⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Güzel Pasta Takımı Modelleri Evkur'da!

Birbirinden farklı tatlıların, pastaların sunumlarının yapıldığı pasta tabakları el mahareti lezzetlerin sunumunda kullanılır. Seçilip alınan ve kullanılan sunum tabak modelleri, kişisel zevklerinin yansımasını gösteriyor. Modern ve klasik tasarımlarıyla birçok modeli olan pasta tabakları ev ve işyerlerinde kullanılan çeşitleri vardır. Seramik veya porselen pasta takımları en çok kullanılan tabaklardandır.

Tamamını Göster

Birbirinden farklı tatlıların, pastaların sunumlarının yapıldığı pasta tabakları el mahareti lezzetlerin sunumunda kullanılır. Seçilip alınan ve kullanılan sunum tabak modelleri, kişisel zevklerinin yansımasını gösteriyor. Modern ve klasik tasarımlarıyla birçok modeli olan pasta tabakları ev ve işyerlerinde kullanılan çeşitleri vardır. Seramik veya porselen pasta takımları en çok kullanılan tabaklardandır.

 

Düz ve Desenli Servis Tabağı Modelleri

 

Çukur olmayan türde üretilen tabaklardır. Özel seri pasta tabağı takımları olarak üretici firmaların çıkardığı tabak takımları koleksiyoncularında da dikkatini çeken servis tabaklarıdır. En iyi pasta tabağı takımları modellerini Evkur’dan 24 aya varan taksit avantajıyla hiç peşinatsız kredi kartsız taksitle satın alabilirsiniz.

 

Bazen aile içinde bazen dost ve akrabalara komşulara ikramlarda kullanılan küçük pasta tabakları kullanılır. Geleneksel yemek kültürümüz içinde çini tabaklarla başlayan ve her biri kıymetli koleksiyon parçası olabilen tatlı tabağı modelleri olduğu birçok kişi tarafından bilinir. Yemek kültürü tarihinin örneklerini oluştan ilk modelleri bu gün müzelerde ve özel sergi salonlarında sergilenmektedir. Belli bir temanın tabak üzerine işlendiği görünen modellerde doğadaki bitki ve hayvanların tasvirleri veya geometrik şekillerden yapılmış simetrik şekiller görülüyor. Çay servisleri yanında yapılan ikramlarda kullanılan pasta tabaklarının porselen modellerinde kullanılan desen ve motifler eskiden olduğu gibi bugün de kullanılmaktadır. İkram esnasında kullanılan pasta takımları yemek tabaklarından daha küçük yapıda kenarlıkları yükseltili ve düz olarak yapılmışlardır.

 

Tatlı Tabağı Seçimi

 

Her insanın kendine has özellikleri içerisinde olan renk, desen biçim gibi özel ilgi duyduğu farklılıklar olabilir. Bilinçli veya bilinçsizce yönelerek satın alınan desenli ürünler bize tercihlerimiz hakkında fikir verebilir. Giyindiğimiz kumaş renk ve desenleri veya kullanılan takıların tasarımlarında kişiye göre ortak yönler bulunabilir. Bütün bu kişisel etkenler bizleri doğal olarak seçmemiz gereken ürüne yönlendirir. Doğa sevgisi veya kuş sevgisini tema edinmiş pasta takımları gibi. Bazen doğadaki canlıların veya meyvelerin resmedildiği pasta takımları 4’lü takımlar halinde bulunabilir. Porselenden üretilen servis tabağı üzerinde bulunan desen veya resimler özel tekniklerle tabaklar üzerine işlenmişlerdir. Kullanırken kolay deforme olmayacak şekilde üretilen pasta takımları çoğu zaman bulaşık makinesinde yıkanabilecek düzeyde dayanıklı olarak imal edilmişlerdir. İnce parlak porselen çeşitlerinde resimler canlı fark edilir bir farklılıkta görülür. Porselen üzerinde oluşan renkler başka bir objenin üzerinde görülemeyecek farklı güzellikte olabiliyorlar.

 

Her üründe farklılaşan renk tonları ürünün standart görünümü olmaktan uzak özel görünümlü olan ürünler haline getiriyor. Yüksek sıcaklıkta sırlanan porselen tabaklar üzerindeki renk değişimleri her bir ürüne farklı özellik katmış olur. Özellikle resimli ürünlerde öne çıkan bu özellik her bir tabak için farklı resimlerden oluşan kurgu tasarlanmasını sağlamıştır. Resimli çay pasta setleri, porselen pasta seti gibi resimli pasta tabaklarında her tabakta farklı resim olduğu görülür. Her takım içindeki parça için farklı resim betimlemeleri görülebilir. Bir kompozisyonun parçası niteliğindeki resimler pasta takımlarını oluşturur. Cam pasta takımlarının modellerinin renkli olanları porselen takımlara benzeyebilirler porselen resimli ürünlerde kullanılan resimler daha ayrıntılı şekilde görülebilmektedir. En iyi kalitede pasta takımlarını Evkur’un mutfak kategorisinde bulabilir, dilerseniz ayrıca yemek takımı ve çay takımı gibi kategorileri inceleyebilirsiniz.

 

Zevkli Sunum Örneği: Pasta Takımları

 

Pasta tabağı takımları farklı gıda servislerde kolaylık sağlayan nitelikte tabaklardır. Pastanelerde ve evlerde kullanılan pasta tabakları farklı gıda satıcılarının servislerinde kullanıldığı görülmektedir. Pasta ikram setleri çay ikramlarında kullanılabilir. Pasta sunum tabağı olarak kullanılan tabaklar tatlı tabağı olarak kullanılabilirler. Tatlı tabağı seti olarak satılan pasta takımlarının cam ve porselen dışında seramikten de üretilebilir. Firmaların özel seri olarak çıkardıkları tatlı tabakları koleksiyoncular tarafından da satın alınıp nadir ürün haline getirilmektedir. Ünlü firmaların koleksiyon değerinde güzel pasta takımı modelleri Evkur’da avantajlı fiyatlarıyla sahip olunabilir. 

 

 

Özeti Göster