⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Enerji Kaynağı
Kullanım Şekli
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Ocak Modelleri ve Fiyatları

Ocak

Ev içerisinde kullanılan en büyük alanı kaplayan mutfak ürünleri, insan yaşamında çok önemli bir yere sahip olan beslenme ihtiyacını karşılamakta ve etkin bir rol oynamaktadır. Mutfak eşyaları her ev için vazgeçilmez ürünlerden olmayı başarmıştır. Ocaklar da bu eşyalar arasında kullanımı en yaygın olan ürünler arasında yer alır. Ocaklar yemek pişirmek için en gerekli ürünlerden biri olduğu için kullanımı da haliyle oldukça yaygındır.

Tamamını Göster

Ocaklar

 

Ev içerisinde kullanılan en büyük alanı kaplayan mutfak ürünleri, insan yaşamında çok önemli bir yere sahip olan beslenme ihtiyacını karşılamakta ve etkin bir rol oynamaktadır. Mutfak eşyaları her ev için vazgeçilmez ürünlerden olmayı başarmıştır. Ocaklar da bu eşyalar arasında kullanımı en yaygın olan ürünler arasında yer alır. Ocaklar yemek pişirmek için en gerekli ürünlerden biri olduğu için kullanımı da haliyle oldukça yaygındır. Günümüzde bu ürünün değişik modelinden çok sayıda bulabilmek mümkündür. Dört gözlü doğal gazlı ocak modelleri, her evde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir üründür. Bu modeller, hem doğalgaz ile pratik bir şekilde kullanımı kolaylaştırırken hem de çoklu göz kapasitesiyle aynı anda birçok yemeği pişirmeyi mümkün kıldığı için kullanıcılar açısından çok tercih edilen son derece popüler ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler dışında farklı kullanım avantajları sunan birçok ocak bulabilmek mümkündür. Ocaklar hem tasarım özellikleriyle mutfaklarda tamamlayıcı bir unsur hem de konforlu bir pişirme süreci sunan pratik mutfak eşyalarından biri olma özelliğine sahiptir. Bu tür ürünlerde fiyatlar genellikle ürünün sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Konforlu bir mutfak eşyası olarak ocak modelleri içerisinden dilediğiniz ürünü dilediğiniz fiyata bulabilme imkânına sahipsiniz. Fırın, Davlumbazlar ve Aspiratörler Evkur’da elden taksitle, senetle, kredi kartsız ve taksitle kolaylıkla dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

 

Ocak Çeşitleri

 

Ocaklar, farklı ihtiyaç ve kullanım alanları açısından farklılık gösterir. Kullanıcılar ihtiyaçlarını belirledikten sonra, uygun niteliklere sahip olan ocak çeşitlerini tercih ederler. Ankastre ocak çeşitleri mutfaklarda en çok tercih edilen ocakların başında gelmektedir. Bu ürünlerin en temel özelliği sabitlenmiş, entegre bir konumda durmasıdır. Tezgâha sabitlenen bu ürün modelleri, hızlı ısıtma ve tüm pişirme alanları için ayrı zamanlayıcı özelliği olan fonksiyonlara sahip olmasıdır. Görünümleri itibari ile mutfakla bütünleşen bu ürün modellerini, kullanım alanı daha kısıtlı olan, küçük alanlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günümüzde mutfaklarda iyi bir alternatif olan bu ürünler, ısıtma hızı konusunda da gayet iyi bir düzeydedir.

 

Set üstü ocaklar kolay kullanımı ve taşınabilirliğinden dolayı çok tercih edilen arasında yer almaktadır. Darbe ve korozyona karşı son derece dayanıklı modellerdir. Bunun dışında tek pişirme gözünün bulunduğu modellerin yanı sıra iki veya üç gözlü ocaklarda bulunmaktadır. Kullanıcı tercihlerine göre değişen ürünlerden bir diğeri ise elektrikli modellerdir. Bu modeller gaz tesisatının olmadığı veya tesisatın kullanılamadığı durumlarda çok büyük bir kolaylık sağlar. Prize takıldığı anda kolaylıkla ısınabilen elektrikli ürün seçenekleri, sıcaklık seviyesini ayarlama imkânı da sunar. Günümüzde çoğu üründe doğalgaz ve elektrik seçenekleri bir arada bulunur. Gerekli bağlantılar yaptıktan sonra ürünü kullanırken, istediğiniz zaman, istediğiniz enerjiyi tercih edebilirsiniz. Mutfağınızın baş köşesinde yerini almaya aday bir başka bir ürün grubu ise kristal gazlı ocaklardır. Ayrıca LPG, doğalgaz, hava gazı gibi enerji kaynaklarının tümüyle uyumlu modeller bulunmaktadır. Dokunmatik panel, ısı göstergesi, her pişirme alanı için farklı elektronik zamanlayıcı gibi özellikler mutfağınızda kristal gazlı modellere yer vermeniz için önemli bir faktördür. 

 

İşlevsel Ocak Seçenekleri

 

Günümüzde farklı tasarımları olan çok sayıda ocak modeli bulmanız mümkündür.  Özellikle son derece estetik bir görünüme sahip olan dört gözlü cam yüzeyli ocak modelleri yoğun talep gören ürünlerden biri olma özelliğine sahiptir. Bu ürünler, günlük hayat için gerekli eşyalardan biri olmakla birlikte mutfak dekorasyonuna da çok önemli bir katkı sağlayan unsurlardan biri olma özelliğini de barındırır. Dört gözlü emaye yüzeyli ürün modelleri tasarımı farklı olan ürün seçeneklerinden biridir. Bu durum hem cam yüzeylerin göz alıcı görünümüne hem de darbelere karşı önlem oluşturabilecek dayanıklılık özelliği katmaktadır. Dört gözlü paslanmaz çelik ocak modellerini tercih etmek dayanıklılık noktası açısından önemlidir çünkü çeliğin uzun süre dayanma özelliğinden dolayı bu tasarımları evinizde uzun süre kullanabilirsiniz. Evinizde doğalgaz kullanmıyorsanız ya da doğalgazla çalışan bir ürün tercih etmek istemiyorsanız, dört gözlü elektrikli ocak modellerini de tercih edebilirsiniz.  Bu modeller hem oldukça güvenli olmalarından ötürü ise hem de son derece pratik şekilde işlev gördükleri içini kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedirler. Piyasada çalışma şekli açısından birbirinden farklılık gösteren birçok ürün modeli mevcuttur. 

 

Güvenli Kullanıma Uygun Ocaklar

 

Çocuk emniyet tuşu özelliği bulunan ocak modelleri, Zamanlayıcı özelliğine sahip ocak modelleri, düğmeden ateşleme özelliğine sahip olan ocak modelleri, gaz emniyet sistemine sahip ocak modelleri ve dijital gösterge özelliğine sahip ocak modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin her birinin farklı çalışma sistemleri vardır. Çocuk emniyet tuşu özelliği bulunan modellerde ürünün kullanım esnasında çocukların ocağa erişimine engel olacak bir sistem mevcuttur bu durum istenmeyen herhangi bir kazanın önüne geçmeyi sağlar. Zamanlayıcı özelliğine sahip ocak modelleri, dilediğiniz zaman pişirmeyi başlatıp durdurmanıza imkân veren bir sisteme sahiptir ve bu durum zaman yönetimi konusunda size kolaylık sağlar. Düğmeden ateşleme özelliğine sahip olan modellerde ürün, hem güvenli hem de oldukça konforlu bir şekilde yemek pişirebilmenizi sağlar. Gaz emniyet sistemine sahip olan modellerde ürün, gazın açık kalması gibi istenmeyen durumların önüne geçmeye ve herhangi bir kaza yaşanmasını önlemeye yardımcı olur. Dijital gösterge özelliğine sahip ocak modelleri ise pişirme esnasında yemeğinizi pişirirken enerji üzerinden maksimum tasarrufu sağlayabilmenizi mümkün kılar. Evkur,  tüm ocak çeşitlerini uygun fiyatlarda satın alma olanağı sağlar. Senetle, taksitle, elden taksitle ve kredi kartsız seçeneklerle kolay ödeme avantajlarına Evkur’dan ulaşabilirsiniz.

 

Ocak Seçiminde Güvenliğin Önemi

 

Mutfağınızın en önemli ürünlerinden biri olan ocak seçim esnasında birçok noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Satın alacağınız ürünün modelinin mutfağınızın dekorasyonu ile uyum içinde olmasını istiyorsanız tasarım konusunu göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerekir. Beyaz set üstü ürün modeller açık renk tonlarının hâkim olduğu bir mutfakta daha şık duracaktır. Koyu renk tasarımlı ocak modellerinin ise koyu renklerin hâkim olduğu bir mutfakta daha şık durması söz konusudur. Bunun yanı sıra doğru bir ürüne sahip olmak istiyorsanız, kullanım özelliklerine göre bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Doğalgaz yoluyla çalışan bir ürün modelini tercih edecekseniz bu modelleri tercih ederken gaz emniyeti bulunan ürün modellerini tercih etmek,  güvenli bir kullanım süreci açısından oldukça faydalı olacaktır.  Ayrıca tercih edeceğiniz ürünün çocuk kilidi özelliği barındırması çocuklarınızın ocağa erişimini engelleyerek herhangi bir istenmeyen durumun önüne geçmek açısından yardımcı olacaktır. Düğmeden ateşleme özelliğine sahip ürün modelleri de hem pratik bir kullanıma sahiptir hem de güvenlik açısından oldukça etkili ürünler arasında yer almaktadır. 

 

Ocağın Türüne Göre Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ocak satın alırken dikkat edilecek hususlardan arasında ocak türü ilk sırada yer alır. Mutfaklarda ankastre ocak için kestirilmiş bir alan yoksa set üstü ocak seçenekleri değerlendirilebilir. Ocakların ölçüsü ise bir diğer önemli kriterdir. Satın alınmak istenen ürünün ankastre ocak ya da set üstü ölçüsü, mutfakta yerleştirilmesi gereken alanın ölçüsü ile birebir aynı özelliklere sahip olmalıdır. Dolayısıyla ocak satın almadan önce ölçüleri bir yere not etmekte fayda bulunur. Set üstü ya da ankastre ocak alırken pişirme teknikleri de göz önünde bulundurulabilir. Ocağın gözlerinin konumu, yanan ateş miktarı, tencere ve tavaların konulacağı yerler, ısı miktarları gibi pişirme özelliklerine dikkat edilebilir. Ocak almadan önce gaz emniyet sistemi ve güvenliğe dikkat etmek önem taşır. Tüpe bağlı bir şekilde çalışan ocaklar için mutlaka bir gaz emniyeti bulunmalıdır. Gaz kaçağı ya da farklı bir sorun olması halinde ocağın gaz emniyet sisteminin devreye girmesi gerekir. 

 

Kolay Temizlenebilen Ocakların Avanajları

 

Ocakların iyi pişirme özelliğine sahip olmasının yanı sıra kolay temizlenebilmesi de gerekir. Ocakların gri, cam, beyaz olması, ızgaraların emaye ya da demir olması ocak temizliğini etkileyen unsurlardır. Ankastre ocaklarda Inox tercih edilebilirken, set üstünde beyaz ocak seçenekleri satın alınabilir. Beyaz ya da siyah cam yüzeyli kolay temizlenen ocaklarda en sık tercih edilen ürün modelleri arasındadır. Ocak satın alırken sağlamlık kriterine de dikkat etmek gerekir. Ocak gözleri, ocak düğmeleri ve ocak ızgaralarının kaliteli ve dayanıklı materyallerden tasarlanmış olması önem taşır. Tüm bunların yanı sıra şık ve kullanışlı olması, estetik açıdan mutfakta hoş bir görünüm sergilemesi de bir o kadar önemlidir. Mutfak tezgahına kolay bir şekilde yerleştirilmesi, alan ile eşit ölçülere sahip olması, yerleşim açısından kullanıcısını zorlamaması da göz önünde bulundurulabilecek kriterlerden bazılarıdır. Evkur, müşterilerine kolay ödeme imkanı sunar. Kredi kartsız, senetle, taksitle, elden taksitle gibi ödeme imkanı sunan Evkur, herkesin dilediği ev ürününü kolayca satın almasını kolaylaştırır. 

 

Ocak Fiyatları

 

Ocak fiyatları genellikle ürünün sahip olduğu marka özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Çok sayıda göz bulunduran ocak modelleri ile tek gözlü elektrikli ocak modelleri arasında belirgin fiyat farklılıkları olmaktadır. Aynı anda birden fazla yemek pişirmeyi mümkün kılan çok göz bulunduran ürün modelleri, diğer modellerden daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır.  Ayrıca doğalgaz ve elektrik yoluyla çalışma fonksiyonuna sahip ürün modelleri arasında da belirgin fiyat farklılıkları olmaktadır. Güvenlik ve konfor sunan ürün modelleri, diğer modellere oranla daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Yemek pişirme işlemini yüksek ocak gücüne sahip modeller daha hızlı şekilde yerine getirebildikleri için diğer modellere kıyasla daha yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadırlar. Ocak fiyatları, farklı özelliklere göre de çeşitlilik arz eder. Yemek yapma işlemlerini kolaylaştıran bu ürünler, göz sayısının adedine ve büyüklüğüne göre de farklı şekilde fiyatlanır. Bunun yanı sıra ürünün marka ve modeli, ürün kalitesi fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında bulunur. 

 

Ocaklar, birbirinden farklı renk ve materyallerden tasarlanarak üretilir. Ocak üretiminde kullanılan malzemeler, yüzey kalitesi, kolay silinebilmesi, sağlamlık düzeyi ve büyüklüğü ürün fiyatında belirleyici unsurlardır. Yemeklerin kısa süre içerisinde pişirilmesine olanak sağlayan ocaklar, üstün teknolojik özelliklerde imal edilir. Bunun yanı sıra ocakların çalışma prensibi, düğmelerin özellikleri de fiyat konusunda belirleyici unsurlar arasında yer alır. Bazı ocak türlerinin düğmeleri ürünün sağ ya da sol kısmında detaylanırken, bazıları ocakların en alt kısmına konumlandırılarak kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda bu ürünlerin çocuk kilidinin yer alması hem ebeveynlerin işlerini kolaylaştırır hem de güvenli bir kullanım sunar. Dijital gösterge özelliğine sahip olan ocak seçenekleri, enerji tasarrufu sağlayan özelliğe sahip olması neticesinde bu özelliğe göre fiyatlanır. Evkur, pek çok farklı marka ve modele sahip ocaklarla alıcılarını buluşturur. Tüm ödeme seçeneklerine sahip olan Evkur’da elden taksitle, taksitle, kredi kartsız ve senetle ödeme seçenekleri de mevcuttur. 

 

Özeti Göster