⇡ Başa Dön
Marka
Ürün Ebadı
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitle Perde Satın Alma Avantajları Evkur'da!

Perdeler 

Bir evin olmazsa olmaz eşyası olan perdeler, hem evi dışarıya kapatan hem de güneşten korunmasını sağlayan önemli parçalardır. Aynı zamanda evdeki eşyalar ile bütünlük sağlayarak dekorasyonda önemli yere sahiptir. Dekorasyonda yer alan her parça gibi geçmişten bugüne perdeler de şekil değiştirmiştir. Kornişlere takılan klasik perdeler yerini çoğu ev ve işyerinde stor perdelere bırakmıştır ya da tül perde ve stor perde bir arada kullanılmaktadır. Fon perde olarak da kullanılan stor perdeler, birçok amaca uygun kullanımı ile oldukça sevilmektedir.

Tamamını Göster

Perdeler

 

Bir evin olmazsa olmaz eşyası olan perdeler, hem evi dışarıya kapatan hem de güneşten korunmasını sağlayan önemli parçalardır. Aynı zamanda evdeki eşyalar ile bütünlük sağlayarak dekorasyonda önemli yere sahiptir. Dekorasyonda yer alan her parça gibi geçmişten bugüne perdeler de şekil değiştirmiştir. Kornişlere takılan klasik perdeler yerini çoğu ev ve işyerinde stor perdelere bırakmıştır ya da tül perde ve stor perde bir arada kullanılmaktadır. Fon perde olarak da kullanılan stor perdeler, birçok amaca uygun kullanımı ile oldukça sevilmektedir.

 

Stor perdeler, pencerelerde tekli ya da geniş pencerelerde 2’li ve 3’lü şekilde kullanıma uygun olsa da tüllerin altında güneşlik olarak da tercih edilmektedir. Bu da stor perdelerin farklı bir kullanım örneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Zevkinize ve kullanım amacınıza uygun olarak istediğiniz gibi bir tasarım yapmanız için imkân sunulmaktadır. Uzun süreli kullanım için, düzenli kullanımın yanı sıra marka ve kaliteye de önem vermek gerekir.

 

Stor Perde Modelleri

 

Dantelli ya da işlemeli modelleriyle birçok zevke hitap eden ve şıklık sağlayan modellerinin yanında sade ve düz kumaş şeklinde üretilen perde modelleri de mevcuttur. Bu perdelerin kullanım alanlarına göre türleri mevcuttur. Ev için tercih edilecekse şıklığına göre salona, mutfağa veya yatak odalarına takılabilir. Zebra perdeyi klasik perde ile kombin ederek stor perde yanına kanatlara takabilirsiniz.

 

Zebra perdeler, en çok tercih edilen perde türleri arasında yer alır. Gece ve gündüz kullanımı için oldukça uygun kullanıma sahiptir. Zebra perdeler tül ve perde olarak kullanılabilir. İki farklı kumaştan yapıldığından dolayı zebra olarak adlandırılmaktadır. Bu kumaşlardan biri saydam, diğeri opak şeklindedir. Zebra perde modellerinde ışık geçirgenliği keyfinize göre ayarlanabilmektedir. Öyle ki güneş ışığını tamamen engelleyebilir veya istediğiniz miktarda güneş ışığından yararlanmanız için açık bırakmanız mümkündür. Özellikle yatak odasında, oturma odasında, salon ve mutfakta çokça tercih edilen bir perde türüdür.

 

Ev ve ofis dekorasyonunun vazgeçilmez ekipmanlarından olan jaluzi modelleri cam, metal, ahşap, alüminyum ve plastik gibi farklı materyallerden motife edilmektedir. Jalûzi perdeler daha çok pencere üzerinde tercih edilse de balkon perdesi olarak da tercih edilmektedir. Jaluzi balkon perdesi tasarımları sayesinde balkonlarınızı daha kullanışlı bir hale getirebilir ve farklı bir atmosfere kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Stor Perdelerin Kullanım Alanları

 

Stor perdeler kullanım açısından son derece kolay ürünlerdir. Mekanizmalı perde sistemiyle anında açılıp kapanan perdeler güneşi kesme özelliği sağlar. Bu yönü ile güneşlik perde olarak da görülebilir. Sıkça kullanılan stor perdeler gösterişli salonlarda, misafir odalarınızda karşınıza çıkmaktadır. Ortamın dekorasyonuna ve rengine göre seçim yapılan perdelerde tek ya da çift kanatlarla beraber kullanımı ön plandadır.

 

Stor perdeler görünüm bakımından en çok mutfağa yakışan perde türüdür. Daha pratik ve kullanışlı olduğu için insanlar genelde mutfak perdeleri olarak tercih ederler. Çünkü tül şeklinde olmadığı için yemek ve yağ kokularını içine hapsetmez. Bu yüzden aşırı pratik ve kullanışlıdır.

 

Stor perdelerin dokusu sıkı olduğundan dolayı iyi bir görüntü yalıtımı sağlar. Özellikle içerisinin görünmesi tercih edilmeyen ofis ve çalışma alanlarının mahremiyetini korumada en çok tercih edilen perde modellerindendir. Ofislerde genellikle açık tonlarda seçilen stor perdeler aydınlık ortam oluşmasına yardımcı olur. Zebra stor perdeler ile istenirse yarı gözükür istenirse de tamamen kapanarak içerinin gözükmesi engellenir.

 

Bazı stor perdeler özellikle güneşi kesmek gibi bir özelliğe sahiptir. Güneş perdesi olarak da geçen perdeler, güneş ışığından kaynaklanan eşyalardaki güneş hasarlarını önlemek için ideal perde modellerindendir. Herhangi bir ev düzeni ve renk için stor perde modellerinin satışı mevcuttur. İhtiyacınız olan kumaş tasarımı türünü seçebilir ve evinize uygun hale getirebilirsiniz. Kullanımı oldukça pratiktir.

 

Stor perdelerin sade ve şık olduğu kadar renkli ve baskılı modelleri de bulunmaktadır. Çocuk odası perde modelleri arasında yer alan bu perdeler odayı canlandırırken çocuklarınızın hayal gücünü geliştirmeye katkı sağlar. Pencerede istediğiniz görselin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Seçimlerinizi çocuklarınız ile birlikte yaparsanız odalarını sevmeleri ve odalarında hoşça vakit geçirmeleri konusunda iyi bir adım atmış olursunuz.

 

Stor Perdelerin Özellikleri ve Faydaları

 

Her zamanki tül perdelerin aksine, yukarı doğru açılıp kapanabilen bir mekanizması vardır. Oldukça basit bir mekanizması bulunmaktadır. Zinciri yandan yukarı çekerek istediğiniz yere kadar açıp kapatabilmeniz mümkündür. Diğer perde türlerine göre temizlenmesi oldukça kolaydır. Özellikle en kolay temizlenebilen perdelerden biri polyester perdelerdir. Sadece silerek temizlemeniz çok kolaydır. Ayrıca silmek istemediğiniz zamanlarda istediğinizde çıkarabilir ve yıkayabilirsiniz.

 

Kullanmak istediğiniz stor perde düz ve açık renkler ise bu alanlarda yatay ya da dikey desenlere yer verilir. Eğer kullanım alanınız küçük ya da dar ise önerilen ürünlerin başını dikey perde türleri çeker. Tasarlanan birçok ürün kullanım alanı planı üzerine yapılmıştır. Bu yüzden ihtiyacınız olabilecek ürünler kesinlikle sizin için önceden düşünülmüş ve tasarlanmıştır.

 

Boydan boya uzanan perdeler yerine, cam boyunda stor perde yaptırmak maliyeti oldukça düşürecektir. Duvardan duvara uzanan perdeler yerine camı kapatan boyutta kullandığınız perdeler ortamı çok daha ferah gösterecektir. Klasik görüntüden uzak duruşu sayesinde stor perdeler evinize modern bir hava katacaktır.

 

Stor Perde Kullanım Avantajları

 

Temizliği düşünüldüğünde diğer tül perdelere göre oldukça kullanışlıdır. Özellikle polyester kumaştan üretilen perdeler en kolay temizlenen perdelerdendir. Sadece üzerini silerek temiz bir perdeye sahip olmanız mümkündür. Stor perdeler sürekli yıkanmadığından dolayı düzenli bir deformasyona maruz kalmazlar ve yıllarca kullanılabilirler. Ayrıca stor perdelerin üretiminde lazer kesim yapıldığından dolayı kenarlarından ip atma gibi bir durum ile karşılaşılmamaktadır. Bu yüzden uzun süreli kullanım olanağı sağlanmaktadır.

 

Bazı stor perdelerin güneşi tamamen kesme özelliği olduğu için dilediğiniz zaman tamamen kapatıp panjur olarak kullanabilirsiniz. Güneş geçirmeyen perde türleri de ayrıca mobilyaların güneşten zarar görmemesi için oldukça ideal bir perde türüdür.  Kullanım ömrü düzenli ve dikkatli kullanımda oldukça uzundur.

 

Sinemalar, toplantı odaları ve yatak odası gibi ışığın girmemesi gereken alanlarda karartma stor perde çeşitlerini kullanmak faydalı olacaktır. Gerekli karanlığı sağlayan bu stor çeşitlerinde koyu renkler baz alınarak hazırlanır.

 

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

 

Stor perdelerin çıkarma işlemi takma işleminden daha kolaydır. Stor perde kasası monte edildikten sonra çıkarma işlemi kasanın üzerindeki çıkıntılara sertçe bastırarak kolayca çıkar. Perde çıkarılırken dengeli olarak tutulabilmesi için bir merdiven kullanılması önerilmektedir. Mekanizmayı tutmakta olan aparatın bir tarafına bastırdığımızda stor perde yerinden kolaylıkla çıkacaktır. Çıkarılan perdeyi kapalı bir şekilde korunaklı bir şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Aksi takdirde perdenizde kırışmalar, yırtılmalar ve sökülmeler yaşanabilir. Bunun bilincinde olarak ürünleri kullanmanıza dikkat etmelisiniz.

 

Stor Perde Fiyatları

 

Stor perde fiyatını belirleyen iki önemli unsurdan biri ebat diğer kriter ise kalitedir. Perdenin kalitesini anlamak için ürünün dokusuna bakabilirsiniz. Kaliteli markalara ait stor perde modellerini Evkur’da bulabilirsiniz. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz stor perdeye hemen sahip olabilirsiniz.

 

Özeti Göster