⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Motorlu Araç Çeşitleri ve Modelleri

Motorlu Araçlar

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan araçlardan biri motorlu araçlardır. Çeşitli seçenekleri bulunur. Renk ve özellik bakımından çeşitliliği vardır. Siyah ve lacivert renkleri sıklıkla tercih edilir. Her kesime hitap eden seçenekleri mevcuttur.

Tamamını Göster

Motorlu Araçlar

 

Motorlu araçlar, günümüzde insanların ulaşım alanında en çok kullandığı araçlardan olup birçok farklı model ve özelliklere sahip olarak üretilmiştir. Karayolunda kullanılan bu tür araçlar içten yanmalı motor sistemi veya elektrikli motor ile çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. İnsan veya eşya taşımada kullanılan farklı fonksiyonlara sahip modeller bulunur. Bulunduğu ülke koşullarına göre bazı motorlu taşıtlar için sürücü belgesi gerekirken elektrikli scooter gibi daha küçük araçlar için herhangi bir kullanım belgesi şartı aranmaz. Motorlu araç satın alırken kullanılacak ortam ve kullanım amacı göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardır. Arazi şartlarına, zorlu yollara dayanıklı özel olarak tasarlanan araçların yanı sıra şehir içi asfalt yollarda kullanılabilecek farklı ürün çeşitleri mevcuttur. Motorlu araçlar arasında motorsikletler de yer alır.

 

ATV

 

ATV adı verilen motor türü her türlü arazi ve zorlu hava koşullarında kullanabilmek üzere tasarlanan araçlardır. 3,4 ve 6 tekerlekli modelleri bulunduğu gibi tek ya da çift kişilik binme kapasitesine sahip ürün modelleri de bulunur. Genellikle benzinle çalışan ATV özellikle doğa gezilerinde, arazi koşullarında kullanılır. Ancak günümüzde şehir içinde de kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Birçok doğal mekanlarda bir eğlence aracı olarak da kullanılmaktadır. Tasarımı dolayısıyla her türlü zeminde kullanılabilen bu araçlar günlük kullanımın yanı sıra arama kurtarma çalışmalarında da kullanılır. Kullanımı oldukça basit ve keyifli olan araç kısa süreli bir eğitim sonrasında istenilen amaca uygun olarak kullanılabilir. Genellikle dört tekerlekli modeller tercih edilirken tekerlek yapısı ve motor gücü kullanılacak yol koşullarına göre farklı olarak tasarlanmıştır. 

 

ATV Nasıl Kullanılır?

 

Her türlü yol koşullarında kullanım olanağı sunan ATV’ler hızlı ateş alan motorları ile kısa sürede çalışarak hızlı ve pratik bir kullanım sunar. Yüksek hız kapasitesi bulunmayan araçlar özellikle kısa mesafeli alanlarda ve safari doğa gezisi gibi faaliyetlerde keyifli bir sürüş olanağı sağlar. ATV’ler kullanım kolaylığı sayesinde her yaştan kişilerin kolaylıkla kullanabileceği araçların başında gelir. Kullanmaya yeni başlayanlar için daha düz ve asfalt zeminler öğrenmeyi daha kolay hale getirebilir. Her araçta olduğu gibi araç kullanım esnasında güvenlik koşullarının sağlanması büyük önem taşır. İstenmeyen durumlara karşı tedbirli davranabilmek adına sürücünün kask ve eldiven gibi kişisel güvenlik aparatlarını kullanması oluşabilecek yaralanma risklerine karşı koruma sağlar. Aracın hız ayarlama ve vites sistemini öğrendikten sonra keyifli bir sürüş deneyimi gerçekleştirilebilir. Bilinen birçok farklı model ve özelliklere sahip çeşidi bulunan ATV ler genel olarak spor tipi ve arazi tipi olarak kategorize edilir. Motor çalışma kapasiteleri birbirinden farklı olan bu ürünler arasından kullanma koşullarınıza uygun modeli seçmeniz verimli bir kullanım olanağı elde etmenize yardımcı olur. 

 

ATV Modelleri

 

Çalışma prensipleri genellikle elektrik aksamıyla sağlanan ATV araçların bazıları pedalın ateşleme sistemini devreye sokmasıyla çalışır. Genel olarak 2 farklı çeşidi bulunan araçlardan spor tipi olarak adlandırılan modeller asfalt yollarda, şehir içi, köy ve kasaba gibi trafiğin aşırı yoğun olmadığı alanlarda kullanılmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca spor modeller kullanmaya yeni başlayanlar için de ideal bir seçimdir. Genç sürücüler arasında da kullanımı oldukça yaygındır. Arazi tipi ATV çeşitleri ise spor modellere göre farklı özellikler tasarlanmıştır. Zorlu hava koşulları ve yol şartlarına uyumlu olarak çalışabilmesi için birçok teknik özellik ile donatılmış olup trafik olan alanlarda kullanıma uygun değildir. Özellikle çöl iklimlerinde safari gezilerinde turistler için farklı bir deneyim sunmak adına kullanımı oldukça yaygındır. Güçlü tekerlek yapısı ve motor çekiş yüksekliği ile zemine sıkı bir şekilde tutunarak güvenli bir kullanım olanağı sağlar. Fren sistemleri de oldukça gelişmiş olup kullanım esnasında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı korumalıdır.

 

Elektrikli Scooter

 

Eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir tasarıma sahip olan elektrikli scooter aynı zamanda hızlı ve pratik kullanım olanağı ile kısa süreli kullanımlar için zamandan tasarruf edebilmeyi sağlar. Vücut hareketleri ile entegreli bir şekilde kullanılan araç, genellikle alt kısmında yer alan ve çıkartılabilen bir batarya sistemi ile çalışır. Genellikle ayakta durularak kullanılan modeller tek kişilik kapasiteye sahip olarak tasarlanmıştır. Oturma koltuğu aparatı ile kullanılmaya uygun bazı modeller de mevcuttur. Uzun süreli kullanımlar için tercih edilen koltuklu modeller de alternatif bir çözüm olanağı sunar. Kullanımı oldukça rahat ve pratik olan iki tekerlekli scooter klasik olarak adlandırılan modellerdendir. Kullanımında denge duruşu oldukça büyük önem taşır. Farklı ihtiyaçlara alternatif çözümler sunabilmek için üretilen 3 tekerlekli modellerde ise dengede durmak kolay olup kullanımı da oldukça basit ve keyiflidir. Elektrikli mopedler de kategorinin bir diğer ürünü arasında yer alır.

 

Elektrikli Scooter Çeşitleri

 

Geniş kullanım alanına sahip olan elektrikli scooter modelleri birçok farklı model ve özelliklere sahip olarak üretilmiştir. Oldukça konforlu ve ergonomik tasarımları ile ilgi çeken ürünlerin her modelinde farklı işlevsellik bulunur. Kullanıcının ihtiyacına ve kullanım alanına göre belirleyicilik sağlayan bu özellikler arasından size en uygun modeli kategorilerimiz arasında bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz. Elektrikli scooter özellikle trafik karmaşasından uzaklaşabileceğiniz ve ekonomik olarak kullanabileceğiniz bir araç olması nedeniyle son dönemlerde yaygın olarak kullanılmakta olup çevre dostu bir araç çeşididir. Küçük boyutlarda oluşu ve kolay taşınabilme olanağı ile park etmede sorun yaşamaz, dar sokaklarda bile güvenle kullanabilirsiniz. Farklı tasarımlar arasında dikkat çeken modellerden biri olan katlanabilir elektrikli scooter pratikliği ile tercih edilen modeller arasında yer alır. Kolay kullanımı ile her yaştan sürücünün beğenisini toplayan ürün, farklı çalışma ayarlarına sahiptir. Ürün modeline ve özelliklerine göre motor kapasiteleri de değişkenlik gösterir. Araç üzerinde yer alan göstergeler sayesinde kullanım esnasında motor gücü ve batarya hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

 

Elektrikli Scooter Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

 

Farklı teknik özelliklere sahip olarak üretilen ürünler, kullanıcının ihtiyacına ve kullanım amacına göre belirlenmelidir. Böylece satın alınan üründen beklenen performansı karşılarken üründen en yüksek verimi almanızı sağlar. Araç kullanımı oldukça kolay olup herhangi bir sürüş belgesine gerek duyulmadan kullanılabilir. Ürün özelliklerinin detaylı olarak anlatıldığı kategorilerimiz arasından ihtiyacınıza en uygun elektrikli scooter modelini bulabilir güvenle satın alabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen modeller arasında yer alan iki kişilik ürünler de sıkça tercih edilenler arasında yer alır. Farklı renk ve tasarımları ile hem şık hem de işlevsel olan bu ürünler kolayca şarj edilebilir ve batarya kapasitesine bağlı olarak istenilen mesafelerde güvenle kullanılabilir. 

 

Motorlu Araç Fiyatları 

 

Oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahip kategori içerisinde yer alan ürünler arasında teknik özellik ve ürün çeşidine göre fiyatlar da değişkenlik gösterebilir. Uygun fiyat avantajları çeşitli markalar ve zengin ürün yelpazesine sahip kategorilerimiz arasından ihtiyacınıza en uygun ürünü kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip araçlar arasında üretim aşamasında kullanılan malzemeler aracın özellik ve kapasitesi fiyatı konusunda belirleyici rol oynar. Kişisel ihtiyaçlarınıza en uygun araç modelini belirledikten sonra özelliklerini de göz önünde bulundurarak satın alabilir ve keyifle kullanabilirsiniz. Bu esnada sunduğumuz çeşitli ödeme seçenekleri arasından size en uygun olanı tercih edebilir; senetle, taksitle veya kredi kartsız elden taksitle keyfe kavuşabilirsiniz. Çevre dostu olarak üretilen araçlar güvenli bir kullanım olanağı sunar.

 

Özeti Göster