⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Outdoor Malzemeleri: Çadırlar, Kamp Gereçleri Evkur'da

Outdoor

Outdoor kelimesi açık hava, dış mekan gibi anlamları ifade etse de çoğunlukla doğa sporları ve aktivitelerinden bahsedilirken kullanılır. Doğa etkinliklerini seven insanlar için ara sıra şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemek oldukça önemlidir. Şehirden uzakta yapılan etkinlikler arasında outdoor etkinliklerinin özellikle son zamanlarda popülerliği artmıştır. Özellikle kamp etkinlikleri şeklinde yapılan outdoor aktiviteleri için ise bir takım gerekli malzemeler bulunur.

Tamamını Göster

Outdoor

 

Outdoor kelimesi açık hava, dış mekan gibi anlamları ifade etse de çoğunlukla doğa sporları ve aktivitelerinden bahsedilirken kullanılır. Doğa etkinliklerini seven insanlar için ara sıra şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemek oldukça önemlidir. Şehirden uzakta yapılan etkinlikler arasında outdoor etkinliklerinin özellikle son zamanlarda popülerliği artmıştır. Özellikle kamp etkinlikleri şeklinde yapılan outdoor aktiviteleri için ise bir takım gerekli malzemeler bulunur. Yapılacak etkinliğin alanına ve mevsim şartlarına göre seçilmesi gereken malzemeler etkinliği konforlu bir hale getirir. İnsanda pozitif bir etki bırakan kamp etkinlikleri temiz havayı doğayla iç içe olmayı beraberinde getirir. Kamp malzemeleri ile de tüm etkinlikler daha verimli bir hale gelir.

 

Outdoor Kamp Malzemeleri Çeşitleri

 

Kamp etkinliği son dönemlere hem popülerleşmiş hem de yediden yetmişe hemen herkes tarafından çok tercih edilen bir etkinlik haline gelmiştir. Bir kamp etkinliği yaparken bazı temel kamp malzemelerine ihtiyaç vardır. Gerekli olan kamp malzemeleri yapılacak olan etkinliğe ve kişi sayısına göre değişiklik gösterir. Bu yüzden nerede ve nasıl bir kamp ya da outdoor etkinliği yapılacaksa ona uygun olan malzemeler seçilmelidir. Olmazsa olmaz bazı temel ihtiyaçlar dışında diğer malzemeler etkinliğe göre seçilebilir ihtiyaca göre alınır. Mevsimine, hava şartlarına ve yapılacak etkinliğe göre birçok farklı outdoor etkinlik ürünü üretilir ve kullanıcıya sunulur. Her türlü aktivitenin daha verimli ve konforlu bir hale gelmesini sağlayan bu ürünler sayesinde yapılan etkinlikler daha zevkli ve güzel bir hale gelir. 

 

Outdoor Ürünleri

 

Outdoor ürünleri çok çeşitli olup yapılacak etkinliğe göre değişkenlik gösterir. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan ürünler arasında ihtiyaç listesi yapılıp tercihler ona göre belirlenmelidir. Ürünlerin seçimleri yapılırken dikkat edilmesi gerekenler öncelikle nasıl bir etkinlikte kullanılacağına dair olmalıdır. Gerek dağ bisikletleri gerekse de çadırlar arasından seçim yapılırken ilk olarak ihtiyacı karşılayacak ve kaliteli seçimler yapılmalıdır. Tüm outdoor malzemeleri için geçerli olan bu durum malzemeleri uzun vadede kullanım için önemlidir. Uyku tulumu seçimleri yapılması gereken aktivitelerine göre değişebilir. Eğer bir kampçılık için seçiliyorsa konfor bakımından daha konforlu olan uyku tulumları tercih edilmelidir. Tırmanış ya da doğa yürüyüşleri için ise taşıması daha kolay ve hafif yapılı olan modellerden seçilebilir. Kamp sporu için olmazsa olmaz temel malzemelerden biri olan uyku tulumu yapılan etkinlik esnasında daha verimli bir uyku geçirmeye yardımcı olur. Uykusuz geçirilen bir tatil elbette dinlenmekten çok yorgunluk getirir bu yüzden verimli ve konforlu bir uyku tatili güzelleştiren etmenler arasında bulunur. Uyku tulumları da yazlık ve kışlık olarak tasarlanır. Yapılan etkinliğin mevsimine göre seçebileceğiniz uyku tulumları her mevsim için farklı şekilde uygundur. Ayrıca yetişkin ve çocuk için de ayrı ayrı uyku tulumları bulunur. Dört mevsim uyku tulumu bulabilmenin de mümkün olduğu seçenekler arasında kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 

Outdoor Spor Aletleri

 

Özellikle profesyonel olarak balıkçıların tercih ettiği kepçeler sahip kampında daha çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Farklı boyut ve formlarda olarak üretilen kepçe modelleri genel olarak av malzemeleri kategorisinde bulunuyor. Outdoor bisikletleri ve kondisyon malzemeleri de oldukça büyük bir öneme sahip. Bisiklet seçimi yaparken nasıl bir etkinlik geçireceği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Outdoor etkinlikleri arasında yer alan balık avı birçok kişi tarafından hobi olarak ya da iş olarak yapılıyor. Balık avı yapılırken de gerekli olan temel bazı malzemeler bulunuyor. Outdoor etkinliklerinde önemli bir yer kaplayan tüm malzemeler yapılan etkinlikler için oldukça önemli bir konuma sahip. Yapılan etkinlikten tam verim almak için malzemeler eksiksiz olarak temin edilmelidir. Outdoor spor aletleri arasında yer alan ATV’ler özellikle kamp etkinliklerinde daha çok tercih edilir. Her özelliğe göre ayrı ayrı alınabilen bu araçlar kalitelerine ve markalarına göre ayrılır. Yine aynı şekilde outdoor bisikletler de birçok özelliğe sahip olarak bulunabilir. Uzun vadede kullanım için kaliteli ürünlerin tercih edilmesi en önemli konular arasındadır.

 

Outdoor Spor Araçları

 

Outdoor etkinlikler için spor araçlar özel olarak tasarlanır.  Kamp ya da dağ sporları için özel olarak tasarlan spor araçları hemen herkesin ihtiyacına ve isteğine göre bulunabilir. Spor araçlar dışında gerekli olan diğer ürün de gün doğumu ya da gün batımı sırasında yürüyüş yapmak için el fenerleridir. Outdoor etkinliklerinde genel olarak tercih edilmesi gereken el feneri çok büyük pillere ihtiyaç duyulmayan ve ağırlık açısından hafif bir el feneri tercih edilir. Güneş enerjisi ile çalışan el feneri modellerinin de yer aldığı seçenekler arasından daha minimal tasarımlara sahip olanlar tercih edilebilir. Bu durum yapılan etkinliğe göre değişiklik gösterir. Yürüyüş anında taşıması zor olmayan fenerler seçilebileceği gibi etkinlikler araba içerisinde yapılıyorsa daha geniş açılı aydınlatması olanlar seçilebilir.

 

Spor Aletleri Markaları

 

Outdoor spor aletleri markasına ve tasarımına göre değişiklik gösterir. Özelliğine ve markasına göre fiyatlandırılan spor aletleri outdoor etkinliklerde etkin bir rol oynar. Bu ürünleri tercih ederken öncelikle hangi etkinliğin yapılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Motorlar ve bisikletlerin özellikleri yapılan etkinliğe uygun bir şekilde seçilmelidir. Bisiklet türleri birçok farklı tasarımda ve markada üretilir. Uzun vadede kullanmaya uygun bir bisiklet için özellikleri yüksek olanlar tercih edilmelidir. Ayrıca etkinlik sırasında herhangi bir sorun ya da problem yaşamak istemeyenler kaliteli ürünler tercih etmelidir. Etkinlik dışında kondisyon bisikletleri ve evde yapılacak sporlar için de seçilen ürünlerin özelliklerine ve markalarına dikkat edilerek tercih yapılmalıdır.

 

Outdoor Malzemeleri ve Özellikleri

 

Outdoor etkinliklikler çok yönlü aktiviteler olarak karşımıza çıkar. Sadece doğanın tadını çıkarmak amacıyla yapılan bu aktiviteler şehirden uzakta yapıldığı için gerekli malzemelere ihtiyaç duyulur. İster günü birlik ister uzun süreli olsun mutlaka bulundurulması gereken malzemeler vardır. Daha verimli ve keyifli bir aktivite için gerekli olan bu malzemeler outdoor etkinliklerine özel olarak üretilir. Hem minimal taşıması kolay hem de pratiklik açısından oldukça kullanışlı olan bu malzemeler yapılan etkinliğe göre seçilir. Bir outdoor etkinliği yapmadan önce yapılacak etkinliğe göre malzeme listesi hazırlanıp ihtiyaçlar ona göre belirlenirse aktivite sorunsuz ve keyifli bir şekilde geçebilir. Kampın nasıl olacağı iyi belirlenmeli ve ihtiyaçlar ona göre seçilmelidir.

 

Outdoor Malzemeleri Fiyatları

 

Outdoor aktiviteleri için üretilen malzemelerin fiyatları ürünlere göre değişiklik gösterir. Kalitesine, markasına ve özelliğine göre fiyatları belirlenen ürünler arasında her bütçeye uygun olan seçeneği bulabilmek mümkündür. Daha ekonomik olan kamp tatilleri hem bütçe sarsmayan hem de şehir gürültüsünden uzakta tatil yapmak isteyenler için oldukça uygundur. Malzemelerin de ekonomik fiyatlarının bulunabildiği ürünler sayesinde hemen herkes outdoor etkinliği yapabilmektedir. Elden taksitle, senetle, kredi kartsız ve taksitle olmak üzere sunulan ödeme seçenekleri sayesinde yapılacak etkinliğe göre alınan malzemeler arasında bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. Keyifli ve verimli bir outdoor aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz. Her aktivite için uygun olan ürünleri bütçenize uygun olarak alabilirsiniz.

 

Özeti Göster