⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Ürün Durumu
Ekran Boyutu
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En İyi Görüntü Veren Monitörler

Bilgisayar Monitörü (144 hz monitör-240-hz monitör )

En iyi görüntü kalitesinin izlendiği monitörler özellikleri tespit edilerek kullanılan modellerdir.

Modern dünyanın her geçen gün yaygınlaşan bilgisayar ve iletişim ağları birbirine entegre olarak gelişimini devam ettiriyor. Bilgisayarlarda veya tv de kullanılabilen monitör, kullanılacak yerdeki performans değerleri değişen özellikte imal edilmiş modelleri olan görüntüleme aygıtlarıdır. Görüntü aktarım hızı, ekran kalitesi ve yapısı değişen modelleriyle çeşitleniyor. 

Tamamını Göster

Bilgisayar Monitörü (144 hz monitör-240-hz monitör )

 

En iyi görüntü kalitesinin izlendiği monitörler özellikleri tespit edilerek kullanılan modellerdir.

Modern dünyanın her geçen gün yaygınlaşan bilgisayar ve iletişim ağları birbirine entegre olarak gelişimini devam ettiriyor. Bilgisayarlarda veya tv de kullanılabilen monitör, kullanılacak yerdeki performans değerleri değişen özellikte imal edilmiş modelleri olan görüntüleme aygıtlarıdır. Görüntü aktarım hızı, ekran kalitesi ve yapısı değişen modelleriyle çeşitleniyor. En iyi monitör modellerine ait özelliklerin farklı kategoriye ait ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olması gerektiği şeklinde olacaktır. En iyi oyun ve bilgisayar monitörlerinin bir araya geldiği Evkur’da hiç peşinatsız kredi kartsız vade seçenekleri ödemeleriyle sahip olabilirsiniz. 

 

Bilgisayar ekranlarında led monitör kullanımı yaygınlaşmıştır. Mini ışık tepkileriyle resim oluşturan led ekranlar aydınlık ve parlayan görüntülerin oluşmasına olanak sağlar. Resimlerin veya yazıların oluştuğu ekranda resimlerin ekrana ulaşma hızını ifade eden 144 hz monitör veya 240 hz monitör gibi ifadeler kullanılır. Ekrana yenilenme hızını ifade eden bu rakamlar saniyedeki tepki hızının 144 - 240 kere olduğunun ifadesidir. Özellikle grafiği yüksek olan oyunlarda yüksek hertz deki monitörlerin tercih edilmesi önerilebilir. Yapılacak işe göre ekran boyutunu ayarlamak da kullanıcı için önemli bir ayrıntıdır.

 

Bilgisayar Oyun Konsolları İçin Gaming Monitör

 

Bilgisayar oyunları farklı kategorilerde oyun severlerin beğenisine sunuluyor. Basit grafikli oyunlardan futbol veya aksiyon oyunlarda monitör etkisi bilgisayar kapasitesinin yüksekliği kadar önem taşır. Oyun içinde kullanılan yüksek teknolojinin ekranda en iyi görülebilmesi monitör yapı özelliklerinin bilgisayar ve oyun bileşenlerine en iyi tepki veren teknolojik donanımlarına uyum sağlayabilmesidir. Oyuncu monitörleri düz ve kavisli olabilir. Kavisli monitörler içbükey şeklinde en iyi görüntü algılanması konusunda başarılı ekranlardır. Panel boyutunun inç olarak tanımlandığı modellerinde örneğin 34 inç karşılığı 86.36 cm olarak karşılık bulur. Ürün bilgisi içinde olan tanımlamalardan panel çözünürlüğü en yüksek monitörler grafiklerin piksel kalitesinin yüksel olacağının göstergesi olarak anlaşılabilir. Oyun içindeki aksiyonların kesintisiz ve akıcı bir şekilde oynamasına olanak veren hertz (hz) hızı yenileme sayısal değer olarak özelliklerde ifade edilir. 

Oyun içindeki veya yapılan iş içinde verilen komutun ekrana varış hızı da tepki süresi olarak ifade edilir. Tepkime süresi 1 ms gibi ifadeler komut hızının göstergesidir. Monitör panel tipi ürün özellikleri içinde ( va ) özellik kontrast oranının yüksek olduğu anlaşılmış olur. Oyun içinde ekranın parlaklığı da ( nıt ) değeri olarak sayısal olarak ifade edilir. 180 dereceye en yakın görüş açısı oranları da monitör kalitesi hakkında fikir verir. 21.09 olarak ifade edilen görüntü oranları monitörde sinema görüntü kalitesi hissiyatı verdiği anlamını taşır. Ekran piksel kalitesi yenileme teknolojisin tanımıyla belirginleşerek isimlendirilebilir. Adaptive sync yenileme teknolojisi isimlerinden biri olarak algılanıyor. Oyun bilgisayar monitörlerinde karanlık bölümlerde en iyi görüş sağlayan night vision en küçük detayları bile atlamadan görülmesine ve online oyunlarda rakiplere göre avantaja geçmeye katkı sağlamış olur. En ince ekran çerçeveleri oyun monitörlerinde sınır hissinden uzaklaşmaya yardımcı oluyor. Monitörler en yeni oyunları en iyi şekilde görüntülenebilmesine olanak sağlarlar. 

 

Monitörün yüksek özellikte üretilmiş olması oyunların en iyi seviyede görüntülenmesine olanak verirken daha önce düşük kaliteli monitörde oynamış oyunlar bile kaliteli ekranda hiç görülmeyen ve atlanılan detaylarla ilginç deneyimler yaşatabilir. Sürekli gelişen teknolojilerde renk vurgusu en doğal rengi bulmak olarak gelişmektedir. Renkleri naturel şeklinden bozulmadan yansımasını sağlayan teknolojilerde ürün özelliklerinde farklı teknolojik isimlendirmelerle belirtilir. Hdr teknolojileri gibi renk ve detay görünürlüğünü arttıran özellikler monitör özelliklerinde bulunabilir. Gaming monitörler normal bilgisayar monitörlerine göre %35 oranında ışık ve renk olarak üstün yapıda yapılmış olabilirler. Monitörlerdeki amaç oyuncuya her ışık yoğunluğuna göre en iyi görüntü verebilmektir. Görüntü teknolojilerinde 4k monitörler de en iyi ekran modellerinde görülebilmektedir.

 

En İyi Bilgisayar Monitörü Özellikleri

 

Eğitim hayatından iş hayatına kullanılan modelleri sayesinde birçok başarılı işlerin görüldüğü bilgisayar ve ekran monitörleri çeşitli özelliklerde olabilirler. Özellikle oyun bilgisayar monitörleri ölçü olarak 27 inç olması ideal ekran boyutlarında başlangıç olarak düşünülebilir. Ekran yenileme hızı en az 144hz olması en iyi oyunları oynamaya olanak verir. Bilgisayar monitörleri yapılacak işin niteliklerine uygun çözünürlükte ve büyüklükte olmasına dikkat etmektir. Monitör özelliklerin de tanımlanan ( tüv )  yeterlilik belgesi ekranın göz sağlığı açısından uluslararası standart normlara sahip olduğunun göstergesidir. Programlama ve kodlama yapanlar için 23.8 inç ve yakın ekran boyutları idealdir. Her türlü bilginin gözlemlendiği monitörler sanayi ve dijital paylaşımların artarak devam etmesinden dolayı sürekli gelişim göstermektedirler. Oyun ve güvenlik kameralarında kullanılabilen kavisli monitörler geniş görüş açısıyla kullanıcı için faydalı olmaktadır. 

 

Pc Monitör Fiyatları

 

Monitörler marka ve modellerinin değişkenliği ve özellikleriyle fiyatları değişebilir. En iyi performansı verecek monitörleri seçerken yapılacak işin önermelerine uygun nitelikte olması aranmalıdır. Alınacak ekranın istenilen şartlara uygun olan nitelikten satın alınması doğru ürüne yatırım yapılması anlamını taşır. Uzun vadede ihtiyaçlara cevap verebilecek monitörler, yenilenme gereksinimlerinin uzamasından dolayı tasarruf yapılmasına olanak sağlar. En iyi monitör çeşitlerini özellikleriyle Evkur’da incelenebilir, hiç peşinatsız kredi kartsız 12 ay taksit avantajıyla da sahip olabilirsiniz. 

 

Özeti Göster