⇡ Başa Dön
Boyutlar
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Post Peluş Halı Modelleri

Tarihsel süreçte çok sık karşımıza çıkan post kullanma kültürü, geleneksel eşya kullanma biçimlerine örnek olabilecek niteliktedir. Post halı modelleri sadece tek bir milletin değil insanlık tarihinin derinliklerinde ve her millette kullanılabilen eşyalar olmuşlardır. Modern çağın teknolojik gelişimiyle suni kürkler ev eşyaları içinde kullanılmaya başlanmıştır.

Tamamını Göster

Tarihsel süreçte çok sık karşımıza çıkan post kullanma kültürü, geleneksel eşya kullanma biçimlerine örnek olabilecek niteliktedir. Post halı modelleri sadece tek bir milletin değil insanlık tarihinin derinliklerinde ve her millette kullanılabilen eşyalar olmuşlardır. Modern çağın teknolojik gelişimiyle suni kürkler ev eşyaları içinde kullanılmaya başlanmıştır. Suni post halılar birçok insanın eski tarihlerde büyük zahmetlerle elde ettiği eşyaları bize daha uygun standart ebatlarda kullanım fırsatı veriyor. Evlerde veya işyerlerinde kullanılabilen suni post modelleri çok farklı amaçlar için kullanılan eşyalardandır. Evkur post halılar fabrikasyon olarak üretilmesi avantajıyla hijyenik olarak kullanılabilir. Yapay post halılar, berjer yanında, yerde, yatak uçlarında ve duvar halısı olarak da kullanılabilir. En iyi post peluş halılar Evkur’da 24 aya varan hiç peşinatsız kredi kartsız taksit seçenekleri avantajıyla sahip olabilirsiniz.

Post halılar geçmiş süreç içinde hem çadır yaşantısında hem saray kültürlerinde kullanılmış eşyalardandır. Uzun ve zahmetli işlemler neticesinde kullanıma hazır olabilen hayvani kürkler bugün de en değerli kullanım eşyalarındandır. Dolayısı ile geçmişte bulundurulan veya kullanılan fazla post sayısı da ayrıcalık unsuru olarak algılanabiliyordu. Halk kültürleri ve dini ibadet ritüellerinde kullanılan kürk halılar post, posteki gibi isimlerle de adlandırılır. Günümüzde bu halılar yerlerini suni kürk ve post halılara bırakmıştır.

 

Post Peluş Halı Modelleri

 

Kürkün dokunmayla oluşturduğu hisler farklı duyguları da beraberinde getirmiş olur. Tavşan postlar hissiyatı en çok sevilen kürk gruplarındandır. Birçok çeşidi olan türleri içinde rex tavşan kürkleri en çok tutulan çeşitlerdendir. Tüy uzunluğu en iyi seviyede olabilen rex tavşanı postları aynı zamanda beyaz tür örneği olması durumuyla boyamaya uygun yapıda olurlar. En sevilen renklerle boyanabilen postlar ürün çeşitliliğine katkı vermiş olur. Suni tavşan postları da insana sakinlik ve huzur veren hissiyatıyla kullanıcılarının keyifli anlar yaşamasına olanak sağlıyorlar. Doğal tavşan kürklerinin aksine daha hijyenik ve hayvan dostu olarak kullanılan yapay tavşan post halıları birbirinden güzel renk ve ölçüleriyle de çeşitlilik gösterirler. Beyaz post halıların dokunma hissi en iyi olan modelleri seçkin ırk tavşan kürklerinin taklidi niteliğindeki peluş halılarda bulabilirsiniz.

 

Post Peluş Halı Kullanılan Yerler

 

Post pelus halılar modası hiçbir zaman geçmeyen eşyalardan olmuşlardır. Ev dışında dekor amaçlı mağazacılık sektöründe kullanılan modelleri vardır. Mağaza vitrinlerinde eşyaların yanında sergilenen post peluş halılar dekor olarak kullanılmak için çok uygundurlar. Yapay post halılar, tüy desenlerinin renkli olabilmesi neticesinde her ortama sıcaklık ve estetik katan objeler olmaya devam etmektedir. Farklı ebatlardaki peluş halı modelleri ev eşyalarına uyum sağlayacak renk ve büyüklükte kullanılabilirler. Çok tercih edilen ebatlarında 90 cm.’den 200 cm.’e kadar olabilen post peluş halı ölçüleri bulunmaktadır. Peluş post halılar modelleri içinde farkı şekilde üretilirler. Dikkat çeken ayrıntılardan birisi de bu halıların şekilleridir. Tek yönlü duruşu olan post modelleri yönüne uygun serilerek sergilenir. Yön tayini baş kısmı uzantılı kısımdır. Her iki tarafı da uzantılı şekilde çift başlı modeller yön tayini yapmadan kullanılabilecek niteliktedir. Vazgeçilmez peluş halı renklerinde beyaz post halılar kullanılagelmiştir. Beyaz haricinde kullanılan pudra rengi görüntüsü ve verdiği dokunma hissiyle peluş postlar huzur duygusunu derinden hissettirirler. Peluş halı üzerinde özenle renk detayı ile kendini çok farklı gösteren siyah post halılar görünüşlerindeki duruşlarıyla oldukça dikkat çeken modellerden olmuşlardır. Her renkteki dekoratif eşyaya ve ortama uyum sağlayabilen renkler arasında olan gri renkli post halılar farklı bakış açılarından bakılınca post rengi üzerinde farklı renk tonlamaları görülebilir. Ev dekorasyonunda kullanılan post halılar, salonlarda, çocuk odalarında koridorda kısaca ıslak zemin harici her yerde kullanılabilir. Yıkanabilir peluş halı modelleri üretim etiketindeki talimatlara uyularak yapılmalıdır. Temizlik talimatları her modele göre değişebilir bazı modeller çamaşır makinesinde yıkanabilir.

 

Post Peluş Halı Fiyatları

 

Post peluşlar üretim markalarının geliştirdikleri model ve ebatlara göre farklılık gösteren yönleri vardır. Değişen imalat maliyetleri oluşturan bu durumda dolayı ürün fiyatları farklı olabilmektedir. Model renk ve ölçü şeklinde değişen özellikleri ile ihtiyaç duyulan modeller farklı fiyat avantajıyla seçilebilir. En iyi model post peluş halıları avantajlı taksitlerle Evkur’dan satın alabilirsiniz. Ayrıca indirimli fiyat kampanyalarının bulunduğu makine halısı kategorisine göz atabilirsiniz.

Özeti Göster