. Bukle; pratik, şık ve kurtarıcı saç modelidir. Saçları bukle yapabilmek için önce nasıl bir bukle yapacağınıza sonra da bunun için nasıl bir maşa seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Saç maşaları, düzleştiriciler gibi sıcaklıkları ile saçın yapısını değiştirip şekil veren saç bakım cihazlarıdır.

Saç maşaları iki çubuktan veya tek çubuktan oluşmaktadır. Maşaları çalıştırmak için fişe takmanız gerekir. Bazı maşalar kablosuz saç maşası olarak kullanılmaktadır. Maşaların çalışma gücü modeline göre değişir. Seçilebilen sıcaklık derecesi olması saç tiplerine göre sıcaklığın ayarlanmasını sağlar.

 

Saç Maşası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Saç maşaları saçlara şekil vermek için kullanılır. Saç maşası alırken saç tipinize ve elde etmek istediğiniz saç modeline uygun bir maşa almanız gerekir. Farklı kalınlıklarda ve markalarda saç maşası modelleri bulunur. Çok düz saçlarınız varsa ve kalın telli saçlara sahipseniz sıcaklık ayarı yüksek, ince telli saçlara sahipseniz ayarı düşük modeller tercih edebilirsiniz. Maşalar farklı kalınlıklara sahiptir bu yüzden nasıl bir etki bekliyorsanız beklentinize göre bir maşa seçmelisiniz. Maşa yapmaya yeni başladıysanız sıcaklık ayarını ayarlamaya yarayan maşaların kullanımı sizin için daha kolay olacaktır. Almak istediğiniz saç maşasının yorumlarını okumanız size fikir katacaktır. Saç maşası fiyatları ürün modelleri arasında değişiklik gösterir. Satın almak istediğiniz modele karar verdikten sonra kredi kartsız, elden taksitle veya senetle Evkur’dan size uygun olan maşayı seçebilir, isterseniz de taksitle ödemeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca saç şekillendirme setleri ve saç kurutma makineleri Evkur’da sizleri bekliyor.

 

Saç Maşası Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Son zamanlarda en çok otomatik saç maşası tercih edilmektedir. Bu maşaların otomatik kapanma özelliği bulunur. Sıcaklık ayarları vardır ve maşayı saçınızda ne kadar süre tutacağınızı size bildirir. Saç maşalarının mm. olarak ölçülendirilmiş aparatları bulunur. Buklelerinizin ne kadar ince veya kalın olmasını istiyorsanız bu ölçüyü dikkate alarak seçim yapmalısınız. Saç maşasını doğru kullanmadığınız zaman istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Saç maşası boyutları şu şekildedir:

  • 13 mm: İnce saç maşası olduğundan sık ve belirgin bukleler oluşturur. Bu maşa ile doğal bukleler elde edilebilir.
  • 19 mm: Kalın telli saçlara sahip olanlar için idealdir. Bukleleriniz özenli ve dayanıklı görünür, kolayca açılıp bozulmaz.
  • 25 mm: Normal saç tipine uygundur. Kullanımı çok kolay olduğundan saç maşası yapmayı bilmeyen herkes kullanabilir. Çabasız doğal saçlar elde edilebilir.
  • 32mm: Bu maşa diğerlerine göre kalın bir maşadır ve iri su dalgalı saçlar elde edilebilir. Hem kısa hem de uzun saçlarda sıklıkla tercih edilir.
  • 38mm: Saç maşaları arasında en kalın olanıdır. Hacimli görünen dalgalara sahip olmak için bu maşayı kullanabilirsiniz.

 

Saç Maşası Nasıl Yapılır?

 

Saçlarda bukleler yılın her zamanı tercih edilebilir ve yapımı da çok kolaydır. Çok sayıda model bulunur ve her ortamda tercih edilebilir. Bazen wag maşa yapımı çok vakit alabilir fakat bu saç modeline uygun bir aparat kullanırsanız wag maşa yaparken bile zorlanmazsınız.

 

Maşanın saçta daha uzun ve güzel durması için öncelikle saçların temiz ve iyi kurutulmuş olması gerekir. Saçlarınızı taradıktan sonra tutamlara ayırırsanız daha kolay işlem yapabilirsiniz. Maşanızı çalıştırdıktan sonra tutamlar halinde saçınızdan alarak başlayabilirsiniz. İster alt kısımlardan başlayıp üste doğru, isterseniz de saçınızı ortadan ikiye ayırıp sırayla gidebilirsiniz. Saçınızda ince dalgalar istiyorsanız çok parçaya ayırarak ilerleyin, kalın dalgalar istiyorsanız daha az parçalara ayırarak maşa işlemini uygulayabilirsiniz.

 

Maşaya,  ayırdığınız saçlarınızı dipten uca doğru sarın ve saçınız ısındığında bırakın ve bu işlemi bütün saçınıza uygulayın.  Maşanızın ısınma durumuna göre maşayı saçınızda ortalama 10-15 saniye kadar bekletin. Maşanın ısınmasına ve saç telinize göre bekletme süresi değişir. Çok çabuk ısınıyorsa daha kısa süre bekletebilirsiniz. Maşayı saçınızda fazla tutuğunuzda ise saçınızı yıpratabilirsiniz. Saç maşası ısıyla çalışan bir alet olduğu için kullanırken çok dikkatli olmalısınız.

 

 

Özeti Göster