⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Kişi Sayısı
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Güzel Nevresim ve Pike Takımları Evkur'da

Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uyku tekstilinin önemli parçalarından biri de nevresim takımlarıdır. Nevresim takımının modelinin dışında asıl önemli olan nasıl bir kumaştan üretildiğidir. Rahat ve size uygun bir nevresim takımı tercih etmek uyku kalitesini arttıracaktır. Yorgunluğunuzu atıp rahat bir uyku almanız hem bedenen hem de ruhen dinlenmenizi sağlar. Sağlıklı olmak ve kaliteli bir uyku çekmek için yumuşak, dayanıklı, hava geçirgenliği yüksek olan bir takım tercih edilmelidir. %100 pamuk içeriğine sahip olan kumaşlar cilt için oldukça uyumlu ve sağlıklı kumaşlardır. Kumaşın hava geçirgenliği özelliğine sahip olması büyük bir avantaj olup oldukça önemlidir. Bu durum cildinizin nefes alması sağlar.

Tamamını Göster

Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Uyku tekstilinin önemli parçalarından biri de nevresim takımlarıdır. Nevresim takımının modelinin dışında asıl önemli olan nasıl bir kumaştan üretildiğidir. Rahat ve size uygun bir nevresim takımı tercih etmek uyku kalitesini arttıracaktır. Yorgunluğunuzu atıp rahat bir uyku almanız hem bedenen hem de ruhen dinlenmenizi sağlar. Sağlıklı olmak ve kaliteli bir uyku çekmek için yumuşak, dayanıklı, hava geçirgenliği yüksek olan bir takım tercih edilmelidir. %100 pamuk içeriğine sahip olan kumaşlar cilt için oldukça uyumlu ve sağlıklı kumaşlardır. Kumaşın hava geçirgenliği özelliğine sahip olması büyük bir avantaj olup oldukça önemlidir. Bu durum cildinizin nefes alması sağlar.

 

Nevresim takımı almaya karar verdiğinizde yatağınızın ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Yatak ölçülerine göre bir takım almazsanız küçük veya büyük gelme problemi yaşayabilirsiniz. Bu durum dekoratif açıdan kötü görüntüye neden olmaktadır. Kumaşı, dokusu ve sağlığınız açısından sizi tatmin edecek ürünü seçtikten sonra sırada estetik dizaynı vardır. Sizi huzurlu uykuya hazırlayacak olan nevresim takımlarında pek çok çeşit bulunur. Dilerseniz sade ve tek renk, dilerseniz de desenli modeller seçebilirsiniz. Doğru renk ve model seçimi siz mutlu eder ve huzurlu bir uykuya hazırlar.

 

Pike Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Pike takımı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri ürünün sağlıklı bir kumaş türüne sahip olmasıdır. %100 pamuktan üretilen pike takımları rahatlık ve sağlık açısından ilk sırada tercih edilmesi gereken takımlar arasındadır. Bu tip ürünler saf pamuk oluşu ve hava geçirgenliğinin fazla olması nedeniyle derin bir uyku çekmenize yardımcı olur. Pamuk içeriğinden dolayı sadece yaz aylarında değil dört mevsim kullanıma oldukça uygundur. 

 

Satın alacağınız ürünün kalitesi dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. Kalitesiz bir pike takımı kullanıyorsanız, ürün zamanla deforme olur ve yıkandıkça kullanılmaz hale gelir. Bu tip pike takımlarıyla uyumak ise hiç keyifli değildir. Uyku konforunu etkileyen bu ürünler terletme yapan kumaş yapısında olurlar.

 

Pike takımları uykuda örtünmek için kullanılmasının yanı sıra yatak örtüsü olarak da kullanılabilir. Pike kumaşlarda %100 pamuk kullanıldığı için yıkama sonrası kumaş boyunda çekme olmaktadır. Bu çekme payını hesaplayarak alışveriş yapılmalıdır. Ayrıca yatak örtüsü olarak kullanacağınız pike takımı kullanmış olduğunuz yatak ölçüsünden 80-100 cm. daha uzun ve geniş olmalıdır.

 

Pike Takımı Çeşitleri

 

Pike takımı, yaz aylarında kullanılan ince örtüye denilmektedir. Ürünün kalite ve dokuma sıklığı önemlidir. Yaz günlerinde insan teninin hassas yapıda olması nedeniyle alırken oldukça seçici olunmalıdır.  Aynı zamanda yatağın üzerini örtmek amacıyla yatak örtüsü olarak kullanılmaktadır.

 

Pike takımları, her zevke ve bütçeye hitap eden çeşitliliktedir. Dokusuyla sizi mutlu edecek, desenleriyle göz kamaştıracak dekoratif pike takımları yatak odanızı değiştirmenize yardımcı olacaktır. Üstelik odanızda sadece pike takımı değiştirerek kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Pike takımlarının önemli özelliklerinden biri de yatak örtüsü olarak kullanılmasıdır

 

Evlilik hazırlıklarının önemli parçalarından olan çeyizlik pikeler, özellikle gelin adaylarının çok beğeneceği desenlerde ve modellerde tasarlanmıştır. Yeni evlenecek çiftlere özel olarak dantel, hafif ve şifon kumaşlardan yapılan takımlar, şık duruşlarıyla dikkatleri üzerine çeker. Etek kısımları ve başuçları renkli detaylarla süslenerek hazırlanan pike takımları çeyizlerin vazgeçilmezlerinden olmuşlardır.

 

Severek kullanacağınız bir model arıyorsanız tekli pike desenlerine bakabilir veya takım olarak yastık kılıflı ve çarşaflı pikelerden satın almayı düşünebilirsiniz. Setin içerisinde pike, çarşaf, yastık kılıfı bulunur. Tek veya çift kişilik olan ürünlerde farklı olarak yastık kılıfı adedi bir ya da iki olarak değişir.

 

Pike ve Nevresim Takımı Arasındaki Farklar

 

Pike ve nevresim takımları hemen hemen birbirine benzeyen ürün gruplarıdır. Nevresim takımı ile pike takımı arasındaki en büyük fark nevresim takımının her mevsim kullanılabilir olmasıdır. Pike takımları genellikle yazın kullanılırken aynı zamanda pike yatak örtüsü olarak da kullanılmaktadır. Pike takımları genel de yazlık pikeler şeklinde anılmaktadır.  Her iki ürünün ortak özelliği ise hem pike takımı hem de nevresim takımı yatak üzerinin kapatılması için kullanılabilmektedir.

 

Pike ve Nevresim Takımları Nasıl Yıkanmalıdır?

 

Pike ve nevresim takımları, kıyafetler gibi yıkama esnasında çekebilir, küçülebilir ve fazla yıkama nedeniyle zaman içinde yıpranabilir. Pike takımlarını uygun yıkama koşullarında yıkarsanız, çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Yıkama esnasında leke çıkarıcı veya ağır kimyasal benzeri ürünler kullanmanız önerilmemektedir. Ürünleri ıslak olarak bekletmeniz uygun değildir. Takımları tersinden yıkamanız ürünün ömrünü uzatır.

 

Çok sıcak su ile yıkanan pike takımlarının çekme olasılığı oldukça yüksektir. Yine, aşırı sıcak su pikelerin çok çabuk yıpranmasına neden olur. 30-40 derece pike takımlarını yıkamak için ideal bir sıcaklık olup, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlamaya da yardımcı olur.

 

Pike ve nevresim takımları, nemli bir şekilde serilerek ütü gereksinimi en az düzeye indirilmelidir. Ütüleme esnasında ütünün buhar ayarı çok iyi kontrol edilmeli ve ılık bir biçimde ütülenmelidir.

 

Pike ve Nevresim Takımı Fiyatları

 

Her bütçeye ve zevke uygun modellerin yer aldığı pike ve nevresim takımlarının fiyatları, kumaş kalitesine ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Cildinizle direkt teması olan bu ürünlerin kaliteli ve güvenli olması çok önemlidir çünkü cilt için uygun boya ve kumaşlardan yapılmayan ürünler sağlığınıza zarar verebilir.

 

Pamuk ve polyester ağırlıklı ürünler, ince ve kaliteli dokuları sayesinde her yaştan kullanım için uygundur. Yorgan kullanmak istemeyenler için ideal kalınlıkta olan pike ve nevresim takımları hayat kurtarmaktadır. Yatak üzerinde örtü olarak da kullanabileceğiniz bu takımlar çok amaçlı kullanımına uygun olduğu için bütçe dostudur. Özellikle yaz aylarının kurtarıcı takımları olan pikeler, çarşaf ve yastık kılıfları ile yataklarınıza şıklık sunmaktadır. Çeşit çeşit desenleri bulunan pike ve nevresim takımı modellerini uygun fiyatlı ödeme seçenekleri ile Evkur’da bulabilirsiniz. Evkur, sahip olduğu geniş ürün gamıyla seçim yapma ayrıcalığını ayağınıza getirmiştir.

Pike takımı fiyatları, paket içeriğinde yer alan parça sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Set halindeki ürünler tek parça ürünlere göre farklı fiyat skalasında yer alır. Ürün incelemesi yaparken paket içeriğinde kaç tane yastık kılıfı olduğuna bakabilirsiniz. Bunun dışında satın almak istediğiniz set çarşafsız bir setse aynı takımın çarşaflı takımına kıyasla daha uygun fiyatlı olması gerekir.

Pike ve nevresim takımı modelleri, yatak odası dekorasyonunu tamamlayan ürünlerdir. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz pike ve nevresim takımına hemen sahip olabilirsiniz. İhtiyaç duyabileceğiniz ev tekstili ürünler arasından battaniyeler ve yorganlar için kategorilerimize göz atabilirsiniz. 

Özeti Göster