⇡ Başa Dön
Takım İçeriği
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Model
Daha fazla göster Daha az göster
Oturum Yumuşaklığı
Kumaş Değiştirilebilir
Fonksiyon
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En İyi Koltuk Takımı Modelleri Evkur'da

Koltuk ve Oturma Grubu

Ev ve işyeri dekorasyonunda en önemli yere sahip olan koltuk takımları, her evin temel ihtiyaçlarındandır. Evinizin dekorasyonundaki diğer pek çok aksesuarın renk ve deseni konusundaki kararlar bu ürünler üzerinden şekillenir. Böylece bulundukları alanda birbirlerine uyumlu desenleri ve renk seçimleri ile estetik bir görünüm sunarlar.

Tamamını Göster

Koltuk ve Oturma Grubu

 

Ev ve işyeri dekorasyonunda en önemli yere sahip olan koltuk takımları, her evin temel ihtiyaçlarındandır. Evinizin dekorasyonundaki diğer pek çok aksesuarın renk ve deseni konusundaki kararlar bu ürünler üzerinden şekillenir. Böylece bulundukları alanda birbirlerine uyumlu desenleri ve renk seçimleri ile estetik bir görünüm sunarlar. Farklı özelliklere sahip kumaşlardan faydalanarak tasarlanan koltuklar, salon, oturma odası, çocuk odası ya da balkon gibi alanlarda kullanıma sunulurlar. Koltuk takımı üretimi ve tasarımı sırasında, sıklıkla kadife, nubuk, deri ya da keten gibi kumaşlar kullanılmaktadır. En çok vakit geçirdiğiniz yaşam alanlarınızda doğru mobilya seçimi oldukça önemlidir. 

 

Fonksiyonel Koltuk ve Oturma Grupları

 

Yaşam alanlarında, şık ve zarif bir ortam yaratmak için, klasik ve modern tarzda dizayn edilmiş birçok ürünü değerlendirme ve seçme olanağına sahipsiniz. Tercih ettiğiniz ürünün yaşadığınız alanda birden fazla fonksiyonu karşılamasını hedefliyorsanız, yataklı koltuklar ya da geniş tasarımlı köşe koltuk takımı çeşitlerini seçebilirsiniz. Böylece günlük yaşamınızda oturmak için kullandığınız bu ürünleri misafir ağırlarken yatak olarak kullanabilirsiniz. Onlarca farklı renk ve model alternatifi olan bu ürünler arasından zevkinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Hem fonksiyonel olarak oldukça kullanışlı hem de dekoratif anlamda göze hoş gelen bu ürünlerle siz de eviniz için doğru seçimi yapabilirsiniz. 

Koltuk takımlarının iç kısımlarında eşya saklamak için belirli bir saklama alanı bulundurması da ürünlerin tercih edilmesindeki en önemli detaylardan biridir. Bu özellik evlerde yer kaplayan eşyaların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Koltuklarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız uzun süre güneşe maruz bırakmayın ve ürünlerinizin minderlerini sık sık alt üst ederek konumunu değiştirebilirsiniz. Koltuk alırken dikkat etmeniz gereken kriterlerden biri de alacağınız ürünün fiyatıdır. Piyasada bulunan çok farklı marka ve model arasından değerlendirme yaparak bütçenize uygun olan fiyat aralıklarındaki ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

Oturma Grubu Modelleri ve Özellikleri

 

Oturma grubu çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu ürünlerin set içeriği özelliğini taşıması bu modelleri farklılaştıran en önemli özelliktir. Set içeriğine göre oturma grupları birbirinden farklılık gösterir. 3+1+1 modeller bu grubun en çok tercih edilenleri arasındadır. Bu model içerisinde bir tane üçlü koltuk, iki tane de tekli koltuğu barındırmaktadır ve klasik takım olarak adlandırılan gruba girmektedir. Klasik takımların yanı sıra farklı kombinasyonlarla set oluşturan ve içerisinde ekstra ürünleri barındıran oturma grubu alternatifleri mevcuttur. Genel olarak bu çeşitler içerisinde üçlü koltuk bulunmaktadır. Ancak bu üçlü koltuklara tekli koltuk eklediğinizde farklı bir grup oluşturmanız da mümkündür. Oturma grubunu tercih ederken klasik set içeriğinin yanı sıra tekli koltuklara sahip olmasına da dikkat edebilirsiniz. Bu ürünleri çeşitlendiren etkenlerden biri de markaların farklı kumaşlarla ürettiği değişik alternatifleri sunmasıdır. Değişik renk ve cins kumaştan üretilen bu ürünler sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Günümüzde oturma grupları arasında daha çok deri ve süet kumaşlarla tasarlanan ürün çeşitleri tercih edilmektedir. Bu ürün modeli içerisinde desenler ve renkler uyumlu bir şekilde sunulur. 

Bir diğer oturma grubu modeli ise L tarzı olanlardır. L tarzı koltuklar köşeli bir tasarıma sahip farklı parçalardan oluşan koltuklardan meydana gelmektedir. Oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan oturma grupları renk ve farklı çeşitleri ile de özellikleri bakımından da çok çeşitlilik göstermektedir. Bu grup hem şık hem de spor özellikleri barındıran modellere sahiptir. Spor seçeneklere; L koltuk takımı, köşe koltuk ve U koltuk takımı takımları örnek verilirken, şık koltuk takımları genellikle 3’lü koltukları içerir. Mobilya markaları, oturma gruplarını kendi marka değerlerinin kalitesinde üretirler. Bu ürünler birçok özelliğe sahip oldukları için tüketici tarafından çok fazla tercih edilmektedirler. Ürünlerde takım içeriğinin birbirleriyle uyumlu tasarımlara sahip olması önemli bir ayrıntıdır. Bu durum tüketicinin kombine edilmiş ürünleri tercih etmesini kolaylaştırmaktadır. Oturma grubu takımlarının farklı mekânlar için farklı modellerde tasarlanması ise bir diğer önemli özelliktir. Örneğin oturma odası çeşitleri ile teras grubu modelleri birbirlerinden farklı tasarlanmıştır. Klasik ürün alternatifleri, dış mekân için tasarlanmış ürünlerden farklılıklar göstermektedir. Dış mekânlar için üretilmiş olan bu takımlar, ayak tipi, yükseklik gibi özellikleri ile klasik takımlardan ayrılmaktadır. Piyasada bulunan çok farklı marka ve modeller arasından değerlendirme yaparak bütçenize uygun olanı fiyat aralıklarındaki oturma grubu ürünlerini tercih edebilirsiniz.

 

Koltuk ve Oturma Grubu Takımı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Koltuk ve oturma grubu ürünleri arasında tercih yapmak ev dekorasyonu için önemli bir noktadır. Bu ürünleri seçerken de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Farklı markaların ürünleri farklı kaliteye sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra kumaşın kalitesi koltuk ve oturma grubu satın alınırken dikkat edilmesi gereken ilk özelliktir. Bir oturma grubunu uzun süreli kullanabileceğinizi gösteren en önemli gösterge o ürünün kumaş kalitesinin yüksek düzeyde olmasıdır. Bir diğer gösterge ise iç mekânlar için tercih edilecek olan ürün seçeneklerinde odanın büyüklüğü doğrultusunda bir ürün seçilmelidir. Yani oturma grubunun konulacağı mekânın büyüklüğü ile tercih edilecek ürün doğru orantılı olmalıdır. Mekânın büyüklüğü ve ürün seçimindeki orantılılığa dikkat ettiğinizde, eviniz için aldığınız ürün konusunda uygun bir seçim yapmış olursunuz. 

 

Koltuk ve oturma grubu seçerken, odanızın renk tonları ile aldığınız ürününün renk tonlarının uyumuna dikkat etmelisiniz. Aksesuarlı oturma gruplarını tercih edebileceğiniz gibi sade koltuk takımlarını da tercih edebilirsiniz. Farklı markalar, koltuk ve oturma grupları alanında, farklı ürün içerikleri ve modelleri ile kullanıcılara geniş bir seçim yapma fırsatı sunmaktadır. Hem yerden yüksekliği hem de uzunluğu açısından farklı birçok seçenek bulabilirsiniz. Ayak kısımlarını istediğiniz şekilde hazırlatarak kendinize uygun bir halde şekillendirebilirsiniz. Siz de piyasada bulunan farklı marka ve modeller arasından zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ödeme kolaylıklarından yararlanarak oturma alanınızı kendi zevkinize göre dizayn edebilirsiniz. Evkur’dan taksitle koltuk takımı alarak ödemenizi senetle ya da kredi kartsız taksitle yapabilirsiniz. 

 

Tasarımlarına Göre Oturma Grubu ve Koltuk Takımı Seçenekleri

 

Koltukların renkleri ve modelleri arasında seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle koltuk ya da oturma grubunuzu neresi için aldığınızdır. İkincisi ise koltukları yerleştirmek istediğiniz alanda başka eşyalar olup olmadığıdır. Oturma grubunuzu ya da koltuğunuzu geniş bir odaya alıyorsanız, daha koyu renkleri tercih ederek zıtlık oluşturabilirsiniz. Bu sayede odanızdaki fazla alan rahatlıkla kapanmış olur. Eğer daha dar bir odaya sahipseniz, açık tonlu mobilyalar odanızın daha ferah görünmesini sağlayabilir. Açıktan kapalıya, koltuk seçeneklerinden kumaşlarının yapısına kadar oldukça geniş bir yelpazede salonunuz ya da oturma odanız için en iyi oturma grubunu seçebilirsiniz. Takım şeklinde satılan çeşitlerde koltuğun renk tonlarını ayrı ayrı seçebilir ve bu sayede koltuğunuzu ya da oturma grubunuzu daha da kişiselleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz modellere zımba, fermuar ya da düğme gibi detaylar ekletebilir ve oturma grubunuzun daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Koltuk ya da oturma gruplarında en çok merak edilen şeylerden biri temizliğinin nasıl olduğudur. Her kumaş kendine özgü bir yöntem ile temizlenmelidir. Aksi takdirde kumaşta aşınmalar, yıpranmalar ve renk farkları görünebilir. Koltuk ya da oturma grubu alternatiflerini seçerken kılıflarından çıkarılabilen modeller tercih ederek fazla enerji harcamadan zamandan tasarruf ederek temizliğinizi yapabilirsiniz. Oturma grubu ve koltuk çeşitleri her yaştan ve her cinsiyetin zevkine hitap edecek şekillerde bulunabilir. Kullanım alanının genişliği sayesinde de birbirinden farklı çeşitler bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, ofislerde dekorasyonu tamamlayıcı aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayan bir koltuk çeşidi ile gelen misafirlerinizi karşılayabilirsiniz ya da evinizde sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirmek için sıcak bir alan yaratabilirsiniz. Mobilyalarınızı ister tek ister ekstra eşyalar ile süsleyebilirsiniz. Bu çeşitliliğin içine oturma grubunun ve koltuğun boyutları da girmektedir. Farklı tasarımlara sahip koltuk takımları arasından zevklerinize göre seçim yapabilirsiniz.

 

Farklı Kullanım Alanlarına Hitap Eden Oturma Grupları

 

Trendlerin zaman zaman değişmesi ile yalnızca evlerde değil aynı zamanda iş yerlerinde koltuk takımları ve oturma grupları kullanıldığı sıklıkla görülmektedir. L koltuk modelleri, üçlü takımlar ya da 2+2 takımlar da sıklıkla tercih edilen seçeneklerden yalnızca birkaçıdır. Leke tutmayan kumaşları seçerek oldukça pratik temizlik konusunda da kendinize oldukça yardımcı olabilirsiniz. Oturma alanınızdaki konfor düşünülürse koltuk yayları oldukça önemlidir. Yaylar sırt ve bel desteği sağlayarak dinlenmenizi oldukça konforlu bir hale getirebilir. Bu konforu bir tık üste taşımak isteyenler için ise özel dolguları olan sünger kumaşlar tercih edebilirsiniz. İçine gömülen yumuşak koltuklar ile günün yorgunluğunu üzerinizden attığınız bir yere dönüşebilir. Bu mobilyalarda yumuşak kumaşların esneyebilir olması ve dikişlerin sağlam olması oldukça önemlidir. Bu unsurların önemli olmasının sebebi yırtılma, sökülme ve kumaş yıpranması gibi sorunların ortaya çıkmaması içindir. 

 

Koltuklar ve oturma grupları evde oldukça pratik mobilyalar olabilir. Eğer evinizde sıklıkla misafir ağırlıyorsanız yatağa dönüşebilen çeşitler de tercih edebilirsiniz. Bu sayede oturma odası olmayan evler ya da olsa bile yeterli olmadığı zamanlar için oldukça kullanışlı olabilir. Hem spor hem de klasik modelleri ile her yere uyum sağlayabilir. Oyuklu koltuk seçenekleri ise bulunduğu ortama eskitme bir hava katar. Chester modellerinde tekli, ikili ya da üçlü gibi farklı oturma grubu alternatifleri bulabilirsiniz. Avangart tarzdaki koltuk seçenekleri ise bir adet berjer, bir adet ikili ya da iki adet üçlü halinde kullanılabilir. Kullanacağınız alanda seçtiğiniz ürünlerin ölçüleri oldukça önemlidir. Odanıza büyük ya da küçük gelen mobilyalar estetik bir görüntüden uzaklaştırırken göz yorucu, boğuk ya da boş bir hava verebilir. Bu sebeple odanız için en uygun olan modeli bularak bulunduğunuz yeri dizayn edebilirsiniz. Evkur’da en uygun seçeneği bulduktan sonra ödeme yöntemlerini inceleyebilir ve ister senetle isterseniz de elden taksitle ödemenizi yapabilirsiniz. 

 

Ergonomik ve Kullanışlı Oturma Grubu Takımları

 

Birbirinden etkileyici tasarımları sayesinde günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız oturma grupları ya da koltuk takımları, mobilyalar arasında en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Rahat koltuk çeşitleri, genellikle salonlar ve oturma odaları için tercih edilir. Farklı kumaşlar ve renkler, sıklıkla karşılaşabileceğiniz yumuşak dokulara sahip mobilyalar, konforunuzu artırmasına yardımcı olabilir Ofisinizde ya da iş yerinizde sıklıkla vakit geçiriyorsanız bu bir süre sonra belki problemlerine sebep olabilir. Bu bel problemlerinin üstesinden gelebilmek için rahat ve destekleyici mobilyalar tercih etmek sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Eğer bel ya da sırt bölgesinde problem yaşıyorsanız bu problemlerinize yönelik ortopedik oturma grupları ya da koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin sırt ya da bel ağrıları gibi sorunlara sebebiyet vermemesi açısından özel tasarımlar kullanabilirsiniz. 

 

Aynı zamanda yalnızca ofiste, iş yerinizde ya da evinizde değil aynı zamanda koltuklar ve oturma grubu ürünleri otel, ofis gibi yerlerde de sıklıkla kullanılabilir. Böylece konaklamaya gelen misafirleriniz için hem konforlu hem de şık bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan ergonomik koltuk takımları, rahat bir şekilde oturma ihtiyacınızı karşılamaktadır. Bu konaklama yerlerinde koltuk takımları tek alındığında oldukça maliyetli olabilir. Bunun yerine toplu alışverişlerde daha uygun fiyatlı bir ürünler satın alabilirsiniz. Hem uygun fiyatı hem de ödeme kolaylıkları sayesinde alışverişinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Kredi kartsız bir şekilde ödemenizi yaparak ürünü satın alabilirsiniz. 

 

Farklı Zevklere Hitap Eden Koltuk Takımları

 

Oturma gruplarının ve koltuk takımlarının etkileyici tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Spor ya da klasik ürün seçeneklerini değerlendirerek hangi tarza yoğunluk vereceğinizi belirleyebilirsiniz. Ardından koltuk takımınızı ya da oturma grubunuzu hangi renk istediğinize karar verebilirsiniz. Bundan sonraki işlemde koltuk desenini ve kumaşını inceleyebilirsiniz. İstediğiniz özellikleri filtreleyerek aramanızı zaman kaybetmeden hızlıca yapabilirsiniz. Oturma grubu ürünlerini ya da koltuk modellerini tercih ederken dekorasyon konusunda göz önünde bulundurmanız gereken birkaç madde bulunmaktadır. Öncelikle ihtiyacınızı belirleyerek buna uygun materyallerde yapılmış mobilyalar tercih etmelisiniz. Bu sayede aldığınız ürünün daha kullanışlı ve rahat hissettirdiğini ilk andan itibaren deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda mobilyanın büyüklüğü de oldukça önemlidir. Her mobilyanın ölçüleri birbirinden farklıdır. Koltuğun ikili mi, üçlü mü yoksa bir berjer bir koltuk şeklinde olup olmayacağına karar vermelisiniz. 

Oturma alanınız için ya da ofisiniz için en uygun olan koltuğu seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer spor bir model tercih etmek isterseniz, kullanım açısından avantaj sahibi olabilirsiniz. Bu seçenekler her yere rahatlıkla uyum sağlayabildiği için oldukça kullanışlıdır. Hem şık görünümlere hem de spor tarzları ile etkileyici dekoratif görüntüler oluşturabilir. Eğer oturma grubunuzda spor modelleri tercih etmek istemiyorsanız, fakat o koltuğu satın almak istiyorsanız farklı dekorasyon seçenekleri sayesinde sporun havasını kırabilir ve kendinize farklı bir stil oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok ürün seçeneği sayesinde aralarından kendinizi en iyi yansıtan mobilyayı satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun bir ürün seçerek ve ödeme kolaylıklarından yararlanarak hızlıca yeni koltuk takımlarına ya da oturma gruplarına sahip olabilirsiniz. Kredi kartsız, senetle ya da elden taksitle gibi ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. 

 

Koltuk ve Oturma Grubu Takımı Fiyatları

 

Farklı özelliklere ve tasarımlara sahip pek çok koltuk ve oturma takımı bulunur. Bunlar arasından seçim yaparken bütçenize uygun olanı tercih etmeniz oldukça önemlidir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip oldukları için de kendinize en uygun modeli kolay bulabilirsiniz. Koltuklar ve oturma gruplarının takım halinde satılmaları onların fiyatlarını da önemli ölçüde etkilemektedir. Bu ürünleri fiyatları, set içeriği, koltukların modeli, markası gibi ve özelliklerine göre artar ve azalır.  Set içeriği fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Ürünün set içeriğindeki parça sayısı arttıkça koltuk takımı fiyatı da artar. Örneğin, iki parçadan oluşan minimalist bir ürün çeşidi ile dört parçadan oluşan bir ürünün fiyatı aynı olmayacaktır. Bunun yanı sıra grubun içerisinde yer alan koltukların özellikleri ve çeşidi de fiyatları etkiler. Ürünlerin açılır kapanır özelliği, ayak tipi özelliği gibi noktalar ürünün fiyatlar üzerinde etkili olacaktır. 

Fiyatların markaya göre değişme özelliği de sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Markalar kendi kalite değerlerine ve piyasadaki popülaritelerine göre ürünlerini fiyatlandırmaktadır. Kaliteli ürün grupları, fiyat performansı açısından sizlere verimli bir deneyim yaşatır. Bu ürün modellerinin fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli faktör ise ürün grubunun içerisinde ek mobilyaların olmasından kaynaklanmaktadır. Bazı koltuk ve oturma gruplarının içerisinde orta sehpa gibi tamamlayıcı aksesuarları bulunur, bu nedenle bu alternatifler diğer takımlara oranla daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Birbirinden farklı marka ve modeller arasından değerlendirme yaparak bütçenize uygun olanı fiyat aralıklarındaki koltuk ve oturma grubu ürünlerini tercih edebilirsiniz. Böylece ihtiyacınızı karşılarken bütçenizden ödün vermenize de gerek kalmaz.

 

Özeti Göster