⇡ Başa Dön
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Oyuncu Bilgisayarları ve Ekipmanları Evkur'da

Oyunculara Özel Bilgisayarlar ve Oyun Ekipmanları

Bilgisayar başında oyun oynamak amacıyla uzun saatler boyunca zaman geçiren insanların ihtiyacı olan ekipmanların başında oyuncu koltukları, oyuncu bilgisayarları ya da oyuncu laptopları gelmektedir. Bilgisayar kullanırken vaktini daha çok oyun oynama yönünde tercih eden kullanıcılar, oyuncular için özel olarak geliştirilmiş ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Bir bilgisayarın bir oyunu açarken gösterdiği performansı, o bilgisayarın özelliklerine bağlıdır. Bu doğrultuda kullanıcıların oyun oynamaları için üretilmiş bilgisayarlar, oyun kullanımı söz konusu olduğunda tercih edilebilecek en iyi bilgisayarlardır.

Tamamını Göster

Oyunculara Özel Bilgisayarlar ve Oyun Ekipmanları

 

Bilgisayar başında oyun oynamak amacıyla uzun saatler boyunca zaman geçiren insanların ihtiyacı olan ekipmanların başında oyuncu koltukları, oyuncu bilgisayarları ya da oyuncu laptopları gelmektedir. Bilgisayar kullanırken vaktini daha çok oyun oynama yönünde tercih eden kullanıcılar, oyuncular için özel olarak geliştirilmiş ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Bir bilgisayarın bir oyunu açarken gösterdiği performansı, o bilgisayarın özelliklerine bağlıdır. Bu doğrultuda kullanıcıların oyun oynamaları için üretilmiş bilgisayarlar, oyun kullanımı söz konusu olduğunda tercih edilebilecek en iyi bilgisayarlardır. Oyun bilgisayarı fiyatları özellik ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Evkur, oyuncu koltukları ve oyuncu bilgisayarları çeşitleri ile kullanıcılara istedikleri oyuncu bilgisayar ekipmanlarını bulmalarına fırsat sunmakta ve sağladığı ödeme kolaylıkları ile kullanıcılara destek olmaktadır

 

Bilgisayar kullanımındaki zamanını oyun oynamak için kullanan kullanıcıların diğer bir önemli ihtiyacı ise bel ve omurga sağlığını koruyacak olan oyuncu koltuklarıdır. Gaming mouse, oyuncu kulaklığı, masaüstü bilgisayar kasalarına uyumlu oyun monitörleri ve LED ışıklı oyuncu klavyeleri de diğer önemli oyun ekipmanları arasındadır.

 

Oyuncu Koltukları

 

Oyuncu koltuğu bilgisayar başında uzun süre zaman geçiren bilgisayar kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği bir koltuk türüdür. Oyuncu koltukları kullanıcıların bilgisayar başında geçirdikleri zamanı sağlıklı bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla üreticiler tarafından dizayn edilirler. Bu doğrultuda oyuncu koltukları, diğer koltuklara kıyasla daha gelişmiş özelliklere ve yine diğer koltuklara oranla arttırılmış bir konfora sahiptir. Oyuncu koltukları, bilgisayar kullanıcılarının sağlıklarını korumak amacıyla kullanıcıların vücut yapılarına göre üretilir. Bilgisayar kullanıcısının bacak, bel ve sırt kısmının tamamını yumuşak bir yapı malzemesi ile destekleyen oyuncu koltukları, kişilerin bilgisayar başında uzun zaman geçirmeleri sonucu ağrı çekmemelerini sağlamaktadır. Bilgisayar başında uzun süre oturan kişilerin genellikle bel ağrısı çektikleri gözlenmektedir. Oyuncu koltukları sahip oldukları bel desteği ile kullanıcıların bel ağrılarının önüne geçmeyi sağlamaktadır. Elden, kredi kartsız 12 aya varan taksitle ödeme seçenekleri sunan Evkur da ihtiyacınıza uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

 

Oyuncu Bilgisayarları

 

Oyuncu bilgisayarı bilgisayar kullanımını genellikle oyun oynamak amacıyla gerçekleştiren kullanıcılar tarafından tercih edilen yüksek performanslı bilgisayar türlerine verilen isimdir. Oyuncu bilgisayarları dizüstü ya da masaüstü olarak iki farklı seçenek halinde piyasaya sunulur. Bilgisayar kullanıcıları masaüstü ya da dizüstü olan bu iki seçenekten kendilerine en uygun olanını seçerek kararlarını verirler. Masaüstü oyuncu bilgisayarları genellikle bir mouse, bir klavye, bir ekran ve bir kasadan oluşmaktadır. Dizüstü oyuncu bilgisayarları ise ekran ve kasanın birlikte tasarlandığı oldukça küçük bir mekanizmadır. Masaüstü oyuncu bilgisayarlar ağır ve daha zor taşınırlar fakat performans açısından dizüstü oyuncu bilgisayarlardan daha üst seviyelere çıkabilirler. Dizüstü oyuncu bilgisayarlar ise oldukça hafiftir ve oyun oynamak söz konusu olduğunda kullanıcıların isteklerine cevap verebilirler. Evkurda senetle ödeme yapabileceğiniz ürünler sizlere sunulur.

 

Oyuncu Bilgisayarı Seçimi

 

Oyuncu bilgisayarları kullanıcıların oyuncu bilgisayarını kullanma kriterlerine uygun olarak seçilir. Bu doğrultuda ilk etken bilgisayar kullanıcısının ne tür oyunlar oynamak istediğidir. Kimi oyunlar az yer kaplayan ve düşük performans gerektiren oyunlar iken kimi oyunlar ise çok yer kaplar ve yüksek performans gerektirir. Oyuncu bilgisayarı kullanıcıları düşük performans gerektiren ve az yer kaplayan oyunlar oynamayı hedefliyorlarsa daha düşük performans seviyesine sahip olan masaüstü ya da dizüstü oyuncu bilgisayarlarını seçebilirler. Fakat daha yüksek çözünürlük, daha yüksek bellek ve daha yüksek performans gerektiren oyunların tercih edilmesi durumunda oyuncu bilgisayarı kullanıcılarının yüksek performansa ve fazla hafızaya sahip dizüstü ya da masaüstü oyuncu bilgisayarlarını tercih etmeleri gerekir. Evkur, kullanıcılara dizüstü ya da masaüstü fark etmeksizin çeşitli oyuncu bilgisayarı kredi kartsız ödeme seçenekleri ile sunmaktadır.

 

Oyuncu Laptopları

 

Oyuncu laptop türünde bir oyuncu bilgisayarı tercih edecekse oyuncu laptopları söz konusu olduğunda bilgisayar kullanıcılarının önüne genellikle iki seçenek çıkmaktadır. Oyuncu laptopları da masaüstü ve dizüstü oyuncu bilgisayarlarında olduğu gibi düşük performanslı ve yüksek performanslı olarak ikiye ayrılmaktadır. Oyuncu bilgisayarı kullanıcıları oynayacakları oyunun sistem gereksinimleri doğrultusunda oyuncu laptoplarını seçerler. Oyuncu laptopları taşınabilir olmalarından dolayı kullanıcıların istedikleri her yer de ve istedikleri her an oyun oynayabilmelerine ve işlemlerini bilgisayarlarından kolayca gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamaktadır. Oyuncu laptopları kullanıcılar tarafından sadece oyun oynamak amacıyla kullanılmaz. Oyuncu laptopları, düşük performans gösteren türleri de dahil olmak üzere normal laptoplara oranla daha yüksek bir çalışma performansı gösterir. Bu yüksek çalışma performansı, oyuncu laptoplarının iş alanında da kullanılabilmesini sağlar.

 

Oyuncu Laptop Bileşenleri

 

Oyuncu dizüstü bilgisayar ya da laptopu genellikle ekran ve klavyenin birleşiminden oluşan oyuncu bilgisayarı türüdür. Oyuncu laptop türlerinin içerisinde hoparlör, giriş çıkış yuvaları disk sürücüsü, dokunmatik touchpad, webcam, ram, anakart, işlemci, disk ya da hard disk ve ekran kartı bulunur. Oyuncu laptoplarının içerisindeki bu parçaların kalitesi ve özellikleri oyuncu laptoplarının performansını belirleyen en önemli bileşenlerdir. Oyuncu bilgisayarının içerisindeki hard diskin yüksek kapasiteli bir hard disk olması oyuncu bilgisayarının hafızasının yüksek olması ve fazla depolama yapabilmesini sağlar. Bilgisayar üzerinde yapılan işlemlerin ekran üzerinde görünmesini sağlayan ekran kartı ise oyun oynayan bilgisayar kullanıcıları için önemli olan bir diğer parçadır. Yüksek hafıza ve yüksek performanslı bir ekran kartı bilgisayar oyunlarının oyuncu bilgisayarı tarafından daha iyi çalıştırılabilmesini sağlar.

 

 

Oyuncu Koltuğu Seçimi

 

Oyuncu koltukları bilgisayar başında uzun zaman geçiren kullanıcılar tarafından belirli kriterler doğrultusunda satın alınırlar. Oyuncu koltuğu seçimi söz konusu olduğunda sözü geçen kriterler oyuncu koltuğunun boyutu, oyuncu koltuğunun yapı malzemeleri, oyuncu koltuğunun yerden yüksekliği, ve oyuncu koltuğunun destek parçaları olarak sıralanabilir. Oyuncu koltuğu seçecek kullanıcının boyu ve kilosu oyuncu koltuğu seçimindeki en önemli kriterlerdendir. Uzun boylu ve kilolu kullanıcılar boyutu uzun ve fazla yük taşımak için üretilmiş oyuncu koltuklarını tercih etmelidirler. Kısa boylu ve hafif olan bilgisayar kullanıcıları ise yere daha yakın ve hafif oyuncu koltuklarını tercih etmelidir. Oyuncu koltuklarının bel desteği olması, bilgisayar kullanıcılarının bilgisayar başında geçirdikleri sürenin verimi artıracak ve kullanıcıların bilgisayar kullandıkları zamanlarda sağlıklı kalmalarını sağlayacaktır.

 

 

Oyuncu Ekipmanları Uyumu

 

Bilgisayar kullanım sürelerini genellikle oyun oynamak için kullanan oyuncular için hazırlanmış oyuncu bilgisayarları ve oyuncu koltukları bulunmaktadır. Kullanıcıların uzun süreli bilgisayar kullanımları söz konusu olduğunda en çok önem verdikleri iki kriter olan oyuncu bilgisayarı ve oyuncu bilgisayar koltuğunun birbiri ile uyum içinde olması oldukça önemlidir. Oyuncu koltuğu, bilgisayar kullanıcısının boyu, kilosu ve vücut yapısına uygun olmasının yanında oyuncu bilgisayarı için de uygun olmalıdır. Bu doğrultuda oyuncu bilgisayarı kullanıcıları, öncelikle masaüstü oyun bilgisayarı ya da dizüstü oyuncu bilgisayardan hangisini tercih edeceklerine karar verirler. Ardından bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilen masaüstü ya da dizüstü oyuncu bilgisayarına uygun bir koltuk bulunur. Taksitli oyuncu ekipmanları Evkur’da kolaylıkla bulunabilir.

 

Oyun bilgisayarının koltukla uyumu ergonomi için oldukça önemli olsa da bir de oyun keyfini katlayan ekipmanlar bulunur. Yüksek geçiş hızına sahip bir oyun monitörü, ergonomik bir oyuncu mouse ve klayve oyun keyfini katlamak için olmazsa olmazlardandır.

 

Oyuncu Ekipmanı Bakımı


Oyuncu ekipmanları, oyun bilgisayarı kullanıcıları tarafından neredeyse her gün uzun saatler kullanılan ve dolayısıyla çabuk hasar görme ihtimali yüksek olan ekipmanlardandır. Bu sebepten bilgisayar kullanıcılarının oyun ekipmanlarının temizlik ve bakımlarını düzenli olarak yapmaları gerekmektedir. Oyuncu ekipmanlarına gerekli aralıklarla bakım ve temizlik uygulaması yapmak, oyuncu ekipmanlarının istenilen uzun ömre sahip olmasını sağlamaktadır. Evkur, kredi kartsız oyuncu ekipmanları seçeneği ile oyuncu ekipmanlarını değiştirmek isteyen bilgisayar kullanıcılarına fazla sayıda seçenek ve çok çeşitli ödeme kolaylıkları sunmaktadır.

Özeti Göster