⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Parça Sayısı
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Kaliteli Saklama Kapları Evkur'da

Saklama Kapları

Saklama kapları her türlü gıdanın saklanması ve gereken zaman içinde tüketilmesi için tasarlanmış kapaklı kaplardır. Artan yemek, yiyecek, bakliyat, kuru gıda gibi her türlü gıdaya ait saklama kaplarının çeşitli türleri bulunur. Doğru şartlar altında saklanan gıdalar, özelliklerini ve besin değerlerini uzun süre bozulmadan koruyabilirler. Boyutlarına veya markasına göre seçim yapabileceğiniz saklama kaplarına Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız 24 aya varan taksit seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

 

Tamamını Göster

Saklama Kapları

 

Saklama kapları her türlü gıdanın saklanması ve gereken zaman içinde tüketilmesi için tasarlanmış kapaklı kaplardır. Artan yemek, yiyecek, bakliyat, kuru gıda gibi her türlü gıdaya ait saklama kaplarının çeşitli türleri bulunur. Doğru şartlar altında saklanan gıdalar, özelliklerini ve besin değerlerini uzun süre bozulmadan koruyabilirler. Boyutlarına veya markasına göre seçim yapabileceğiniz saklama kaplarına Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız 24 aya varan taksit seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

 

Dünyanın gıda kriziyle tehlikesiyle karşı karşıya altında olduğu günümüzde gıda israfının önüne geçmek hem aile bütçesine hem de bu krizi önlemeye bireysel bir katkı sunar. Saklama kapları bu anlamda kullanabileceğimiz en etkili ev gereçlerindendir. Topraktan hasat edilmiş sebzelerin, dalından koparılmış meyvelerin veya farklı yemek türlerinin ihtiyaç haline kadar saklama kaplarında bekletebilirsiniz. Bireysel olarak veya ailemizi de içine alan gıda tasarrufları saklama kabı kullanma alışkanlığıyla çözülebilir.

 

Saklama Kabı Çeşitleri

 

Gıdaların hangi türünün hangi ortam sıcaklığında uzun müddet taze kalabildiği insanların hep merak ettiği bir olgudur. Farklı materyalden üretilmiş rahat ve hijyenik kullanım sağlayan sağlayan saklama kapları vardır. En kaliteli saklama kapları Evkur’da değişik çeşitleriyle bulunur.

 

Tek parça saklama kapları bilinen diğer adıyla bakliyat saklama kabı mutfakta yer kaplamayan şişe şeklinde sızdırmaz hava conta kapaklı ve içindeki tahılın görülebildiği modellerdir. Genelde bir seferde kullanılacak ürün saklayan tek parça saklama kaplarının içleri görünür malzemeden de üretilirler. İçlerine konan nohut, bulgur, fasulye gibi gıdalar tek pişirimlik miktarda kaplara paylaştırılabilir. Küçük kavanoz saklama kapları, kolay kullanılabilir boyutlarda olmasından dolayı çokça kullanılan saklama kapları erzak kabı olarak da kullanılabilir. Emaye saklama kapları içi dışı aynı emaye malzemeyle kaplı plastik contalı kapaklı olurlar. Yemek ısıtmak için kullanılabilme özellikleri sayesinde kaptan kaba aktarma yapmadan saklama kabıyla yemeğiniz ısıtılabilir. Gıda saklamak için özel hazırlanmış modelleri kırmızı renkli kavanozların mutfakta uyum sağlayabilecek beyaz veya farklı renklerde çeşitleri de olabilir. Gıdaya yapışmayan özeliliği, ışık ve hava almamasından dolayı yiyeceklerin taze kalmasını sağlar. Oldukça canlı renkleri olan emaye çay şeker kavanozu tuz ve baharat çeşitlerini uzun süre bozulmadan saklanabilir. Emaye kavanozları bakliyat saklamak için de kullanılabilir. İkili çeşitlerin de renk ve desenlerinin olduğu emaye saklama kapları temiz ve yeni görünümlerini uzun yıllar aynı kalitede korur. İç içe girebilen türdeki emaye saklama kapları mutfak dolabına rahatlıkla sığar ve yer tasarrufu sağlar. Plastik kapakları elastik özellikli rahat açılıp kapatılabilecek şekilde üretilmiştir. Hava almayacak şekilde contalı kapakları olan kavanozların sızdırmazlık özellikleri de vardır. İkili veya üçlü emaye saklama kapları birbirinden farklı büyüklük ve küçüklükte olabilir. Bal, reçel ve marmelat saklamak için de ideal saklama kabı olarak kullanılabilir. Emaye saklama kapları yemek ısıtmak amaçlı kullanılabilir. Isıtma yapmak için elektrikli ocak ve gazlı ocak kullanılabilir. Fırın içinde yemek ısıtma amaçlı kullanılabilir. Emaye saklama kaplarını mini fırınlardan ısıtıcı özelliği olan air fryerlarda kullanılabilir. Emaye kaplarda tahta kaşık kullanılması ürünün çizilmeden uzun yıllar kullanılmasını sağlar. Kullanma talimatındaki bilgiye göre desenli modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilir.

 

Güzel görünümlü dekoratif kavanoz saklama kapları yiyecek kaplarını ayırt etmek için kullanım rahatlığı verir. Metal malzemeden yapıldığı için kırılma çatlama gibi dış darbelere dayanıklıdırlar. Parlak dış yüzeyleri renk kaybı olmaksızın kullanılır. Kolay temizlenmeye elverişli kavanozların hijyenik temizliği deterjanla da yapılabilir. Çok amaçlı saklama kapları elastik yapıları ve işlevsel olmaları bakımından çok kullanışlı olurlar. Kapaklarına rende takılarak sebzeler rendelenebilir. Büyük saklama kapları çırpma kabı olarak ta kullanılabilen çok amaçlı saklama kaplarını soğuk gıda saklamada hazırlamada kullanılırlar. Metal saklama kabı çeşitlerinden çelik saklama kapları paslanmaz çelik malzemeden imal edilmişlerdir. Genelde silikon kapak kullanılan modellerinde sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı olma özellikleri vardır. Kolay açılıp kapanan kapaklarında rendeli saklama kabı olarak da kullanılabilir modelleri vardır. Kapak rengi kırmızı saklama kabı veya siyah kapaklı saklama kaplarında renk farklılığı olsa silikonize maddeli kolay kullanılır ve temizlenebilirler. Kullanma talimatları gereği elde veya makinede yıkanabilirler. Herhangi bir kaplama maddesi olmadan kullanıldığından süngerli temizlik yapılması tavsiye edilir. Kapak ve rendelerin bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmemektedir.

 

Saklama Kaplarının Kullanım Avantajları

 

Paslanmaz çelik saklama kabında hamur yoğurma işlemi yapılabilir. Blender kullanımı yaparak kek karışımı veya benzer amaçlarla da kullanılabilir. Üçlü emaye saklama kaplarında kalan yemeklerinizi aktarıp kapaklarını kapattıktan sonra buzdolabında dondurucu olmayan sıcaklıkta bekletilebilir. Emaye saklama kabı içindeki yemek tekrar ısıtılacak ise buzdolabından çıkartılan yemek birkaç dakika bekletildikten sonra ocağa konması tavsiye edilir. Bu tarifteki kullanım ani sıcaklık geçişinden meydana gelen yüzey boya çatlamalarının önüne geçecektir. Çelik ve emaye kaplı saklama kapları besinleri uygun sıcaklıkta saklanıldığı takdirde uzun günler besinlerin doğal olarak tüketilmesine olanak sağlar.

 

Saklama Kabı Fiyatları

 

Saklama kabı fiyatları yapıldıkları malzemelerin cinsine ve modeline göre farklılık gösterir. En uygun fiyatlı saklama kapları tek parça saklama kabı modellerinde görülür. Çok amaçlı saklama kapları birden fazla faydalı işlem yapmaya yarayan aparatları sayesinde tek ürünle çok iş yaparak orta fiyat segmenti fiyatlar da satılırlar. Aynı anda birden fazla gıdayı saklanmasına olanak veren üçlü saklama kapları setleri fiyatı da tekli kaplara göre set olarak daha uygun fiyata gelir. Saklama kabı modellerine hiç peşinatsız kredi kartsız 24 aya varan taksit seçeneğiyle Evkur’dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca mutfağınız için gerek olan baharat takımları ve bardak takımları gibi ürünlere kategorileri inceleyerek ulaşabilirsiniz.

 

 

Özeti Göster