⇡ Başa Dön
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Kaliteli Oyuncu Koltukları Evkur'da

Sportif Oyuncu Koltukları 

Sanal dünyanın izdüşümünde yaratılan bilgisayar ve oyun konsollarından oynanabilen sürükleyici içerikli oyunlar, oyun severleri ekran başında tutuyor. Ekran başında kalma süre uzadıkça koltukların ekstra rahat olması aranan bir durum olarak ortaya çıkıyor. Oyunda veya bilgisayar başında fazla kalmak, boyun ve bel ağrılarına sebep olabilir. Yetişkin yaştaki oyunculara konforlu oturum vaat eden oyuncu koltukları, bu tür problemleri en aza indirmek için tercih edilir.Bu koltuklar, yöneticiler veya işi gereği masa başında fazla kalanlar için de idealdir. Uzun zaman oturmak zorunda kalan insanlar da rahat zaman geçirilebilecek oyuncu koltuklarını tercih edebilirler. Ergonomik oyuncu koltuklarını Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız, taksitle satın alabilirsiniz.

Tamamını Göster

Sportif Oyuncu Koltukları

 

Sanal dünyanın izdüşümünde yaratılan bilgisayar ve oyun konsollarından oynanabilen sürükleyici içerikli oyunlar, oyun severleri ekran başında tutuyor. Ekran başında kalma süre uzadıkça koltukların ekstra rahat olması aranan bir durum olarak ortaya çıkıyor. Oyunda veya bilgisayar başında fazla kalmak, boyun ve bel ağrılarına sebep olabilir. Yetişkin yaştaki oyunculara konforlu oturum vaat eden oyuncu koltukları, bu tür problemleri en aza indirmek için tercih edilir.Bu koltuklar, yöneticiler veya işi gereği masa başında fazla kalanlar için de idealdir. Uzun zaman oturmak zorunda kalan insanlar da rahat zaman geçirilebilecek oyuncu koltuklarını tercih edebilirler. Ergonomik oyuncu koltuklarını Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız, taksitle satın alabilirsiniz.

 

Oyuncu Koltuğu Nedir?

 

Oyuncu koltuğu, uzun süre oturarak zaman geçiren kişilerin, oturduğu zaman süresince, kendisine yüksek konfor sağlayacak şekilde tasarlanmış, kişiye özel ayarlanabilir, fonksiyonel koltuk modelidir. Bilgisayar kullanımı esnasında uzun zaman geçirilmesi insan vücut yapısında fizyolojik ve psikolojik etkileri olabilir. Var olan bu etkiyi en aza indirmek adına mühendislerce tıbbi tavsiyeler dikkate alınarak tasarlanmışlardır. Bu doğrultuda üretici firmalar en fazla bilgisayar oyunlarında vakit geçirenlerin tercih ettiği oyuncu koltuklarını üretirler. Görüntü itibariyle birbirine benzeyen farklı oyuncu koltuklarını piyasada bulmak mümkün. Her ne kadar model seçeneği açısından çok fazla oyuncu koltuğu olsa da kişiye özel oturum pozisyonlarına doğru cevap verebilecek koltukların belli standartlara sahip olması gerekir. Yönetici koltuğu olarak da kullanılabilen en iyi oyuncu koltukları Evkur’dan 12 ay taksitle, hiç peşinatsız, kredi kartsız satın alınabilir.

 

Oyuncu Koltuğu Özellikleri

 

Bilgisayar başında geçirilen zaman içinde en iyi konforu sağlayan oyuncu koltukları, saatler sürebilecek oturma pozisyonlarında kullanıcıyı rahat ettirecek konforda üretilmişlerdir.

 

İçerik üreticisi youtuberlar, uzun süre çekim yapmak için kamera karşısında kalmaktadırlar. Saatlerce sürebilen çekimler esnasında izleyenlerine rahat pozisyonda bilgi aktaran youtuberlar, ara zamanlardaki uzanmalarını koltuk üzerinde yapabilir. Birçok ofis personelinin de işi icabı tercih ettiği gaming koltuk üst düzey konforlu koltuklardır. Oturum yerinin sağ ve sol tarafında bulunan kolların yaslanmasına yarayan kolçaklar ayarlanabilir özelliktedir. Aşağı yukarı hareket ayarı yapılabilen kolçaklar kişiye göre kol desteği sağlar. İleri geri sağa sola hareket etme özelliği olan kolçaklar ekstra fayda sağlarlar. Oyuncunun kendi fiziki yapısına göre ayarlayabileceği bir fonksiyon ayarlanabilir yapıdadır.

 

En iyi oyuncu koltuğu ekstra konfor özelliklerine değinmeden önce belli kritik nitelikleri mutlaka taşımalıdır. Oyuncu koltukları her bakımdan kişiye özel ayarlanabilir olmalıdır. Oyuncunun kilosu, boyunun uzunluğu veya kısalığı bilgisayar masasına olan hakimiyetini rahatça ayarlanabilmesi için koltuğun yükseklik ayarlamalarının yapılabilmesi önemli bir yapısal özellik olmalıdır. Oldukça rahat ve yumuşak yapıda olmasına rağmen deforme olmayan, kullanıcıya sürekli aynı konforu veren gamer koltuk oyuncuların ideal kullandığı koltuk tipidir.

 

İdeal bir oyuncu koltuğuna yüksek kalite katan metal iskelet sistemidir. Boyun ve bel desteği veren ergonomik yapının bozulmamasına destek veren yerlerin ayarlanabilir nitelikte oluşu önemlidir. Oyuncunun boyuna göre değişebilen bel ve boyun yükseltisi destekleyen yastıkların ayarlanabilir olması kişiye özel konfor sunar. Kullanılacağı her gün için yüksek konfor sağlayan dökme sünger ergonomik yapıya göre özel kalıplanarak imal edilmişlerdir. Normal süngerlerin aksine maksimum elastikiyet özelliği saatler sürebilecek oturmalarda bile yüksek konfor yaşatmaya devam eder. Oyuncu koltuklarında sırt kısmının yatar özellikli olması da kullanıcının dinlenebilmesine fırsat veren bir özelliktir. Rahatça kontrol edilebilir bir mekanizma sayesinde oyuncu koltuğu 180 derecelik bir açıya kadar geri yatabilir. Oyuncu koltuğunun aşağı yukarı yükseklik ayarı veren amortisörün her yüksekliğe göre ayarlanabilir olması ayakların yere düz basması olarak kullanıcı tarafından ayarlanabilir. Sportif yapılı bir görünümü olan oyuncu koltukları spor araba koltuklarına benzer görünümde olurlar. Renk hakimiyeti beyaz, kırmızı ve siyah oyuncu koltukları karışık renklerle kaplanmış olabilirler. Evkur oyuncu koltuğu deri görünümlü kaplamalarının terletmeyen özellikte olması ürün kalitesine ayrı bir anlam katar. Saatlerce vakit geçirilecek koltuklarda herhangi bir rahatsızlıkla karşılaşmak kimse tarafından normal karşılanacak bir durum değildir. Üreticiler bu durumları göz önünde tutarak üst seviye kalitede ürünler geliştirmektedir.

 

Oyuncu Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Rahat ve kullanışlı bir koltuğa sahip olabilmek için bazı bilgiler ışığında seçim yapmamız faydalı olacaktır. Bir oyuncu koltuğunun kaliteli olması kullanıcıya üst düzey hizmet edebilmesinin bazı üretim kriterleri vardır. İyi bir oyuncu koltuğu donanımları yanıltıcı detay özelliklerinden uzak asıl amaca göre üretilmiş kalite standartlarını üstte tutan ürün olmalıdır.

 

Kalitenin sadece dış görünüşle anlaşılır olmadığı, iç ve dış tüm özelliklerin birinci kalitede olması gerektiği unutulmamalıdır. Oturum yeri çökme yapmayan bir şekilde üretilmiş olması kullanıcıya ilk günkü alışagelecek rahatlığının sürekli devam etmesini sağlayacaktır. Gaming koltuklar için özel olarak üretilmiş sünger malzemeler kullanıcıya uzun yıllar aynı konforda kullanım rahatlığı verir. Kullanıcının oyuncu sandalyesini kendi oturum pozisyonuna göre ayarlayabilmesi de aranılan özelliklerden olmalıdır. Yapılacak göreve göre koltuğun oturuş pozisyonunun ayarlanabilmesi koltuk kalitesi açısından ve oyuncu rahatlığı için önemlidir. Masaya karşılıklı oturma pozisyonunda oyuncu koltuk kolçaklarını rahatça kendine göre ayarlayabilmesi önemli bir fizyolojik değerdir. Bilgisayar masa boyutlarının farklı olabilmesi oyuncu koltuğunun öneminin anlaşılmasında örnek olabilir. Koltuğun istenilen yükseklikte sabit bırakabilmesi doğru duruş pozisyonu için önem arz eder. Tekerlekli ayak yapısının ve 360 derece dönüş kabiliyetleri rahat kullanıma fırsat verir. Sandalyenin kullanımını da kolaylaştıran bu sistem de teker sisteminin sağlam yapıda olmasını gerektirir. Yüksek kalitede imal edilmemiş tekerler zamanla dönme yapısını kaybederek sandalyenin rahat kullanımını engelleyebilir. Boyun ve desteği doğru konumlandırılmamış koltuklar da rahatlık yerine geçen zaman içinde bel ve boyun ağrılarına sebebiyet verebilir. Bel ve boyun destek süngerlerinin ayarlanabilir olması gerekir. Koltuğun dış görünümünü veren kaplamanın terletmeme özelliğinde olması mutlaka önemlidir. Oturma süresince geçen zaman içinde terletme yapabilen koltuklar kullanıcıya rahatsızlık verip yapılan iş verimini düşürebilir.

 

Oyuncu Koltuğu Temizliği ve Bakımı

 

İç gövde yapısı çelik olan oyuncu sandalyelerinin amortisör sistemi, genelde kapalı olabilirken açık olan modellerde parlak boru üzerine hafif yağlama işlemi periyodik zamanlarda yapılmalıdır. Bu konuda üretici firmanın kullanım kitapçığındaki talimatlara uymak gereklidir. Tekerlek her yöne rahat hareket eden bir yapıda olduğundan zeminde tekerin dönmesini engelleyecek iplik, toz ve benzeri maddelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Kapalı yapıya sahip tekerden ip ve naylon gibi dönmeyi engelleyici maddeleri uzaklaştırmak gerekir. Oyuncu koltuğu birden fazla kişi tarafından kullanılacaksa hareket mekanizmaları kontrol edilmeli olası dengesizlerden kaynaklı kazalara karşı dikkatli olunmalıdır.

 

Oyuncu Koltuğu Fiyatları

 

Oyun sektöründeki hareketliliği dikkatle takip eden Evkur, oyun severlere hiç peşinatsız, kredi kartsız oyuncu koltuğu satın alma fırsatı sunar. Oyunların en rahat şekilde oynanmasına mümkün kılan oyuncu koltuklarını Evkur’da 12 ay taksitle hiç peşinatsız, kredi kartsız taksitle satın alabilirsiniz. Ayrıca oyun severlerin ilgisini çekecek gamebook ve oyuncu kulaklıkları kategorisine de mutlaka göz atmalısınız. 

 

Özeti Göster